My super kočky "ne"přibíralky maminkami

zuzka11
8. lis 2009

Taaaak a je to tu, pomalu ale jiste v naší staré diskuzi končíme a jdeme do další fáze 😉 A já to hned začnu -

snídaně - bílý jogurt, banán, lněné semínko, troška rozinek
svačina - nestíhačka, šli jsme na oslavu narozenin a vypravit se je ještě pořád hooodně náročné 😉
oběd - lasagne se zeleninou - cuketa, mrkev
svačina - sušené banánové chipsy
večeře - zatím nevím 😉

Tak a doufám, že sem hned odrazí Marcelka, ať porovnáme, dneska jsem se se sladkým držela, jiné dny je to horší 😕 😔

alexandrah
30. led 2010

ywonne - aj ja drzim palce, a aby si mala co najbezbolestnejsi porod!!!
marceli, poslala som foto, snad ti to prejde, su zmensene, poslala som ti tie iste, co zuzke!!
no risuldo vytuhol pri telke, tak ju nechavam bezat, a spi v obyvacke na gauci, pockame, kedy sa zobudi, a potom ide kupal, papanie, prebalovanie, a spanok (dufam - odkedy spi na brusku, zaspi prakticky ihned, aky to rozdiel, orpoti chrbatiku, to boly muky, zaspal okolo 12-01 v noci, najskor o 11!!).
zuzi, tak odfotim aj gauc?? oki, poslem!!!

ywonnee
31. led 2010

ahoj, tak som zas tu a este stale cela 😠 ☹ 😠 ten krpaty zas robil velke bububu...uz uz to zacalo byt pravidelne a volali sme do porodnice, tam sme sa nedovolali 😠 😠 😠 tak muz zahlasil ze zavola uz sanitku a maly akoby to pocul a bububu prestalo... jaaa uuzzzz ttooooo nneeeeevidrziiiiiiiiim... toto nieje pravda,cvici somnou ako moja mala a to je este len v brusku 😕 😕 😕 co bude robit az sa narodi??? 🙄 🙄 🙄 ale jedine co ma neprestalo boliet je hlava a stehna ma strasne bolia... a od vcera sa neviem najest lebo vsetko vyvratim... varit navarim aj ochutnam ale akonahle sa najem do 5min volam do ameriky 😖 😅 😅 .. no nic nejako musim vydrzat, v utorok idem na poslednu poradnu a uvidime, asi sa dohodnem z dokim nech to cisarskym ukoncime... inak pridem o panvu od bolesti...

ywonnee
31. led 2010

no a noc??? tragedia, zaspala som okolo 20h a uz o 1rano som bola hore a nemohla ani za ten svet zaspat... ked sa mi to konecne podarilo drahy zapol na chodbe svetlo a uz som zas bola hore 😠 😠 😠 ma stastie ze som nemohla kricat lebo by som zobudila deti... ved ja mu to vytmavim hned ako sa vrati domov.... nastastie je u nas Dianka tak zabava malu a ja mam aspon pokoj chvilku...ake zlate dnes si vinimocne same urobili ranajky.... no ale na mna zabudli xixi... neva aj tak mi nic nechuti....

no a ako ste na tom koceny moje???

ywonnee
31. led 2010

kde ste kocky??? ako vikendujete??? co dobreho ste dnes ukuchtili??? ja sa strasne nudim, vsetko mam upratane, nachystane aj navarene a naozaj nemam co robit... dnes som piekla kacku, domacu knedlu a kapustu, paradajkovu polievku s ovsenymi vlockami a slivkovu bublaninu.... mnaaaam...

alexandrah
31. led 2010

ahoj moja, uz nejak vydrz, posledne dni su peklo!!!) nepomaha ani paralen?? ja som si tak akurat vravela, ze keby som vedela, aky anjelik ma to caka v brusku, aky bude prekrasny, ked sa narodi, mozno by som to lepsie znasala, tie bolesti, opuchy a tu nespavost posledny mesiac!!! mysli na to, aky naaadherny syncek ta caka, a uz za chvilku budes s nim, a vynadivas sa na neho!!! uz je to fakt namale, fakt sa setri, daj si paralen, lez, a povedz vsetko v poriadni. inak, ja ked som bola otvorena na 3 prsty, tak to som uz lezala na sale, a isla za par hodin rodit ... predtym som bola iba na tak centi a pol ...no ku mne dosla mama, a navarila plnenu papriku, ja mam rozmrazenu krkovicku, tak asi upeciem v rure, alebo nejak potriem horcicou (kupila som si dijonsku so zelenym korenim, "specialnu" za 76 SKK, nech nezerem 😀 tak potriem nejake mäsko, a upeciem, s cibulou, alebo tak, mnam!!! 😉 no mama je divna, uz tu bola cca 2 tyzdne, a uz vravi, ze ona nevladze, a bohvie dokedy bude chodit, sak ja som ju nenutila, ale dosla, a hned za riskom, teraz jej zaspal na rukach, a nechce ho ani prelozit, nech je u nej, no diva svina sa v nej nevyzna, ach jaj!!! 😲 😖 inak nic take, niekedy si planujem urobit citatelsky den, okrem starania sa o riska, ked spi aj cez den, nebudem robit nic, ziadne domace prace alebo varenie, ale iba citat knihu!!! (no neviem, ci a kedy to realizujem, lebo ked risko spi, ja vzdy upratujem jak diva ...), minule ma zastihol svokor, jak umyvam dlazku, sa mi rehotal, ci chcem pred nim robit formu!!! 😝

