My, holky z beremese červenec 2008

evulebobule
18. lis 2009

Tak se stěhujeme z beremese na koníka, všechny vás tu hezky vítám, ať se vám tu líbí. 😉

terjar
10. únor 2010

no já vím, piju ho ráno, hezky s cukrem a citronem. Už ho takto piju snad 20 let. Zelený čaj si dělám slavý, do půl litru jeden pytlík a jen tak max. minutu. Ovocný vypiju tak litr denně, ale to ted. dřív jsem pila právě ty bylinkové. ale kvůli těhu jsem je vysadila úplně. tak já se dr zeptám i na čaje, ale zakázal mi jen alkohol, drogy a kouření. vše ostatní s mírou. i jsem si minulý týden dala kousíček Hermoše. Občas si dám i játrovou zavářku v polívce a včera jsem snědla syrovou mrkev.

evulebobule
autor
10. únor 2010

já pila taky zelenej a nic se nestalo, když se nebude pít celej den,tak je to podle mýho názoru jedno 😉

terjar
10. únor 2010

díky Evčo, mám zelenej ráda, tak bych se ho nerada vzdala. Ono je toho tolik, co by se nemělo. Pokud to člověk nepřehání, tak to snad neva. Já se snažím jíst pestře a vařím nám samé mňamky 😀 . V sobotu sice zhřeším, tchyně bude dělat kachýnku se zelím a knedlíčkem a v neděli budu vařit katův šleh s hranolkama. Ale dietně, hranolky hezky v troubě a bez tuku a kaťáček jen s minimem oleje a ještě na to koupím krůtí prsíčka 🙂 A na zítra jsem udělala špagety a koupila už k tomu hotovou omáčku, tu ve skleničce, jenže jsem se asi sekla a vzala s olivama a my olivy nejíme, tak je asi budeme vydlabávat 😀 😀 😀
A copak vaříte vy? Nejhorší je pro mě to vždycky vymyslet, uvařit už mi to neva.

evulebobule
autor
10. únor 2010

teri: to víš že jo. Já si taky dala občas hermoš, i když by se něměl a hranolky taky. Když to nejíš denně,tak se podle mě nic stát nemůže 😉 Jen si na tom pochutnej a žádné přemýšlení, to je pak ještě horší,když si to člověk vyčítá.

my máme špagety dneska. Už je mám v sobě. A olivy taky nejíme 😀

hrozinka
10. únor 2010

na rady co uvařit codám zde : http://ekucharka.net/

s hermošem já neriskovala, miluju ho, ale od toho co jsme s počínáním začala jsem ho pěkně dala k ledu a nedala si ho ani v kojení, v období kdy já byla těhu tak zrovna hermoš byl zpráva dne takže jsem nechtěla nic podcenit, a je pravda, že jsem si odvykla a už ho ani nemusím, max jednou za uherský rok 🙂

ty čaje si myslím, že ti jako ublížit nemůžou, spíš sem to myslela, že by to mohl být jeden důvod proč by tvrdlo bříško, jinak mě nic nenapadá

terjar
10. únor 2010

ti musím Evi napsat. co říkal Jára 😀 . byl zas na FC, jako každý den že, a poovídá mi, pojď se na něco podívat. Tak jdu, co mi jako ukáže. A on, podívej, jak to ta bobule já všechno uspořádaný, všechno jí ladí, slepice, krávy a já nevím co všechno máš nějak krásně uspořádaný a máš v tom pořádek 😀

ono na hranolkách ani není nic špatného, když se nesmaží v hoře tuku. 😀

evulebobule
autor
10. únor 2010

teri 😀 😀 😀 😀 tak teď jsi mě pobavila 😀 prej sladěné 😀 😀 😀

terjar
10. únor 2010

no takhle mi to vykládal 😀 . tak jsem mu říkala, že jsi prostě taková.

evulebobule
autor
10. únor 2010

teri: 😀 😀 je to komik 😀

simicak
10. únor 2010

caute baby,

Tery,tvrdnuti bricha poznas,kdyby ti tvrdlo,tak vis,ze ti tvrdne,neboj. Je to hodne poznat. A jestli muzu poradit,prestan blbnou,nebo porodis jak ja v sestem mesici. Me zaclo tvrdnout a do peti dnu byla Viki na svete. Ale tvrdlo hodne. Tak si hod ne mocenskoou a odpocin si a ser na vsechno,opravvdu to zato nestoji!!!!!!!!

My ted viki nemocnou,tak doma peklo,mela 39 horecky je na antibiotikach a porad je ve dne v noci na rukach-horor. Bobek.

Hrozi,nic jsi neprovedla 😀 Ja jen uz taky deptam z narozek-bleee

simicak
10. únor 2010

Ty fole,teri ted jsem kukla do alba na ten kyblik-hodne stesti,pak rekni jak sji bojovala. Vubec si to neumim predstavit v tom koupat teda 😕
A s obleky to mela stejne jak hrozi u veru,v 80 % nebyla 😀

simicak
10. únor 2010

jo a s stim jidlem

ja v tehu chtela vzdycky to,co se nesmi 😀 Takze jatru,hermelin nakladany ,smazene. Jednou jsem si dala hermenlin a pak jsem mela z toho takovou depku,ze potratim a ze mimi umre,ze uz jsem to potom nejedla 😀
Ja si myslim tak,dneska jsou vsichni zmagoreni,nase mamky jedly jatru,syry a vsechno a rodili deti normalne,dokonce bylo min potratu a komplikaci nez v dnesni dobe 😉 U Veru jsem to zrala a byla poctiva u druheho uz jsem jedla tak normalne. Smazene denne neni zdrave pro nikoho,ale jednou dvakrat tydny te nezabije,cokolada ti zvedne naladu a plno mamin si da i to male pivo nebo vino a maji normalni deti.
Takze jez tak at pak z toho nemas depky,kdyz jsi s tim ok.,tak bych to neresila nejak.
Jen pozor na to tvrdnuti,v poradku to je na konci tehu,ne tak brzo,se pretahujes a telo ti to dva znat a fakt nestoji to zato pak mit tadeaska na hadickach a cekat dny jestli umre nebo bude zit a nebo nedej boze porodit mrtve dite. Ja taky porad nekde chodila,litala a pak nato Viki doplatila ☹

terjar
11. únor 2010

Sim, to pak dám vědět, jsem na nás zvědavá 😀 . Snad ho neutopíme

Tak jsem se včera pěkně natáhla, už tu zimu nesnáším. Ale dobrý, naštěstí na všechny 4. Hezky jsem se v 6 svalila na gauč a čučela na telku a Jára vysával. 😀

Spíš se strašně pozoruju, jak to člověk právě všude čte. Ale asi to byly ty střeva, protože teď už je to dobrý, jak jsem si došla... 😀 Uvidím, co mi ve středu řekne dr.

Já se tak těším na neděli, jdu na tu těhu thajskou masáž. To bude žúžo. V sobotu jdeme na oběd k tchánovcům a nebudou tam ani děti, super 😀 . Teď o víkendu jsme si užili, jak neteře a synovce, tak bratránky a teda poslouchat celý víkend řev, chudák i Táda z toho byl takovej paf. Jindy kope o 106 a o víkendu skoro nic. Je po mamince, má rád ticho a klid 😀 .

Jo jo taky si myslím, dřív se to tolik nehlídalo a naše babi jak baštily samé dobroty a měly kupy dětí a to ještě i makaly na hospodářstvích.

