My super kočky "ne"přibíralky maminkami

zuzka11
8. lis 2009

Taaaak a je to tu, pomalu ale jiste v naší staré diskuzi končíme a jdeme do další fáze 😉 A já to hned začnu -

snídaně - bílý jogurt, banán, lněné semínko, troška rozinek
svačina - nestíhačka, šli jsme na oslavu narozenin a vypravit se je ještě pořád hooodně náročné 😉
oběd - lasagne se zeleninou - cuketa, mrkev
svačina - sušené banánové chipsy
večeře - zatím nevím 😉

Tak a doufám, že sem hned odrazí Marcelka, ať porovnáme, dneska jsem se se sladkým držela, jiné dny je to horší 😕 😔

marcela22
18. lis 2009

Alex to je fakt ja som zabudla že si cez IVF, inak som to vedela...ale tak malý môže byť drobnučký po Tebe a to od neho nemôže nikto čakať že sa narodí 5kilový 😉

Zuzi, to som ale mala deň keď som sa v sladkom hodne obmedzila 😀 Údeniny nejem ani ja, to bola len rastlinná nátierka a eidam, ale šalát našťastie malému tiež nič nerobí. Zato večer som si dala sušené marhule - na skúšku a od tretej sme nespali 🙄 To je tak keď niekto nedokáže odolať a pokúša šťastie...a ešte k tomu má z nich malý pekne červenú prdelku:( Sušené banány už som pochytila od Teba, ja sa vždy nechám niekym namlsať🙂 Tak som za dva dni zjedla celý balík, ale musím si počkať až si vyrazím niekam do mesta, tu ich nekúpim. Myslíš že môžeme hrozienka??? Ja som si začala dávať do jogurtu tie pšeničné klíčky, ľan tiež zbožňujem, jedla som ho aj v tehu a fakt účinkuje super 😀
Teda to ma mrzí, že je malý chorý dúfam že mu to rýchlo prejde!!!
A s tým okukováním na návštevách to teda poznám, u našich to bolo tiež veselé a to tam bola len švagrinka, maminka, tatino a brácha🙂 Tiež som sa po malého ledva dostala a všetci chceli so všetkým pomáhať🙂 Ale u Sonynky to bolo horšie, to bolo ešte vzácnejšie lebo ona bola prvé vnúča u mojich aj manželových rodičov. Adamko je tretí, tak našťastie ich "aktivity" trochu oslabli 😀

No a dám včerajší a dnešný jedálniček:
včera:
raňajky: rožok so syrom, šalát, káva s mliekom, Caro
desiata: pol balíčka sušených banánov
obed: varené kuracie mäso s ryžou, červená repa
olovrant: 1 Tatramelky (burizóny v karamele), 2 kúsky štrúdle
večera: tvaroh s cukrom a potom ešte cestoviny s tvarohom na slano, 3 sušené marhule

dnes:
raňajky: biely jogurt so semienkami, ľanová žemľa, káva s mliekom, Caro
desiata: nič
obed: rascová polievka a 4 palacinky s tvarohom 😅
a odvtedy nič ale za chvílku sa určite vrhnem na niečo sladké, asi sušienky alebo Tatramelky...a teraz mám zasa Caro🙂

No a teraz čakám hlavne na to až bude malý chcieť papať a malá vstane, snáď by sme stihli ísť ešte aj von...

zuzka11
autor
18. lis 2009

Marci ja hrozinky normalne jim, taky do jogurtu......a zavidim ti pecivo, me neproslo ani 4dny stare ☹ Ale zase asi zkusim, trav.trakt se vyviji, tak treba to uz ustoji....a mleko......jak ja bych si dala latte......

Marci-a jak kojeni, u S.jsi mela tusim problem, s Adamkem je to v pohode?A jsou si povahove podobni?Co fotky, nemas nekde album?Obdivuju te, ze varis jeste tchyni.......jsi fakt sikula jak zvladas........