alexandrah
1. únor 2010

cafte, tak teraz som tu pre zmenu ja, a vas nikde!!! robim si mäso, poupratovane mam, risuldo polo spi, tak ja ze vas kuknem, a vy to flakate 😀 😀 😀 tak za chvilu skusim opät!! 😉

zuzka11
autor
1. únor 2010

Cuuuus! ja mam pro vas moc písání, jen neni cas, tak vecer slibuju na holy pupek nejaky roman 😀 Uklizeno nemam, navareno taky ne 😉

ywonnee
1. únor 2010

jaaa som tuuu len mam ece trosku robotky... vcera si moji mlsnosi zmysleli este sisky tak som im ich urobila a este aj kacaci vyvar s rezancami he aspon nemusim dnes varit.... akurat cakam na starku konecne sa dnes dovali a paaaani prinesie mi aj moju sestru aj so svagrom... hmmm aj ked toho moc nemusim ale no uz to nejako prezijem.... tak ja sa zastavim az vecer alebo neskor....

alexandrah
1. únor 2010

no risko uz zase nespi, tak idem na sichtu!!! a to som chcela citat knihy!!! zuzi, tesim sa na roman, aj ywonne, ty pis z postele, alebo tak nejak, hehe!!! boze, mnam, sisky, pocuj, ty si nejaka kucharka!!! ale teraz je tu mama, a o chvilu dojde svokra, tak budem mat trochu casu, ludia, risulko sa nam budi prvy krat az rano o 7, uz cca tyzden!!!!!!!! bodaj by to tak vydrzalo!!! ale zase je schopny spraskat naraz aj vyse 200 ml mlieka, no papkacik a spacik je to riadny!!!!!!!! ywonne, kedy poradna??

ywonnee
1. únor 2010

ali poradna zajtra uvidime co povie doki lebo podla poslednej menstruacie mam termin 10.2. ale podla UZV mam uz 2.2. cize zajtra ale vies ako to je nikdy to nieje presne na termin... no ale uz by to aj mohlo byt lebo uz ozaj nevladzem... a kucharka som a velka.... jedine co naozaj v zivote viem velmi dobre je varit... varim uz od svojich 12 rokov a skoda ze som nemala moznost sa tomu venovat ale raz budem este lepsia kucharka ko som teraz a ked naaaahodou vyhram lotto tak si otvorim vlastnu restiku... 😀 😀 😀

alexandrah
1. únor 2010

jaj, tak to potom budem k tebe chodit!!! ja lubim dobre papo, a aj velmi rada varim, take kulinarske veci, ale aj take ze halusky, mnam!!! alebo buchty parene, tie som este neskusala!!! (sa nejak bojim tych cestovych veci, ale uz mam robota, tak snad mi to vymiesa 😀 ). a blbost, urcite vies kopec veci dobre, nie len varit, a si uzasna mamina!!!!!!! tak budem od teba (NENAPADNE) tahat recepty!!! 😎 😉 no a veru, uz by maxik mohol aj vylieztr!!! to sa spusti z hodiny na hodinu!!! no risuldo sa narodil presne na termin, bude to puntockar, sme sa zhodli s muzom!!! (a to som bola den predtym na kontrole, a vraj nic, mozno budu vyvolavat o tyzden, a v noci sup!!! a vecer bol uz pri mne milacik!!! mame novu "dovednost" 😀 , ked sme na brusku, tak - ako vsade, vypadava dudlik, potom ho hladame, ale uz sa nam viac krat podarilo stisnut pusinu, otocit hlavu aj s dudlikom tak, ze nevypadol, hurrrraaa!!!

zuzka11
autor
1. únor 2010

Taaaak, slibila jsem byt tu, tak jsem tu 😀 Jen jsem jak prastena palici, protoze jsem vytuhla, asi na pul hodiny, ale takovy ten silny spanek, malem jsem zaspala jediny serial na ktery se tesim, no mazeeeees. petrunicko ma fotbal, cekam ho az kolem 23 , ale to ja uz zase budu spat......