Chudinka, ať se z toho brzy dostane. To věřím, že je to horor. kámoška mi zas včera psala, že se jí syn opařil o hrnec, tak jeli k dr, protože se mu udělal nějaký velký puchýř, který si samozřejmě strhl a má to teď do masa. Tak musí jezdit na převazy.

evulebobule
autor
11. únor 2010

ahoj holky,

přišli jsme akorát z očkování. Dostali jsme dva píchance. Už potřetí prevenar a hexu. Trošku zaplakal, maminka pochovala a byl hoďnoučkej i doktorka ho pochválila.
teri: trvdnutí je docela nepříjemné, je to jako by jsi měla z bříška kamen.
Já ho měla taky ale až kolem toho 30 tt. Ke konci už to bylo taky nepříjemný. Taky jsem si pořád říkala, nejsem nemocná, ale je těhotná, doktor mi od začátku přemlouval, ať jsem doma na rizikovým, protože jsem v rizikovém prostředí. To víš, dětí chrchlají a tak, ale vydržela jsem, nemocná jsem nebyla, ale teď vidím, jak jsem riskovala a že jsem měla jít opravdu na to rizikový. Pak jsme měli ve škole den země a šli jsme do parku uklízet a já aktivně pomáhala. Druhej den se mi udělalo blbě a pak jsem se začla právě trochu otvírat, tak se mě doktor ani na nic neptala a šla jsem rovnou na rizikový, Na to období vzpomínám nejradějí, jak jsem byla doma, háčkovala jsem si, povídala si s holkama tady a tak. 😀

terjar
11. únor 2010

Evul: tak to je šikulka.
Nevíš prosímtě, jak se počítá to vrácení úroků z hypo na daních. Mně o víkendu teta účetní řekla, ať si sečtu to, co manža zaplatil na daních a to by nám měli vrátit. ale dneska Jára dával v práci ten papír na úroky a moje prohlášení, že si to neodčítám a říkají mu, že to stejně bude jen pár korun. tak to fakt nechápu. i naše účetní mi říkala, že by mu měli vrátit všechno. i když loni jsem si uplatnila manžu a taky jsem dostala asi 100 Kč zpět na daních, přitom jsem četla, že sleva na manžela je 24 840. Tak tomu fakt nerozumím. Já si totiž spočítala, že by nám měli vrátit kolem 27 tis., což by byla bomba. TAk mě to celkem dostalo.

já už to snad nějak do toho dubna doklepu. v práci sedím na zadku a kašlu na všechny. se tu už s ničím tahat nebudu, mám tu samé chlapy a jsou líní jak lemry. tak proč bych se měla já namáhat.

evulebobule
autor
11. únor 2010

teri: jak vám posílala banka to lejstro, kde jsou daně, tak tu částku za ten rok musíš zkrátit o 20 %.

např. když by jste zaplatitli 60 tis. na daních z hypo, tak 20% z této částky je přibližně 12 tis. Takže vám nevrátí 60 tis, ale jen těch 12tis, je to srozumitelný?

terjar
11. únor 2010

ses skoro trefila, máme tam něco přes 61 tis. a nevadí, že jsme to platili vlastně od půlky roku? Se z toho p..., tak proč mi teda účetní říkala, i teta, že by nám to měli vrátit všechno. člověk se tak natěší. a to si uplatňuje Vašek? nevíš, jak to bude pro mě příští rok, když vlasntě budu jakoby zaměstnaná, platím si to životko a to si taky můžu nějak odečíst, tak to pak mám donést účetní a ona mi to vypočítá? jsem v těchhle věcech jak idiot. vůbec tomu nerozumím. ještě furt nic nepřišlo z finančáku za tu daň k nemovitosti, vůbec nevím, zda jsem to vypočítala správně, tak čekám, že se třeba ozvou 😒

hrozinka
11. únor 2010

taky teď řešíme daně z hypo, a taky jsem zvědavá kolik to bude dělat, každá kačka se s dítkem hodí, že. a to nám ještě někdy v červnu má přijít 6 litrů přeplatek ze sipa, to by mě taky zajímalo proč si to drží půl roku? řekli nám to hned na začátku ledna, že jsme tak moc přeplatili asi za nájem bytu, ale že to dostanem mezi květnem červnem to je pěknej bordel

a nevíte někdo v jakém měsíci chodí podpora ze stavebka? my totiž máme ne hypo, ale překlenovák přes stavebko, takže nám tam 3tisíce ročně platí ještě stát.