A ja dneska mela extra sladky a n ezdravy den- po vikendu, kdy sl.nebylo nic, protize tchanlovci nic pro me nemeli....haribo, cele susenky a obilne krouzky v jogurtu....a jinak snidane jogurt , obed zeleninove lasagne.....

Ja byla s malym venku jen dopo, odpo jsme si zalezli do postele a spali oba, ja nabirala silu na noc......

marcela22
18. lis 2009

Zuzi tak hrozienka musím skúsiť aj ja. Ale počkám až sa malému zahojí tá prdelka, asi ho to chudátko aj štípe lebo keď ho prebalujem a čistím mu to tak plače:( Ale to možno aj hladom, keďže ho prebalujem pred papaním...kojenie je v podstate celkom v pohode, už viac ako dva týždne nemal ani príkrm (z Nutrilonu sme minuli necelú polovicu a to to bolo to malé balenie) a už má cez 4kg,niekedy si vytiahne aj 150ml na jedno papanie čo je na jeho vek hoooodne! 🙂 Ale väčšinou teraz spapá tak 100ml (viem to vdaka tej kojeneckej váhe). Sonju som kojila iba týždeň, aj to s príkrmami, bola som príšerne ubolená, nemohla som si nijako sadnúť, aj ležanie bolelo no a hlavne sestričky v pôrodnici mi nijako nepomohli, neukázali a neskontrolovali prisatie atď. Takže kvôli hrozne bolavým bradavkám som to vzdala. Teraz mi bolo po pôrode v podstate super tak som zabojovala s kojením a vyšlo to🙂
Povahovo sú dosť rozdielny, už len v tom že malá bola strašný nespavec, malý má režim v podstate od narodenia-v podobné časy papá aj spí a tak...je to teraz určite lepšie. Pomaly si pridávam fotky na Facebook ale mám ich tam zatiaľ iba 5 takže až bude viac dám vedieť 😀
Pečivo jem staršie, teda aspoň z predchádzajúceho dňa a zatiaľ pohoda. V pôrodnici nám dávali dokonca čerstvé a tiež malému nič nebolo, ale nechcem riskovať...no a popravde keby som nemohla mlieko tak netuším čo by som jedla, žijem na jogurtoch, Care s mliekom, eidame a masle...dnes som pol hodiny rozmýšlala čo nemliečne si dať na večeru a nič som nevymyslela! Asi mi malý berie hodne vápnika keď mám stále chuť na mliečne...alebo som sa sama rozmlsala 🙂
Inak nakoniec som ešte zjedla vyše pol balenia sušienok Marina (anízovo-fenyklové), 1 miláčka, 1rožok s rastlinným maslom, tehlou a šalátom a ešte 1 jablko.

Už sa teším až bude takéto príšerné jedálničky písať aj Marinka a postupne aj Ywone a Alex 😀 😀 😀

