My super kočky "ne"přibíralky maminkami

zuzka11
8. lis 2009

Taaaak a je to tu, pomalu ale jiste v naší staré diskuzi končíme a jdeme do další fáze 😉 A já to hned začnu -

snídaně - bílý jogurt, banán, lněné semínko, troška rozinek
svačina - nestíhačka, šli jsme na oslavu narozenin a vypravit se je ještě pořád hooodně náročné 😉
oběd - lasagne se zeleninou - cuketa, mrkev
svačina - sušené banánové chipsy
večeře - zatím nevím 😉

Tak a doufám, že sem hned odrazí Marcelka, ať porovnáme, dneska jsem se se sladkým držela, jiné dny je to horší 😕 😔

ywonnee
31. bře 2010

zuzi a uz mi posli link na to Rajce...

ywonnee
31. bře 2010

tak ja idem upratovat... a nepridem dnes uz sem 😔 😔 😔

zuzka11
autor
31. bře 2010

Cus kocky nepovidalky! ja tu mam za chvili mamku, myslete na me...a tygr ma nejaky porouchany rytmus, spi strasne kratce...pres den...ach jo......

ywonnee
31. bře 2010

zuzi mame od vcera ten isty problem, naviac maly zacal pit len po 100ml a kazde 2 hodiny, pospi hodinku, polhodku pije tych par ml a potom sa jasi a zas spi... hruuuza chybaju mu prechadzky v kociku, na balkone spat nechce a vonku tak prsi 😖 😖 😖

marcela22
31. bře 2010

Zuzi som moc moc zvedavá ako to mamka zvládla a tak celkovo ako bolo. Dúfam, že keď už dala na seba tak dlho "čakať" tak sa aspoň posnažila trošku vám to vynahradiť!!!

No my sme mali veeeľké problémy s denným spánkom kým sme nezačali chodiť pravidelne dvakrát denne von, to už je v pohode spánok denný aj nočný (teda väčšinou) a aj zaspávanie, ktoré bývalo fakt "zážitkom". Dnes som s ním hodinu chodila v daždi po vonku a ďalšiu skoro hodinu som ho vozila v pivnici len aby spal inak je to s ním na nevydržanie. A už je isté že zúbok sa tlačí von, má tam riadnu hrču ale či už sa prereže úplne to je otázne...
No a odkedy sa posunul čas tak paradoxne spíme viac, ráno vstávame až po pol ôsmej, predtým to bolo okolo šiestej. Snáď nám to vydrží...
Ale aby to nebolo zasa také ružové, Sonynka začala robiť divadlo okolo denného spánku, posledné dva dni ani poobede nespala ale k večeru je fakt na zabitie keď je unavená je to s ňou hrôza. Takže zajtra už ju donútim spať či sa jej to páči alebo nie...

alexandrah
31. bře 2010

ahojte, tak zvyky, ywonne - u mna je to ako u zuzky, ziadne krestanske oslavy, ani jarne upratovanie, proste mame predlzeny vikend, a volnoooo!!!!! takze tak. a so mnou a muzom to neni az take zle, ja mam cca 160 cm, a ked si hodim opätky (co mam skoro vzdy, ked nemam tenisky), tak je to supr bupr!!! jej, a napis este raz adresu na maila, som ju kamsi zapotrosila ...
no marceli, chapem, ze to znie ako provokacia, dneska som uz sla za riskom, ci zije, spal 14,5 hodiny v kuse!!!!! ja to nechapem!!!!! dneska som bola u kamosky, a sla som elektrickou, som si nemyslela, ze je blava az tak velak ,a dosla som k nej za 2 hodiny!!!! nekecam. normalne dojdem za hodinu, a raz prestupujem, ale som zle prestupila, kamoska ma poslala na zlu stanícu, co mi odtial k nej nic neslo, no galiba, som sa vracala, asi 200 krat prestupovala, s kocikom, ach jaj!!! no a spät risko v kociku ani bohovi, tak som ho vzala na ruky, a kukali sme von oknom, risko mi medzitym vysklbal vsetky chlpy z kapucne (som mala taku s kozusinkou), a on veselo do nej, a potom tu chlpatu ruku do pusy, taki dvaja chalanai, co ho videli sa na nom smiali, sa im fakt pacil, a on jak keby to vedel, im zacal mavat rukou, no uzasny umelec!!! tak ja na velku noc tu budem mat asi segru s muzom, a nasich - mama sa ozvala, kupuje riskovi darceky, on bude mat totizto 3.4 meniny, skoro som z noh spadla!!! zuzi, aj ja som moc zvedava, ako mamka dneska!!! kocky, idem si lahnut, som taaaka unavena!!! a nemam z coho, risko spi, ale jak kaslem, aj trochu teplota, tak som mrtva, zima mi je ... neviem neviem ... dneska muz uzasny, som rano vstala, risko este spal, a cakal ma odkaz, ze nebol so psom von, ja ze super, risko sa mi zobudi, rev, a ja so psom ... som mu patricne vynadala ...kocky, tak zajtra!!!

alexandrah
1. dub 2010

tak co, dneska tu este nikto neni? risko sa zobudil vynimocne skoro, o pol 8, ja ale hore od pol 6, muzovi zvonil mobil, skoro som ho zabila (len blba sms ka z banky), tak som zaspala az o pol 7, a o pol 8 hore!! ma ale dojst svokra, tak si asi trocbu oddychnem ... aj ked ma caka zehlenie, vysavanie, nakup ... 😒 no mama je teraz vyhadana s jej milovanou dcerou (rozumej moju sestru), tak peklo ň- koli prachom, nekomentujem..., je nestastna, tak sa bavi so mnou, a donesu dokonca riskovi darceky na meniny, ja umrem!!! zuzi, ako dopadla mamka??

alexandrah
1. dub 2010

jej, a tiez zabudam, na tu otazku zuzkinu, koudne mozme byt sukromna diskusia, len neviem, ako to funguje ...ale davame sem uz dost sukromne veci, tak je mozno lepsie, ked to ini necitaju, + asi by sem uz nikto nezapadol ...no ja som dovysavala, svokrovci vzali riska von, a risko tu predtym vrrrrrrrrrrrkal (to bolo fakt RRR), ho to bavilo asi 10 minut na gauci, furt vrrrrrrrr, a vrrrrrrrrr a vrrrrrrr, jak som ho doobliekala ...no idem asi nakupit, boze, bude tam teraz kopec ludi, no mozno nie, ked je este obed ...zebyby som predsa spravila nejaky kolacik?? no uvidim, ako sa mi bude chciet. ... momentalne ani nevarim, ak neratate opeceny lunch meat, a parky ... a tak ...a ryza ...

zuzka11
autor
2. dub 2010

Cauki kamosky 😉

Posledni dobou je to mazec, zastavim se az vecer a to padam na hubu, doslova a do pismene, tygr je uz naaaaarocnyyyyyyy...mamka? Hm....prisla.....to je pozitivni......a vubec se k tygrovi neumela chovat, proste nevedela, jak na nej, tak jsem z meho planu, jit spat/ven/behat/cist si...upustila, vzala si zehlici prkno do obyvaku a byla tam s nima a ucila ji, jak na nej......beru to jako "vklad" do budoucna 😀 ......a ted tri dny po sobe me ceka navsteva nasich i s babi a dedou.....jinak s emam moc fajn, az teda na tu unavicku...vcera jsem byla cvicit, pak s kamoskou a jejim psiskem venku, dneska zase cvico a pak s Peturnkou ve meste na obede a pak plynule zase jina kamoska sraz......

A novinky? Tygr se smeje nahlas....to uz teda dlouho, ale ted miva obcas takove uplne zachvaty smichu, ze vypada, ze se smichy rozsype a to se pak lameme i my s Petasem 😀

Rozhodla jsem se pokracovat stygrem v plavani, je tam paradni skupina holek, tu hodinu si vzdycky uzijeme, tak proc ne.....

A priiiiikrmyyyyyy - se z nich picnu 😀 Nejak mi jeste nejde rezim, jeste ze tygr je docela chapave miminko, protoze s takovou matkou jakou ma, by jinak asi tezko prezivat, ten timing mi proste nejde......takze docela ji.....chutna mu ovoce a obedy a vecere (kase) ty jsou trosku zabiracka, musim vychytat okamzit, kdy uz jako ma hlad, ale jeste ne vlci, protoze to pak sespuli papulku a nechce nic jen mliko.....Marci - sklenky mu chutnaji, ale chutna mu i moje, ja jsem trosinku vycurinkana a oblbla jsem ho, uvarila jsme svoje, nabrala na lzicku a spicku lzicky jeste "vymachala" v koupene 😀 a pak jedl ciste i moje...ale dneska treba blbe nacasovani a snedl prd prd nic.....ovoce jo akasi jsem mu dala jako malou svacu rano ataky si posmaknul.......

