My, holky z beremese červenec 2008

evulebobule
18. lis 2009

Tak se stěhujeme z beremese na koníka, všechny vás tu hezky vítám, ať se vám tu líbí. 😉

evulebobule
autor
17. bře 2010

teri: ať kontrola dobře dopadne 🙂

terjar
17. bře 2010

tak KO v pořádku. Tádík se k nám konečně dneska krásně natočil, že napotřetí vyšlo 3D. Na jedné fotce se usmívá a na druhé si cucá paleček 😀 . Nafotím je a vložím, z toho skenu je to takové malinké. A bral nám krev na protilátky kvůli mé 0- a další KO za 4 týdny a to už mi napíše mateřskou.

evulebobule
autor
17. bře 2010

jé to je super, že je vše ok. Krev snad bude taky. Těším se na fotky. 😵

terjar
17. bře 2010

tak jsem vložila zatím sken. Manža a jedna kamrádka mi říkají, že prý má nějaký obr nos 😢 . Tak můžete posoudit, ale myslím, že spíš to i zkresluje.

Poprvé byly protilátky OK, tak snad i teď, aby nás pak nemuseli pozorovat - hlavně teda Tádu.

evulebobule
autor
17. bře 2010

teri: má krásnej nosánek, nic si z nich nedělej. 😉 😵

hrozinka
21. bře 2010

Tery je to krasaveček a z nosánku si nic nedělje, to se mohl špatně pohnout, mě přišel zase, že měl ondrášek moc velké čelo a nemá 😵

terjar
22. bře 2010

ahoj holky, tak jsem vás našla 😀 . Než se zorientuju, tak mi to bude asi chvilku trvat.
Děkujeme, pro nás bude to nejrkásnější miminko na světě 🙂 .

Tak jsem si v sobotu koupila 2 noční košile s knoflíkama za 139 Kč, u větnamců teda. Ale určo účel splní jako ty drahé. Mají knoflíky skoro až k pupíku, tak se bude krásně kojit. A když ne, tak mě aspoň nebude mrzet, že jsem vyhodila spousty peněz. Tak už do porodky jen ty síťovaný kalhotky.

evulebobule
autor
22. bře 2010

teri: ty síťovaný kalhotky jsem měla taky. Byly hrozný, ale když se doporučovaly,tak jsem to snesla 😀
To víš, že jo, já taky kupovala nějaký obyč. A nakonec vidíš nekojím. Tu jednu mám památeční, protože jsem v ní rodila, tu nenosím, jen jí mám ve skříni a vždycky zavzpomínám 😀

terjar
22. bře 2010

Evčo, no to se mám teda na co těšit. To jsou asi moc sexy, co? 😀 Já si asi půjčím nemocniční, nechci si svoje zašpinit. Na porod určo.

evulebobule
autor
22. bře 2010

😀 😀 😀 jj byla jsem kočanda 😀 😀 😀 já pak taky měla nemocniční košile.

terjar
22. bře 2010

Ježišmarjá, to teda bude něco. A bude mi stačit 5 ks? Ony se asi prodáají po pěti, co jsem tak slyšela.

V pátek jsem nás objednala na 5.5. na předporodní kurz, tak jsem na to zvědavá. Provedou nás po porodnici, tak snad neuvidíme nebo neuslyšíme nějaký ten porod, to bych byla zvědavá na manžu 😀 . A snad nám taky řeknou, co s sebou. Mají teda seznam na netu, kde píšou, že vložky jsou k dispozici, ale i tak bych chtěla ujistit, abych ho pak nemusela posílat do lékárny 😀

hrozinka
22. bře 2010

Tery nevím jestli se to ještě prodává, ale já koupila kalhotky v dm drogerii, měli tam jednorázovky 5 v balení a vyšlo to na pakatel takže jsem si koupila 2 balení a měla jsem tak akorát, ještě si nezapomen koupit porodní vložky, ty seženeš v lékárně taky levně jsou lepší než tlusté always či tak něco 😉 jo a po porodu, když se ti bude chtít na wc tak nejlépe ve sprše a ředit to vodou, to nám radili v nemocnici jinak to bak pálí 😉 😉

evulebobule
autor
22. bře 2010

jj nám taky radili jít do sprchy.
nám dali jen omezený počet vložek, pak jsme museli mít svoje a koupila jsem je taky v lékárně.

hrozinka
22. bře 2010

já jsem si koupila rovnou svoje, tady v lékárně to maj v tašce napočítané taxem vzala 2 balení a jedno určo padlo, ale tím že když mi tekla voda, nebyla na sále žádný hadra narychlo tak jsme to vytírali vložkama =oD

hrozinka
30. bře 2010

tak co holky jak se vám daří? u nás peklo ☹ malému rostou zuby 11 a 12 a je to hrůza. tak protivnej byl naposled, když rostly zuby 1 a 2 ☹ večír jsme museli dát i nurofen a to nás čeká ještě spousta zubů auuu ☹

evulebobule
autor
30. bře 2010

hrozi: u nás docela dobrý, tak ať se zuby co nejdříve vyklubou

terjar
31. bře 2010

ahoj holky,
horz: tak hlavně vydržet. člověk by mu rád nějak pomohl, ale asi to nejde, co?

Já se teď v práci vůbec nezastavím. Práce až nad hlavu, jsem tady i přesčas. Tak se v pátek chystám odejít dřív, tak snad nebude mít šéf nějaké kecy. Na Velikonoce jedeme ke známým.

Tádík pěkně kopká, hlavně teda v noci. JInak vše při staré. Koupila jsem už i peřinku a líh na pupíček a pro sebe nějaké alwaysky, které měli v akci. Tak už zbývá jen plínky, ale čekám až bude v Tescu nějaká akce. A ještě asi přikoupím 6 kg persilu, zas ho mají za levnějš.

Dneska jsem četla, že pokud volby vyhraje TOP 09 s ODS, tak budou arazantní škrty - zruší porodné a pohřebné, zkrouhnout všechny dávky o 10 % - krom mateřské, tu už zkrouhli dost, sníží se plat o 10 % státním zaměstnancům, bude se platit školné a další hity. No když to takto vytrubují, tak nevím, zda budou mít nějaké voliče. Ale prý by to kompenzovali větší slevou na dítě. Tak to by nás určo vytrhlo. Já je určitě volit nebudu. Jinak ze mě bude za chvíli bezdomovec.

hroz: jo jo, ty kalhotky se chystám koupit. Mají je pořád. A ještě na ně mám slevu, protože mám tu knížku z DM. Taky bych si vzala dvoje balení.

Kamarádce včera prdla voda, tak jsem jak na trní a čekám a ono pořád asi nic

hrozinka
31. bře 2010

Ahoj tery, a nepřeháníš ty to v té práci? at nedopadneš jak moje kámoška ta leží doma už 14 dní s nohama nahoře bo ji hrozí předčasný porod a to jen za to, že se doma snažila pomoct při chystání na mimi a malovala stěny, uklízela a ostatní kraviny, ted po 14 dnech vylezla z postele bo potřebovala nakoupit základní věci pro prcka tak jsem si užívala nakupování toho základního, zrovna jsme byly též v DM bo já jsem tam taky reg. ale mě se z té knížky nikdy nic ještě nehodilo tak jsem ted aspon kámošce ušetřila penízky, taky jsme tam kupovali ty jednorázové spoďáry vypadaj pořád stejně jak jsem si je já kupovala 😀 jo a na co máš prosím tě ty always? jestli to máš do porodky tak já ti teda nevím, ale to mi nepřipadá vhodné. lepší jsou přímo ty porodní ( kámoška je kupovala přímo v lékárně, ale cenu teď nevím) co ty Evi jaké si měla ty? bála bych se, že těch tvých budeš muset mít hodně, že je budeš rychle měnit, ale možná ne no...nevím

terjar
2. dub 2010

Hroz: no v práci fakt šílený. Od včerejška měla nastoupit nová paní na zauččení, ale dnes ráno mi řekla, že tu končí, že ta práce pro ní není. Mně to bylo hned jasné. Tak mám zas klid. Snad šéf nepřitáhne annonci a nebude další kolo.

V porodnici mají ty poporodní vložky, takže budu používat ty jejich. Tamty si nechám až na doma, na to jsou zas drahé 😀 .

tak kamarádce se včera narodil chlapeček. Jára mluvil s jejím přítelem a prý je hodně potrhaná a zatím leží na kapačkách a ztratila asi 0,5 l krve. Ale já nevím, krev se při porodu asi ztratí normálně, ne? Přeci jenom porod je krvavá záležitost. že je potrhaná, možná jí měli víc teda nastřihnout. Ona je strašně drobounká a prcek měl 50 cm a 3,4 kg, tak jí možná měli vzít císařem. Samotný prood jí trval 8 hodin, to psal ten její v mailu. Po namáhavém, vyčerpávajícím a osmihodinovém boji. Takto to napsat. Každý porod je přeci namáhavý a vyčerpávající. No brali to všechno strašně na lehkou váhu. Se už na to vůbec netěším. Tadeáška miluju, ale nějak vám teda nevím nevím. Do toho jsem si ještě četla Maminku a tam psali o šestinedělí - poporodní rány, chození na záchod, stavy smutku a pláče. Vůbec mi z toho není dobře. Jsem holt hrozná cíťa

Já si koupila za ty slevenky ten olej na strie, ale je tam jen jeden, takže teď už hezky za plnou cenu, pak si dle potřeby koupím ty vložky do podprdy. Koupila jsem si je dřív než jsem měla tu knížku. A ty spoďáry.

Včera jsem byla u zubařky a chválila mě 😀 . Prý se mi to strašně zelpšilo, ale na podzim mě pošle ke svému paradentologovi, protože se mi spodní jednička úplně odhalila, ta uzdička mi tahá za dáseňa protože to nikdy nikdo neřešil, tak teď už je pozdě a prý mi prostě vypadne 😢 . Tak mě k němu pošle a prý mi jí uřízne a přišije tu dáseň k zubu, aby se to co nejdál oddálilo a pak mě čeká korunka nebo implantát za nekřesťanský prachy. ale čekala jsem tam hodinu a půl a ona mi za to udělala tu hygienu zadara, tak jsem ušetřila 600 Kč. 🙂

Dnes vyrážíme pryč, tak si užijte Velikonoce a ať vás ti vaši broučci pěkně sešlehají 😀 😉

evulebobule
autor
4. dub 2010

ahoj holky, byli jsme u rodičů.

hrozi: já používala ty poporodní a doma taky až pak jsem ke konci najela na jiné.

teri: šestinedělí byl pro mě záhul. Hlavně tedy hormony na pochodu, ubrečená, hotová, ale to má asi každá jinak. S tím šitím to bylo nepříjemný, ale to se dalo přežít. Třeba to zmákneš dobře, nenech se vyvést z míry nějakýma článkama 😉

Kuponky z DM taky využíváme.

terjar
6. dub 2010

Evul: a jaký to bylo? My byli taky pryč a celkem dobrý, jen kdyby chlapi to tolik nepřeháněli s alkoholem, pak se všechno zkazí 😢 . Ale bylo to fajn. Já aspoň vygruntovala auto 😀 . Přeci jenom na ulici to člověk tak neuklidí

No právě, ty hormony. A budu se malého určo bát, abych mu nějak neublížila a nebudu vědět co mu je, když bude brečet. No jsem na sebe fakt zvědavá. Moc si sebe jako matku neumím představit.

Jo a ta nová paní tady byla přesně den a v pátek řekla, že nenastoupí, že je jiná než já a nezvládla by to tady tak, jak si šéf představuje. Takže mi koupil annonci a budu opět obvolávat. Nechápu ho. Stejně musí vědět, že nikoho nenajde, kor z novin a ještě je celkem málo času. Rozhodla jsem se teda, že zůstanu i ten první týden v květnu. I kvůli prachům. Spočítala jsem si to a budu mít o cca 2500 Kč víc než bych dostala mateřskou za celý měsíc. To mě už těch 5 dní nevytrhne.

evulebobule
autor
6. dub 2010

teri: bylo to fajn 🙂 ty jsi přes to gruntování koukám 😀
to víš hormony dělají divy, ale asi jak u koho, jsou i maminky které to zvládají levou zadní.
Což já tedy nebyla, ale to neznamená, že ty taky nebudeš. Já se taky bála, jak to budu zvládat,
ale je pravda, že do toho bude vhozená a na přemýšlení nebude čas, prostě si s tím vším poradíš neboj se.
Všechno je jen cvik.

terjar
6. dub 2010

Holky, řeknu vám, že už mě to obtelefonovávání nebaví. Je to na palici. Stejně tu nikdo nevydrží. Přede mnou se to tu střídalo jak na běžícím páse. Jsem tu už 7. rok a jediná, která tu vydržela. Je to tady snad zakleté. Všem se to nejdřív líbí, ale pak už ne nebo šéfovi. On je prostě takový "jiný". člověk to na něj musí umět.

No já jsem hrozná. Vždycky si říkám, že budu odpočívat, ale nedá mi to a stejně něco dělám 😀 . To mám po mamce, ta je stejná. Kdyby měla padnout, tak prostě uklidí.

No Evul, vzhledem k tomu, že jsem miminko nikdy nedržela a bratránkovi jsme s Járou oblíkli plínku obráceně 😀 , si myslím, že to levou zadní asi zvládat nebudu. Ale určo se to taky naučím. Jen mám teď takové debilní období. Si pořád říkám, zda jsme udělali správně a neměli ještě počkat, zda to finančně zvládneme (ne že by to za rok bylo lepší), zda budeme dobří rodiče atd.

Vy už budete za chvilku slavit 1. rok, to je neskutečný 🙂

evulebobule
autor
6. dub 2010

teri: tyhle obavy jsem měla taky, neboj to k tomu patří, ale až uvidíš Tadeáška,tak ti to bude stejně všechno jedno a na nějaké pochyby nebude čas, budeš si to užívat uvidíš. Tak slzičky k tomu taky patří, to ti zase nebudu malovat, Davídek trpěl na prdíky,tak jsme si taky užili svý.A určitě budete výbornými rodiči, jste oba moc hodní lidé 😵

hrozinka
6. dub 2010

Tery jednoduše už nic nečti a nestresuj se, zvládlly to jiné zvládneš to i ty. kamaradka měla porod za půl hodky za sebou, šít ju vůbec nemuseli a dokonce do ted krásně kojí (i když jí to neba, malá pije 20minut a to co hodku a půl) prý je to otrava, ale dle mého může být ráda. já na doma používala vložka ria tloušta snad 1cm bylo jich v balení snad 10ks za 20,- či kolik stýly a byly super. hlavně tlustné takže jsem nemusela často měnit.¨
co se týče té krve tak sice nějakou ztratíš, ale určo ne půl litru, moje sestřenka rodila měsíc po mě a právě se staly nějaké komplikace, že tež ztratila kolem půl l krve, museli jí dávat infuzi a byla nu jipce, ale to je případ od případu to nemůžeš tak brát. jeden porod je náročný a trvá 8 hodin jiný ho má za půl hodky za sebou já měla bolesti 25hodin, ale přímo tlačila jsem od 1 do 14:46, každý porod je jiný. tak se nestresuj a hlavně NEČTI UŽ !! 😉

terjar
7. dub 2010

No už nečtu, protože bych asi zešílela. Včera mi ta kamarádka psala, že mi zavolá, ale teda nevím, zda s ní chci vůbec mluvit.

Tak jsem si včera koupila ty kalhotky v DM a teda vážně jsem v nich sexy 😀 . Ještě koupím jedno balení. Jsou mi sice trošku volnější, ale pak budu ráda. Já si teda asi taky koupím nějaké obyč tlusté vložky na doma. V porodce dostaneme a kdybych to měla nějak hodně, tak bych fakt nerada pořád měnila spoďára a zapírala.

Já vím, že je to individuální. Budeme pak doma řvát oba 😀

No tak to asi tolik krve neztratila, protože říkal, že byla na kapačce, ale na normoš pokoji. Jen má malej žloutenku, tak jsou ještě pořád v porodce. Už tam budou týden, se určo těší dom.

Včera psali manžovi paní, co jsou s ním ve výboru domu. Psal jim kvůli tomu úklidu, tak se to bude řešit na schůzi a chtěly by to schválit. V domě je takový bordel, uklízím snad jen já. Tak to snad vyjde. A švagrová se mě včera ptala, jestli jí budu půjčovat Tádu na kočárkování, tak jsem řekla, že jo a aspoň si budu moct ten barák vytřít. Všichni jsou natěšení 😀

hrozinka
7. dub 2010

to my se minulý týden písemně dozvěděli od stavebního úřadu, že nám budou odebrané balkony 😢 , hrůza si to vubec neumím představit. v obýváku máme 1 otvírací okno, jedno neotvírací ( původní majitelé si řekli, že ho můžou umývat z balkonu) a balkonové dveře, tak nevím jak to budu dělat až nám ho vemou 😠 ☹

terjar
8. dub 2010

hroz: a to neudělají nové? U nás na sídlišti rekonstruují skoro všechny paneláky včetně balkonů a dělají to tak, že ty staré normálně strhnout a udělají nové. Kolegyně má třeba zákaz na jeden balkon chodit, protože je v havarijním stravu a některá stará okna mají přibité hřebíky.

Tak jsme si ráno s Járou promluvili, já teda spíš řvala. Jsem fakt teď hrozná. Tak jsem mu řekla, že mám strach, jak to budu zvládat, že se o děti vůbec neumím postarat atd. Tak mě utěšoval, že se to naučíme a nic by se nezměnilo, kdybychom počkali, s penězi na tom budeme pořád stejně a tyhle řeči bych prý měla i pak, jen bych byla starší a už by to třeba takhle snadno nešlo. Má pravdu.
Zkusím se ještě se šéfem domluvit, pokud nikoho neseženou, že tu zůstanu i v tom květnu, že bych nastoupila na MD, ale chodila sem pomáhat. Peníze by se hodily a pokud budeme oba v pořádku, tak by to mělo jít.

V sobotu jdu do divadla, tak se těším. Jsem zvědavá na Tadeáška, jak se mu to bude líbit 😀 , jdeme na Barona Prášila.

evulebobule
autor
8. dub 2010

teri, neboj se nic opravdu. Je to náročný a určitě je to změna v životě, ale to zmákneš neboj se vůbec nic. Budeš ta nejhodnější maminka na světě, vždyť tě znám. A kdyby něco nešlo, máš sedlickou tetku na drátě

evulebobule
autor
8. dub 2010

a s hypoškou koukni na nás,taky to zvládáme, hrozi taky. Proč by jste to neměli zmáknout vy? Nejste nijak nároční.
Jarda má pravdu.

Podobné diskuze

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru