My super kočky "ne"přibíralky maminkami

zuzka11
8. lis 2009

Taaaak a je to tu, pomalu ale jiste v naší staré diskuzi končíme a jdeme do další fáze 😉 A já to hned začnu -

snídaně - bílý jogurt, banán, lněné semínko, troška rozinek
svačina - nestíhačka, šli jsme na oslavu narozenin a vypravit se je ještě pořád hooodně náročné 😉
oběd - lasagne se zeleninou - cuketa, mrkev
svačina - sušené banánové chipsy
večeře - zatím nevím 😉

Tak a doufám, že sem hned odrazí Marcelka, ať porovnáme, dneska jsem se se sladkým držela, jiné dny je to horší 😕 😔

alexandrah
15. pro 2009

zuzi, ako to vydrzis, a v noci neni si uplne mrtva?? ja som taka unavena, ze sa bojim, aby som sa nepotkla, ked ho nesiem prebalovat ... fakt sila ... odsavam si mlieko, tak na noc to bude lepsie, lebo to sa naje za 10 min. a spi, nie 2 hodiny kojit, hruuza!!! a ten moj spanok!!!!!! bola tu lekarka, maly je v poriadku, len ma trochu prirasteny jazyk, teda tu blanku v strede, tak sa objedname na ORL, to je taky maly zakrok, len take nastrihnutie, inak by mozno suslal alebo tak ... 😢 ale inak sme tak na odporucanie vybrali pediatricku, a je uzasne mila, mlada kocka, tak sa vytesujem, ze nemam nejaku staru "mudru" ropuchu!!!!!
tak snad dnesna noc bude lepsia, maly hned po vysetreni, jak bol nahaty vsetko precural, aj zavinopvacku, od zimy, tak je napapany, snad aspon 2 hodky pospi ... potom okupeme, prebalime, napapame, a ja kukam film - ja koza, mala by som ist spat, ale o 8 nezaspim ... 😒 😲 😖 no tak snad na dalsiu rundu, cca o 12 ... baby, kedy chodite pri malych spat? a cez den aj spite, alebo ficite?? a na zaciatku?? ci aspon oddychujete??

marcela22
15. pro 2009

Ahojkyyyy🙂

Alex super že už si tu! Pôrod teda fak tdes, ale hlavne že ste v poriadku. Fuj mi to pripomenulo môj prvý pôrod, tak je mi úprimne ľúto čím ste si prešli. Dúfam, že na to čoskoro aspoň trošku "zabudneš"... 😔
No my to máme so spaním podobne, v noci sme hore vždy minimálne hodinu, niekedy aj dve a potom hodinku alebo dve pospíme a papá sa znova. Ráno ma budí Sonynka a cez deň pri nich spať nestíham, iba ak je manžel doma (teda len cez víkend) si niekedy pospím, ale nikdy nespím toľko koľko by som chcela 😒 Ale ja už som trochu zvyknutá od malej 😉
Inak tiež mi malý na začiatku tak papával, celú večnosť a stále nebol najedený lebo zaspával na prsníku. Pomáhalo jedine budiť ho, čo sa nie vždy dalo, ale musíš sa veľmi snažiť, aby nepospával a naraz vytiahol čo najviac. Postupne sa to bude zlepšovať, neboj.
Ešte som sa chcela spýtať-keď mu dávaš v noci odstriekané mlieko, čo robíš s tým čo máš v prsníkoch? Odsávaš aj v noci alebo s tým nerobíš nič? Lebo ak nič, tak sa Ti môže výrazne znížiť laktácia, treba prsník vyprázdniť minimálne raz za 6 hodín...
Ja to ho veľa jesť nemôžem, zo začiatku som aj mohla, ale postupne začalo vadiť kopec vecí, teraz malý dostáva kvapky a pijem čaje na kojenie a hlavne si dávam veľký pozor na to čo jem a ujde to, malého bruško až tak často nebolieva. Ale už môžem aj čokoládu 😀
No a k pomoci škoda reči, čo? Človek by čakal aké bude vnúčatko vzácne a ako mama pomôže a nakoniec je všetko inak...ale na druhú stranu aj prílišná "pomoc" je na škodu, môžeš mi veriť, viem o čom hovorím...zlatý stred je proste najlepší...
No a uvidíš ako sa naučíš časom spávať vždy keď budeš ôcť, ja som tiež bola kedysi nespavec čo nikdy len tak nezaspal ale dve deti ma rozhodne naučili spať ako anjelika 😀 😀

Zuzi, super, že ste si Nemecko užili! Ale verím že to bolo riadne únavné!
Dúfam, že spurt rýchlo prejde, ja sa toho desím už teraz, ale mám zásobu všetkého možného aj nemôžného na podporu laktácie tak to snáď rýchlo prejde, keď už nás postihne...
A tiež som kúsok vyššie písala že Chodúr mi začal nejako liezť na nervy 😀 Ale že by zrovna Šmajda mal byť Superstar, to si tiež až tak neviem predstaviť. Ja by som to dopriala Bendigovi, ten ma fakt bavil. A aj Leona a Konvičková boli super! Holt puberťáčky posielajú hlasy len chalanom 😝

No a zvyšok mi nejako "vyšumel" toľko som toho chcela napísať...ide pozerať Ano, šéfe! a potom snááááď kojiť, uspávať a spať 😀

zuzka11
autor
15. pro 2009

Holky, ma se to smazalo - TAK dlouhy prispevek 😝

Tak znovu, ach jo.....

Marcel - problem ys pleti mamtaky, nemusi to byt zpusobene ATK, moc mi pomohl od formy Saloos levandulovy regeneracni olej, prodava DMko aobchody se zdravou vyzivou, stoji cca 120KC, takze zadna palka afakt mi zafungoval, davam si ho vecer misto kremu.....

Ali - NEPREBALUJ! ted pokud neslysis charakteristicky bublavy zvuk 😀 Me to poradily kamaradky i pediatricka, v pocuranem maly vydrzi do rana uplne v pohode! Mazu prdku Rybilkou a nikdy nebyl problem......

Adam taky na zacatku sal i 45min, ted je to sup sem sup tam, toz vydrz!A spani - myslim tovje, nebo spis usinani, se zlepsi, mela jsem to na zacatku stejne, kdyz uz cas byl, tak se mi honilo hlavou milion veci...neusla jsem a pak uz byl zase cas na kojeni.....

A prochajdy? Kdyz bylo tepleji, tak jsem chodila dost sama, dve h dopo, dve h odpo....ted potrebuju podporu 😉 tak si davam sraz s kamaradkama, a davame jednu dlouhou, s pauzou na kafe/caj akojeni....a pohoda...teda v pondeli jsem malem umrzla, ale to byla castecne i moje blbost.....musim se vic oblikat......

Hlavne jez hodne polevek, pij cokoliv, prokladej to kojo cajem, at mas dost mlika, protoze jak prejdes na flasku, je to opruz nekam se dostat, prso mas porad s sebou......

ywonnee
16. pro 2009

ahojte kocky konecne som si nasla cas aj ja.... priznam sa som cim dalej tym viac unavenejsia a ledva prepletam nozkami 😅 😅 😅 vcera som bola na poradni tak maly ma uz 1980gr a schadza do porodnych ciest, dokimu sa zda ze dost skoro takze musim doma lezat inak bez pardonu ma supne do nemocky.... 😖 😖 😖 pribrat som zatial nic naviac nepribrala stale sa drzim na tych +4kg a krize ma bolia vraj preto lebo maly je dost v krizoch tak ma tam tlaci na nejaky nerv a brucho mi tvrdne vraj preto lebo strasne rychlo rastie a maternica aj jeho aktivne niekolkohodinove kopance nezvlada.... no tak toto bude teda riadne zive dieta... tak musim vydrzat, moj drahy uz aj zrusil vsetky navstevy po rodine kedze musim odpocivat a auto nam nefunguje... aka som prestastno stastna 😀 😝 😀

ali zuzka ma pravdu neprebaluj kym naozaj neucitis ze sa pokakal , aj ja som to tak robila a mala nemala ziadne problemi aj ked u dievcat je to riziko.... ale zvladla to v poho a s tym kojenim ja som to zo zaciatku tiez takto riesila ale v noci som si odstriekavala mlieko, trvalo mi to cca 15 min a potom som v klude spala dalej, ale ja som mala casto vyhodu ze svokor sa vzdy presne budil a chodil krmit malu on a ja som mala klud na odsatie mlieka.... potom asi po mesiaci sme sa normalne rozbehli a bolo vsetko ok.... ja ked som si v noci neodsala mlieko tak som do rana plakala od bolesti pretoze mne sa neskutocne prsia nalievali a ver ze denne som musela vylievat min pol litra co som uz mala aj plny mrazak a mala ho nestihala pit. co sa tyka tej pomoci neviem si to ani len predstavit ako to bude teraz lebo vtedy som zila u rodicov mojho ex a ty sa o mna starali skoro ako o babo.... pol roka som ani prstom nemusela pohnut len som prala a zehlila nase a malej veci inak absolutne nic, ece aj k malej vstali ked velmi plakala a mna nechali spat vraj aby som neprisla o mliecko.... naozaj to bolo uzastne az kym sme sa neodstahovali.... oni su super az do teraz, naozaj je Laura ich milacik a zodpovedne sa staraju o nu az do teraz a niekedy aj o mna a to uz skoro 2 roky nezijem s ich synom.... teraz by som po porode mala byt v tatrach u starkej tak dufam ze to nejako prezijeme lebo mi ked sme pod jednou strechov viac ako 3 dni tak sa uz hryzieme.... obe sme tvrdohlave, mame po svojom zabehnute zvyky a tak.... no ved vravela ze ja budem len odpocivat s malym a ona bude s malou a starat sa o domacnost... tak uvidime.... doma by to bolo tazke lebo tu nikoho nemam, muz bude stale v praci a mala to je neskutocna vrtula, teraz ledva stiham kde to ece po porode a ja moc trpezliva niesom.... no vydrzim to aspon kym si po porode oddychnem u starkej a potom sa vratime do normalu domov....

moj vcerajsi jedalnicek:
ranajky: 2 rozky z jogurtom, kava s mliekom
desiata: nic boli sme v meste
obed: fazulova polievka s klobaskou udenym a chlebom
olovrant: banan a jablko
vecera: 2 langose so smotanou ( domace)

zuzka11
autor
16. pro 2009

Ali, ja to napsala ve zkrace - neprebaluj v noci 😉 jinak jo 😀

A ted jdu docitat.......

zuzka11
autor
16. pro 2009

Ywonne - hlavne at maly jeste vydrzi.....jeho vaha uz je super, ale stejne......koukej fakt hodit nozky nahoru....ale jakoby to slo, vid? 😖 S tim autem je to fakt pech.....

Ja byla dopo venku s kamaradkou a malem jsem umrzla......fakt jsem resila jestli ven jit nebo ne, pry se muze do minus 5 a to u nas bylo...ale pak jsem Adamína navlikla a slo se.....ted jsem rada a dneska uz me ven nikdo nedostane 😀

alexandrah
16. pro 2009

ywonne / dzy sa, aspon ti zostupuje, moj nezostupoval az do porodu, preto ten vakuovy porod, museli ho tahat von, chudacika ...
no kocky, ja prebalujem iba ked reve, moj praveze ked je pokakany, tak mu to nevadi, ako povedal muz, smradecek, ale teplucko, ale ked je pocikany, tak preveze reve ako na lesy ... inak neprebalujem len tak ... ale zeby som v noci neprebalila vobec, a iba nakrmila?? uvidim, skusim ... co to spravi ... moj potrebuje nejake zvuky, aby spal, a svagor nam na vianoce kupil cd prehravac, pre riska, nejaku hudbu, ale ja ze ho potrebujem hned, a on ze ne, az na vianoce, chce doniest osobne, jeho frajerka este maleho nevidela, ja ze nehrozi, az po sestonedeli, hned sa stazoval muzovi, proste nechape, ze to neni babika na ukazovanie, aj do porodnice sa nanominoval, ked po mna muz isiel, no sila ... a kazdy den vola, ako sa mame, a my zrovna lietame ako spinave handry, no uvidi, ked bude mat sam dieta!!!!
no pomoc, kaslat na to, aspon svokra pomoze keby som ju zavolala, urobi co poviem, bez pindania ...tesim sa na vianoce, muz bude 2.5 tyzdna doma, kuknem aj rozpravk,y nastastie risko je dobry, fakt vela pospi ... a to uz nam skonci aj prvy mesiac, tak snad bude lepsie, po mesiaci uz spi aj tak ze viac?, 5-6 hodin? ci nie??
marceli, no ja som raz odsala aj v noci, lebo som nemala na rano, ale trva mi to 5-10 min, je to rychle, fakt, ale na zaciatku som neodsavala vobec, vidis ... som nevedela ... som pohodlna, takto sa naje za 10 min, a spi ... no uvidim ... na ten porod uz zabudam, este jedno babo chcem - chceli sme aj viac, ale aj to tehotenstvo nebolo med lizat ... boze, ja byvam potom tak unavena, si mylim, ze asppon vecer, chcem spat, dnes mi muz super pomohol, lebo maly sa najedol rano o 6, potom spal do 7, ja som ale nezaspala, a potom bol hore az do 9, to nastastie bol muz doma, tak pomohol, a ked som o tej 9-10 rano zaspavala, tak sa zobudil znova, to ho este prebalil, nakrmil, a ja som spala az do 12!! 😀 😎 a cez vianoce pojdeme s muzom a riskom a psikom na prechadzku na hradzu alebo tak niekde, uz sa tesim!!! ozaj, neviem pridavat fotky, asi cez albumy alebo tak?? tak skusim pridat...

zuzka11
autor
16. pro 2009

Ali maly je nadherny! nepletu se, ma modre oci? Fakt kouzelne miminko!!!!

ywonnee
16. pro 2009

alex malinky je naozaj neskutocne krasny.... boze aj ja uz sceeem take mimko doma... naozaj je blondaty... len nech je zdravucky a nech sa mate dobre.... fakt parada....

zuzi a Ty??? fotecky??? ☹ ☹ ☹

zuzka11
autor
16. pro 2009

Ywonne ja vam vsem posilala link na rajce, chces to poslat znovu?tam pravidelne pridavam , at kazdy kdo chce, vidi, jak nas blondak roste 😀

ywonnee
16. pro 2009

zuzi jjj scem ja som si to asik nevsimla.... ale kuknem spet

marcela22
16. pro 2009

Ahojkyyyy🙂

Zuzi ďakujem za tip na ten olej, ak to bude pretrvávať určite vyskúšam. Ja som zatiaľ skúsila masku z bahna z mrtveho mora a dosť sa to zlepšilo, tak uvidíme či to bude fingovať aj naďalej...
A tiež som na tom s vychádzkami tak, že sama sa nedokopem do tej zimy, našťastie kamoška ma vždy vytiahne, tá s dcérkou doma proste nevydží, malá jej hodne vymýšla, tak radšej ide aj do tej zimy...a ja s nimi🙂

Ywone malý už má peknú váhu super! Mne tiež Adam tak skoro zostúpil dole, potom ma tam riadne tlačil...kľudový režim som dodržiavala len tak pol dňa eď bol doma manžel, inak som normálne fungovala s malou a nakoniec by som asi ešte aj prenášala...ale aj tak bude určite lepšie ak sa budeš šetriť a čo najviac vykladať nôžky 😉

Alex, tak to máš super že sa Ti dá tak odsávať, mne to veľmi nechce ísť, najviac som raz odsala 100ml ale z oboch prs a za celú večnosť, a to si v tej dobe malý už sám vedel vytiahnuť okolo 100ml z jedného prsníka. Tak som sa na to vybodla a iba kojím. Horšie je že ma potom nemôže nikto "zastúpiť" a ja proste musím s malým stále vstávať sama. A on má talent na to že zrovna keď s ami najlepšie spí, on chce jesť 😀
Malý je straaašne krásny! Máte nádherného syna! A super že po tom vákuovom nemá hrču na hlave, Sonynka mala tú havičku dosť škaredú z toho ako ju tahali, ale Ty si spomínala že mu iba pomohli, ale potom si ho vytačila, však? Mne maú vytiahli komplet, vytlačiť nešla, tak asi preto mala tú hlavičku zdeformovanú až do troch mesiacov. Teraz ju má ale krásne gulatú 🙂
No, so spánkom 2-mesačného bábena je to otázne, niektoré spia dlhšie vkuse, niektoré ani veľmi nie...náš prípad 😀 A spí oveľa menej cez deň, ale napr. Adam sa vie docela zabaviť aj sám, keď chce, tak to je fajn. Dnes som stihla upiecť medovníčky (bez korenín,len so škoricou ktorá malému našťastie nevadí) navariť obed, povysávať a umyť podlahu a to som bola sama doma s obomi drobcami. Takže niekedy sa toho dá stihnúť veľa, ale sú dni keď sa ledva stihnem najesť, aj to s malým na rukách 😝 No proste nie je každý deň "nedeľa" 😉

Zajtra sme mali ísť do poradne ale nemáme ako, manžel z práce nemôže odísť skôr a nebude doma ani jedno auto, aj svokor pracuje. Tak tam musím zavolať či môžeme prísť v pondelok...

Aj u Vás tak nasnežilo? U nás teda riadne, malá už sa aj sánkovala dnes s tatkom, prišli vymrznutý ale aspoň sa vybláznili🙂

zuzka11
autor
16. pro 2009

Holky, u nas uz taky snezi!!!Hned je jina atmoška 😉 😀

jsem sama doma, Petrunka se tu jen stavil a odjel na nejakou rozlucku a fotbalek s klukama, a Adamíno usnul!!!tak jsem si dala cokoladku a je mi faaaajn 😀

Taky mam nektere dny super a nektere, kdy ho mam porad "na rukach" nebo proste ho musim bavit.....ale jsem opravdu hodne venku, snazim se...a to pak neudelam nic, ale mam spokojene dite 😀

Marci - budu drzte palce na kontrolu a snad ti dovoli prijit v pondeli.....bez auta je to krize, a me se dneska rozbiolo dalkove ovladani, nastesi uz doma, ale i tak:(((A to mam na zitra vecer pozvane kamosky - Peta ma vanocni akci v praci a nemam nakoupeno 😒

zuzka11
autor
16. pro 2009

tak koukam, ze kdyz mam nahodu cas ja nema ho nikdo jiny 😀

jeste se vam sverim, jak jsem si dneska "najezila" 😀 Vlitla jsem do benettonu, cestou srazila par veci z vesaku(maji silene uzke ulicky) 😀 a koupila si super kosilku se zapinanim mezi nozkama, je elasticka, kraaasne hreje, takze je mi o milion stupnu tepleji (prso vytahnu horem a netahne mi na zada....parada! A v espritu jsme si koupila svetr.....na jezucha jsem necekala a nespolehala, tusim, ze na me asi hodi letos bobek 😉 Ne ze ybch nebyla hodna, to ja byla a moc 😀 ale myslim ze bez kosilky a svetru bych neprezila dalsi prochazky 😉

Ted koukam na telku a uz se zacinam tesit na pohaaadky!

alexandrah
17. pro 2009

😀 kocky, diky moc, pre nas je najkrajsi na svete, fakt zazrak, ze sa nam ho podarilo mat!!! zuzi, hej, ma velke hlboke take tmavo modre oci, blond vlasy, a maly nostek, a cervene vykrojene pery, no baby budem od neho asi lopatou odhanat, hehe 😀 😎 😀
ywonne - nebuój, budes mat, ja ked na neho kukam, sa divim, ako sa mi do brucha zmestil, ja teraz uz nemam ziadne, vyslovene ploche, jak mam tych 46,5 kila, a to so 4 kami naliatymi prsami ... 😝 🙄 ale aj pre mna to bola dobra terapia, ked som uz v tehu nevladala, a videla nejake babatko, hned som sa vzpruzila!! este chvilu, a uz aj ty mas chlapceka doma, posledny mesiac bol u mna najhorsi, trpnutie, opuchy, tlak, vsetko, nespavost, klasika!!
zuzka - ja neviem, kam mam kukat to foto, posles link? prip. do IP? mame ale dvoch blondakov, ze? pritom aj ty si blondinka?? ci nie? ja mam tmave vlasy, tak to bolo pol na pol ...
no baby, ja nemam problemy s pletou, akurat ze vyzeram ako dracula, mam fakt malo zeleza, tak som uplne biela, tmave vlasy - fakt sa mi v tehu zlepsili, no a chuda biela tvar!! sila!! (a casto aj cervene oci od unavy, hehe) 😕 🙄 😨 🤐
jaj, uz pisti, veru marceli, hlavicku ma na stastie ok, potom som vytlacila sama, aj vraveli, ze na vakuum ju ma peknu, boze, musim ist, pa!!!!!!!
ozaj kocky, ake doklady po porode? mame rodny list, a potom? co vsetko treba okrem zamestnavatela a tak?? dik, este sda ukazem, ked sa bude dat!!!!!!

zuzka11
autor
17. pro 2009

No holky, pekny borde, ta vase dochazka tady 😀

ja byla dneska s Adamínem jen nakupovat potraviny a odpoledne jsem mela na navsteve kamaradku, ovsem cely den je na prd, hlavne odpoledne, proste ma naruseny rezim, byl zvykly chodit ven a neusnul doma...ach jo, tak jsem ho ted spula do postylky, hned se probudil a palce......Ale zase v minus 5 a vic s nim prece nemuzu korzovat venku 😝 😔

Jídelníček 😀

snídane - moje oblibena klasika
obed - sálat, cherry rajcata, mozarella, slun.seminka, balsamico, latte
svacina - bananove chipsy
vecere - tofu, zelenina, mandle

A asi jeste neco padne, vcera treba ta cokolada 😉

ywonnee
18. pro 2009

ahoooj kocky ja nejako nestiham, mame predvianocny chaoz, vcera sa boli dokupovat este posledne drobnosti a s malou uz od vcera vyrabame vianocne ozdoby.... ani somnetusila aka je moja mala talent... no vcera som myslela ze v meste uz odpadnem, drahy behal po marketoch a mi sme stali vonku lebo nerada teraz beham po obhodoch ked je ta chripka ci co to.... ozaj pred tyzdnom ci kedy u nas na sidlisku (1 blok od mojho) umrela jedna zena na prasaciu chripku. nepozeram spravy tak som sa to dozvedela od susedy (klebetnice) a poviem Vam ze ma to tak vyplasilo ze cely byt smrdi za dezinfekciou a mala vonku nesmie sa nikoho ani dotknut... no mozno zbytocne panikarim ale je to podla mna dost blizko nas....

no a moj vcerajsi jedalnicek???
ranajky: nic mi nechutilo, (zvracala som)
desiata: banan
obed: vyvar, granadir a uhorky (aj to som vyvratila)
olovrant: cokolada ta zostala vo mne mnamka
vecera: krajec chleba s maslom a caro...

u telky uz nic lebo mi nebolo velmi dobre, vsetko ma bolelo tak som sa nevedela ani v noci ulozit spat a do 3 rana som kuvikala....

alexandrah
18. pro 2009

baby, ja ani neviem, ze su vianoce, mam fofry, mama dosla akoze pomahat, urobit fasirku, ale doniesla nam novy robot, a najprv ho skladala, teraz rozmrazuje mäso, no ocividne nestiha, uz sa to mohlo piect, a ze to ste mali rozbalit, pripravit, a my sme lietali jak spinave handry, musime riska asi kupat kazdy den, potom lepsie zaspi, vcera v noci des, dali sme ho spat cca o pol 10, a muz ho uspaval do pol 1, o pol 2 uz bol hore, a takto v noci kazdu hodinu, musela som ho dokrmovat nutrilonom, uz som nemala tolko mlieka, vypije kazdy krat aj 80 ml, a kazdu hodinu som fakt nemala, no peklo, nad ranom zaspal na 2.5 hod, tak som "super vyspata!!!!!", teraz je tu mama, ale muz dneska dojde skorej, doveze aj svokru, tak dnesnu sichtu hodim na nich, som hotova!!!!!!
co som jedla vcera? ani neviem, nemam moc co jest, urcite jablka, toasty so syrovou pomazankou, ozaj,, moze sa cesnak? ja uz som jedla aj cokoladove pudingy, a bol ok, takze cokoladu mozem?? dala som si jednu kocku, a bol ok ... uz ani neviem, co som jedla, urcite polievku, teraz by som si najradsej lahla, ale aka pomoc, musim asistovat ... uz nech je tu svokra, v zivote by som si nepomyslela, ze to poviem ... ta rada pomoze aj v noci, tak sa tesi z vnuka, moja mama ho ani nechcela vidiet, ked dosla ... cudne ...ale podla nej su chlapi nepodareni, a vydari sa jeden z 10 000, sa divila, ked som jej vravela, ze ja radsej chlapca ako dievca ... no co uz ... a este co s takym malym, ako sa vyjadrila, no nema zmysel komentovat ....

zuzka11
autor
19. pro 2009

Cauki holky!
I ja nejak predvanocne nestiham, vsude mega lidi a propletat se s kocarkem je dost des 😝 Vcera jsem jeste musela do knihovny, uz mi nabihalo penale a pak do OC a pak za mamkou, tam uz bylo faaaajn 😉 Ale neodklizene slinice, tak jsem jela pomalu, fakt jsem se bala, ze nekde uvaznu, hlavne kvuli Adamíniovi, jsem mu dala i do auzta radsi kombinezu....

Ali - jestli chces kojit, a to myslim vazne, musis na zacatku (pak se to rozbehne a je to relativne jedno) JIST a to pravidelne a PIT a to hodne. Jidlo - jak jsem uz kdesi psala - hodne polevek, a fakt snidane, svacina, obed, svacina, vecere, jinak proste to mliko nebude a to bys asi nechtela....pak se fakt opruz se nekam dostat, muze mit Risko rustove spurty a ty bys musela mit porad flasku s s ebou, takhle vystrcis prso a je to, musis jen najit misto, kde ti nepotahne na zada 😀 A strasne moc pit, kojo caj, vody....

Coko se normalne nemuze, ale je videt ze Riskovi nevadi, tak klidne...ale ty prvni 3 mesice opatrne - cesnek jsem si nejlazla doted......a mozna nehctel pit, zkus dudlik......A palkal? jestli nebyl spis nafoukly....a bacha na tak caste kopjeni, pak muze plakat z "prekojeni" ze ho boli brisko - namicha se mu uz natravene a cerstve mleko a to je pak brichal7bol....

Ywonne - ty zvracis? Zase nervy? 😕 Kocko, to je krize....tohle tehu je teda na prd, co? mala je sikovna....z ceho jste ozbody delaly?

U nas je ted minus 11,5st, dneska nevystrcim paty, teda s Adamem, ja mozna jo 😀 Holky, vsem krasny den a ukazte se zase nekdy! Chapu, ze toho mame vsechny hafo......

marcela22
19. pro 2009

Ahojky tak nakukujem konečne aj ja🙂

Zuzi, ďakujem, nakoniec sme na kontrole boli už v ten štvrtok, manžel si to vybavil v práci a o desiatej prišiel domov, tak sme stíhali. Malý má okolo 5400g a 59cm 😀 Doktorka ho moc chválila. A ako som sa sťažovala že moc nespí, tak posledné 4 noci papal za noc len raz a to až okolo pol piatej až pol šiestej. Ja som vychrnenááááá 😀
No a rozhodli sme sa že ho zaočkujeme proti rotavírusom, pretože malá ich už raz mala a bolo to peklo, hoci ich mala len také slabšie a nemusela na infúzie. Ale bude nás to stáť 120€ 😝
A super nákup, my sme boli vo štvrtok poobede nkúpiť darčeky, malú sme nechali doma, malý šiel s nami. Len čo sme vošli do obchodov, už pýtal papať, tak som prvýkrát kojila na verejnosti a musím uznať že ľudia fakt čudne pozerali 😝 Bolo mi to síce jedno, ale čo je na tom????? Len sme sa s manželom smiali, že cez tú uličku v obchodnom centre zrazu neprešiel ani jeden človek, všetci nás obchádzali 😀

Ywone, čo to??? Dúfam, ževčera už Ti bolo lepšie, to je hrozné koľko sa toho dokáže navaliť v jednom tehotenstve 😝 Hlavne pekne oddychuj a šetri sa!!!!!!!!!
Tiež ma zaujíma z čoho ste vyrábali tie ozdoby? My budeme už dnes zdobiť stromček, manžel s anevie dočkať 😀 A ja som chcela až 23.12. lebo tu s ním bude menej miesta...ale teším sa naň a aspoň si ho viac užijeme🙂

Alex, presne ako píše Zuzka, musíš jesť a piť pravidelne a dostatočne! Inak malému to mliečko naozaj nebude stačiť a Ty budeš ešte unavenejšia. Je oveľa horšie byť nevyspatá a bez energie, ako byť nevyspatá, ale doplniť energiu jedlom. Takto si malého ani moc neužiješ, keď budeš večne unavená...
Cesnak a cibuľu nejem ani ja, nafukujú a menia chuť mliečka a to by potom malému nemuselo chutiť. Adamkovi tak nechutilo po škorici, ale iba prvých pár minút, nakoniec vypil svoj rekord - 200ml na jedno papanie 😀 Asi sa stane na škorici závislí 😀
Hlavne si rob aspoň dvakrát denne kojočaj, okrem toho môžeš Vineu, jablkový džús, samozrejme vodu, bielu kávu....a polievky. A tiež je veľmi dôležité pravidelne tie prsia vyprázdňovať, aby sa stimulovali na ďalšiu tvorbu mliečka, inak ho bude stále menej a menej. A pozor na časté krmenie z flašky, malý si môže odviknúť od prsníka, ja som Adamovi dávala v podstate z flašky len párkrát a potom mi u toho prsa zaspával ešte viac, lebo bol zlenivený z tej flašky. On sa Ti namáhať nebude keď nemusí, to by sme nerobili ani my 😉
Kúpanie je naozaj najlepšie každý deň, aspoň si malý vytvorí režim a sama vidíš, že je po ňom pokojnejší. Kľudne ho len trochu omy vo vaničke čistou vodou, ale už bude v tom pravidelnosť a bude kľudnejši.
No a hlavne dúfam, že sa na nás neurazíš, že Ti do toho toľko "kecáme" ale snažíme sa Ťa len "informovať" a je len a len Tvoja vec čo s tými našimi onformáciami spravíš 😉

Zuzi a to je u Vás taká kosa??? Ja som bola už aj v obchode-pešo, a máme tu len okolo -6°C a pofukuje, ale vôbec mi nepripadlo že by bolo nejako zvlášť zima...v -11 by som sa z domu ani cez okno nepozrela 😀

alexandrah
19. pro 2009

zuzka. ty si tak acna, chodis po obchodoch, kedy si zacala chodit s malym medzi ludi?? uz po mesiaci?? aj ti ho muz strazi, ked ides behat?? este som nekukala foto, pozriem sa!!!!!!! no mne mama vcera navarila fasirku, ja zemiak,y tak som mala obed aj veceru, mnam!!!!!!! teraz na ranajky jablko a monte (taky pudingo jogurt ...), pojdem si dat tu fasirku!!!!! 😀 ale pijem fakt poctivo, aa kopec!!!!!!! ja som nikdy tolko nevypisla, ako teraz, je to urcite aspon tie 3 litre denne 🙂 no u nas tiez dneska riadna zima, som rano vybehla so psom, u nas svokra, pes spi, risko spi, muz spi, a ja so svokrou hore ... no kosa jak slak ... takto pojde von az niekedy v marci?? dneska na chvilu nechame svokru, a my s muzom vybehneme von na 2-3 hodky, uz potrebujem vypadnut ako sol!!!!!! najprv rizikove, nemocnca, potom doma bolesti, potom zase nemocnica, potom doma s riskom, uz mi zasibava ...
marceli, tak usper, ze ste vedeli aleho zobrat so sebou, na ludi sa vykasli, fakt sila ... no co uz ... vidis, o cibuli som nevedela, tak ju veselo jem, a je to ok ... cesnak si zatial nedavam ... jedine, z coho ho prehnalo je kysla kapusta, lebo primar, ze trochu sa moze, tak som dala trochu, k mäsu, a sral kazdu pol hodinu ...chudatko ...
baby, kukate zajtra superstaaar??? sa tesim na vianoce, na rozpravky a tak ... maly minule lezal na gauci vedla mna, a tak vykrucal hlavu za telkou, asi bude po mne 😎
marcelka - ja sa urcite neurazim, sak som prvorodicka, a nic neviem, zbieram info kde len mozem, a od kamosiek to urcite zoberiem!!!!!!!!!§ uz papam, mam tu fasirku, a ideme s muzom na nakupy, tak budem vela papat! inak som v poslednej dobe strasne na sisky, mnam, vedela by som ich jest kazdy den!!!! no a kupel ma rad, ked je na chrbatiku, tak nie, ale ked ho dame bruskom do vodicky, tak sa mi zakvaci na ruku, a je v teplucku, to ma rad, a potom aj lepsie zaspi!!! predvcerom sme nekupali, a to ho muz uspaval od 9 do pol 1 v noci, a o pol 2 uz bol hore!! ozaj, keby ste chceli moje foto, poslite mi do IP na vas mail, a poslem, nechcem davat do fora, ani manzel nechce 😀

zuzka11
autor
19. pro 2009

Ali - jasne, Petrunka hlida ale ja mam vyhodu v tom, ze mam chlapa sportovce, takze mame behaci pas doma...jinak ted bych ven nesla, ani omylem......jak pise marci, ani z okna malem nekoukam 😀 A ven jsem s Adámkem zacala chodit brzo, ale to bylo jine pocasi, ted bych nesla......tusim ze poprve jsme sli v jeho 14ti dnech a to jen na chvili do knihkupectvi a pak hned od lidi pryc a do lesa, jinak ven jako tak skoro hned, tusim v jeho tydnu - jeste me bolelo vsechno 😀
A s kamaradkama jsem sla na kafco tusim v jeho mesici, predtim jsme si davaly sraz na prochazku venku......ale ted s tema davama a chripkama bych byla urcite opatrnejsi, ted s nim nehcci chodit ani v jeho 3 mesicich, protoze kdyz chytne i jen rymu, coz je u tak maleho miminecka velka vec, tak se uz nedostanes nima, a je ti ho lito, jak se mu tezce dycha, ty ho trapis odsavanim.......takze pokud mas hlidani, super.......a jeste rada - nezvykej ho na lahev, jak psala Marcelka, je to cesta k nekojeni......radsi mu byt minimalne tech 6 tydnu k dispozici, aby citil mamu, byl v pohode.....

Jinak my koupeme 1x za 2 dny, v kybliku, ze zacatku plakal, ale pak jsme v koupelne zatopili a hned bylo lip, ted uz je velky kluk 😉 a toipit nemusime a kyblik miluje 😉 A usina stejne, at je po koupani nebo ne, ja citim rozdil v usinani kdyz pres den nespi - to je pak vsechno spatne a kdyz se vyspi.......a ted v te zime jak nechodime ven je to horsi, doma zabira spatne a ne na tak dlouho jako venku.....

Marci - zima, zima, strasna 😀 Super ze jste zvladi darecky....a kojeni 😀 At koukaji, ja to delam dost skryte, nahore tricko, pak Adamkova hlava a videt neni skoro nic......

A gratulace ke kontrole! Adamek krasne basti a roste!A zavidim to spani, u nas je to ted 😠 😖 Ale nestezuju si, docela vyspana taky jem....nebo jedu na velblouda 😀

Ali - poslu mail jsem na vas zvedava🙂))

zuzka11
autor
19. pro 2009

Vsimla jsem si tu diskuze ohloblekani ke stedrovecernimu stolu - jak to mate vy? saty a elegance nebo zustavate v domacim? A jak to u vas probiha?

U nas byla dneska pohoda, Petrunka se vyprdnul na stromecek, ale prisahal na holej pupek, ze zitra uz urcite, mel ospravedlneni, protoze pracoval.....zita cekame k veceru nase a jinak to uzrcite zase utece.....holky, ja neverila, ze ten vikend muze takhle letet, kde jsou ty casy prolenoseneho vikendu, cely den si cist..... 😀

alexandrah
19. pro 2009

zuzka - / u nas sa obliekame do domaceho, mz neni sme velmi na tradicie, co vsetko ma bzt, stromcek je, aj jedlo, a hlavne super nalada, nestrojime sa ybztocne, hlavne si to chceme v pohode uyit, nie y toho robit nahanacku ... no veru, ani ja tak skoro von nepojdem, chudacik malickz ...no ja mam chlapa tiez sportovca, aj ja som, ale doma zatial nemame nic, sme v novom byte, a nemame ani vsetok nabytok 😀 😎 no budem cvicit doma, a potom postrazi raz muz, raz svokra, a ja vybehnem niekde na trening, alebo niekam si zacvicit na hodinku ... uz sa tesim, sice vsetko svoje povodne obleciem, aj rifle a tak, teda cez prsia nejake uzsie bluzky asi nie, ale inak ok, ale uz sa tesim na cvicenie a tak, aspon relax, ale asi tak az od februara to vidim ... no doma mozno aj skor, len este ma sialene boli kostrc a krize z porodu, sedim ledva ledva, takze cvicenie zatial nehrozi, a take ze brusaky vobec nie (au, chrbat!!).

alexandrah
20. pro 2009

cafte, ako dneska? ja som spala od 11 do 7 rano!!! muz uspaval vecer, + vstal od 2 do 3, tak je mi fajn!!! teraz zase muz spi, a ja kukam rozpravky!!! vcera sme vypadli na rande, svokra 3 hodiny psotrazila - aj tak risko iba spal, kupila som si gate na meniny od muza, a dali sme si marlenku a vineu, a super!!!!

ywonnee
20. pro 2009

😎 ahojte kocky, je mi uz lepsie, prespala som cely vikend, drahy sa staral o malu aj o poriadok doma. ja som len v piatok navarila a nerobila som nic.... az dnes o 11h som vstala s postele, konecne... musim sa dat do kopy , dnes ideme gratulovat svagrinej k 30 narodkam... no moc sa mi nece ale co uz musim... no a tie ozdoby sme vyrabali s farebneho papiera, robili sme farebnu retaz na stromcek, farebne obrazky na okna, a z kartonu sme povystrihovali vseliake male ozdobky ( zvonceky, snehuliakov hviezdicky a tak) a oblepili rozne farebnym papierom a pojde to na stromcek miesto gul. nachystali sme si aj medovnicky uz, susene pomarance a citrony, dnes ideme ece nazbierat sisky, nastirekame ich farebnym lakom a zajtra pojde muz pre jedlicku.... konecne budeme mat zivy stromcek, velmi sa tesim. zdobit budeme az 23.12. ked pride moj otec a mam taky pocit ze sa na sviatky dovali aj moja starka so svojim rakuskym priatelom.... ona tvrdi ze nie ale myslim ze dojde... vzdy ma tak necakane prepadne a bola by som rada keby prisli.... bolo by tu paradne veselo.... mala ide 25.12. k byvalemu tak aspon by mi tu nebolo smutno, lebo drahy bude chodit aj do prace medzi sviatkami.... konecne na mna dolahlo vianocne caro.... na to ze byvame na juhu je tu veeeela snehu (este ze nemam sluzbu vo vchode na odhadzovanie snehu) 😀 😀 😀 mala ta sa v nom vyziva ako vo vode.... vcera sa valala po nom ako tulen 😎 no kocky nestiham uz byt tu dlhsie, pridem ece vecer docitam Vas a potom napisem aj ako bolo na oslave.... dufam ze tam budu mat aj sampus... mnam dala by som si za poharik....

papa

zuzka11
autor
20. pro 2009

Holkyyyy, mame konecne stromecek, ozdobeny, provonel cely byt jehlicim, pernicky skorici a sviti! Ja jsem na mekko 😀

Doufam, ze jste mely krasny pohodovy vikend a ted urcite vsechny koukate na Superstar 😉

ywonnee
21. pro 2009

ahojte kocky mrzi ma to ale teraz fakt nestiham... drahy musel do prace a ja musim od zaciatku vsetko piect lebo mi vsetko zjedli aj puncaky aj medovnicky, musim do mesta vsetko nakupit a neviem kde mi hlava stoji.... ozaj a schudla som zas 3kg... no asi to bude tym zhonom lebo jem pravidelne ako mam alebo mozno len som uplne vyprazdnena.... no uvidime po vianociach.... ece nemame ani tu jedlicku doma... nic.... absolutne nic neeeeeestiiiiihaaaaaam.... citim sa ako nemotorna veleryba.... uf.... vecer ked budem ece vladat tak sa tu zastavim , vcera sa uz nedalo.... tak zatial kocky drzte sa a drzte aj mne palce.... lebo ece musim zohnat auto a utekat do Lucenca do Teska na nakup.... brrrr a vonku je taka zima.....

alexandrah
21. pro 2009

ahojte baby, aj my mame stromcek, ale je este na balkone, asi sa nam ho podari robit najskor v stredu, ak nie vo stvrtok ... muz este do stredy v robote, bohuzial ...no vcera chudacik risko nespal cez den 3 hodiny, a potom od unavy spal 5 hodin, a potom v noci som ho uspavala od 4 do 7, sila!!!!!!!!
zuzka - ako robite medovniky skoricove, daj recept, ja ich strasne lubim, ale nikdy som ich nerobila, ze by som skusila??
ywonnka - len nejak vydrz!!!!!! a uzi si vianoce, potom uz bude este väcsi frmol, boze, ja som teraz hotova, neviem si predstavit, pri 1-2 detoch male babo!!!!!!!§

zuzka11
autor
21. pro 2009

Ali - asis myslela Ywonne 😀

U nas je smutno, Adamek ma hoprecku....teda zatim "jen" 38,1 a 38,0, ale i tak je mi strasne smutno....neni to on, ja ho porad hladim, jsme spolu v posteli....ach jo.....