My super kočky "ne"přibíralky maminkami

zuzka11
8. lis 2009

Taaaak a je to tu, pomalu ale jiste v naší staré diskuzi končíme a jdeme do další fáze 😉 A já to hned začnu -

snídaně - bílý jogurt, banán, lněné semínko, troška rozinek
svačina - nestíhačka, šli jsme na oslavu narozenin a vypravit se je ještě pořád hooodně náročné 😉
oběd - lasagne se zeleninou - cuketa, mrkev
svačina - sušené banánové chipsy
večeře - zatím nevím 😉

Tak a doufám, že sem hned odrazí Marcelka, ať porovnáme, dneska jsem se se sladkým držela, jiné dny je to horší 😕 😔

zuzka11
autor
26. led 2010

Ywonne! Drzim vsechno co mam! 😵 Dej vedet, mas na nekoho mobil? Moc moc drzim palecky......

ywonnee
26. led 2010

mam na Marcelku aj Alex ale este to dnes nebude, teda myslim ze nie... som uz na 3 cm otvorena ale doki si mysli ze este par dni to musim potiahnut... ale keby to uz teraz prislo nic sa nestane a ja by som to uz mala konecne za sebou.... brucho ma boli statocne ale nepravidelne takze pochybujem ze by to bolo v najblizsich 3 dnoch.... ale uz som si navarila malinikovy cajik s klincekami a konecne dobry chilli hovadzi steak.... mnaaam tak sa tesim....

ywonnee
27. led 2010

teda kocky kde ste??? no vy to tu ale ozaj flakate... mna vcera presli bolesti az oklo 3 rano tak som konecne sladko zaspala a dnes je vsetko v klude... pohyb sice obmedzeny ale je mi dnes vinimocne dobre...
tak muz mal dnes poradu v robote a vratili mu jeho miesto to lepsie co mal predtym nez omarodil... oplatilo sa mu drzat hubu a makat za minimum a teraz bude mat to co pred rokom oklolo1000eur teda dufam....a bude robit denna, nocna a 2 dni volna a takto dookola.... super tesim sa stoho a som nanho hrda pretoze je ozaj velka sikula... a konecne mi povedal co sa vtedy dialo... tak hlavne kvoli praci a potom kvoli tomu ze rodina donho hucala ze nema peniaze ze aj ja ho preto opustim(ako jeho byvalky) a ze kto vie ako je to s tym dietatom ci je vobec jeho a tak.... no tak aspon s tym si je milion percent isty a teraz uz aj tym ze ho neopustim kvoli tomu ze menej zaraba alebo ze teraz mu zabudli dat vyplatu.... by som jeho rodine vynadala ako jaaaaj.... ved kazdy je raz hore raz dole a nie stale je vsetko ruzove a ja svojho muza milujem preto aky je a nie preto ze ma zivi... samozrejme len jeho mama je konecne na mojej strane, kazdy na nu nadava aka je a neviem co ale pritom mne pride uplne v pohode... ma svoje muchy, sem tam somre ale je veeeelmi fajiiiin...

no a dozvedela som sa ze vraj musim si sebou zobrat do porodnice oblecenie na kazdy den pre miminko, pre istotu radsej vlastnu odsavacku(pretoze tie nemocnicne su v katastrofalnom stave) a vraj tam deti nebalia na siroko ze vraj to nieje treba a ze po mesiaci povie ortoped ci treba alebo nie.... no tak sa im vyprdnem a ja pre istotu balit budem ved to sa musi a vraj tam ani deticky nekupu len pri odchode domov.... boze ja asi pojdem rodit inam... a ako Vasim drobcom urobili pupcek??? tu vraj uz neviazu len davaju umelu sponu a ze sa to hoji dlhsie... mam s toho nocnu moru...

Marcelka vsetko najlepsie k narodeninkam, vela zdravicka a stasticka a hlavne zdravunke a stastnunke deturence a poslusneho manzela 😉 😉 😉 uz som v noci na Teba myslela ked mi zacali veeeelmi silne bolesti ze ozaj by sa narodil na Tvoje narodeniny??? no a potom nic, asi si to rozmyslel ze este pocka.... no len dufam ze to nebude na valentina az.... ze si zmysli ze potesi ocinka ako darcek 😀 😀 😀 ale to uz hadam nie aspon doki tvrdi ze to urcite nie....

zuzka11
autor
27. led 2010

Ywonne, taky premyslim, co je s holkama, snad nejsou obe marod..... 😝

na tebe moc myslim, je parad, ze manzelisko ma lepsi misto! Penizky se ted urcite hodi......

U nas teda deti taky nebalili nasiroko, na den jsme dostali 6 plenecek a delej si s nima co chces....ale obleceni bylo jejich a meli tam vzdykcy izoeou na hrudnicku napsane jmeno ditete....svoje obleceni dostal tygrik az na cestu domu....a to jsem zjidtial, ze je mu vsechno velke 😀

U nas je siiiilena kosa, rano minus 18, ted pouze minus 15, dala jsme chvili Adamína ven, zababuseneho na balkon, ale neproslo to....to zase bude den, kdyz se nevyspi, tak je zpruzenej a ja pak nevim, jak ho zabavit 😝

ywonnee
27. led 2010

u nas bolo -15 tak som sa vybrala vybrat baterku z auta aby mi nezamrzla lebo auto nejde ani nastartovat take je pokazene a baterka nova, bola by jej skoda...

zuzi s malou v porodnici v Trnave to bolo tak ze som porodila kedze som mala dievcatko dali nam obom ruzove naramky s menom a vsetko okrem plienok sme mali od nich... a kupali sme kazdy vecer aby nas to vraj naucili aj kojit mi ukazovali ako mam prikladat a tak aj ako na siroko balit... no este ze som 2rodicka ze to uz vsetko viem a budem to robit tak ako pri malej a mozu sa aj na hlavu postavit lebo tak to uz viem ze bolo ok tak sa toho budem drzat...