A nejdriv zareaguju na vas 😉
Ywonne - to je ale napinacka, ja porad sazim, jestli poordis prvni ty nebo ta moje kamardka, ktera nevi jmeno🙂))Sazim na tebe, tak sup sup, kamoska uz mela ve ct krizove bolesti, bolesti jako "na bobek" a pak prd.....radila jsem ji "charitativni sex", ale chlap se ji šprajcnul a neda a neda 😀

Marci - ahooooj! jakys mela vikend? ja uoplne zapomnela, chtelas po me neco vedet? Jsem fakt hlava derava, hruza.....

Ali - fotky jsem uz chvalila, Risko je chlapak, fakt roste jako z vody, za chvili uz vam bude behat s kosem 😀 A zaaavidim to, ze k tobe nekdo chodi a pomuze, ja jsme na to sama, jako fakt sama, P.chodi moc pozde, o vikendech se snazi byt s tygrikem, ale pres tyden je to na pytel.....

Vcera jsem se vyvztekala s zehlenim....holky, ze me nikdy Stepfordka nebude, se skripenim zubu jsem vyzehlila celych 5 kosil, utrpne jsme u toho vzdychala, mracila se, funela - to si pak vzdycky vyslouzim "cokoladku k zehlicce" 😀 (to je nas zvyk uz od seznameni, ve skrini u zehlicky je casto nejaka pozornost jako podekovani...byvala i u kyble na vytirani, ale ted si uvedomuju, ze tam se uz dlouho nic neobjevilo, sakra, budu muset zacit vic vzdychat u vytirani 😀

No a nejake trapaaaasky u nas? To vite ze jsou, jak by nebyly 😉 Jedna se zase o tygrovo spani alias nespani 😀
viz dneska v metru, nemohl zabrat a to je pak rev, ale jako rev, kdy se vsichni otaci a cekaji co udelam...a ja nic 😀 ....ja vim, ze mu nepomuzu,musi si to vybojovat sam, trva to vetsinou chvili a zabere.... v metru ani nemuzu hojdat, kocar musi byt zabrzdeny.... tak jsem si jako spravne cynicka matka vytahla casopis a cetla Lide a zeme - mimochodem uzasny clanek o Antarktide🙂))a delala, ze ke mne nepatri🙂))

A jeste neco, prekvapit by me to teda nemelo, Adam se tak projevoval uz v tehotenstvi, ale sverim se vam, je to kazišuk 😀 V nedeli jsme ho vyslali na balkon a rekli si, ze si udelame "dulezitou chvilku" 😀 a prd prd prd, zacal rev, tak jsme hlasovali kdo ho pujde z balkonu vyzvednout...prohrala jsem, byla jsem vic oblecena - mela jsem na sobe ponozky 😀 priste leti jako prvni 😉

Uz jsme si vzpomnela, Ali - jsi borka, ze si kupujes dziny bez zkouseni, to ja je nedam ani se zkousenim, dziny jsou nejak moje slaba stranka 😖

A jeste jedna vec - moc vas zdravi Marinka, ma toho ted silene moc, budou se stehovat, tak ma moc prace s hledanim bytecku, organizovanim a urcite i s holcickama, i kdyz jsou to princezny.....ale moc moc zdravi.

alexandrah
2. únor 2010

cafte, tAK SOM TU NA SKOK, RISKo sa za chvilu zobudi na papanie, teraz vytuhol u telky, kukala som nejake dvd dostojevskij, reku, budem za vzdelanu, a bola to taka kravinaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!
zuzka - my sme to mali podobne, uz sme riska tiez hojdali obaja nahati, a cpali do neho dudel, a podobne, potom nasi 2 krat volali, a vzdy ho zobudili!!!!!!! s tym zehlenim je to dobry napad, to poviem aj ja, ze chcem cokoladku ,.. ja som inak zehlenie mala rada, kukla som si pri tom telku, a tesila sa na ciste a vonave pradlo, ale od kedy mame riska, tak ti clovece zehli svokra, trochu aj mama, ale reku ja toho mam vela (no mam pocit, ze jak pomahaju, tak ja sa normalne flakam, obcas cosi navarim, a upracem), a to svokra a mama neznasaju zehlenie, a u nas kazdy tyzden, co clovek neurobi z lasky k vnukovi!! 😀 😀 😅 aky serial to kukavas??
zuzi, no ja obcas kupujem veci, ze "aka v nich budem krasna, ked schudnem, ", a tak si obcas ani veci neskusam, lebo keby som sa videla v tych kabinkach, nic si nekupim, len ,malokedy sa mi podari vyzerat podla mojich predstav... 😕 ale nohy a zadok mam chude, som skor typ "jablko", priberam do brucha a prs ..., minule som zahlasila, ze mam väcsie prsia ako zadok (PRAVDA!!), a muz ze taku idealnu postavu si dosiahla??? (ja som to teda na seba nemyslela ako kompliment!!).
pozdrav marinku aj ty!!
kocky, ywonne, marceli, ako vy?? co nove s prckami??