Jeste vam musim napsat, jak jsem mela vcera stazenou prdelku strachy 😀 mame doma drtic odpadu aja ho fakt hodne vyuzivam....vcera jsem tam hodila kus brokolice, takovy ten "kmen" , no a mily drtic prestal fachcit, voda najednou neodtekala, spis pritekala od nekoho jineho 😖 , tak jsem to parkrat zkusila aneopravilo s eto, tak jsem nasla cislo na instalatera, ten prisel dneska, ja ze sebe udelala "blbou blondynu", opravil a ted nevim, jestli mam byt rada nebo nerada, protoze brokolici to nebylo, ta se tam vzadu v odpadu nasla pekne rozsekana, ale nejspis mame nejak blbe svody z okapu, prootze se tam nasly listy...hlina.....od nekoho dudlik.......no mazec......

Holky moje, kraaaasne velikonoce, ja zkusim behem vikiendu prehodit nasi diskuzi do soukromych, taky mslim, ze se k nam uz nikdo neprida a aspoin si nebudeme muset "davat bacha na papulu" 😀
Jo, Aluso - a ty prestan provokovat s tim spankem, ti pujcim tygra aspon na pul dne....nebo jednu noc? At vis, jaka je realtia 😀 A to u me jeste neni nejhorsi, ve st jsem se totiz pochlapila azacla se druzit s okolnima matkama, byla jsem teda spis posluchac...no povidaly hrozne story........

alexandrah
3. dub 2010

ahojte, ja tiez iba na skok, zehlim, risko na deke, zatial ... vcera svokrovci na navsteve, dneska segra s muzom, a nasi, risko ma dnes meniny, tak sa tesim, ake darceky dostane, svokrovci kupili fakt pekne, oblecenie a hracky!!! zuzi, ja uz nebudem provokovat, si uvedomujem, ze risko je supr bupr!!! uz som rozmaznana, ze ked vstane o pol 9 - o 9, tak uz mrucim, ze co tak skoro!!! zuzi, tak ty cvicis kazdy den, potvorka!!§ ja zatial vobec ... ale zato poctivo papam kolaciky, som vcera napiekla tortu, reku na tu navstevu, aj sunkovu rolku, ta sa mi teda vobec nevydarila, samozrejme, recept po svojom, a aj to tak dopadlo, chutovo je to super, ale vobec to nedrzi ako rolka ...jej, aj risko sa obcas smeje nahlas, je to super, hlavne, ked mu prevliekam tricko cez hlavu, asi ho to stegli, je to uzasne, len som vykulila oci, ale neni to este pravidelne, ale je to krasne!!§ kocky, tak potom dajte vediet, ako ste sviatkovali, zatim pa!!! a zuzi, daj vediet, ako sa potom dostaneme na tu sukromnu diskusiu, to je tam nejak zaheslovane, alebo co?

ywonnee
3. dub 2010

kocky ja tiez len na skok, mozno vecer tu pridem ale skor nie nez ano... straaaasne nestihacky, vcera sme boli na vidieku u svokrovcov, tak opravovali traktor a ja som len somrala ze naco tahali aj mna ked som tam len sedela... mohla som doma nieco stihnut, ale aspon som sa trosku opalila na tvary... no a dnes??? muzovi som vcera nestihla navarit obed na dnes takze uz od rana fakcim varit, upratat... a nastastie moj malicky je tak chapave dieta ze ma necha v klude si robit to co potrebujem... inak zacal byt straaasne lenivy a je straaasne tucny, kocky ale ozaj. vcera som ho u kamosky vazila tak mal 5,7kg a 65 cm... strasne volaco a to taha len 7 tyzden... no a mlieko??? v noci neodsavam lebo spim ale zato rano odsajem zhruba akolo pol litra a potom kazde 3 hodky az do 23h tak cca 3dl... uz neviem co mam s nim robit ale radsej odsavam nech sa nestrati... no a moj borec??? uz si vypije cez den aj tych 180ml ale zaujimave ze v noci mu staci len 100ml a aj na obed vypije len 100ml a staci mu to na 3hod... nechapem ale hlavne ze mu chuti a podrzte sa... uz som jedla aj segedin, aj kapustnicu, knedlo vepro zelo aj strukoviny a fazulu a maly??? nic... chvilku cca minutku sa popucil a potom bombardery ako na 2 svetovej vojne 😀 😀 😀 no a samozrejme museli sme prezliekat a sprchovat...

ywonnee
3. dub 2010

ozaj a po velkej noci hodim foto maleho... tak pekne sviatkujte a potom piste ako ste vikendovali....

alexandrah
3. dub 2010

ywonne - inak musim pochvalit nove foto, veelmi pekne!!! pocuj, maximko ma 65 cm??? to je co za valibuka? sak risko vrAJ MERIA JAK POLROCNE DIETA, A TO MA 66 CM!!! nema nahodou 55 cm?? ale 5,7 kila je hodne, risko mal mozno o viac ako kilo menej ...
no kocky, tak dneska navstevny maraton za nami, segra s muzom super, nasi hroza,... riskovi sa nepacili, bud reval, alebo mrncal, proste zla atmoska ... aj teraz pisti, ideme kupat, a spat!!!

ywonnee
3. dub 2010

nie nie alex ma 65 cm 55cm mal ked sa narodil a 62 ked mal presne 4 tyzdne... velkost 62 je nam uz tak na tesno a 68 je tak trosinku volna ale pri jeho tempe papania a priberania bude za chvilu akurat... po velkej noci Vam tu vlozim najnovsie foto...

zuzka11
autor
3. dub 2010

I ja zdravim 😉 U nas Ali taky blba atmoska, jsem to rozdychavala....jeste asi i ted 😖

Moje bbai, Adamova prababi s dedou super, babi to s nim umi, ale moje mamka....holky, ja padala do mdlob, tak moc jsem se drzela.....delala, jak za nim casto jezdi, jak ho zna, porad vzpominala, jak ho krmi...ano, delala to ve stredu 1x....ja fakt nemela slov...a tygr byl cely den nejaky divny, bali jsme se ze na nej neco leze, porad poplakaval...a zitra dopo je tu mame vsechny zase, tak jeste rychle pecu kolac......

Ali / ja necvicim kazdy den, spis narazove....a taky si dopradavm, dneska obed v restauraci, vecer zmrzlinka 😔 😕

Ywonne / to je teda radny kluk!!!Parada!!!!Nez mit nejake neduzive holatko/......jen uz to neni to male miminecko, vid........a 100ml mu staci na tak dlouho?

Holky, co mam delat ja, Adam proste vecer tu kasi nehcce, pak dopoledne ji sni moc rada, ale vecer proste ne....a Marci - UM mu nedavam, jen jsem to 1x zkuslla, chci davat tu kasi, ale nejak neslavim uspech, zkousela jsem jablecnou nemlecnou, dneska ryzovou s mrkvi...a stejne........

Holky, ja jsem marna.....se vzdycky tesim na vecer, jak si budu cist, jak si to uzijeme s Petrunkou...a pak vytuhavam pravidlene mezi 19-20 a spim treba 2h 😖 , pak chvili jsme vzhuru apak si rikam, ze bych jako mela jit spat, kdyz zacina nocni sichta....proste vsechno blbe......joooooooa velka vec, ve st mame vitani obcanku, poradte co si mam vzit na sebe ja i tygr? u holcicky bych vedela, nejake saticky, ale kluci?

ywonnee
4. dub 2010

zuzi skus od sunarky bananovu na dobru noc... taka modro fialova krabica, mala tiez zo zaciatku nechcela ale skusila som ju spravit redsiu a malo to uspech a prvy mesiac mala uspech len tato ovocna a potom neskor sme mali uspach uz aj s inymi... a malemu nestaci stale 100ml iba niekedy, tak raz za den a raz v noci vypije len 100ml ale nie stale... vacsinou to je 130 az 150ml... dnes v noci rekord, maly vecer vypil 150 ml a spal celych 8 hodin... kraaasa, a rano som skusala opet na prsnik a zas sa mu ten rezim len rozhadzal... napil sa a za hodku si pytal znova ale uz nechcel prsnik... tak ja neviem ci to mam este skusat alebo nie ... ja by som najradsej ten prsnik lebo mam pocit akoby som ho o to ukratila, alebo akoby odstrcila a on preto nieje ku mne az taky pritulny ako bola Laurika... nechce byt ani na rukach, je taky skor samotar, je rad s nami ale castejsie chce byt sam, mat zapnuty svoj kolotoc a lezat v postielke... je mi to luto a mam pocit ze sa mi odcudzuje... chyba mi to prvotne tulenie a oddychovanie pri kojeni...

ywonnee
4. dub 2010

ozaj alex pardon mal 53 cm ked sa narodil... xixi to v tej rychlosti...

ywonnee
4. dub 2010

zuzi a Tvoja mamka nadeleni... ak som to spravne pochopila ona sa chvalenkovala ze ako sa stara a pomaha a pritom nic??? fuuu odvaha... a co na seba??? ja ked som bola s malou mala som klasika ryfle a len nejaky pekny svetrik a mala mala saticky a malemu idem kupit ryfle a peknu koselu... a nejake frajerske boty ...

kocky a kedy ste po porode dostali prvy menzes??? ja nejako stale nic... Patrik sa uz stresuje ci niesom opet tehu... no hadam este nie 😅 😕 😨 prvy krat sme nepouzili kondom ale dali sme si pozor... myslim ze to je tym kojenim alebo uvidim, buduci tyzden pojdem k dokimu...

zuzka11
autor
5. dub 2010

ywonne, odpoved uz mas v soukr.diskuzi 😉 😀