teri: máš recht máš okolo sebe chlapů tak přece nebudeš makat ty těhu, když něco chtěl ať si to uděla, když něco chceš ty tak si o to řekni 😉

já měla jít taky na rizikové hned od začátku, ale potřebovali jsme ještě penízky,kdybych byla doma bych měla prd, šla jsem až na posledních 14 dní před mateřskou to už sem v práci nechtěla být ani minutu, a když jsem hematoložce řekla, že si v práci sedím na nohách tak mě málem zabila na místě 😅

terjar
11. únor 2010

mně zasílala státní podporu ke stavebku vždycky nějak kolem dubna, tuším.
já jsem zvědavá, kolik vrátí nám. za elektriku vraceli fakt hodně a za plyn nic moc. ale to bylo tím, že jsme tam 3 měsíce nebydleli, ale platili. to samé bude asi i s vodou a teplem. bohužel z fondu oprav nám nic nevrátí 😀 . spíš nám to budou muset navýšit po narození mimča. takhle platíme za vodu asi 150 Kč a teplo a TUV 950 Kč.

no jasně, já jsem právě taky zvědavá a fakt jsem myslela, že když mi to řekla účetní, že to bude tolik. ale hodí se všechno. pak ještě dojde porodné a ségra mi dnes sjednala úklid na 2 hoďky týdně v nějakým 4patrovým paneláku za tisícovku na ruku. můžu si malého vzít s sebou a může spinkat v kočárku nebo mi ho může někdo na ty 2 h pohlídat. ještě bych chtěla úklid u nás v paneláku (to by hlídal Jára nebo taky do kočárku) a pak tady v kanclu, ale ten až po mateřské. že bych si přivydělala kolem 6 tis., kdyby dali co slibovali. a pak babi ještě uklízí u jedné rodiny, ale nevím, zda bych to zvládala.

už jsem si řekla, že na to prdím a zatím dodržuji a taky mi je krásně, nic mě nebolí a nepíchá 😀

cestou dom musím do masny, Jára donesl strávoše, tak zas můžu nakupovat za levnějš, si říkám, že když půlku platí zam., tak se hezky nakupuje 😀

hrozinka
11. únor 2010

ty úklidy jsou určo dobrý, u nás blbý, že nemá kdo hlídat, chlap přijde až o půl 6 z práce a babičky, dědečky máme 150km daleko ☹

terjar
11. únor 2010

já doufám, že mi bude moct hlídat tchyně, má dobrou pracovní dobu a je od nás kousek. bych jí tam malýho mohla vždycky dovézt, na ten úklid kanclu. když bych uklízela u nás, tak by hlídal tatínek.

evulebobule
autor
11. únor 2010

tedy já tu píšu takovou litanii a ono se to sem neuloží 😠 tak zkráceně.

teri: tak to vám vrátí tak přes 11 tis. z hypo. My to loni měli taky tak, platili jsme hypo necelý rok. Letos jsme zaplatili na úrocích o něco víc,tak uvidíme.
Loni nám to přišlo někdy kolem dubna.
Uplatňuju to já.
Příští rok se do toho bude moci i nějak započítat ten můj rodičák na kterém jsem od začátku ledna.
jj mně to dělá účetní v práci,akorát jí dám to lejstro z banky a ty budeš mít ještě něco k tomu, když platíš to životko,tak ti to asi hodí o něco navíc.
Bylo by to báječný,kdyby nám vrátili všechno, to by se hodilo co? Ale nechci tady chytračit,taky tomu rozumím jako koza petrželi. Ale spíš píšu,jak to bylo u nás loni.