ywonnee
2. únor 2010

ahoj kocky tak som po poradni a malemu sa vraj z bruska nejako nechce ale ak do tyzdna nevijde sam bude musiet ist cisarakom lebo uz teraz ma 3600gramov a vraj vacsieho by som uz veeelmi tazko porodila... no tak som dost na nervy lebo uz nevladzem.... mam vela vela chodit , papat stiplave a obmedzit sladke lebo vraj zeny ktore jedia vela sladkeho prenasaju lebo deti im drzi sladka plodova voda... 😒 😒 😒 to mi je ale novinka.... no tak dufam ze dnes uz bude ruty suty inak neviem co spravim.... asi budem do rana behat po schodoch.... 😠 😠 😠

alexandrah
2. únor 2010

fiha, tak ja som jedla kazdy den sladke, a neprenasala som ani den, ale asi som mala stastie, inak, som prave tak kukala na riska, ktory ma mozno cosi cez 4 kila, a nejakych do 60 cm, tak mam kamosku , co porodila takeho velkeho syna, sak by sa mi uz ani do brucha nezmestil, a ti co maju 5 kilove deti sak to je zabijak!!!

ywonnee
3. únor 2010

ahoj kocky tak uz hodinu nemozem spat a stepujem tu po byte a neviem co mam robit... nudaaaa.... brucho ma boli ako vzdy takze si s toho uz nic nerobim... spravila som si kafe a cakam kym bude aspon 7h nech mozem upratat a nieco navarit... teraz by som asi vsetkych zobudila... hmmm .... niesom zvyknuta takto skoro byt hore.... sranda...

ywonnee
3. únor 2010

ozaj kocky a musim sa pochvalit uz buduci utorok nam pride kocik, tak starka mi ho nakoniec kupila... ja ju spapam od radosti 😀 😀 😀

zuzka11
autor
3. únor 2010

Cauki Ywonne! jsem rada, ze nsejm sama, kdo uz čumákuje 😀 Ja prosim dneska od 4,50 😝 😠 A ted uz zase padouch jeden malickatej odpadnul a spi na balkone a ja si davam druhou snidani a surfuju 😀

Koukej sem pak hodit foto, te vasi nove káry 😀 tesim se s tebou! A jak se takhle po ranu citis?

marcel - ted jsem si vzpmnela, tys chtela vedet, jak casto kojim....hm, dobra otazka.....pres den cca kazde 2-3h, ale nekdy se zapomene a nekdy se zase napije min , protoze cuci kolem, nebo na me a rehta se a to pak hcce treba za hodinu, ale to dnesni ranni vstavani nebylo marne, stihla jsem zase reprizu Sama doma 😀 a byla tam reportaz o kojeni a dula, ktera rikala, ze jsou dva typy deti, pravidelne a ty nepravidelne 😀 A neni to nic sptaneho......a to same spaci a nespaci 😉

Hooolky moje, vcera to bylo na plavcu super. Adan se projevil jako spravny vudce smecky, ac nejmladsi 😀 Minule jak jsem vam psala, ze jsem malem prisla o zuby a vsechny ostatni deti byly hodnoucke, miloucke, malem se samy obelkaly utiraly a mamince nosily svacinu 😀 tak vcera....vcera kopaly maminky do zubu vsechny 😀 Tygr to teda zase zacal, jakoze on v klubicku nebude, to ani minutu, a ony se chytly 😀

Za chvili mizim do kina, pak poreferuju, mejte se!

ywonnee
3. únor 2010

koooockyyy tak uz mi volali z predajne ze tu farbu co som chcela mali hned na sklade v Bystrici a uz kocik maju na predajni.... no hned dovarim obed a sup utekam prenho.... hmmmm len keby tak strasne nesnezilo.... este ze ma starka auto 😅 😀 😅

zuzi ked vstavam tak skoro rano (uz asi 3den) tak mi je zo zaciatku fajn ale potom nastupia priserne bolesti a ja sa strasne premaham.... no ale musim inak ten prdolka nevylezie ani za svet... je mu tam asi dobre.... ani sa necudujem ze sa mu nechce do tejto zimy... 😀 😀 😀 mne by sa tiez necelo.... ale ma to zas svoju vyhodu(to skore vstavanie) vecer uz okolo 20h vytuhnem a nejako si od unavi ani neuvedomujem ze ma vsetko boli.... vcera som urobila svoj prechadzkovy rekord.... bola som na poste, potom v Bille, potom v Lidlli, potom v Bambine objednat kocik potom este v CBA na druhom konci mesta a este som obehla 3 mesiarstva kym som zohnala sliepku s drobkami.... ked som dosla domov rovno som sa zrutila na gauc a hodinu som sa nevladala ani len pohnut.... potom som rychlo zbuchla veceru a zaspala.... starka mi stale nadava ze preco ju aj vsetkych obskakujem ze nato je tam ona tak som jej to vratila ze ved ja niesom chora ale tehotna.... ze mna budu potom po porode obskakovat 😀 😀 😀

zuzka11
autor
3. únor 2010

Holky moje usaty, dneska jsem na tygra uplne nejpysnejsi: Pocasi dopoledne na draka, snehodest, tak jsme vyrazili do toho kina. Pojala jsem to stylove- jako ne popcorn a kolu, ale kaficko jsem si s sebou vzala, at to stoji ta to, kdyz jdu jednou za tak dlouhou dobu 😀 bylo to udelane uplne uzasne, velky sal, dole po obou stranach platna zaparkovane kocarky, veprostred natazene deky (erar, ale ciste), kde si deti hraly......tak tam jsem tygrika soupla nez zaclo kino, vydrzel jeste asi 10min filmu, pak se ozval...chapu ho, asi poradne nevidel na Sarah Jessicu Parker, musel porad zaklanet havu 😀 tak jsem ho vzala k sobe, koukal se mnozu, uplna pohodicka, pak jsem mu dala napit, zase koukal se mnou a pak usnul...a pak zase koukal a byl konec. Holky, ja videla po milionu let film v kine! 😵 Kupodivu zadne ditko nemelo zachvaty place, jen ke konci si nektere deticky zacly broukat, asi uz to byla nuda, ale zadne nervalo, takze fakt pohoda, myslela jsem, ze to bude 1000x horsi, ze to proste ty deti nedaji.......takze proste zadne predsudky a vsechno vyzkousim 😀

jak jste se mely dneska vy? Ywonne, sup sem s fotem kocarku! Jupiiiiiii, nová kára! 😉

marci, Ali - sup sem, ale honem, takove absence ☹

alexandrah
3. únor 2010

ahojte baby, tak cela zuriva pisem!!!! zase, klasika, je tu moja mama!!! no este predtym dobra sprava, zuzi, aj ten moj sa uz na seba uskrna v zrkadle, najprv kuka, potom zisti - "teba poznam" - dvihna obocie, a potom uuusmev číslo 5 od ucha k uchu!!! a dneska sa na mna cely den usmeiva, je to uuuzasne!!!!!!! a spinkal od 22-do 07 rano, ja som samozrejme vstala o 3 v noci, spala som od polnoci, potom som bola doobeda mrtva, a on ne a ne spat, potom dosla mama, ja som sla k lekarovi na kontrolu - na gyndu (tak mam akurat furt bolavu maternicu), no a dosla som. boze, ja uz 3.tie antibiotika, je mi soufl, ale ona - je chora, a prechoreta, a boli ju hlava, a ci musi chodit, doma je doma, a doma je jej lepsie, (ona proste chce, aby som ju prosila, ze ju potrebujem, no ja to nedokaze, ked vidim, ze to hovori iba preto!!), no potom - sak ja uz riska preboha poznam, kedy je hladny, dokonca ako mrnci, ked je pocikany, ale iona to vie lepsie, nemoze jest, potom maly reve, lebo ma hlad, a nespi, ale este NEMOZEô jest (ja ze no povedz 2 mesacnemu, ze sorry, uz si vypil dost, uz nedostanems, alebo ked to nezjes za 10 minut, mas smolu), a ona sa potom divi, ze ved vravitre, ake je to dobre babatko, a ked som tu ja, tak vobec, uz ma dopalila, ja ze asi je z teba nervozny!! no proste je to peklo!!! sice som spala 3 hodiny, ale tak urputne som drhla pekac a rost, ako nikdy, uz sa proste nezdrzim, komanduje mojho psa v mojom byte, a mna v mojom byte, a ona vie najlepsie co risko, a potom - to je najlepsi gol, ma hlasky typu - ta tvoja mamina (to akoze ja - vravi to riskovi), ti urobila toto zle, a hento zle ... (akoze som ho vela prikryla, alebo malo prikryla), alebo ta tvoja mamina to nevie ...!!! no na porazenie!!! a potom sa vypytuje na svokrovcov, inak im ani nepovie - pritom si tykaju, len "ti TVOJI svokrovci", a om by si to nepovedala, a tak, proste by som ju zabila, a ona teraz nervozna, uz mal spat, ja si chcem citat, a lustit krizovku, no dosla na prazdniny, ja co som spala 3 hodiny, a som chora, tu lietam, upratujem, beham okolo maleho, a ona si akurat cita, a lusti ... a kedy idu JEJ oblubene serialy, ked kukam nejaky moj, tak je to blbost, a nema to hlavu ani pätu, a co za somarinu to pozeram ... a keby ste vedeli, akjo sa pritom vie opovrzlivo zatvarit, zabili by ste ju!!!!!!!!!! som akurat citala, ze po porode sa ludom zlepsil vztah s matkami (lebo konecne chapu, preco prikazy, zakazy), no mne sa asi este zhorsi!!! ja uz neviem ...a je tak ziarliva na svokrovcov, a uraza sa za kazdu blbost, kupil mi oco cokoladu - milku, chcela som orieskovu, kupil mi bielo ciernu, ja ze nemali orieskovu?? a ona ze sak to je (vysvitlo, ze oco si flaky pomylil s orieskami, ale neva), no ale uz som bola nevdacna, ja ale ze ved nevravim, ze ju nechcem, iba som sa dokelu spytala, ci nemali orieskovu, ani ma nenapadlo, ze oco si to poriadne nepozrel!!! no a podobne veci!!!

alexandrah
3. únor 2010

aa,. pocujem, ze si prave zapla jej serial!!! ja ze idem pracovat (pomaham muzovi), no som mrtva, nevladzem, najradsej by som sa aj ja vykmasila ku knizke, ale potommama ze ale ine zeny nemaju cas citat, to uz nemozes!!! (jej oblubene slovo, co nemozem!!), musis varit, a upratovat!!!!!!! (aj ked mam navarene, a upratane, ale aj keby som nemala, dokelu!!!), tak ja ze si zoberiem riska so mnou do pracovne (je nervozna, ze nespi!!), chudacik maly, pri nej sa nam fakt rozhasi jeho rezim!!! no porazi ma!!!

marcela22
3. únor 2010

Ahojky kočky tak som tu🙂

Ale malý sa trochujeduje v lehátku takneviem na ako dlho...

Zuzi no supeeeer že v tom kine bolo tak dobre! A Adamíno je fakt frajer, za prvé má už teraz vkus na baby a za druhé vedel, že v kine sa proste nesluší vyrušovať 😀 Jo a za tretie konečne nechal maminku nech si niečo v kľude "vychutná" 😉
Keby to tak poňal aj ohľadom spánku, že? 😅 😀
Uf a kojíš teda dokopy tak pol dňa, čo? 😅 Malý sa mi tiež začal už rozptylovať pri jedení ale ešte to ujde. A od piatku sa ako-tak otáča na bok a občas sa mu podarí aj na bruško, späť už je to horšie 😅 😀 To je revu 😀

Alex ja som sa už dávno čudovala, že "znesieš" toľko pomoci. Ja to poznám už nejaký ten rok (odkedy mám Sonku) a viem že veľa pomoci škodí často viac ako žiadna pomoc. Pretože keď sa Ti o dieťa stará niekto iný robí všetko inak ako Ty, dítko je potom zdeptané lebo každý mu nastavuje iný režim a každý má k nemu iný prístup. Ja som "pomoc" s mimčama zatrhla a hotovo...teraz mi svokrovci pomáhajú so Sonkou tak že sa s ňou zahrajú atď ale malého majú naozaj minimálne aj to len pre potešenie, žiadne prebalovanie, uspávanie a podobne. Jednoducho všetko dôležité si s ním "preskáčem" sama ale nemusím sa aspoň rozčulovať že to niekto robí inak a zle...ešte že aspoň Tvoja svokra má lepší prístup ako Tvoja mama, Tvoju mamu fakt nechápem 😝

Ywone, to je super, že už budete mať kočárek 🙂 Starká je zlatý človek, je úžasné že ju máš! A ako sa máš? Maximko si to ešte nerozmyslel? A vydržíš bez tých sladkostí? Nechcem Ti radiť ale ja by som sa nimi cpala ako divá len aby malý vydržal a spravili mi cisarák 😅 Ale to je len môj subjektívny názor 😀 Ja proste milujem cisarák 😀 Ale nech už budeš rodiť akokoľvek určite to bude super a budeš šťastná ako blcha pretože výsledok je vždy rovnaký-krásne malinké bábenko 😉
Už máš pochystané všetko? Dúfam že áno a zostaneš v "kľudovom režime" 😉

alexandrah
3. únor 2010

no uz mam nervy aj z fotra, len co dosiel, uz aj slahol mojho psa, ze co k nemu ide, on ide za mnou a za riskom, ja hned, ze co ho bijes?? no peklo, boze, risko je dnes cely mimo, chudacik, oco ho vzal na ruky, a jak risko v zivote nereval, tak spustil jak na lesy!!!!!!!

zuzka11
autor
3. únor 2010

Ali - vydrz, ach jo....na jak dlouho prisli? neslo by si s nima proste na ferovku promluvit? jsou sakra U VAS na navsteve, tak by te meli respektovat....ted Risko nechape, co mu tvoje mamak rika, ale co az bude vesti a uslysi - tohle udelal mamina spatne, a tamto taky....to bych teda nedovolila, sla bych asi do konfliktu.....

Ja jsem zvedava, jake to bude o vikendu, zitra vecer jedem k P.ridicum na Moravu a oni jak jsou strasne na Adama nadrzeni (uz jsem vam je popisovala, hlavne tchyni), tak vsechno strasne prehani - priklad mluvici za vsechno - rekla jsem ji, ze Adam usnina v kocarku venku jen kdyz se jede rychleji - to kdyz byl maly...a ona 2h s nim BEHALA po meste, ze ji tchan nestacil 😀 myslim, ze kdyz bych rekla, ze Adam usne jen kdyz si neda obed, tak by radsi tyden pred nasim prijezdem nic nesnedla...proste prehani, pak je mrtva......a mam pocit, ze me taky moc neposloucha, reknu, at ho necha hrat si samotneho, jen se ozve, jako ne plac, proste si zacne povidat, uz ho bere do naruci......poste me stve, ze mu nenecha klid...ale uvidime, predem nic nehodnotim.....

Marci - Adam je venku strasne hodny, on vlastne i doma, prave ze me necha vychutnat si skoro vsechno...jen ty nakupy, mas pravdu...a spanek, no jo, s tim nenadelam nic, ale jinak je proste strasne fajn 😉 Ted asi tyden ma oblibenou gamesu, ze me "zere", ale jako silene 😉 jen si ho dam do vysky obliceje, hned se mi vrha na oblicej s otevrenou papulkou, oslintava me, asi by se chtel libat 😀 A pri tom kojeni, jak si ho prerusuje, ja se nedokazu zlobit, on se odpoji, koukne na me nahoru, usmeje se....a ja taju 😵

Ali - tak ty jako matka uz nemuzes ani cist? 😉 😠 Booooze, co je to za hovadiny....a mas jen uklizet a varit.......hm.....

Marci - padaly ti po prvnim porodu vlasy? Pokud jo, nepamatujes si, kdy to prestalo?A jak jsi na tom ted? Ali, tebe se neptam, protoze mi to zacalo az kolem 3mesice, tak si jeste uzivej hrivu 😀 Koupila jsem si nejake tabletky a protoze mi dochazi sampon, tak jsem si objednala i na "narusene vlasy" a jdu do boje...ach jo, ja nechciiii byt plesounek 😠

zuzka11
autor
3. únor 2010

Ja su tu a vy nikde 😖 😔 ☹ Zitra vam zmizim, uvidite jak se vam bude styskat, jeste budete prstickem hrabat 😀

marcela22
4. únor 2010

Ali tak to by ma tiež riadne vytočilo keby niekto rozhodoval a rozkazoval v mojom byte! A chudák havino ☹ Asi by si sa s nimi radšej mala na rovinu porozprávať a ak Ťa nemienia rešpektovať bude asi lepšie ak odídu a budeš mať pokoj...viem že sa to ľahko píše, ale držím palce aby sa to vyriešilo čo najviac v Tvoj a Riškov prospech!

Zuzi po prvom pôrode mi padali vlasy tak nejak mesiac, potom to prestalo. Teraz zatiaľ nepadajú, ťukám na drevo...ale stále sa bojím že to ešte len začne. Nepomohlo mi ale nič, teda aspoň o ničom neviem, lebo než som sa stihla fakt nalakať a začať to riešiť, tak to prestalo. Ak Ti budú stále veľmi padať tak sa skús poradiť s doktorkou, možno na to niečo existuje čo môžu užívať alebo používať aj kojace matky. Myslím ale že ono to časom prejde samé, hormóny sa vyzúria a zasa bude dobre. Len aby to bolo čo najskôr, že? Ja by som tiež bola dosť smutná keby mi tie moje pestované dlhé vlasiská začali padať 😒 Už stáli toľko peňazí 😅
No ale inak si musím umývať vlasy každý deň, vždy to tak mám v zime, hrozne sa mi mastia. Takže pol dňa ich mám mokré (v noci mi odbre nepreschnú) a druhú polovicu dňa už "polomastné" 😝
A malý je teda šikula 🙂 Kto by takú dobrú maminku nechcel spapať, že? 😉 Mne zatiaľ Adam len ohrýza prsty (tešíme sa na zuby) a ocuckáva všetko naokolo. Dokonca ráno než ho vezmem z postielky má pol návlečky z prikrývky mokrej 😀
Tiež keď sa na mňa pri kojení začne usmievať alebo si pri tom "rozpráva" tak je to krááásne🙂 A vychutnávam si to ako sa dá, aj tak som takmer celé dni na nohách, zasa varím aj svokrovcom každý deň, k tomu malý, Sonynka, domácnosť, prechádzky atď... takže aspoň pri tom kojení si oddýchnem a posedím 😉 A je to moooc krásne 😉
Malý zasa pribral 220g za týždeň, za chvílku ma prerastie 😀

Kočky a ako ste na tom s váhou? Mne sa stále drží kilo navyše od pôvodnej váhy, občas je to aj kilo a pol ale to na druhý deň zasa zmizne...ale menej to nie je takmer nikdy. Aj by som začala menej jesť ale bojím sa o mliečko, malý papá dosť veľa a som rada že mu stačím "vyrábať" nechcem to pokaziť nejakým dietovaním...asi to nechám na leto to bude ešte viac pohybu, do toho aj stavba domčeka, to sa bude chudnúť 😀
A ešte stále fičím na sladkom... 😝 😅

Zuzi a so svokrou je teda tiež veselo, čo? To sú také extrémy - buď majú babičky "nezájem" a robia si po svojom poprípade nepomáhajú nijako, alebo sa snažia až príliš pomáhať a aj tak všetko pokazia... Ako dlho tam budete? Hlavne želám pevné nervy!!!

Ywone kde Ťa dnes máme???? Si v poriadku?

A Marinke želám rýchle nájdenie super bytíka a aby sa nám tu zasa vrátila!!! 😉

ywonnee
4. únor 2010

ahoj kocky dnes naozaj nestiham.... mam doma frmol... dostali sme od starkej predcasny svadobny dar (novu obyvaciu stenu s jedalnou za 1500eur a to uz po zlave... tak som dnes stravila pol dna v nabytkarstve kym dame do kopy zostavu aby ladila k mojej krasnej barokovej sedacke a este sme riesili tapety a farbu stien.... no hruuuuuza, este som nejedla dnes a teraz musim este upratat a malu obriadit.... ak neodpadnem tak sa tu vecer zastavim a precitam Vas.... ozaj a schudla som 2 kg a tesim sa ako blska 😀 😀 😀 budeme mat naaaadhernu obyvacku.... ja sned ani neporodim kym ju neprivezu(dodacia lehota 30dni) pukne ma... 🙄 😠

alexandrah
4. únor 2010

marceli, no zrovna dnes som sa vazila, mam 46,5 stale. neni to zle, ale chcela by som este menej. no ale vcera z tych nervov som spraskala celu milku, a ndesk horu spagiet!!! no co uz. no veru, rano sa mi mama stazovala, ze nas pes na nu rano vrcal (skoro som ho za t hned pohladila, milacik!!! pozna, ked niekto ohrozuje jeho ludi!!! sak strikto sensu - on je tu doma!!!).
no inak, s nimi sa neda na rovinu bavit, iba tak polo, inak sa k smrti urazia, a neprehovoria so mnou uz v zivote (par krat sa stalo, blbosti, som povedala, ze muz nedojde pomoct jej stahovat veci v piatok, lebo bude dlho v robote, ale az v sobotu doobeda, hned nasledovala hlaska" no dobre, ja si to urobim aj sama!!!), a predstavte si, nebavila sa so mnou 3 mesiace, az ked som bola v nemocnici po slepaku, sa zacala, sila, ze?? az je to k neuvereniu, a takychto historiek je kopec!!§ som bola dnes taka nasrata, ze som 3/4 hodinu telefonovala s kamoskou, dokonca, ked dosla svokra - zaujimave, ze ked je tu ona, risko je kludny, 3 krat nam cez den spal, uplne v pohode, kdezto vcera odkedy mama dosla, nespal vobec!!), tak este aj jej som sa trochu stazovala (uz som to nemohla vydrzat). len fakt neviem, kde je hranica, v podtate riska nasi fakt lubia, a nechcu mu zle, zatial mu nic zle nerobia, cize este nemam dovod ho nejak chranit, ale neskor urcite, clovek predsa nechce nafurt odpisat vlastnyh rodicov, ale ak to bude ze syna alebo oni, tak jednoznacne, bez zlutovania!!!!!! normalne som ho dneska mala furt v naruci, aj som tak kukala telku, pod dekou, risko spal na mne, som ho potrebovala, svojho malickeho rytierika, aby ma ukludnil, pokladik!!!!! potom dosiel muz, a psik, a vsetci traja sa nasukali ku mne, a bolo mi uzasne!!!
no zuzi veru, to keby som zahlasila, ze idem do kina, alebo tak, tak hned - to vidim - dvihnute obocie, teda ty mas na take veci cas???!!! a ja nastvato poviem: ANO!!!!!!!!!!!

marcela22
5. únor 2010

Ahojte kočky nezafúkalo Vás? 😀 My máme v nedeľu krstiny ale za takéhoto počasia sa na ne ani nedostaneme, tak sa začínam docela obávať...mám objednaných 120ks zákuskov a dnes máme ísť pre ne do vedľajšej dediny ale zatiaľ je tam cesta úplne neprejazdná tak neviem-neviem 😝 ☹

Alex máš to s rodičmi teda ťažké ☹ To moji svokrovci sú proti nim zlatí ľudia 😅 Viem že sa na nich často sťažujem ale veľmi nám pomáhajú a vlastne nič z toho čo s ami nepáči nemyslia zle, len nie vždy im tá pomoc vyjde...
A tie dotočky mi neprišli 😨 Skúsiš mi ich prosím poslať znova? ďakujeeem🙂

Ywone už som Ti písala aj na FB, tá čakacia doba je teda dosť dlhá...ale radosť by som mala aj ja a veľkú🙂 A neboj, dovtedy určite porodíš 😉 A gratulujem k -2kg, aj ja chceeeem 😅