Marcelka mi pisala na azete tak sa hadam skoro ozve aj tu, ma toho teraz vela ale s Alex neviem co je... ak sa skoro neozve napisem jej sms ci je v poriadku, dufam ze jej to nebude vadit.... no a Marinka ta sa na nas nejako vykaslala ☹ ☹ ☹ uz veeelmi dlho tu nebola....

ywonnee
27. led 2010

zuzi ozaj a ako dopadlo plavanie???

marcela22
27. led 2010

Ahojte kočky, moje, veľmi pekne Vám ďakujem za gratulácie!!!! 🙂

viem že som to tu chvílku flákala, ale už som tuuuu🙂 A už aj celkom zdravá, deti tiež tak je pohodička. Teraz si pečiem bábovku a strašne sa teším na obed lebo od raňajok už je snáď týždeň🙂

Zuzi tiež som zvedavá ako dopadlo plávanie. Aj tu je desná kosa, ani nenakukujem von aby som nezmrzla 😀

Ywone v pôrodnici som ani ja nebalila naširoko, až po tej kontrole. tam mi sestrička povedala že už sa od toho veľmi upúšťa, ale nakoniec sme po kontrole aj tak tú plienku museli nosiť. lenže kázali to úplne každému takže si myslím že je to stále iba prevencia a poniektorí to dávajú aj zbytočne... Sonka ju práve naopak mala prvé tri týždne a na kontrole povedali že už netreba...tak teraz neviem čo je lepšie, ale keď tam nebalia tak začni malého baliť až doma, ak bude chcieť. Nič sa tým nepokazí...
A veru je oveľa lepšie byť druhorodička, už vieš čo a ako a nenecháš si všetko nalinkovať od nich. len je nevýhoda zasa v tom že očakávajú že už všetko vieš a všetko zvládneš...
A ešte stále to Maximko môže dnes stihnúť 😀

No a idem ešte dôkladnejšie dočítať, lebo som zatiaľ len tak zbežne mrkla. Ak ma niečo napadne a deti mi dajú ešte chvílku voľna, tak zasa napíšem 😉

marcela22
27. led 2010

Zuzi k tomu čítaniu s deťmi, malú to začalo baviť až keď som bola v pôrodnici a to mala 2 a štvrť roka. Dovtedy ju bavilo počúvať rozprávky len keď bola chorá a lažkala. teraz už ale vie hrozne veľa básničiek a rozprávky doplňuje a vie z nich aj obsahy🙂 Inak sa deťom môže v pohode čítať odmalička, keď ich to baví. Záleží na povahe drobca či chce, takže kľudne skús aj teraz možno to Adamína zaujme🙂
Sonka je veru výnimka s tou TV to sa všetci čudujú...ale zasa som aj rada aspoň ju nemusíme od tej telky ťahať. Ju napr. ani hračky moc nebavia, ona sa rada hrá ked je s niekym, keď ju niečo učíme hravou formou a tak-to ju naozaj baví. sama sa baví najčastejšie s knižkami alebo ešte rozťahovaním hračiek po celom dme, občas nejaké prebalovanie bábiky...
A čo tá prty, aká bola? Ja by som na takú taaaak rada išla! 😉
Slovenské seriály sú myslím iba Panelák, ten išiel aj na Nove tuším a Ordinácia, ktorá jelen prpeisom tej českej a nahraná slov. hercami, čo je docela trapas podľa mňa-zbytočne vyhodené peniaze veď aj tak všetci rozumieme aj tej českej. Inak teda bíííída máme len zahraničné, ja teda pozerávam Sila lásky, chodí to už niekoľko rokov, stále sa natáčajú ešte nové diely tak vždy je nejakú dobu pauza než dotočia a než ich televízia odkúpi. Už je časť číslo osemsto niečo 😅 Ale je to fajn. A už tiež občas vidím aj opakovanie Sama doma na ČT1 lebo pred piatou väčšinou malý papá🙂

A Vy všetky máte v okolí také super obchody! 😨 To my tu nemáme nič, okrem športových značiek ktoré sa mi teda zdajú až prehnane drahé tu nejaký značkový obchod ani nie je...a to mám v okolí hneˇdniekoľko miest, ale všetky sú malé tak sa im to tam asi neoplatí... 😒 Takže Vám môžem iba závidieť 😅

marcela22
27. led 2010

A Ywone ráno o piatej som pozerala všetky telefóny že či ešte nič 😀 Teraz budem stresovať každú noc a hlavne sa tešiť že kedy to bude 😉
Moc moc moc držím palce aby to bolo všetko rýchle a krásne. Nie je Ti tak trochu ľúto že už to máme všetky za sebou? Ja by som asi riadne závidela 😅 Ale určite bude všetko v poriadku a proste super, všetky Ti to tu želáme a veríme v to!!! 😎

zuzka11
autor
27. led 2010

Super, ze jsi se Marci ukazala! Jeste jednou vsecicko nej a pekne si ten svuj den uzij!!!

Holky, moc diky za optani a ze jste na me myslely...ale predstavte si - plavani nebylo...jedu tam, zacpa jak prase ja se snazila nebyt ve stresu, ale hlavou se mi honilo, jak to udelat, aby tygr diostal najist pred plavanim, ale zase ne tak tesne pred plavanim, protze ukilizet cely zeblity bazen by se mi teda nechtealo...proste orisek...dorazila jsem s vyplazenym jazykem v 9,55 - misto na parkovani jsem nasla kupodivu na poprve...od 10ti melo byt plavco, hend jsem ze sebe shodila hadry, svlikla Adamína, dala ho ke kelly (prave prso 😀 )a najednou nam rika ta plavacka, ze s eomlouva, ale ze sluzba zapomnela vcera vecer zapnout vyhrivani, takze voda je trsoku tepla jen asi 10cm u hladiny a pak led...tak jsme cekali jestli se neda neco dela - nedalo ☹ , tak s eomlouvali, nozky nam libali 😉 , kaficko zadarminko do nas lili a masaz bricha nam ukazali 😀 ta se tygrovi moc nelibila, nozky ale o to vic.....a malilickate zpestreni - nejen tygr dela trapasky, vcera se pri masazi (asi jsem ji delala moooooc dobre) pocural - melo se prstikovat na podbrisku a ja mu asi tlacila mocinky moc na mocovy mechyr 😉 , ale k tomu trapasu - chodi tam s nim 3 zensky, jak uz jsem minule psala -Liduska, Maruska a Eliška....Maruska to vcera asi tusila, a odpiskala to uz predem, Liduska vzala Adamovi kousatko a narvala si ho do pusy a Eliska - jeji maminka s ni absolvovala kurz letani miminek a ta se pri letani pos****a zas***celou podlahu 😀

Ale i to, ze plavani nebylo (budeme ho nahrazovat, takze zadna trága) melo sve plus, dala jsem se do reci s jednou maminkou a jdeme pristi stredu do kina, ano ctete dobre, jdeme i s prckama do kina, je top 1x mesicne baby friendly predstaveni, polosvetlo, snizeny zvuk a deti dostavaji podlozky, muzes tam s kocarkem a je to jen pro maminky a deticky.....a davaji same premiery, tak pujdu asi po 100letech do kina 😀

Jinak u me noveho nic, teda pokud se nepocita sezrana cokolada, ale to uz u me neni novinka, co? 😀 Zitra mam sraz s kamoskou, tak se tesim.....

marci - jj, v tom mam vyhodu, nevim, jestlis myslela obchody obecne, nebo pro deticky nebo pro nas, ale vsechny mam blizko.....ale vem si, kolik zase usetris 😉 si muzes korunkama a bankovkama vystlat polstar 😀

Ywonne .- tak uvidis, ze ted dostanes plenecky, a pokud budes potrebovat vic nez 6denne, tak musisi svoje, tak to bylo u nas......a siroke baleni jsem nedelala, ale mozna jsem tygrikovi pomohla, ze jsme ho mela asi uz odn2tydnu v nopsitku, docela casto, mooooc ho to uklidnovalo a v nem ma noziky od sebe......kazdopadne u ortopeda bylo vs OK......jak ja ti zavidim to teseni se, to napeti🙂)))mam kamaradku, ktera je stejne jako ty, to je ta co s ni jdu zitra na kafco......holky, ja uz snad chci zase bricho nebo co 😀

marcela22
27. led 2010

Zuzi ďakujem🙂
Teda to je škoda že plavo nebolo, ale aspoň že ho nahradia. A prístup teda docela fajn, že im to aspoň bolo lúto a snažili sa trochu kompenzovať, ked už ste sa tam všetci trepali.
Eliška dala teda najavo nadšenie trošku prehnane, čo? 😀 😀 😀 výbuch emócií 😀
To kino je teda supe vec, už pomaly rozmýšlam v ktorom storočí to ja žijem??? Nemáme tu žiadne párty, plavčo pre deti, obchody všeobecne a Kino pre mimi a maminky už vôbec nie...z ktorej si Ty planéty???? 😀 😀 😀 😀 😀
No ale šetrenie na Slovensku je dosť nepohodlné, odkedy máme euro a kopec mincí....vo vankúši tlačia 😀 To v nejakých super rifličkách alebo šatičkách by mi bolo pohodlnejšie 😅 😀
No, uvidíme, či zajtra budeš mať s kým a to kafčo ísť, aby Ti kamoška neporodila do plánu 😀
Teraz rozmýšlam nad tým že nemám žiadnu tehulku v okolí, tu v dedine je teraz tuším len jedna - aj ja som tak bola a to každý potom čaká že kedy porodíš...že som tehu videli na mne až v júli a v auguste sa ma už pýtali že kedy konečne porodím 😀 fakt povzbudzujúce 😀

zuzka11
autor
27. led 2010

Marci - nestras 😀 ja na to kaficko moooc chci 😉 neboj, planeta stejna a to planeta nespavosti 😀 , o tomhle jsem taky nevedela, je to novinka, pak vam napisu, jake to bylo, ale je to urcite super napad, protoze s tygrem se fakt jen tak nekam nepodivam......

mas pravdu, usper riflicky nebo saticky by se sakra sikly 😉 ja ted resim vlasiska, padaji mrky 😖 a mela bych jit ke kadernikovi....ach jo.......jak jsi na tom ty?

Diky za tipy na to cteni, hledala jsem na netu nejake rikanky a nenasla jsem....musim prohledat sklep u nasich na knizky po me, tady mam jen Harryho Pottera a Forsytha anevim, jestli to by se tygrikovi libilo, mozna zkusim🙂))Kazdopadne dneska vede rikanka - mela babka 4 jabka, to se rehtaaaaaa 😉

marcela22
28. led 2010

Zuzi tak dúfam, že kafíčko bude super a už si ho aj za mňa, dobre? Ja pijem bez cukru a s troškou mlieka 😅 😀 😀 😀

Planeta nespavosi dnes zasiahla aj nás, asi bolo nejaké priblíženie k našej planéte drzosti (u Sonky) a planéte bojazlivosti (u Adamka). 😀 myslela som si aký bude zvyknutý na hluk a že sa nebude ničoho lakať, keď Sonynka hluční celé dni a on sa naopak bojí každého nečakaného zvuku, hneď zvesí pusinku a začne tak pískavo, až bolavo plakať. Ale napr. vysavač alebo mixér mu nevadia, skôr buchot, šuchot a zvýšený hlas...

Dnes mi prišla celkom fdobrá riflová suknička z mimiaukcií, vyhrala som ju za 1€ 😀 a poštovné bolo 1,20€ 😀 ale je fajn, teším s aaž bude teplo a ja ju "zoberiem von" 😀 A včera som dostala od svokry super triko, tak sa teším 😉

Vlasy mi zatiaľ nepadajú a desím sa toho že začnú, lebo už ich mám dlhé viac ako do pol chrbta a rozhodne by som ich nechcela skracovať. Odjakživa chcem dlhé vlasy...skús sa poradiť v lekárni čo by si mohla poprípade užívať-nejaké vitamny, aj pri kojení. A sú aj šampóny a kúry na vlasy proti padaniu Docela slušne pomáha aj obyčajná kopriva alebo brezová voda a aj lupúchová...ako s apovie lopúch po česky??? 😅 žeby lopouch??? 😨

Adamína by možno bavil aj Poter alebo aj normálne články z novín, môžeš asi v tomto veku skúsiť čokoľvek-aj telefónny zoznam 😀 hlavne že bude počuť Tvoj hlas🙂 mne sa malý smeje na "dobrý deň, máte chren" 😀

ywonnee
28. led 2010

ahoj kocky tak konecne po FB a po azete som sa dostala aj sem... dnes som chvilku odpocivala kym som poklebetila s Tebou Marcelka ale potom som sa nejako rozbehla a uz som si musela sadnut lebo nohy mam opuchnute ako slon 😅 😅 😅 dnes som nejako zabudla sa aj najest... moja vaha je o kilo menej ale to je vraj uz na konci tehu normalne...

no tak po vcerajsom umyti okien som dnes vyvesala konecne zaclony a zavesy a pol pradla som uz aj ozehlila a urobila som aj malej reviziu veci... zas plny batoh poslem segre 😉 😉 😉
no este cakam na muza a ideme trosku na prechadzku lebo sama sa uz bojim ist vonku s malou... tak nam nasnezilo parada mala je uz od rana na okne a skemra ze uz chce ist na sneh...

alexandrah
28. led 2010

ahojte kocky, tak som tu, veru veru, choroba ma prikvacila, vcera som dobrala . antibiotika, sila!!§ a som po nich jak mechom udreta, furt by som len spala, nastastie tu mam svokru, a vcera mamu - furt ju drzi pomahanie, riska zrazu uuuplne miluje"!!!! len na vikend budeme sami, tak zapriahnem muza!!! nech sa realizuje!!! marceli, mala si narodky??? vsetko naj!!!!!!!! ty si vodnar??? ja som blizenec, ti si vraj velmi rozumeju!! 😀
ywonne - este si vcelku? urcite daj potom vediet, ked ta povezu do porodnice!! veru, v den ako som ja odchadzala, dosla vyhlaska, ze sa uz nema balit nasiroko, ale ked si ty zabalis, nic nepokazis!!! a ja som tiez pribrala najviac na konci.
my sme boli na kontrole u ORL, ta uzdicka je zahojena, a vcera konecne u ortopeda - mal dovolenky, tak vraj mame klbiky uuuplne v poriadku, a nemame balit nasiroko, lebo tam neni ani naznak nicoho zleho, citujem (hrdo!! 😀 )" mate tak DOKONALEHO syna, ze maloktoremu tyzdnovemu babatku dovolim dat dole postolky". a vraj by sa mu mali zacat zavapnovat klbiky, to vraj bude hotovo tak od pol roka viac, tak ked ma nozicky v pohybe, sa mu to rychlejsie zavapni. a risko si strasne rad kopka, a sibrinkuje ruckami, nozkami!!! dokonca nam fakt cestuje v postielke, dame ho spat, a rano je o cm vyssie, proste sa poodraza nohami, a sup, uz je hore!! 😎 no ale mame malu galibu, lebo lekarka na ORL si vsimla - aj my, ze viac dava hlavu na stranu, mam na strane tuhsie svaly na krku, tak mame davat na druhu äaj som polohovala), a masirovat mu to, snad sa mu to uvolni!!! 😀 ale vraj iba trosku, ale videla, ze ma viac zlezanu jednu stranu hlavicky.. 😢 😲
ywonne - vidim, zre ty uz zahniezdujes veselo!!!
marceli - aj my mame s muzom prupovidku dobry den, mate chren?? a k tomu nemame, nelubime.. 😀 (ALE ZASE NENI UPLNE ZLY 😠 ). no v blave dneska bozi dopusteni, snehu plna prdel, vanice, snezenie, rano jak sme sli so sisulkom k lekarom, ani muz neparkoval, vyhodil nas pred lekarom, a kruzil po meste, a potom nas nalozil, fakt, ked som ho viezla do roboty, a poto mdomov, tak som sla tkou, hruuza!!! teraz vecer uz aspon nesnezi, ale inak je tu ze- 10 stupnov!!
zuzka - to je super, ze kino s babatkami, to u nas asi neni.. ☹
yvonnw, zuzi, my prideme asi v lete do prahy, stretneme sa?? 😎 😀 praha je fakt naadherna, rada tam chodim!!!
jej, ywonne - to je cudne, s tymi vecami, aspon tie davali v porodnici, ja som maleho obliekla do svojho, az ked som sla domov, a kupali ho raz... aby mi ho ukazali, ako to robit...

alexandrah
28. led 2010

kocky, si to predstavte, som chcela, ja chytra, ze budem davat riska na balkon, jak vsetci vravia, ze babatko tam pospi (aj ked isulo zase spi aj cez den, ak nema zly den), tak my neprecpeme kocik cez balkonove dvere, proste ich urobili take uzke, je to novostavba, inak super barak, ale teda ten balkon, a nechcem vzdy rozoberat, lebo kocik mame dnu, ked je treba, kocikujem od obyvacky cez chodbu do detskej, tak asi kuopime nejaky kocik stary rozhegany nefunkcny, za par supov, co bude iba na balkone ... s tym sme veru neratali ,...
ja sa tesim, az si vyberiem "vreckove" na februar, a este mam vyhliadnutych par veci ... aj risuldovi som kupila v tescu su vypredaje cherokee veci, krasne, tak som sa trochu zasobila ... kupila som mu aj take pyzamko, ze little robot, som si to RO nevsimla (bolo slabymi farbami napisane, ), tak ja ze mu obleciem little BOT, muz sa rehotal ...
inak, marceli, aj risko, ked je cca hluk, tak sa nebudi, ale ked je ticho, tak sa budi na kazde suchnutie ...
inak, risko zasadne ked ideme niekam - k lekarom, a my sa vzdy zasadne nahaname a nestihame, snazim sa ho predtym napapat, a prebalit, aby sme ortopedovi neukazali obsratu ritulu, tak risko sa prebali, a pritom jak je na holo, sa znova pocura, ledva zakryjem plienku, inak by trafil aj mna, a takto som ho raz asi 2 krat prebalovala, samozrejme, uz sme meskali, a on sa po akci (vycurani sa) kukol na mna, strasne sa uskrnul, a ze hehe!!! 😀 no skoro som ho zozrala, taky bol uzasny!!! tak som ho prebalovala znova!!

zuzka11
autor
29. led 2010

tak jsem tu, snad na dlouho, jak tygr vydrzi v lehatku 😀

Vcera kaficko bylo a Marci, dala jsme si karamelove latte, chutnalo by ti? 😉 😀 Bylo dost na oslavu, proptooz v te same kavarne s tou samou kamaradkou jsem pred 14ti dny zapomnela kasmirovou salu, moji nejoblibenejsi...uz jsem ji oplakala a jen tam se vcera zeptala, jestli naaaaahodou se nenasla, a ona mi ji pani prinesla!!!!!ja malem padla do mdlob 😉

S kamoskou to bylo fajn, ale je uz t na spadnuti, odpo mi volala, ze uz ma bolesti "na bobek"a v zadech....moc na ni myslim....a predstavte si, ze nevi jmeno! To vybiral manzel a pro ni je to prekvapeni!!!A v uzsim, nebo vlastne nejuzsim vyberu je Oliver a Josef.....tak ja tipuju Pepču 😀

Odpo pak u me byla jina kamaradka apak prisel petrunka z prace, ja mu usnula v naruci na 10min a uz zvonila navsteva, ktera u nas byla do 24,00 😀 Mezitim dve kojo pauzy a ja padala unavou 😉

A dneska mam sraz s mamkou, bobhuzel jen zase kafickovy sraz, zadna pomoc ☹

Uz s etesim na vikend jako mala holka, mame domluvene kamarady, budeme jako rodinka spolu...paradicka! S tygrem je cim dal vetsi prča.....

Ali - a co to kojeni? jak to dopadlo? ty ATB jsou fakt hnus, dej se co nejdriv dohromady at muzes utratit kapesne🙂)))A neres balkon, kdyz ti Riško spi dobre i doma! Ale ten prujezd a uzke dvere jsou fakt pech,to cloveku nedojde pri koupi kocarku, co? I ja bych sla do nejakeho za par supu jen na balkon, ale tygr uz bude za chvili velky kluk, ze by se to nevyplatilo.....
A pak s enam pochlub, co sis pekneho koupila! Jooo a gratulace k vystavnim nozkam, nebude on to manekyn? 😉 A stiznost - furt mi nedosla ta fotka a ja neviiiiim s kym si pisu ☹

Ywonne - tak uz mas naklizeno, nachytano a sup sup, uz pro Maxika 😉 S tim sirokym balenim uvidis......kdyztak ho davej jen ty, nebo mu procvicuj nozicky....stejne mi prijde, ze na ty kycle trpi vic holcicky.....