hrozinka
11. únor 2010

rodičák se do toho taky počítá? a jak se to tam uvádí? 😨

evulebobule
autor
11. únor 2010

hrozi: já nevím, to zase říkal můj taťka, že se to může nějak uplatnit, ale pochybuju. No chce to někde vyzjistit. Já se v tom fakt nevyznám 😨

terjar
12. únor 2010

hypo uplatňuje Jára, takže to vrátí jemu, posílají to v dubnu, protože se to zpracovává ke konci března, jako všechna přiznání.
Tak to budu taky dávat pořád účetní, to životko, člověk je vlastně pořád zaměstnaný. On si může manžel něco uplatnit na manželku, když nevydělá víc jak 68 tis. Přesně ale nevím, chce zapátrat na netu.
Mě právě navnadily tím, že mi řekly, že vrátí Járovi všechno, co zaplatil na daních, tak jsem si prostě sečetla ty sumy a vyšlo mi toto. Tak nic no, budeme muset po zimě nechat zkontrolovat auto, tak na to něco padne.

evulebobule
autor
12. únor 2010

teri: já nevím. Já píšu jen jak to bylo u nás, třeba to máte jinak.
S tím uplatňováním na manželku je to tak. Musí mít manželka za ten rok míň jak 68 tis. což jsem tedy loni něměla. Chodila jsem do práce a pak mateřská. Letos to taky asi nebude s tím příspěvkem. Když si spočtu 12x7600

terjar
12. únor 2010

Budeme to mít určo stejně jako vy, jen místo mě to uplatní manža.

to víš, dělají to chytře. Proč by nám měli něco vracet, když nemusí. to by člověk musel být nezaměstnanej nebo já nevím co, aby na to měl ten druhý nárok. co bychom chtěli, vždyť žijeme v Čechách. 😀

Já si zkoušela zadat do nějaký kalkulačky na netu Járovo příjmy, úroky z hypo a pak tam chtěli celkovou daň a pak pojištění za firmu. Asi jsem to špatně zadala, protože napoprvé mi vyšlo 503 000 Kč 😀 😀 😀 . To by mě asi trefil šlak, až bych viděla výplatnici 😀 . Připsala jsem tam omylem 0, pak mi vyšlo nějak 20 tis., ale vůbec nevím, jak tu daň a pojištění počítají, zda před slevou nebo ne, a i zdravotko a sociální. No tak asi ppočkáme, nebudu si s tím lámat hlavu.

terjar
12. únor 2010

Jo Evi, ale Vašík už si přeci může letos uplatnit slevy na dítě, je to něco přes tisícovku měsíčně, aspoň, co jsem četla na netu. To musí Jára nahlásit hned po narození malýho, aspoň bude o něco vyšší výplata 🙂

evulebobule
autor
12. únor 2010

jo teri takovej půlmelounek by nebyl k zahození co? Tak uvidíš, třeba budete příjemně překvapení a opravdu to hodí hodně. 😉
teri:tak to ani nevím, že jde. To mu musím říct 🙂

terjar
12. únor 2010

to by nebyl 😀 . Ale stejně bych ho uškudlila a pak z části splatila hypo.

Já to právě někde našla, jak jsem teď pátrala a dokonce je i na výplatnici (aspoň u Járy) nějaký daňový bonus a v té daňové kalkulačce právě psali, že jsou to slevy na dítě. Každá kačka dobrá a proč to nechávat státu, že? On nám taky nic zadara nedá

Evul: co budeš vařit o víkendu? Už jsem hrozná, co? Já budu dělat asi v týdnu pangasia, mají na něj akci v Hypernově. 2 kg asi za 140 Kč, nebo jsem to špatně pochopila. mají tam cenu 69,90 a text 1+1 zdarma. No kdyby stál 70 Kč, tak by to byla bomba, ale při mém štěstí bude určo vyprodanej 😀

Podobné diskuze

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru