My, holky z beremese červenec 2008

evulebobule
18. lis 2009

Tak se stěhujeme z beremese na koníka, všechny vás tu hezky vítám, ať se vám tu líbí. 😉

terjar
8. dub 2010

Já jsem prostě taková, všechno si strašně beru i jinak v životě. Bojím se třeba určitých situací a pak je vše úplně v poho a Jára mi to vždycky říká, že se stresuju úplně zbytečně. Vím, že s penězma nějak vyjdeme. právě mě uklidňuje, když vidím, že vy taky vycházíte a milion dalších lidí.
Spíš mě štve, že mi ségra občas říká, že neumím ani přebalit dítě atd. Jak hlídá, tak to všechno umí. Chce být hodně se mnou, budu za to ráda, ale nemám chuť poslouchat, co dělám blbě.
No to si pište, že se vás budu pořád na něco ptát 😀 . Už teď tahám rozumy z kamarádky, co má dvouletého chlapečka a v září čeká druhé. Budete muset se mnou mít trpělivost 😉

evulebobule
autor
8. dub 2010

teri: já jsem taky taková jako ty. To je holt povaha, s tím se nic moc neudělá.

terjar
9. dub 2010

evul: ale občas je to k zbláznění, co? 😀

Zítra jdu do divadla, tak se moc těším. Jsem zvědavá na Tádu, jak se mu to bude líbit. Nedá mi chvilku pokoj a dnešní noc zas nic moc. Byla jsem pořád vzhůru a on mě dloube a dloube. Před spaním jsme si hráli, vždycky mě dloubl do pupíku a já mu to vrátila a takhle snad 10x 😀

evulebobule
autor
9. dub 2010

teri: jj někdy jo. Taky jsme se s Davídkem šťouchali, to byla legrace 🙂

hrozinka
11. dub 2010

ahojte holky, zustala jsem u bábi a dědy i po velikonocích tak píšu až ted. my to máme s balkonem složité, nějakej idiot kdysi dávno při nějakém přepisu na stavebním úřadě se spletl a uvedl balkon jakou součást bytu ne fasády a tím pádem si každý zodpovídáme za svůj balkon a k tomu, aby jsme ho mohli vyměnit potřebujem souhlas všech majitelů, jenže je tu 250 bytů a z nich 5 lidí tu výměnu nechce, jedna ta největší píí to nechtěla jen proto, aby zachovala starý komunistický ráz, ale ten je jí ted k prdu, když tu balkony nebudou vůbec, společenství už se snaží domluvit i tak, že by se udělali balkony všem je ty koje kde je těch 5 lidí by se nedělali, jenže my máme jednoho z těch 5ti lidí v 2.patře takže samo že to nepovolíme, nepovolím jiným balkon když vím, že mě už ho v budoucnu pak neudělaj. takže se tady společenství s těma lidma už asi 5let soudí jen o blbé povolení k výměně ☹ ☹

hrozinka
11. dub 2010

Tery tím, že se furt vyptáváš se jen zbytečně stresuješ řeknu ti jednu důežitou věc. když jsem byla ve 3.měsíci se mě kámoš zeptal a už se učíš jak na dítě,jak přebalit, cyhtit nakrmit atd? a já na něj ne já věřím, že jak porodím tak se stane zázrak a prostě to budu umět a ejhle ono se tak fakt stalo. porodila jsem v 7 mi dovezli malocha a já prostě hned věděla jak ho chytit, že mám dát pozor na hlavu, sama jsem čuměla co to tělo samo dokáže dělat. v přírodě to nikdo nikoho taky neučí uvidíš, že ani nebudeš vědět jak a najednou to to tělo bude dělat automaticky uvidíš. můj chlap když pak zamnou přišel tak mi říkal, že sám čuměl že 14 dní před porodem jsem byla u kámošky co rodila v prosinci a malého jsem držet vůbec neuměla a necelých 24h po porodu vím jak na to. je fakt že s plenou mi musela paní z pokoje pomáhat, i když jsem si to doma zkusila, dítě se mi hýbe že tak to jsem na poprvé sama nedala, ale naučíš se a pak to bude automatika a tím že furt jen řešíš kraviny a necháš se oblbnout ségrou tak jen škodíš malému on všecko cítí a když se stresuješ mu to nedělá dobře a může ti to pak vrátit tak už kraviny neřeš a věř přírodě 😉 😉

terjar
12. dub 2010

čauky,
hroz: tak to je teda pech s tím balkonem. Neuvěřitelný, jak někteří lidé dokážou být blbí.

Tak jsem po kontrole a malej už má skoro 1,7 kg a je o 4 dny starší. Kontroloval průtok krve pupečníkem a je to v pořádku, i protilátky. Brali mi krev na krevní obraz a příště bude asi stěr, to už budu 36 tt, takže asi naposledy u dr. Taky mi vypsal MD a nastupuju 7.5., dala jsem si ten nejzazší termín. Prcek už je hlavou dolu, tak ani nešel udělat 3D a pořád mě dost okopává pod prsama. Až to občas bolí. A už jsem začala prát oblečky, první pračka vyprána a dnes zapnu další. Pak už mám pár barevných a tmavých oblečků, tak to vyperu s naším. Nejvíc toho máme snad na první 3 měsíce, hlavně bodyček. A pak různé trička a kalhotky. Asi to všechno ani neužijeme, ale nekoupili jsme mu vůbec nic, vše jsme dostali nebo podědili, tak mě to nemrzí. ještě mi volala kámoška, že třídila po chlapečkovi oblečky, tak ať se stavím. Jsem říkala, že na první půl rok máme, tak bych si pak půjčila na ten další půl rok a ještě zase dostanu od tety. Ta mi slíbila i motorku a kočárek na chalupu. Všeho se zbavují 😀 , ale nám to vůbec neva.

Asi máš pravdu, určo musí fungovat nějaký mateřský pud.

Holky, žádaly jste o přídavky na dítě? Já si stáhla ten formulář a že to zkusím odevzdat s porodným, ale teda prase se v tom vyznej, vyplnila jsem jméno a tím jsem skončila 😀 . Nevím, proč to dělají tak složité.

terjar
12. dub 2010

tak jsem ještě pátrala a na přídavky nedosáhneme. zajímají je jen příjmy a ne výdaje, měli bychom životní minimum pro nás 3 nějakých 17 tis. a to manža vydělá + ještě to, co mám já. Mamka mi totiž tvrdila, že prý se to vypočítává až z toho, když se poplatí sipo, hypo atd. Možná to tak bylo dřív. No škoda, 500 by se hodilo.

Holky, můžu mít ještě dotaz. K rodičáku se pak dokládá nějaký potvrzení o nároku na dávky ovlivňující výši a nárok RP. Už jsem si ho stáhla. Jen jsem se chtěla zeptat, to jste odevzdávali zaměstnavateli nebo nesli na sociálku, aby vám jej potvrdila? Já našla na MPSV, že ho potvrzuje zaměstnavatel a sociálky, prostě plátce, tak si myslím, že to klidně můžu zanést na sociálku odkud mi bude chodit MD. Nějak před koncem MD. Nevíte, potvrdí mi ho na počkání? A to jste k tomu psali nějaký dopis nebo jim to předvyplnily - jméno, adresa??
Jsem si právě stahovala formuláře k RP a narazila jsem na to, že je to potřeba doložit s tím. Tak jen abych věděla a na něco nezapomněla. díky

evulebobule
autor
13. dub 2010

teri, přídavky jsem asi ani nezjišťovala.
já šla s tím lejstrem na sociálku. Plátce RP už není zaměstnavatel ne? takže podle mě na socku.Jj potvrdí to hned na počkání. Jj nějak jsem to vyplňovala doma, s něčím mi poradili.

terjar
14. dub 2010

Evčo: no ani to nemá cenu. Je to udělaný snad tak, aby na to dosáhli jen snědí spoluobčané. 😠

A to bych musela na sociálku, kam patří zaměstnavatel? Ne podle mého bydliště? PPM mi bude vyplácet sociálka dle sídla zaměstnavatele, je jiné než moje bydliště, takže si myslím, že asi tam. Tam to asi budou mít v počítači. No to ještě bude. Nesnáším tyhle úřady. Dovolat se tam nedá a ještě jsou příjemní.

Včera jsem odevzdala účetní tu žádost, tak to vyplní a příští týden to tam zanese a od toho dne běží 30denní lhůta, tj. někdy kolem 20.5.bych měla jakoby nárok na 1. mateřskou. První mateřskou mám dostat až v červnu, tak to snad bude chodit dobře. A taky jsem četla, že poslanci opět přehlasovali senát a jde to znova k prezidentovi, který to určo nepodepíše, tak ho budou muset ještě jednou přehlasovat a pak to bude schválené, ale musí se to stihnout do voleb, tj. do konce května. Tak doufám.

evulebobule
autor
14. dub 2010

teri: prosím tě teď mám dotaz já. V tom vrácení daní, jak máme hypošku má taky nějaký vliv výška mojí výplaty loni? Nějak to nechápu

terjar
15. dub 2010

Evul: ne ne, když to uplatňuje manža na sebe, tak ty jen doložíš potvrzení z práce, kde ti napíšou, že neuplatňuješ odečet těch úroků. Nic jiného je nezajímá. Ale to už určitě manžovi řekli, protože se to muselo odevzdat účetním do 15.2. a oni to museli zpracovat do 31.3. Vypisuje se to na takový ten růžový papír, jak podepisujeme každý rok v práci. A to si dělá účetní všechno sama, jen chce to potvrzení, abyste si to neuplatňovali oba dva. To víš, svině. Manžovi stejně uplatní max. půlku, tak tu druhou plku bych si klidně mohla uplatnit já, ale bohužel. Aby stát náhodou nezchudl 😠

Ty si vlastně můžeš příští rok sepsat čestné prohlášení, že jsi neměla za rok 2010 vyšší příjmy než 68 tis (rodičák se do toho nezapočítává) a manža na tebe dostane slevu jako na poplatníka, tj. 24 840 Kč + ještě hypo, takže vám vrátí asi slušnou sumičku¨. Na Davídka dostává slevu každý měsíc a na sebe, jako na poplatníka, taky. My to takto budeme mít napřesrok. Jen na to mysli, oni sami asi neupozorní.

evulebobule
autor
15. dub 2010

teri jj díky někam to zapíšu, jsem blbá jak troky 😀

terjar
15. dub 2010

evul: ale vůbec ne. já teď mívám tyhle stavy pořád. 😀

volal mi manža, že nám vrátili asi 8 tis za hypo. no čekala jsem víc, ale každá koruna dobrá. aspoň můžeme dát auto do servisu, zkontrolovat ho po zimě a ještě něco zůstane.

hrozinka
16. dub 2010

Teri jak to myslíš, že se do toho rodičák nepočítá? když jsm měla mateřskou od února do června a od 21.6 jsem na rodičovské za 7600,- tak se to bere jako od června 09 do prosince 09 (45600,-) a to si tam ondra může dát? a může to udělat při daních 2011 když mu to ted nikdo neřek?

nám přišel tež dopis z hypo zaplatili jsme 110.000,- z toho na hypo šlo 40t zbytek na úroky peklo 😠 asi si založím banku 😅

terjar
16. dub 2010

RP se nepočítá do těch 68 tis, jen mateřská. ano přesně tak. klidně si to mohl letos uplatnit - těch 24 840 Kč. zpětně už mu to neudělají. příští rok to bude mít zas za rok 2010. Je to udělaný tak, že si ženská klidně může přivydělávat a manžel si na ní může uplatnit celou tu slevu při ročním zúčtování. Ale je to omezený těmi 68 tis. Kdyby sis přivydělala víc, tak bohužel. Vypisuje se to na ten růžový papír, pokud je zaměstnancem. když ne, tak asi v daňovým přiznání, určo tam na to bude nějaká kolonka.

Holky, já dneska zas přišla, že musím do 8 dnů po narození prcka ho přihlásit na pojišťovnu. Já myslela, že to hlásí porodka a už pak já nemusím. Se z těch papírů po. No už jsem si to stáhla a vyplnila, pak jen RČ a datum narození a skočím tam s tím.

My zaplatili na úrocích asi 68 tis za ten půl rok a samotné splátky byly max. 3 tis./měsíčně. Fak síla. to jsou lichváři a stát s tím nic nedělá 😠

evulebobule
autor
16. dub 2010

teri. jj to se musí zavolat na pojišťovnu, my máme tedy ozp, tak stačilo zavolat, jak je to u jiných pojišťoven, to nevím.

terjar
16. dub 2010

my máme taky ozp. ale asi tam s tím pak pošlu manžu, i když jsem to podepsala já jako zákonný zástupce, ale je asi fuk, kdo to tam odnese. spíš, aby to bylo správně.

evulebobule
autor
16. dub 2010

teri: jasně, určitě bude. To je papírování co?

terjar
19. dub 2010

evul, šílený. nesnáším to. Pak se všechno prodlužuje. Fakt byrokracie šílená.

Tak jsem včera zabalila tašku do porodky, pak už jen dobalím ručníky, hřebeny, kartáček na zuby. Ale ten základ mám. Holky, mám si s sebou brát i dudlík? Já ani nevím, jestli nějaký máme - pro malé mimčo. A taky jsem si s sebou zabalila ty kloboučky na kojení, ale asi bych je měla před tím vyvařit, ne? A jak dlouho se vlastně vyváří savičky, dudlíky? Omlouvám se za debilní dotazy, ale fakt nevím. 😀

evulebobule
autor
19. dub 2010

teri: šikula, že máš zabaleno. Vyvářet asi tak 5-7 min. Myslím, že to stačí. Dudlík jsem si brala.

terjar
19. dub 2010

no skoro, snad na nic nezapomenu. dneska ještě skočím koupit opthalmo septonex na očíčka, ty gázové čtverečky na pupík a pro sebe na doma jedny ty poporodní vložky - když tak pak dokoupím, ale ať něco mám. a ještě si přibalím toaleťák. kdyby byl ten jejich nějaký ten obyč hrubý.

a co vy, evul, co malej. co už všechno umí 🙂

evulebobule
autor
19. dub 2010

teri: jj toaleťák si radši vem, já ho taky měla a mamka mi ho pak i vozila. Čtvrečky na pupík jsme měli taky. 🙂
Davídek leze a sedne si sám. je to šikulka, máme z něho radost. Dneska má 9 měsíců, letí to děsně rychle

terjar
19. dub 2010

to je šikulka. Jára mi minule ukazoval nové fotky na FB. Už je z něj kus chlapa

evulebobule
autor
19. dub 2010

teri: to je, roste před očima. Škoda, že to tak rychle utíká. Nejradši bych zastavila čas 😀

terjar
19. dub 2010

to věřím. Já si taky toho prťouska musím užívat co to půjde. Včera mě zas rozbulila babi, když mi cpala peníze a povídá, že po dobu mateřské a RP nám bude dávat tisícovku na splátku, kteoru platíme strejdovi (jejímu synovi) - že se tak dohodli s dědou a když budou moct, tak ještě tisícovku navíc pro prcka. Tak jsem se rozbulila. Dali nám peníze už při reko bytu a teď nám taky sem tam nějakou tisícovku šoupli - ale všechno jsem poctivě utratila za Tádíka. A když vrátí MD, tak si ten půl roku budu moct užívat doma a uklízet jen ten náš barák. A to mi ještě řekli, že mám zavolat a oni rádi přijedou na 2 hodinky vozit.

evulebobule
autor
19. dub 2010

teri: jé to je super, že ti takhle pomáhají, mně rodiče taky pomáhají, ale nedávají mi tedy peníze, ale mamka nakoupí něco Davídkovi.Dobroty i oblečení i pro mě.

hrozinka
19. dub 2010

nestihám dočítat, byli jsme do dneška u bábi a dědy. jen k toaleťáku, určo vem my v porodce neměli, každej musel mít svůj. dudlík bych taky vzala i když já ho neměla a nechyběl mi, ale jistota je jistota. kloboučky bych brala na sto pero, já je neměla a litovala..

terjar
20. dub 2010

Jo jo Evi, je to super. Oni Tádovi koupili jen ponožtičky a říkali právě, že neví, co máme a co chceme, tak je blbost, aby něco kupovali, tak proto nám dali peníze. Koupila jsem za to autosedajdu, věci z lékárny, peřinku. Moje mamka zas kupuje věcičky a pomáhá jinak. Ale jsem za to fakt ráda.

hroz: jo jo, vezmu všechno. toaleťák už jsem včera zabalila, taky přezuvky. ještě jsem dokoupila ten opthalmo septonex. na ty dudlíky se podívám dneska, nějaké jsme dostali, ale nevím ty velikosti, tak to prozkoumám. A kloboučky ještě vyvařím, i dudlajze a když tak ho koupím v DM, tam mají celkem dobré.

tak jsme včera s Járou ukuchtili palačinky s marmeládou a špenátem + sýrem. Tak se na dnešní oběd fakt těším. A poctivě pomáhal, všechny namazal, nastrouhal sýr. Nesnáším mazání palačinek, hlavně tou nutelou, tou to vůbec nejde, tak si to udělal sám 😀

Chudák už mi říká, že ho asi zavřou, že má takový hcutě na sex 😀 .

hrozinka
20. dub 2010

vy vůbec? u nás to taky nebylo celé těhu, spíš manžel nechtěl, furt mi říkal, že nechce syna štouchat do hlavy 😀

Podobné diskuze

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru