My super kočky "ne"přibíralky maminkami

zuzka11
8. lis 2009

Taaaak a je to tu, pomalu ale jiste v naší staré diskuzi končíme a jdeme do další fáze 😉 A já to hned začnu -

snídaně - bílý jogurt, banán, lněné semínko, troška rozinek
svačina - nestíhačka, šli jsme na oslavu narozenin a vypravit se je ještě pořád hooodně náročné 😉
oběd - lasagne se zeleninou - cuketa, mrkev
svačina - sušené banánové chipsy
večeře - zatím nevím 😉

Tak a doufám, že sem hned odrazí Marcelka, ať porovnáme, dneska jsem se se sladkým držela, jiné dny je to horší 😕 😔

ywonnee
13. bře 2010

ahoj kocky tak mi mame dnes veget, muz je v praci a ja mam ako tak upratane a aj navarene tak dnes kaslem na vsetko ... po 2 dnoch pojdem s detmi konecne vonku... inak uz mi dosla obyvacka az na ten jedalensky stol so stolickami to dojde az koncom aprila lebo sa to objednavalo v Poprade kvoli tomu aby to presne pasovalo k obyvacke... no a kedze som bola sama doma tak som si vytrinu aj konferencny stolik zmontovala sama, hehe to bola fuska... nadavala som ako syrota... este ze som nasla doma lepidlo na drevo na tie koliky... muz vecer ma zacal podozrievat ze koho som tu mala ze sama som to iste neurobila ale moja mala dcerka si ma zastala kocka a povedala ze iba ja sama a ona mi pomahala a Maximko sa pozeral a vyskieral z nas 😀 😀 😀 tak uz to tam treba len vymalovat a rozmyslam ze sa zbavim tej obrovskej gaucovky a kupim si nejaku mensiu rohovu a vyburam do steny taky maly podavaci pultik z kuchyne... hehe presne tak to urobim... 😎 😎 😎

Marcelka tie papiere musela podpisat aj moja segra po dvojickach a predstav si pol roka na to otehotnela a v poriadku porodila teda zas cisarskym... ja som preto nechcela rodit cisarskym lebo by som este chcela a ja som po operacii maternice takze by sa to pocitalo ako druhy cisarsky a uz by som bola v ritke.... no tak este buduci rok by som chcela otehotniet a potom sa asi uz dam sterilizovat... 3 deti + nevlastna dcerka staci nie??? ozaj a ta antikoncepcia co beries je ozaj ok az na to ze ja som pri nej za 2 mesiace ci kolko pribrala 12 kg a musela som hned vysadit...

Alex aj ja by som rada na tu stenu... este som na tom nikdy nebola a to som uz skusila skoro vsetky adrenaliny... heh ale myslim ze teraz by ma uz na skok s padakom nikto nedostal... ani na nic podobne ale na tu stenu by som sla...

no a pribrala som od porodu do kopy 4kg takze to uz nieje mlieckom.. to mozno nejakych max 2kg ale priznam sa ze mi straaaasne chuti jest.... ale velmi, ani v tehotenstve mi tak vsetko nechutilo ako teraz... a po kazdom kojenui som strasne hladna... aj v noci o 2 musim si ist dat aspon pohar mlieka inak by som sa od hladu asi rozplakala... no nic od 1.aprila zacina dietka... takze este sa idem poprezierat... 😀 😝 😀 😝

a ten prsnik??? no je to lepsie ale pri kojeni ma to este boli velmi a mam nejake velmi citlive bradavky hlavne tu pravu, mam ju nejaku moc cervenu a mokvavu ci co... a maly??? chitil zabku v ustach alebo ako sa tomu hovori a to vobec nechapem pretoze vsetko sterilizujem, cumlik nechce a o bradavky sa tiez staram, 3x denne mu umyvam pusu a a j tak to ma... som s toho velmi nestastna...

no idem kocky lebo maly uz je hore a z prs mi uz zas samovolne tecie mlieko... uz mi nevydrzia ani vlozky do podprdy, za hodku ich mam plne mliekatak musim si tam davat plienku inak by som mohla vecne prat tricka aj pyzama aj podprdy... tak zatim papa

alexandrah
13. bře 2010

ywonne - co je zabka?? take biele? afta? chudacik ...
baby, ja mam ist na to lezenie, a som nejaka táááááááááka unavenaaaaaaaaaaa!!!!!!!!§ (som hore od 5, a uz niekolko dni spavam tak ze 5 hodin ...). ale uz to nemozem zrusit, lebo uz som to stretnutie tolko krat zrusila, ze by ma zabila, si na mna urobila cas ... ale by som aj sla spat ... asi sa z tej steny zruubem!!! no dam vediet, ci zijem, ked dojdem ... tak sa idem chystat!! 😖

zuzka11
autor
13. bře 2010

Cauki kocky!

I ja se po dlouhe dobe hlasim 😉 😀 Vcera jsem mela sraz s kamaradkou z VS, daly jsem si sraz v , podle nas novem, detskem koutku, jmenuje se Clovickov.....hooolky, masakr, byla tam snad cela Praha 😀 Ale pokecaly jsme, deti si vyhraly - Adamínek teda se mnou na okraji, prootze to bylo pro starsi deti - trampoliny, auticka atak....ale pohoda...a odpoledne jsme spolu zalehli do postele, pritulili se a spali a spali a spali 😀 Vecer - Petrunka mel vecer akci, tak ja si pustila Avatara, ale nejak jsem nemela naladu, tak jsem dala jen 40min, k tmu jsem mlsala 😔 a pak jsem si sla cist a bylo mi kraaaasne...a rano jsem sla na cvico, hlidal petrunka, pak jsme jeli projet auto - zkusebni jizda, kupujeme nove....a pak dostal tygr svoji prvni mrkvicku 😀 Porad se na me smeje, ma od rana dobrou naladicku....jooooa pak jsme si vsichni zase sli lehnout, je to u nas jak u medvedu v zime 😀

Ali - tak co, hecla ses? Jaka byla stena a pak kafco? jak ja uz se modlim za to otepleni, je to hnus tady u nas dneska....sice na teplomeru mame 4st, ale prd prd, hnusnej vitr, sedivo...... 😝 😖 A co to nachlazeni?

Ywonne! ty jsi fakt Stepfordka 😀 jsi me nakopla, ze se musim stydet a zacit vic uklizet...jako ja nejsem cune, fakt ne 😀 , ale na Ywonne asi nemam 😎 a s dietkou to neprehanej, bud rada ze kojis, a snad jeste chvili budes......mozna omezit sladke...ale podle me si to sedne, i ten hlad v noci a tak, az se poradne rozkojis......

ja na vahu nedupla uz skoro tyden, citim se docela fajn, podle me mam porad trosku navic, ale fakt se citim dobre, tak proc to mit "cerne na bilem" a rikat si - Zuzibabo, nežer 😀

Marci - super, ze vysla kraaasna prochajda.....jo a MS jeste nic, tak je to asi jako u Riska a jeho zubu, on byl nevrly a zuby budou za dva mesice, ja mam bedary a MS bude???? 😀 Jinak tygr Ali zacal ve veku Riska taky vic slintat, dokonce nosil jeden cas i bryndak, ted slinta min, ale zase si rejdi v puse, takze to taky cekam......malem kazdym dnem........

Jooooa vikend? Na zitra nemame nic, uzijeme se jako rodinka, pohodicka......dneska davaji v telce super fim, byl pred dvema rokama v kine - Medvidek....a pak si budu asi cist...meli jsme jirt s kamosema ven kocarkovat, ale je hnusne....a oni zitra nemuzou, tak pristi vikend....co kocky vy?

zuzka11
autor
13. bře 2010

Nikde nikdooooooooo......ach jo 😖

Ywonen - jsem trubka, zapomnela jsem pogratulovat k nabytku!!!To mas ale radost, co? Budete to mit doma krasne!!!

Marci - sakra prace, tobe jsem taky neco chtela,ale totalne jsem to zapomnela 😝 😔 ale vsak ja si vzpomenu 😀

alexandrah
14. bře 2010

zuzi, medvidka som videla, vy v cr mate super filmy, fakticky!!! vcera som sa nakopla, aj ked som vstavala o 5 (iba ja, risko chrnel samozrejme), tak po celom tyzdni takehoto spanku som bola faaaaaaaaaakt mrtva, ale som to uz nechcela zrusit, lebo sa dohadujeme asi 2 mesiace (kamoska z krasa, a ja tam este nechodiiim!!). tak som sla, a bolo supeeeeeeeeeeer!!!!!!!!! teda, ona na tom bola lepsie ako ja, boli sme tam 3 hodiny, ale neliezla som 3 hodiny v kuse, aj sme vela sedeli, a kecali
(hlavne koli mne!!) no ale hned som mala viac energie, tak sme doma okupali riska, potom sme hodili kupel my dvaja, a ja som sla spat, total mrtva!!! aj som vstavala take ze o 4 am, potom o pol 8 (vstaval risko, a muz nepocul, a ja cez stuple na usiach hej!!), a potom pred 10, lebo volal oco, a ja som si zabudla vypnut mobil ... tak uz som vstala ... taze s pauzami cca 11 hodin som chrnela ... tak teraz sa citim lepsie, dneska som uz mala veget, kukame film, a hrame sa na hracej deke - jej, ozaj, nasla som marinku v teme vidia deti duchov?? -§ sranda, zda sa, ze o tom hodne vie, neviem, ci verite na taketo veci, ja teda hej 😀 a aj titolino pred cca 2 hodinami zacal kukat do prezdna, a usmievat sa, akoby "cosi" videl, tak sranda ... no a co dneska? som si spravila salat, uz mam za sebou 50 brusakov ... (teda sila, som ich robila na 3 krat!!!!!!!!!!!!!!! des a hroza!!!) a to chcem 200!! no zamakam ... vcera som sa nakopla, tak dneska dojde asi svagor ... no zatim!!!
zuzi, veru, aj risko si rve pusu do ruky, ale ja ze je to bezne, no ale cakame a desime sa na tie zubiska ...!!!

ywonnee
14. bře 2010

ali myslim ze deti to asi vidia aj ked mi to pride nerealne ale ked bola u nas Patova byvala manzelka na navsteve schovala Laure do izby malu jezibabu tusim z vosku (ona sa venuje ciernej magii) a mala nevedela mesiac v noci spat pretoze sa strasne bala a stale vravela ze je tam zla teta a strasne sa pritom triasla niekedy az sa zajakavala od placu a potom pri hlllbkovom upratovani Laurinho bordelu sme ju tam nasli a hned sme ju hodili do pece u svokrovcov a odvtedy Laura spokojne spi a aj mi sa doma nehadame... vtedy boli medzi nami strasne nezhody proste mesiac to tu u nas bolo ako v pekle a potom zazrakom klud... tak neviem mozno deti nieco vidia... aj kamoska nieco spominala...

inak dnes sa uz na vsetko doslova vyseriem!!!! pokazilo sa nam LCD a to nema este ani 3 roky a zaruka bola len na 2 roky... zvuk v pohode ale obraz??? po 3 minutach zhasne obrazovka a musime 10 min cakat s vypnutou telkou aby siel opet... porazi ma... takze mame po dovolenke... mozem kupit rovno novy ale teraz kupim uz plazmu vraj su lepsie ... aaaaaaaaaaaaaaa na com budem pozerat svoje telenovely??? ked mala obsadila tu malu prdku tusim 50 uhlopriecku?

zuzi ja niesom stepfordka!!! len sa stale nudim, neviem len tak sediet a nic nerobit... mala sa somnou uz nechce hrat a maly ked spi ja musim nieco robit, keby som cez den oddychovala v noci by som nezaspala... a naviac u nas je stale co robit, zbadate az budete mat doma 3 rocneho nespratnika a k tomu miminko... jaaaaj!!! ale pohoda aspon sa nenudim... inak kojenie nova tragedia uz ma boli aj druhy prsnik ale uz to nieje take tragicke ako predtym, da sa to vydrzat a ked rozmasirujem tak pohodicka... inak rano som myslela ze sa zblaznim, maly zaspal o 20h a vstal az o 2 rano, napil sa len z jedneho prsnika a hned zaspal a vydrzalo mu to az 3 h potom zas len z jedneho a viete si predstavit ako vyzerali moje prsia a ko straaasne boleli... tak si sadnite lebo padnete na rit!!! odstriekala som hned po kojeni 390ml skoro 4dcl... mna porazi... ale mam problem lebo ked odstriekam a maly ma po 3 hod jest nevie si vytiahnut kym mu to tam same nekvapka(ked mam naliate cici tecie mu to tam samo) a pritom ja odstriekam z kazdeho aspon plny via pohar...je lenivy lenivec... takze za dnesny den mam v chladnicke odlozene pol litra mlieka... asi urobim zajtra malej z toho vafle alebo palacinky... luto mi je to vyliat a mala az tolko nevypije a mrazak mam uz plny, nemam kam dat maso nieto este mlieko... hold musim pockat az nam svokrovci kupia velky 260l mrazak... xixi ideme kupit prasa a mame este jedneho barana u svokrovcov, aj toho treba zabit...

zuzka11
autor
14. bře 2010

Ali - ja nejak nevim, jestli tomu verit nebo ne, snad bych verila, jak se rika, ze uplne mala miminka, do jednoho ruku, "maji kobtakt s tema jeste nenarozenyma v brisku a muzou nam rict pohlavi a tak...ale jestli vidi duchy....... 😕

Super, ze siis pokecala a zalezla!!!!

Ywonne - tak i druhe prso? ach jo...a ta TV je k vzteku, me to vzdycky silene nastve...samo, ze je to vzdycky tesne po zaruce....jak casto se nam to stalo, treba ted na podzim s lednici....ach jo!!!A Stepfordka neni mysleno ve zlem! ja to obdivuju, vsak i ja dneska uklizela, kuchyn, koupelka, zachod...jeste me ceka podlaha.....ale ty pises, ze se "nudis"...to ja kdyz je minutka, tak zalizam s knizkou a mejte me radi 😀

Dneska se Afam na mrkev netvaril, sotva dve lzicky, ale nenutila jsem ho, uvidime, jak bude dal.....

Ali - tak me napada, psaly jste si s Marcelkou o mliku - uz jsi kojeni uplne odpiskala?Risko je sikula, ze tak dobre pije z lahvicky, ja to tygrovi ted zkousim davat apro nej je to nezname, gamesa 😀

Dneska mame tady 6st, coz na teplomeru vypada skvele, ale venku je vitr, sedivo, hnusne, nevlidno, ani jsme tam nebyli....joooooa sci-fi, ale totalni, uz dva dny se nam podarilo dat tygra do postylky pres den a usnul tam! napad Peti....uuuuzasny......jinak usinal jen se mnou v posteli pri kojeni nebo na balkone za vytrvaleho jezdeni.......a nas vikend byl uzasny, strasne jsem se navzajem uzili.......co vas?

Marci - maily mi dosly jen dva, hjeste jsem nemela cas kouknout na prilozene soubory, to udelam vecer.....

marcela22
14. bře 2010

No kočky ja na to že det vidia verím odvtedy, čo som si s malou odžila jednu návštevu...pred viac ako dvomi rokmi sa mi obesil 16ročný bratranec a býval so svojimi rodičmi u mojej babky. Keď sme tam s malou asi po dvoch mesiacoch od jeho smrti prišli na návštevu, malá tam strašne, ale fakt strašne plakala a stále pozerala na to miesto kde sa obesil-bolo to za kuchynským oknom. Mala vtedy niečo vyše pol roka tak nám nevedela povedať čo tam vidí ale ten des v jej očkách, na to nikdy nezabudnem.

Zuzi tak keď prisli dva tak sú v každom maily iné prílohy 😉
A Adamín si zvykne neboj, malá mi najskôr príkrmy nechcel avôbec, to bolo plačuuuu🙂 Ale potom som skúsila o tri týždne neskôr a už v pohode. To že si malý dal apoň dve lyžičky je dobré znamenie. Ja rozmýšlam nad tým že malému budem dávať čaj a spol už z pohárka s "cucáčkem" nebudem ho už asi učiť na flašku, ale uvidíme ak mu to nepôjde z toho pohárka tak kľudne dám aj flašu.
A Adamínek je šikulka velikáááánsky! Aj mojm snom je aby malý spal aj cez deň v positelke, zatiaľ zaspí len v lehátku ale už sa párkrát podarilo že zadriemal aj u mňa a ked som ho preložila na sedačku tak spal ďalej tak uvidíme🙂
No malý sa budí tak už nič nestihnem...ale ja sa zasa ozvem🙂

alexandrah
14. bře 2010

boze, marceli, to musel byt hrozny zazitok, ja dufam, ze keby, tak risko uvidi len dobrych duchov, nie zlych ... a mam sestrenicu, co je fakt dost chora, ta vidi duchov furt, chuda (ma skoro 40 rokov ...).
ywonne - veru, 4 dcl som v zovote neodsala, a to som si myslela, kolko mam mlieka. zuzi, bohuzial, po mesiaci a pol snazenia aspon odsavat som to vzdala (ked som odsala ze 5 ml, a pootom vobec), jak som brala tie 3 krat antibiotika, tak mlieko odislo, ale risko je zdravy, aj pije z flasky dobre, aj mu uz cajik davam, aj rastie a pribera, tak snad bude ok!! 🙂
bozte, idem spat, som unavenaaaaaaaaa!!! dneska risko anjelik, 3 krat mi spal, s muzom sme si kukli 2 filmy po sebe, + pukance, vinko, no veget!!!
zuzi, treba obcas pocuvat aj muza, maju aj dobre napady, vidim to aj na mojom... 😀 😀 😀

zuzka11
autor
15. bře 2010

Ach jo, to jsem teda nastvana!!! ja mela vecer cas na pokec s vama,a le hlasilo mi to, ze tady nic nic nic, a ze jsem posledni psala ja! 😠

Marci - jsem zvedava, predevcirem 6 lzicek, vcera 2, kam se dostaneme dneska? 😉 😀 To muse byt pro Sonku fakt hrozny zazitek..........chudinka.......A ten hrnicek s cucackem, jsem zkousela,a le neumi si s tim poradit.....joudicek muj......ale uz se nam zase stava pravidlem "krasne ranoů....tygr se probudi, ano AZ v 6,20, jsem na vrcholu blaha, zacne se na me smat a "budi" me - ja uz vzhuru jsem...a do 7mi se spolu mazlime, ruzne prevalujeme, proste se ňuchňáme 😀

Ywonne! -tygr to mel v pusince taky, mooooc pomohl na recept Diflukar, zadna gencianka, ta je hnus!A s tim nabytkem jsi fakt sikovna! Proste zenska si musi umet poradit, nez by ti to udelal Patrik, to by trvalo s jeho pracovnim vytizenim, co?

Ali - jasne, hlavne ze Risko je ok, kdyz to nejde,tak proc se trapit?to je zbytecny......a ja Petrunku posloucham, to zas joooo, ale me to nenapadlo to zase zkusit.....teeeda , vy jste meli taky super odpocinkovy vikend.......jake filmy jste zkoukli?

marcela22
15. bře 2010

Alex presne keď to nejde a Riško je spokojný aj s umelým mliečkom tak je všetko v poriadku! Malá tiež nebola kojená, dokopy som ju kojila 2týždne a od začiatku bola aj prikrmovaná a našťastie je zdravá ako repa 😀
A super víkendík teda, zrovna rozmýšlam že si spravím pukance, si ma namlsala 😅

Zuzi neboj ono to pôjde, možno už s anevie dočkať zasa novej chuti tak na mrkvičku trošku prdí 😀 Zajtra už mu niečo pridáš? Či už dnes? A moooc držím palečky aby sa spinkanie len lepšilo a lepšilo! Toje u Vás veľký pokrok a verím že mooc príjemný! Mne dnes malá spala do 7.10.hod. cez víkend vstávala o šiestej tak som bola tiež vysmiata že ako dlho sme spali🙂 A Adamko ešte spinká, papal o 5.30.hod a teraz bude okolo deviatej tak sa asi za chvílku ozve. Chcela som ísť von ale dosť fúka tak asi z toho nič nebude. A po dlhej dobe sme úlne sami doma, svokra mala poobednú, potom týždeň voľno a potom zasa poobednú takže 3týždne bol vždy niekto doobeda doma teraz je tu tak smutne ticho...ale zasa m to až tak nevadí 😀 len je to nezvyk🙂 jemine ale čo Sonke vymyslím a celé doobedie to fakt neviem. Včera som požehlila mohla som si to nechať na dnes, ona s tým rada pomáha...asi niečo rýchlo nakrčím 😀

Ywone v priebehu dňa nafotím tie vecičky a pošlem, nie som si istá či nájdem v tom mojom množstve mailov ten Tvoj, tak ked sem nakukneš pošli mi ho prosím znova v IP aby som to nejako nepoplietla. 😉

alexandrah
15. bře 2010

zuzi, ahooj, co ti blbol konik vcera?? skoda!! tie prikrmy sa maju davat namiesto hlavneho jedla? alebo kedy? o chvilu uz aj risko ... uvidime, ako to bude zvladat ... a super, ze adamko sa budi uz neskor, aspon neni si taka unavena, a mozes sa mu plne venovat. a vidim, ze si aj casto poobede spolu pospite. sa mi paci, ked napises, ze pritulime sa, a spime ... risko sa este netuli, ale uz ma pusinkuje o 106 - cela som oslintana, a to musim povedat, ze iba mna!!! 😀 😀 ked kukame vsetci 3 ja (aj s muzom) do zrkadla, tak vidim ze risko, velky risko (muz je total kopia) a ja ... na muza sa usmieva, aj ked ho den nevidi, taki su podobni!!! a co sme kukli?? nooo... "Up in the air" s g. Cloonym - novy film, a potom Four christmas s R. Witherspoon a V. Voughnom. ale aspon bol vege, muz aj mal robotu, ale sa na nu vysr ...l... a jak mu bolo dobre. 😀 ja som konecne pre neho dokoncila tu moju, a uz si pytam dalsiu, dneska tu bude svokra, tak budem mat trochu casu. a vecer chcem ist na hip hop,. tak sa snad prinutim. 😎

marcela22
15. bře 2010

Alex ahoj sme sa tu stretli 🙂 Tie príkrmy sa postupne začínajú dávať v čase "obeda" najskôr pár lyžičiek až postupne myslím okolo 180-200g až vlastne nahradia to jedno jedlo. postupne potom začneš dávať v čase desiatej ovocie atď. Zo začiatku si dá vlastne len pár lyžičiek a potom mu dáš ešte normálne mlieko.
Ja chceeem ííísť na hip hoooop ☹ Ja ho milujem ale nemám kam naň skočiť ☹ vyskáč sa aj za mňa dobre?🙂))

alexandrah
15. bře 2010

dobre marceli, tak uz len koli tebe sa snad premozem!!! mne sa väcsinou najprv nechce nikam ist, a ked som tam, tak som taka rada, ze som sla. ale toto mam 5 min od domu, a precvicuje to dcera fredyho aiysiho. tak snad to bude dobre. fakt tu mam kopec moznosti na cvicenie, jak sme minule dali tu prechadzku, tak fakticky!!§ je tu hned za rohom aj ta streetdance academy laciho strika, na to sa chystam uz dlho!!! tak dneska dam nejake posilovacky, a vecer tanec, zajtra kraso!! mohli by sme sa tak hecovat na cvicenie. zuzi, asi si kupim domov beriaci pas... rotoped ma moc nebavi, stepper mi nepripada moc tazky, tak to asi bude behanie ...kocky, co dneska? ja som hore od pol 7, upratujem, vychystala som manzela do roboty + ranajky, bola vonku so psom, chcem urobit taky zeleninovo kuraci salat - mnam, idem zehlit, pri tom si kuknem film ... a tak ... a zajtra mame masaaz, hurra!!!

alexandrah
15. bře 2010

titolinka som prave dopapala, papal o 7, a teraz o pol 10, a sup ho do postielky, uz aj zival, taky vykuk bol z tej postielky, tak drzal hlavu hore (je na brusku), ze ma az videl hore nad zabradlim, som ho tam nechala, vcera zaspinkal aj sam, to vlastne vzdy, tak zatial je ticho, klop kloop, tak asi pospi trochu, doobeda uz mame rezim, take 2 hodiny od vstatia ide buvat, niekedy pospi hodinu, inokedy 2.5, ale poobedia su zatial kazde ine ...

ywonnee
15. bře 2010

tak info pre vsetkych aby mi poslali foto moj email : ywonnee@azet.sk 😀 😀 😀

ywonnee
15. bře 2010

zuzi ja viem ze si to nemyslela v zlom len ma to uz hneva lebo nieco podobne mi vravia kamosky aj svokra aj Patrik, ked pridem k svokrovcom mam tie stihacky upratovat aj u nich... neviem, proste od kedy som mamou sa neviem zastavit a kazdy vravi ze je to u nas sterilne ako v nemocnici aj ked mne sa to nezda... vsade vzdy este nieco najdem... 😅 😅 😅

alex ja aj ked odstriekam džepetko z flasky nechce pit... chvilu pije a potom sa rozplace a vypluva to... chce len cicku... ked som prec tak mu musia davat mliecko striekackou alebo lyzickou lebo flasa a cumel??? nehrozy...

no a nabytok??? kocky tak dnes konecne by teoreticky mali ist policky a skrine na stenu, no tak som zvedava ci svagor ozaj dojde a dockam sa toho lebo Patrik je po nocnej a poobede by to chcel spravit... malovat by sa malo az na jar, este je zima tak musim vydrzat 😠 😠 😠 tak si aspon dnes pojdem kupit latku a bavlnky a povysivam si nejake pekne decky aspon zopar... obrus uz mam hotovo tak sa vytesujem...

alexandrah
15. bře 2010

clovece, ty si hotova gazdinka (ja neznasam ten vyraz, hehe), upratovanie, varenie a vysivanie!!! (u mna by vysivanie teda nehrozilo... 😎 ). no aj ja sa musim obcas brzdit s upratovanim, tiez vsetci, ze oni ani taky poriadok nemaju, ale to ked som byvala u nasich, som mala bordel jak v tanku, a teraz musim mat cistu dlazku a prach ... ale ma to blokovalo vo vsetkom dalsom, lebo som vzdy uzasne upratala, a potom som uz nevladala nic robit, reku, mam upratane, tak porobim zajtra, ale "zajtra" som sa zobudila, a namiesto roboty som sa vychytila zase upratovat, a tak dokola ... uz to bolo zleee, chcelo to pevnu volu ...tak zatial je to ok ...ale ked chces, mozes dojst upratat aj k nam, ja teda neupratujem nejak rada, len chcem mat poriadok ...

zuzka11
autor
15. bře 2010

Taaak, nejdriv vysvetlim omyl omylů 😀 Adam sice vstava az v tech 6,20, pak tuleni, ale predtim ma jeste v noci kojeni, to nei v zatahu! Ale stjene, je to siiiilene super, jestli si pamatujete, byly doby, kdy vstaval ve 4h, pak v 5, rekord mel ve 3,20.....

Ali - ty jsi uzasna , kolin toho stihas! ja se rano nasnidala, opi7usinkovala Pterunku kdyz sel do prace, obliklla sebe a Adama a jeli jsme ve a ted jsme prijeli 😀 joooo a pred prochajdou jsem zapla mycku, ted ji vypla 😀 a ted jsem dala prat pradlo 😀 takze proti vam vsem prd prd prd....kdyz on je proste rad venku....a ja taky, a az bude konecne to teplo, to teprve bude!!!!

Marci - i u nas nic moc, rano ok, ale ted snehova prehanka.....ale tygrik ma uz ten sportak, teda skoro v lehu, ale je tam spokojeny jako zelva, uuuuzasne!

A prikrmy? Dneska zase dve lzicky, moc se na to nexichtil....ja si myslim, ze padouch poznal v sobotu cersvte a ted mrazene......zitra nevim nevim, chtela jsem jet 4dny mrkev apak neco pridat, ale kdyz rikas....tak asi pridam brokolici......nebo mam doma cuketu a spenat, co myslis?

Holky, cviceni 😝 😔 ja jsem na sebe ted vatzne nastvana, uz vas tim nebudu otravovat, ale za vikend jsem zas epribrala, proste jsem se cpala....ano, hnus fialovej, takze ode dneska je rezim, protoze me to uz sere......

Kolem 16h cekam zase truhlare...........vezmou konecne miry....Ywonne - zavidim, ze uz mas nabytek doma 😀

Marci - vidis, to jsem se chtela zeptat, jak je to ted s varenim? Driv jsi rikala, ze jste si vzdykcy navzajem se svokrou varily, nebo ob den? jak ted? A hlidaji porad Sonicku?

Ali - uzij si hip hop, super, ze tam mate ty moznosti! A tak blizko!!!! Ja uz proste musim mit to jaro, at se da na brusle ven, s kocarkem....a nemusim pak resit nejake hlidani, ktere nemam 😔 😝

marcela22
15. bře 2010

Ywone ešte osm nepofotila lebo deti sú dnes výnimočne protivné 😀 Ale fakt výnimočne, takýto sú len málokedy a len raz za čas sa pritrafí že obaja naraz...a príde návšteva s asi 10mesačných chlapečkem, sa tešííím🙂 ten malý mal 4900g ked sa narodil 😀 Ale ja to nafotím a pošlem, slubujem 😉

Ali si šikulka! A naozaj je najťažšie niekam sa dostať, dokopať sa k tomu aby človek opustil domáce hniezdečko a išiel niečo podniknúť, ale potom je to už super! To fakt závidím že tammáš toľko možností! v tejto naej dedine je raz za týždeň aerobic, aj to tam sú väčšinou "cvičenkyne" 40+ 😀 Takže to si asi radšej nechám ujsť...ale zasa mám výhodu že máme veľký dvor a záhradu takže ked s ami v lete nechce "z domu" tak vybehnem aspoň tam 😉

Zuzi ja by som pridala asi cuketu, je nasládlá, možno ho presvedčíš 😉 Skús buť samotnú, alebo zmiešanú s tou mrkvou, možno proste nebude mať rád mrkvičku, tak poskúšaj. Alebo skús zemiak, ten býva celkom oblúbený. A mixuješ mu to alebo len potlačíš vidličkou? Lebo mixovaný zemiak "zgumovatí" ten je treba len roztlačiť. všetko ostatné som ale mixovala a Sonka bola taká fajnovka, že až takmer do roka-inak mi to nechcela jesť 😠
No s varením je to teraz tak, že väčšinou v poslednej dobe varila svokra, ked bývala tie doobedia doma. Ale ked varila niečo čo nemôžem (kapusta alebo niečo kde proste "musí" ísť korenie) tak to si vždy varím sama. A tento týždeň ma to už určite neminie, to už budem variť možno aj každý deň, dnes sme ešte mali zostaté od včera. Ale mňa to aj baví, len keď sa mi do toho začnú obaja hnevať a fňukať tak je to o nervy 😀
Teba som sa chcela spýtať, či potom neskôr keď už Adamínek bude toho papať viac budeš jemu variť zvlášť, alebo Vám všetkým spoločne a prispôsobíš stravu podľa toho čo on môže? ja som Sonke varila dlho oddelene ale to najmä kvôli tomu že sme so svokrou varili na striedačku a jej som neverila v tom, že tam nedá niečo čo malá nemôže, lebo je proste zvyknutá variť inak. Aj teraz občas zabudne a sypne niekde korenie-malému vadí, tak potom si narýchlo niečo vymýšlam na obed...ale inak je v tomto fajn, snaží sa mi odložiť pred okorenením, často varí to čo ja môžem aj ked oni by si možno dali neičo iné...no proste nie je len zlá jak sa neiekdy zdá 😀 niekedy je fakt super 😉
No a Sonku stále strážia, teda hrajú sa s ňou, ale prístup sa moc nezlepšil, stále je pri nich jak také malé zvieratko divoké...v tomto sa proste asi nezmenia nikdy 😒

alexandrah
15. bře 2010

kocky, tak ja mam dneska doma svokru, a titolino?? no spal doobeda 2 hodiny, potom papal, hral sa, a potom - spi od 12, este furt!! aaaaaaa sa prave zobudil, ale aj tak!!!!!!!! sa mi aj nechce ist na ten hip hop, ale asi sa donutim, predsa len, prvy krat, neviem, ake to tam bude ... no hladam vyhovorky ... urcite super!!! som ozehlila, navarila, upratala, umyjem dlazku, svokra vezme riska von, som aj popracovala take 2 hodky ...
zuzi - ja som vedela, ze ty vstavas aj hodne v noci, ale presne, ako pises, ze adamko sa ti budil o 5, tak o pol 7 je super!!!!!!!! si sa po dlhsom case zase vyspala!!!! 😀 a inak, ja sa teraz nevazim (by sa mi to nepacilo...). a aky tvrdy rezim ides nastolit? daj tipy na program - jedlo + cvicenie?? mas plan?? (ja na vsetko potrebujem plan, aby som vedela, co porusujem...).
zuzi - aj ja sa tesim na teplejsie casy, vraj od stredy, hlavne na hradzu na brusle!!! zoberieme titolinka do vozika, a budem ho tlacit, alebo tak. a muz vedla na bycikli, idylka!!!

zuzka11
autor
15. bře 2010

Ali - ty nepotrebujes nic, jdi disciplinovana az beda, to ja jsem mistr porušovač 😠 😔 😝 A vcera sis dala pekne do tela azitra planujes kraso, takze klidne muzes hip hop ozelet, kdyz by se ti moc nechtelo...ja mam zkusenost, ze telo potrebuje i oddech, úpak lip zabira...a ja se nesetrim....se mi stavalo, kdyz jse neco delala fakt denne, ze jsem byla unavenejsi a pak jsem to malinko "flakala"....

Marci - noooo, zatim teoreticky, planuju, ze mu budu davat oddelene, ja dost casto varim oddelene i pro me a Petrunku, tak mi to je jedno....a nevyvaruju slozita jidla o 5ti chodech, spis rychle a dobre, tak mi to zatim fakt neva.....a Adamek? ja prave bramboru doma nemam 😖 musim koupit...a diky za tip s tim rozmackavanim, ja bych ji mixovala....tak zitra zkusim cuketu......

alexandrah
15. bře 2010

zuzi, to sa veru mylis, ja som tiez majster porusovac, bohuzial ... a beda, myslela som na teba, jak ti raz nevyslo to cvicenie, tak som sa vytrepala (v rekordne kratkom case som povysavala byt a umyla dlazku pred odchodom), tak reku idem, a ono to tam uz nebolo, to presunuli niekde inde, tak reku idem aspon do posilky, aj ked sa mi teda nechcelo - posilku moc nemusim, dojdem tam, ze mozno bude aspon nejaky aerobic, alebo co, aj ked ani to nic moc, ale ono tam bola joga, tak to vobec ne, tak posilka, som sa zapisala, a bolo to najhorsie vyhodenych 5 euro, som len rozmyslala, ci je moc blbe po 20 minutach zdrhnut ... tak som zdrhla po pol hodine, po tom, co som sa tam moc nepretrhla ...a potom som v satni natrafila na slecny, co skoncili tu jogu, tak same 250 kilove, co si dali do tela!! naobliekane do naj naj veci, sportovkyne!! (to ked som bola vcera lozit, tak sami ludia v roztrhanych trickach, a starych veciach, mopj muz vravi, ze tak sa pozna naozajstny sportovec, lebo nesportovec najprv kupi najlepsi bycikel, potom sa zladi od mikiny az po ponozky, a potom sportuje, ze prejde kilometer za hodinu, a funi ... tak take slecinky som tam ja stretla, do toho take tie babske trkotania, ale take plytke ... asi som bola uz nasrata, ze mi nevysiel ten hip hop a dojdem domov, a svokra vynada mojmu psovi, no som uplne nasr ... (ale jej to len tak uslo ...). tak neviem, teraz som nejak mimo ...

marcela22
15. bře 2010

Alex to ma moc mrzí že to takto dopadlo 😔 Hlavne keď si si dala tú namahu a išla aj keď sa Ti nechcelo a nakoneic z hip-hopu nič a posilka na prd....no a manžel to vystihol s tými paničkami, to poznám aj ja také že dá si naj tepláky a naj triščko, kúpi si tú najsupernejšiu flašu na vodu a potom z nej usrkáva každé dva metre len aby nemusela bežať 😀 😀 😀 😀
Obdivujem Ťa že si tam vôbec šla, nabudúce určite všetko dopadne lepšie, uvidíš!!!!!!!!!!!!!
A so svokrou ma to mrzí, ale sná´d už sa to nebdue opakovať, ved ona to nemá vo zvyku nie???

Zuzi keďže som naslubolvala ale stále nenaskenovala tie príkrmy z mama a ja, tak Ti aspoň vypíšem čo môžeš malému dávať od tohto mesiaca: mrkva, zemiak, kaleráb, cuketa, patizón, tekvica, brokolica, karfiol, pór, petržlen, petržlenová vňať. Väčšinou samé slovenské názvy takže ak by si niečo "nepoznala" kľudne sa spýtaj🙂
Z ovocia môže jablko, hrušku, banán, marhuľu a broskyňu. Z príloh kukurica, pohánka a ryža a mäso kuracie, morčacie a králičie a ešt evarený žĺtok, ktorý raz týždenne nahradzuje mäso. Ale na to máte ešte čas, keď prejdete zeleninku a ovocie 😉 A ak m navaríš napr. na dva dni, tak tú druhú časť nemusíš mraziť, do druhého dňa v chladničke určite vydrží. Veď aj kupované poháriky sa tak odkladajú a sú v pohode, dokonca niektoré aj 48 hodín. Možno to mrazením trochu zmení chuť a vôňu a keď ešte nie je zvyknutý na rôzne chute tak mu to proste vadí.

No a naša návšteva bola super, malý teda najskôr 20minút zaspávala a potom zasa 15minút papal tak som si ž tak moc nepokecala ale aj tak super! Sú to celkom príjemný ľudia, bola som s nimi teda len druhýkrát v živote ale pusy nám "jeli" ostošesť 😅

zuzka11
autor
15. bře 2010

Marci - moc diky!!! ja se si budu ptat prubezne, muzu? Joo a co je kalerab? kedlubna? 😕 Zkusim zitra v obchode koupit brambor a batat a uvidim......a super ta navsteva!!! je parada si s nekym takhle sednout, vid?

Ali - tak to je teda k nasr......kdyz uz se clovek vykodrca, nehcce se mu apak je treba zaskok, nebo je to hodina naprd - to me teda taky stve...ted jsem uplne takova "nesmiritelna" - kdyz uz venuju cas, Adam je v kouktnu, nevim jak dlouho vydrzi a pak je jeste cviceni uplne na h***, to si radsi zabeham a kdyz je to na prd tak si za to muzu sama, a to nedopustim 😀

Ali - zitra mas brucle, to bude fajn, uvidis!!!! A dej si taky nekdy pauzu....jooo, videla jsem na plakatech reklamu na Grishamuv novy roman, ctes ho? ty jako pravnicka?Myslim, ze se jmenuje Spolecnik..... ja totiz docela rada ctu romany z lek.prostredi, kdyz jsou dobre 😉

Marci - jsem se nachchtala, pry koupi si super flasku na vodu....to sediiiiiiii! 😀

Ale priznam se, uvazuju o koupi novych kalhot na cviceni, ty svoje mam asi 6 let a chtela bych jiny strih...tyhle jsolu mooooc obtazene 😔

Holky - jeste jedno "stezovanicko" ☹ strasne ale fakt strasne se mi zhorsila ta plet....bedary vsude, tak osypana jsem nebyla ani v puberte a zbytek se loupe, fakt nevim, co ty hormoniska se mnou delaji.......

marcela22
15. bře 2010

Zuzi a už to začína...kalhoty, tričko...však vieš ako to ide ďalej 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale nie, to naozaj nemyslím vážne! Ty si šikulka v tom že beháš, ja som kočky z Vás asi najväčší lenoch 😅 Ale zasa sa hýbem takmer stále, aj ked som len doma alebo vonku...tiež nevydržím bez pohybu a akopísala Ywone, odkedy som matkou tak som maximálne neposedná, stále v pohybe, aj ked nemusím...
A kľudne sa pýtaj na čo len chceš, postupne ako to budeš potrebovať, rada poradím!!! A potom zasa Ty mne keď začneme s príkrmami aj my, ja mám nejaké "vychytávky" po malej ale Ty zasa možno budeš mať iné 😉 A ešte k pohárkom-najlepšie ovocné presnídávky sú Sunarka, tie mali najvyššie hodnotenie kvality. Mäsovo-zeleninové som rasa kupovala Hipp a tiež Sunarkové, aj malej chutili. Hami a spol už sú menej "čisté" a kvalitné, ale normu splňajú aj tie a určite neublížia. Ale keď chceme to najlepšie pre našich drobcov tak si proste vyberáme 😉
A kaleráb je kedlubna 😉

No a Grishama som zbožňovala aj ja ešte keď som hcodila do školy tak som ho čítavala je super! A knihy z lekárskeho prostredia tiež, rovnko aj filmy a seriály...potom sa tvárim chytro a vyriešim všetky rodinn choroby 😀 😀 😀 😀 😀

zuzka11
autor
15. bře 2010

Marci! 😀 ja vim, ze to tak zaćina, o vikendu si jdu vybrat znackovou flasku 😀 😀 Moc diky, o tech Sunarkach jsem slysela....ale HIPP mi nekdo rikal, ze prisoluji....tak jsem z toho blazen........

Holky, ja jsem taky dost v pohybu, ale jakmile je volno, mam kolem sebe v pohode - rozumejte, uklizeno tak akorat, tak se fakt rada supsnu na gauc s knizkou....nebo k TV....takze nejvetsi lenoch z vas jsem ja 😔 😕

Jeste se vam k necemu priznam, dneska na prochajde jsem sla okolim, kde jsem bydlela na koleji s byvalym pritelem....hoooolky, me se honily hlavou vzpominky...a ted koukam na Basniky.....jako my se k sobe nehodili, ale roky smazaly to nehozeni se k sobe, osklive je zapomenuto a normalne a to se stydim 😔 😔 😔 me napadalo, co kdyz bych se s nim byvala nerozesla.......stalo se vam neco podobneho?

marcela22
15. bře 2010

Zuzi tak som navštívila našu "špajzoskriňu" kde mám už nakúpené nejaké zásoby pre malého, niečo ešte po malej...takže som zistila že na Hipp je na=ísané že má veľmi nízky obsah sodíka/soli ale v zložení sol nie je takže asi ide o prirodzene sa vyskytujúci sodík...tak sme z toho jeleni už asi obidvaja. Zato som si na Hipp aj Hami všimla že je tam zeler ktorý je silný alergén a minimálne do roka by sa nemal dieťaťu dávať, tak môžeme čítať a čítať...kam sa hrabe Grisham 😀 😀 😀 😀 😀
Ale u malej som na ten zeler dávala pozor a dali sa kúpiť aj bez neho tak sa to snáď nezmenilo...
Inak tie zásoby nemám nijak staré, ona tie poháriky mala rada až do viac kao dvoch rokov, keď sme napr niekde doobeda boli a nestihla som jej navariť tak mala pohárek..ale zostali nám🙂

No keďsa mi podarí urvať kúsok kľudu a volna tak sa tiež prilepím na sedačku s kopou sladkostí a ani sa nehnem🙂 myslím že v tomto sme všetky rovnaké, takže určite nie si leňoch. len si vieme vychutnať kludné chvílky 😉

No a to obývalom ma postretlo minulý týždeň, teda chodila som s ním len krátko, ale aj tak...začalo to spomínanie tak že som ho našla na FB a len tak som mu napísala, potom sme si ešte párkrát písli len tak "o ničom" ale mysel pracovala naplno...no ale dospela som k tomu že by to asi nedopadlo dobre, pretože keby sme si boli súdený tak by sme boli spolu a to už dllllho nie sme 😉 myslím že takéto myšlienky sú normálne, človek sa stále pýta "čo by bolo keby"...ale nakoniec sme väčšinou radi že nie je KEBY ale presne to čoje🙂

alexandrah
15. bře 2010

😀 zuzi, to je taka sranda, ked niekedy nevieme slovenske a ceske vyrazy (za vsetko hovoria ruty suty, ktore sa odvtedy u nas ujali, ked chceme inkognito povedat, ze zlato, ide sa na to ... 😀 ), co tym chcem povedat, co je preboha kedlubna???!!! 😀 a ja som si myslela, ze viem super cesky ... clovek sa uci cely zivot!!! 😀 😀
jaj, veru marceli, svokra to nema vo zvyku, asi jej to iba uslo, aj sa tak nepriamo havovi ospravedlnovala ... ja som to len nejak citlivejsie vnimala, to cvicenie, + moj oco jaky je na hava alergicky ... no muz dosiel az teraz, taak mi uz chyybal, ani riska nevidel, lebo je uz okupany a spinka!! a to som dneska bola taaka produktivna, som aj oprala, ozehlila, povysavala, navarila, umyla dlazku, aj pracovala ... tak som si chcela aspon za odmenu zacvicit, a prd!!! veru, zajtra mam kraso, tak sa tesim!!§ a aj masaz!!! hurrra!!! musim si to nejak rozplanovat, inak, pri nas je blizko aj ta streetdance academy laciho strika, tak ked sa nastvem, pojdem tam!!! a to lezenie mam 5 min. autom!! 😀
zuzi, grishama cita moj muz, v anglictine, nech ostava v obraze, ja ho moc necitam ... aj ked mame doma vsetky jeho knihy...veru, ale zato kukavam serialy z pravnickeho prostredia, teraz chodi na AXN serial rodinne pravo, tak ked sa risko zobudi rano o 7, tak krmim pri telke, a do 8 skuknem serialik!!
marceli, super, ja som si to vsetko hned zapisala, my kedze sme na UM, tak davame prikrmy od ukonceneho 5. mesiaca, som zvedava, ako sa bude risko tvarit ...
zuzi, asi si kupim aj ja behaci pas, aj ked teraz uz bude teplo, tak pojdem aj okolo jazera, co mame za rohom ... a hlavne na brusle sa tesim, to je vam taka parada, akoze ste v blave, ale akoby v inom svete, vyleziete kusok "za humna", a tam luky, a stromy ,a velky dunaj, a luzne lesy, a pohoda, slnko svieti, vetrik pofukuje, a vsetko vonia, vtaky spievaju!!! a tiez mame hradzu po oboch stranach dunaja, a na tej jednej (petrzalka) chodia taki super mikinoviti, co idu slimacou rychlostou, a potom zapadnu v prvom bufete, a opaluju sa, a balia kade koho, tak ja chodim na tu druhu, kde idu ludia aj bez tricka (ja nie, hehe), a stare gate, a idu šusom, a aj so psami kludne, proste pohodicka, v bufetoch kludne pokecaju aj medzi sebou, proste fajn ludia, tak tam chodime, a je to paraaada!!!!! (ked som mala nervy z roboty, tak brusle v kufli auta, a rovno z roboty som hodila 25 kilakov, a potom oddychnuta domov!!) 🙂
jej, ked teraz docitavam marceli, tak ja som veru citala knihy skor z lekarskeho ako pravnickeho prostredia ...ale filmy a serialy z oboch ... ale si ma potesila, lebo muzovi aspon kupim darcek, ked to bude u nas!! 😀 jaj, a kedlubnu som nepoznala, marceli, si borec!!!

zuzka11
autor
15. bře 2010

Jsme se tu sesly 😀 Kraaaasne...Ali - Petrunka doma jeste neni, jel rovnou z prace na fotbalek......ale tak za hodku a pul uz doma bude, ale buh vi, jestli ja budu "mezi zivyma" 😀

Marci - ja ti nevim, me to ted taky nejak postihlo, dneska se mi o byvalakovi zdalo - byli jsme spolu 4roky, pak se z meho popudu rozesli...no a dneska ty končiny, kde jsme spolu chpdili, randili, bydleli.....myslim ze je to i sentiment po studentskych letech......

Ali - i ja to tak delala, brusle v kufru a odreagovat se.....AT UZ JE TO TEPLO!!!!!!!!!