Marci - kocko, ty mi moc chybis, koukej se ukazat casteji-.....jak se mas, co je u vas noveho, co planujete na vikend? Co Sonicka, co Adamek? S tim Dobry de, mate kren jste me rozesmaly? 😀 Taky zkusim 😀

Holky, mooooc mi padaji vlasy, nemate nejaky tip, jak na to? 😝 😔 😕

alexandrah
29. led 2010

ahojte, no svokra odisla, ja som vyluxovala byt, urobila si salat, a mam mini chvilku. mnam, karamelova latte!!§ cokolvek karamelove!!! (najradsej tofiffe!!!). 😀 zuzi, ty mas ale super plany na vikend!!! mne maju tiez dojst kamosky, ale jedna ochorela, tak sa to preklada. ale postupne uz tiez chcem trochu spolocnosti ,ked uz som po sestonedeli, veru, risko spinka aj doma, ale obcas ma horsie dni, len pomrnkava, a neviem, co mu je!! ale inak ok, v noci zase chrnel 7 hodin!! tak uvidime, co dneska. mlienko zatial malicko, ale trochu je 😀 . uz som menej unavena ako vcera, to po tych antibiotikach, bola som mrtva, spala som aj doobeda 2 hodiny, aj vecer 2 hodiny, a ja cez den nikdy neviem zaspat. zuzi, uz na teba myslim, asi ti ta jedna foto nedosla, s najblizsou riskovou spacou pauzou skusim poposielat 😉 idem sa na to kuknut. zaitla sa majte kocky. co ywonne - ako sa citis? nebodaj uz v nemocnici? marci, ako vikend??

marcela22
29. led 2010

Ahojky Sonynka práve zaspala a už som sa tešila že budem chvílku "bezdetná" a obidve dítka budú spať,ale spadli mi na zem okulare a narobili taký buchot, že sa malý hneď zobudil...a to nemám žiadne "popolníky" len fakt ľahké brilky 😀 Tak ho jedou nohou hojdám, ale za chvílku bude aj tak appat tak moc času nemám...

Zuzi, latte by som si dala, dobre si vybrala 😀 Som rada, že sa tá šatka našla, to naozaj poteší a asi aj hodne prekvapí v dnešnej dobe, že sa len tak "nevyparila" a že si ju dááávno niekto neprisvojil...
Som zvedavá kedy kamoška porodí 😉 A s tými menami to je supeeer! Len neviem ako by som to vysvetlila sestričke, keby sa pýtala popredu že ako sa bude dítko volať🙂 U Sonynky sa pýtali až po pôrode ale u Adámka som to hlásila keď ma začali chystať na cisarák...
My budeme budúcu nedeľu krstiť, už sa teším, naraz s tým oslávim aj narodeniny🙂 A malému som vybrala druhé krstné meno, takže bude pokrstený ako Adam Adrian. Sonynka je krstená Sonja Elen 😉
Mrzí ma že mamka sa stále nepolepšila a nepomáha Ti aspoň trochu...ale možno je to tak že vidí že to zvládaš super a nejako z toho asi usúdila že nepotrebuješ pomoc. Keby tak s ním zažila aspoň jednu "nespavú" noc možno by si uvedomila že to nie je také ľahké ako si myslí...
Aj ty mi moc chýbaš keď sa tu niekedy celý deň neukžeš, sem-tam stíham aspoň dočítať keď nie napísať a keď vidím že si tu nebola už rozmýšlam čo sa deje🙂 Budem sa teda snažiť aj ja polepšiť a písnuť častejšie... 🙂
No a naše plány na víkend? Zajtra sa chystajú svokrovci zabíjať, takže aj my...no ale s malým tam nič nespravím, tak budem asi skôr piecť nejaký koláč a musím riadne upratať, keď som bola chorá tak som to trochu flákala a už je to vidieť. A v nedeľu príde kamarátka s manželom a dcérkou pozrieť malého a gratulovať mi. Už sa moooc teším🙂 Síce s tou kamarátkou som každý deň a aj 5krát za deň si voláme (býva o 4domy ďalej od nás 😀 ) ale vždy si máme čo povedať🙂
Jo a u nás na malého a jeho úsmevy funguje, keď mu hovorím že je parádny prďácky chlapisko 😀 Začala s tým Sonynka - od nej vzniklo toto slovné spojenie ale malému sa to hrozne páči 😀 vyskúšaj, chlapi sú hodne ješitný a takáto pochvala dostane asi každého 😀 😀 😀

Ywone, ako sa dnes máš? A aká bola noc? Dúfam, že už máš doma všetko hotovo!!! 😉 Dne som FB nestihla,bola som s malými vonku a potom som trochu varila a keď sa Adámek napapal a chvílku som išla zasa uspávať Sonku.

Alex koonečne Ťa máme naspäť! Aj som si myslela že tu nie si kvôli chorobe, písala si že to stále neprechádza...tak už snád budeš O.K. a budeš sa nám viac "venovať" 😀
Aj ja gratulujem k zdravým kĺbikom, paráda! Bez tej veľkej plienky je malému určite oveľa lepšie. A prebalovanie je neporovnateľne rýchlejšie 😉
Aj ja by som veľmi rada videla Tvoje foto, pošlem Ti v IP mailík 😉
A s tým nekonečným prebalovaním a prezliekaním sú si tí naši drobci hodne podobný 😀 Mne sa inak malý aj dosť často prekaká, kadí aj 5krát denne a nieekdy je toho tak veľa že sa to proste nevmestí do plienky-ani dopráve danej, teda suchej. On docela dosť papá 😅 Ale zatiaľ má okolo 6300g a asi 63cm tak nie je až taký obrovský. V noci tiež spinkáva tak 6-7hodín,ale nie vždy. Chodíme spať po jedenástej večer a väčšinou papá okolo piatej ráno, ale niekedy už aj o tretej, ako kedy. Ale je to s ním celkom fajn 😉 Len keby sa Sonka stále nebudila 😝
A supéééér že sa mliečko vracia, snáď sa to rozbehne naplno! Jedz veľa polievok a pi čajíky, poprípade si ešte daj aj tie homeo. Ja som si ich dávala jeden deň keď som cítila že asi prišla kríza a na druhý deň už bolo mliečka dosť. Tak sn8´d terza, keď už nie si chorá, pomôžu aj Tebe.
No a malý už vešia kútiky úst nadole, tak idem kojiť 😅 😀

alexandrah
29. led 2010

ahojte fesandy, zuzi, hlasim, ze som zmensila a znovu poslala 2 foto, mna a manzela, ma to cca pol mega, tak ti to snad prejde, marceli, posli aj ty, poslem foto. 😀 zuzi, kukla som aj rajce, pocuj, mam pocit, ze sa na seba trochu podobame, aj ja nosim brile, ale iba na telku, a soferovanie, ty ale vyzeras mlado, kolko mas rokov?, a mame taky isty gauc v obyvacke, len svetly. 😎
no ja by som veru bola dost netrpezliva na to, aby mi muz nepovedal, ako sa bude babo volat, to by som neprezila!! 😎 a hlavne aby vyberal bezo mna, to by mu nepreslo 😀 😅
marceli - super, budete mat paarty!! ozaj, ked pises, ze ide spat okolo 11, tak aky mate vecer rezim? my riska kupeme cca medzi 7-9 vecer, lebo potom papa, a ide hned spat, ale ked zaspi cca o 8, tak sa zobudi o 2-3, ale ked zaspi o 11, tak je hore o 4-6. len nechcem zase kupat tak neskoro, viem, ze sa nemusi kazdy den, ale on je potom kludnejsi, aj ma rad bvodicku, tak kupeme. ale potom sa uz do polnoci nezobudi, tak vstavame v noci, a pritom by nam stacilo az rano, keby zaspal o 11-12. len neviem, ako to zladit ... 😲
veru, risko si rad kopka, len potom ked neni druha plienka, tak aj galiba sa stane, prekaka mi to obcas, ked sa mu to nevojde do gati ,... 😢

alexandrah
29. led 2010

zuzi, ty by si sa mala dat na pisanie, muzovi som citala tvoje zazitky s prvym adamkovym plavanim, no oznacil ta za druhu pavlowsku!!! 🙂

ywonnee
29. led 2010

ahoooj som este cela, cely den pobehujem so zehlickou a este zosivam co treba a tak, krajcirka som a same diery po veciach... naviac ma dnes cvici aj mala uz som to nevydrzala a dostala vyprask... udem ju nachystat do vane, potom upratat ten jej bordel a ulozit ju potom Vas pridem docitat... ak ma nechytia z tych nervou este vecsie bolesti nez mam teraz....

alexandrah
29. led 2010

ywonne - uz aj trosku oddychuj!!!

zuzka11
autor
30. led 2010

Ali - diky 😀 na Halinu mi sice chybi jeste par cm na prsach 😉 ale ja na tom makaaaaam 😀 A diky za fotky, konecne dosly....jste symposi 😉 A co fotka gauce, kdyz ho mame skoro stejny? 😀

Ywonne - ty jsi spravna Stepfordka 😀 vzdyt ty uz musim mit vsechno totalne vycidene, nachystane.....jak pise Ali, relaxuj, hod si hozky hore 😉

Hooolky, musim vam napsat, jeste k tomu _ Dobry den, mate kren, u nas kluci na skole pouzivali trosku obmenu - Dobry den, kozy ven 😀 tak vyzkousejte a uvidite, jak na to vasi kluci zareaguji 😉

ja mam dneska supr uzasnou naladicku, poprve jsem byla cvicit, jako ve fitku, P-Class a pred tim behani, uuuzasne jsem se odreagovala, kluci to doma zvladli, proste super! A vcera jsem mela to kafco s mamkou, prijela jsem trosku driv , vlitla do camieu, videla tam super pletene saty, ani jsem je nezkousela a vzala je, tygr byl milostiv - spal 😀 , neberte to, za 300Kc, jsou skvele, uz je mam na sobe a Petas rika, ze v nich vypadam jako baletka 😀 (mam totiz k nim nadkolenky 😉 )

ty vase rezimy....tusim, ze jsme to meli podobne, ale ted jak je Adamíno strasi a i akcnejsi - furt se v ohrace pretaci, posunuje, rotuje a tak, tak je asi i unavenejsi a proste usina s vypetim vsech mych sil, udrzet ho vzhuru, kolem 18,30....a vstava zase kolem 6, a zase s vypetim vsech mych sil 😀 ty mezipauzy nepocitam, ted vstavam na kojo asi 5x, ale dobry......tak a proc to pisu, takovy roman 😉 myslim, ze si to deticky urci samy..

Ali - jak jsi na tiom ted s usinanim ty, jsi furt nocni tvor? A jak mamka a tchyne, pomahaji?

zuzka11
autor
30. led 2010

Marci - Adamek ti kadi 5x denne? 😕 Adamíno mel ted 4 dny pauzu 😉 Ale pak kazdy den 1x a plina zatim drzi, kdyz byl mensi, tak obcas byl hovnous na zadickach, na okraji plenecky......a 63cm to ma muj Adam taky! Ovsem 7130g k tomu 😀 Nechapu to, na fotkach vypada jako "tlustousek", nebo ne tlustousek, ale jako zadne vyzlatko, ale ve skutecnosti mi to vubec neprijde, ma dlouhe nozky, drobny xichtik.....joooo, a predstavte si, ma celulitidu na prdce 😀 Snad to necte nejaka jeho budopuci vyvolene, ale ja si oddychla, ze kdyz to maji i tam mala mimca, tak muzu byt v poho 😀

Holky, krasny den, ja urcite jeste nakouknu a vecer sraz tady 😉

marci - pekna jmena jsi vybrala!!!!A tesim se na popis oslavy pristi tyden! Co planujete? nejaky obe s rodinou?

zuzka11
autor
30. led 2010

obed 😀

alexandrah
30. led 2010

ahojte, poposielala a zmensila som foto, a risko spi, tak som este chvilu tu - zuzi, poslala som ti este nejake aktualne foto, marceli, ked mi das maila, tak poslem aj tebe 😀
no zuzi, veru, tie prsa, ale take ani nepotrebujes, staci to pisanie, psa ti odpustime 😀 😎 inak, risko tiez vyzeral na tych fotkach z porodnice velky, a pritom prtas malicky mal iba 50 cm, ale kazdy, ze aky je velky!! no obe babicky zatial pomahaju zo vsetkych sil, jak som kukala risuldove fotky, ked bol mensi, tak fakt vidim rozdiel, narastol, ale hlavne rozdiel v tvaricke, uz tak vyzera viac ako chlapcek, nez ako babatko, normalne sa muz uz rysuju crty tvare, podla mna bude prekráááááááásny!!!!!!!!§§ (to si asi mysli kazda mamina 😀 😅 ). inak, aj ja tak nakupujem veci, malokedy skusam, uz sa vidim, co mi padne, tak som si kupovala rifle v 6 mesiaci tehu, a mama ze jak som ich skusala, ja ze nijak - by som ich nezapla, ale su suprove, vtedy boli v lete vypredaje, a teraz by ich uz nemali!!!!!§ tak som brala okamzite!!!!!!!! tie kozy ven vyskusam, len aby mi to maly potom neopakoval v skolke, ucitelky ma vykastruju, aj rodicia, ze co sa to ich ratolesti naucili, od koho ... 😝 zuzi, adamin ti zaspi vecer o 18.30?? to je hoodne skoro ... nam risko vcera pospal ukazkovo, zaspal o 21.45, a hore bol az o 7.00, muz mal v noci sluzbu, no mal stastie, vstal az rano, skoro sme z noh spadli, rekord, 9 hodin v kuse!!!!!!!§ (takto spal zatial iba raz, ale ma to zlepsujucu sa tendenciu!!!).

marcela22
30. led 2010

Alex poslané🙂 Náš večerný režim je taký, že okolo 19.30.hod malého okúpem, tiež kúpem každý deň, lebo malého to baví a aj sa tak ľahšie udržuje režim. Nie všetky deti to ale tak vyžadujú, male aj Sonka taká bola, až po viac ako roku sme ju začali kúpať každý drhý deň, teda vlastne zrovna sprchovať🙂
Po kupkaní sa napapá, potom sa hrá atď. no a potom plače až kým okolo pol desiatej nezaspí, okolo pol jedenástej sa zobudí, napapá a potom hneď zaspinká. A potom teda papáme až ráno okolo tej piatej-šiestej.

A aj ja nosím okuliare ale tiež len na telku a na šoférovanie🙂

Zuzi parádna obmena prúpovídky 😀 U nás to je dobrý deň máte chren? nie iba petržlen 😀
To cvičenie by som si táááák dala aj ja! Lenže nie je kde ani kedy, keďže som na dítka väčšinou sama, eda na jedno v podstate takmer vždy, Sonka zamestnáva celé okolie a jeho potom už nikto nezvláda 😀
Šatičky musia byť super? No, dpfam, že aj ja natrafím na nejaký super kúsok v najbližšej dobe, niečo by sa hodilo 😉
To sa Ti Adámek budí 5krát za noc???? A koľkokrát papá cez deň? My stíhame 6-7krát počas dňa a ten jedenkrát v noci...
No a malý mi fakt kadí tak často, dá sa povedať že aspoň 80% plienok je pokadených🙂
Inak mne sa Tvoj Adámek nezdá tlstučký, len veľký, ale gulička z neho nie je. Aj môj Adamčo vyzerá na fotkách tlstejšie než v skutočnosti a keď mu dám ešte aj čapicu tak každý hovorí že je tlstý. Bez nej ale vyerá úplne inak🙂 Ale celulitídu má tiež, aj Sonka to mala🙂 Ale už jej to zmizlo...len mne ešte nie 😅 😀
No a tá oslava narodenin aj krstin bude u nás doma,najskôr sme chceli ísť do reštiky, ale keď vidím ako Adam raguje na väčšie množstvo ľudí a cudzie prostredie a aká je Sonka divoká, tak som to vzdala a radšej to spravíme doma, kde sa môžu obaja realizovať 😀 Inak by som asi celú dobu len kojila a niekto by zasa iba behal so Sonynkou 😉

No a pomaly sa blíži krmenie🙂

ywonnee
30. led 2010

kocky som tu len na skok nevladzem ani sediet, mam strasne bolesti ale vobec niesu pravidelne ale su priserne.... mam pocit akoby tam drobec mal nejaku ziletku a rezal ma nou.... boli ma aj hlava a nepomohli mi od rana ani analgetika.... no uvidim ked tak sa stavim neskor alebo napisem sms... ale myslim ze Maximko robi zas len bububu 😕 😕 😕 kiez by to uz bolo to prave ....

marcela22
30. led 2010

Ywone moc držím palce aby to už bolo všetko čo najskôr za Tebou a aby si mala už malinkého pri sebe a písala nám tu aký je a ako Ťa nenechá vyspať 😀 Aj keď s tým spánkom to dúfam bude naopak 😉
Budem netrpezlivo čakať či sa ozveš tu alebo smskneš 😉 Tak či tak na Teba veeeľmi myslím!!!!