alexandrah
18. lis 2009

zuzka - jak pises, aj moj chodi domov najskor o 7/8, aj neskor /// tak po nom vela nechcem, aj mu veceru urobim, ale ked ma cez vikend pomoct, tak s 1/2 veci, co ja robim denne, tak sa uz stazuje, ze len upratuje, ja ze ja to robim kazdy den ... ale niekedy fakt pomoze ...ale take srandy, ze ide spat, tak spodne pradlo a ponozky VZDY pod stolicku, do kosa na pradlo davam ja, ked mu poviem, on ze ja uz lezim ... (casto aj ja, ale vstanem, spravim 3 kroky k tomu kosu na pradlo ...) no kazdy den ... ale nema zmysel sa o tom hadat, su aj vaznejsie veci ...(ako ywonne, chudatko, snad si to vyriesi ...). inak tiez sa desim takejto davovej hysterie okolo riska, lebo najmä tiez svokrovci sa uz teraz takto javia, tak neviem neviem ... - presne ako pise marceli - ze prvy vnuk, tak amen, uz teraz sa toho bojim!!!!!!
marceli - no ja sa zastrajam, ze po porode dieta ... ale neviem neviem ... ja som zase strasne smädna v posl. dobe, fakt na posedenie liter a pol mineralky ... to inokedy za 2 dni ... asi sa aj zavodnujem, lebo mi trochun avreli nohy, aj tie prsty puchnu, priberam na vahe, ale pritom ja podla mna nie; dneska som bola v pooradni aj na sone, maly ma uz 2,80, som rada, 5 kiloveho by som von nedostala ...ale ma uz aspon normalnu vahu, uz sa moze aj narodit ...inak cisarak neplanuju, aj ked som extremne uzka, pocka do porodu, ako to pojde, takze napokon dopadnem ze aj porodne bolesti, aj cisarak po XY hodinach ... no uz hlavne nech to mam za sebou, uz nemozem ... dneska zase spanok 2 hod., potom soferovanie do nemocnice, to bola sila, som sa furt modlila, aby som nehavarovala, otvorene okno, aby ladovy vzduch pridil, muz nemohol, a k tomu tie ruky, ani som necitila volant ... napokon som stastne dosla --- tak som ani moc nejedla, doma spo spala 3 hod., a zase hore, ani jest si nemozem urobit, ruky, tak dojedam cokoladu studentsku pecat, rano 2 taniere polievky, lebo jak som malo spala, tak mi bola zima jak slak, pritom doma 24.5 stupna ...teraz ze sa dobalim, ale ruky, + som unavena jak slak ... muz este klasika neni doma ...

ywonnee
18. lis 2009

ahojte kocky ... tak sa to doma trosku ukludnilo aj ked muz este nejako nece somnou rozpravat, mame trosku tichu domacnost ale hadam sa to zajtra zmeni... ideme na nakup uz do porodnice do Lucenca lebo u nas v krtisi nic nezozeniete... v piatok robime konecne poslednu zabijacku toho roku tak hadam sa uz tam uvolni a povie mi co sa deje.... ale myslim si ze to bude peniazmi, sef mu este stale nedal celu vyplatu a vsetci nanho tlacia ze musi platit toto a hento a podla mna to ho trosku pritlacilo k muru... naviac sa nam auto poriadne pokazilo a moj ex este s tym dlhom otravuje tak je toho nanho asi vela.... no ja radsej som teraz ticho a ved to nejako zvladneme.... su ludia ktory maju statisicove dlhy a starosti a nie par tisicove ako mi.... tak hadam ho to prejde a povie mi co sa deje... dnes cely den chuda ani nejedol a len premyslal co bude lebo aj on ochorel a lezi so zapalom ako ja... ja som za tieto posledne dva dni opet schudla 2,5 kg no ale som toho ani moc nezjedla... zacalo mi padat brucho dole a zda sa mi ze je to velmi skoro.... vcera som mala take bolesti ze som uz myslela ze uz maleho neudrzim ale na pohotovosti povedali ze organizmus je velmi zatazeny stresom ze to preto... tak mi zvysili magnezko a dali diazepam na 3 dni aby som sa vraj upokojila... volala som pre istotu aj svojmu dokimu tak suhlasi s nimi a v pondelok sa mam ukazat tak uvidime... nastastie mala nieje doma tak to nepreziva s nami....

no a moje jedalnicky???
vcera
ranajky: horuca cokolada
obed: vifonka
vecera: bebe dobre rano

dnes
ranajky: nic
obed: nic
vecera : vyprazana brokolica s hranolkami a teraz ece pijem horucu cokoladu a idem si dat ece mandarinky...
ja viem je to velmi malo ale ja to v piatok na zabijacke dobehnem.... dufam ze sa nezcemerim... 😅 😅 😅 na rano som si uz nachystala rozky a pomazanku z tuniaka tak hadam to zjem...
kocky nestihla som vsetko precitat ale uz aj na to idem....

zuzka11
autor
19. lis 2009

Vitam Marinku a Leontynku doma! Holky, hned jsem koukla na vase fotecky a leontynka je fakt kocka 😉 Kdyz budes mit Mari chvilinku, napis, jak probihalo seznameni sestricek, jak se vam vsem dari, co tatka a tak - budu se moc tesit....

Marci - moje dr."dovoluje" bily jogurt, ale mleko jako takove je alergen jako prase, ten by se mel vyradit uplne....ale pokud ti to nic nedela, stejne jako pecivo, neni duvod se ho asi vzdavat....ja si do melty davam susene sojove a taky ji piju casto, moc mi chutna, zase ta z DMka 😉 Chudak Adamek, opruzena prdelka......pry je vyborny Sudokrém....nevim co pouzivas......

U nas je ted uplne naprd usinani, Adam uz druhy den zabral az kolem pulnoci, byl hotovy, ale proste ta ryma a kasel ho prudi.....Ale pres den je fakt strasne hodny, cekala jsem vetsi tyatr......je mi ho strasne lito.....

Ali - to pomahani....ach jo, nekdy si rikam, ze jsem mela byt "drsnejsi" od zacatku vztahu, ale nejak jsem nemela duvod, vsechno jsem stihala, ale priprav se - nechchi strasit, ale u nas je to tak, ze s mimcem mas o hodne min casu a opravdu budes jeste na vic veci sama a budes z toho nervozni.....protoze nevim jak ostatni chlapi, ale ten muj ten borde proste nevidi, nebo co.....znam teda i puntickare, ktere bych doma nechtela, ale prece jen takovy ten zaklad - neco vyndam, pouziju a tzase zandam by mel byt...takze prudim a snazim se ho predelat 😉 Ale abych mu nekrivdila, snazi se a s Adamem se hodne zkamaradili, ze zacatku mi prislo, ze nevi jak na nej, ale ted uz pohoda.....

Ywonne - chudatko, zase 2,5kg dole? Nevim , co poradit....sama udelas urcite to nejlepsi, ale otevreny rozhovor to asi hcce, abys zjistila, proc to vubec je......hodne lidi ma hypoteku, dluzi....podle me se "jen" o penize nejedna...jeste ho urcite neco trapi......drzim palce, at je to u vas zase co nejdriv v pohode....

ywonnee
19. lis 2009

ahojte kocky tak som dnes rano zvladla roztek s pomazankou a cestou z nakupou som stihla zhltnut pol bagety a miller milk bananove mlieko... mnamka... no obed neviem kedy budem jest lebo uz sa vypravujeme na Modry k svokrovcom na tu zabijacku takze sa vratim az zajtra vecer a to iste nebudem vladat ani zapnut pc... tak potom az v sobotu Vam napisem ako to vsetko dopadlo....

Marinka pozrela som foto je naozaj nadherna... napis potom ako prebiehal porod lebo aj ja som druhorodicka a chcem vediet ako to pri druhom ide.... kedze pojdeme normalne a nie sekciou....

no a kocky tak uz konecne mam vsetko do porodnice nakupene.... dnes mi dorazila aj autosedacka tak uz mi len chyba kocik ale ten ma ece cas.... no a dojcenecke podprdy kedze sa mi prsia stale zvacsuju ece ich nekupujem....

tak zatial papa

marinka
19. lis 2009

Ahojte holkýýýý!!!!!!!

Tak jsme konečně doma!! Moc a moc vám děkuju za překrásné gratulace, úplně jste mě dojaly 😵 😵 Mám teď chvilku, manža vzal Aničku na nákup a Leontýnka chrupká, tak vám hned píšu..

No porod byl fakt fofr 😀 Odpoledne jsem zkusila ten ricinový nápoj na vyvolání porodu (Marcelka ví o co jde😉)..Říkala jsem si, že malá je už donošená a bála jsem se toho, že mám na placentě hematon a dr. mě strašila, že to ke konci těhu může být problém. Tak jsem si řekla, že to zkusím a pokud by už malá chtěla na svět, tak se to povede a když ne, tak nic 😉 Asi za 4 hodiny po vypití mi začaly bolesti, ale ne nějak silné, takoví poslíčci. Trvaly asi dvě hodiny, pak jsem si dala vanu, to bylo tak devět a úplně to přestalo. Šla jsem uspat Aničku, po bolestch ani pamatáky. V jedenáct jsem se chystala do postele a manžu napadlo dát sexík, tak jsme na to hupsly a asi do pěti minut potom silné bolesty po dvou minutách! Nevěřila jsem ale, že by to mohl být porod, šla jsem si lehnout a snažila se to zaspat, ale nešlo to. V posteli jsem vydržela do dvanácti, pak jsem šla znovu do sprchy a nepřestalo to, jen to bylo silnější a silnější. Ve 12:40 ze mě začalo něco tést a koukám, že krev (asi zátka) a pak už to byly fofry - rychle zavolat babičce, ať přijede, má na to naštěstí pět minut a byla mega rychlá, popadnout tašku a jelo se. Porodka je tu taky pět minut, takže něco málo po jedné jsme byly tam. Hne d mě vzaly na monitor, kontra už po minutě, takže docela síla vydržet tam sedět a odpovídat na dotazy typu, jaké mám alergie 😀 Pak na ambulanci, kde mě zkoukl dr. a řekl, že jsem otevřená na 7-8 cm a že už to bude rychlovka. Dali nám pokoj, ale vydržela jsem tam jenom chviličku, hned jsem cítila tlak na konečník, tak mě manžel přenesl na sál, kde jsem ve stoji prodýchávala kontrakce, letěla jedna za druhou a přišlo mi, že to nemůžu přežít, byly silnější než u Aničky, asi proto, že ty bolesty přišly tak náhle a tělo se na ně nestačilo pořádně připravit. Najednou tlak zesílil, tak se koukla PA a mohla jsem si zatlačit, aby se schoval poslední kousíček branky a pak na jednu kontrakci a asi tři krátká zatlačení byla malá venku. Byla fialová, vůbec neplakala, ale vše o.k, apgar skóre 9-9-9 🙂 Nechápala jsem, že už je to za mnou 😀 Nechtěla se přisát, hodně se napila plodovky, tak ji dali na vyhřívané lůžko. No a představte si, že tu placentu už jsem měla špatnou, dr. mi řekl, že kdyby malá nešla na svět dřív, tak to mohlo špatně dopadnout 😔 Mám jenom dva pidi stehy, jeden už vypadl 😀 a vůbec to necítím, hned jsem mohla sedět.
Na pokoj jsem ji ji dostala v neděli dopoledne, bojovaly jsme s kojením, měla slabší sací reflex,ale postupně začala bumbat a teď už dulí krásně, mlíčka mám hrozně moc 😅 Anička za mnou přišla už v tu neděli, malá se jí moc líbila a vůbec neplakala, když šla domů, udělala mi pá pá a pohoda, jen doma se po mě prý sem tam ptala a natahovala, ale žádná hrůza. Mně se po ní stýskalo hodně, ale byla jsem v klidu, že to doma zvládají 😉
Pak se jí rozjela žloutenka, ale naštěstí ne tolik, aby si nás tam nechali dýl, tak nás pustily už včera odpoledne, ještě jsme musely na kardiologii, že má slaboučký šelest, ale bude to dobré, jen se jí ještě neuzavřely dvě malé dírečky v srdíčku. Doma je to úžasné, Anička je naprosto skvělá, Leontýku si zamilovala, říká jí Lela 😀 Pořád je u ní, nakukuje do postýlky, hladí ji, dává pusinky, chce ji přebalovat, chce ať ji kojím apod. Ráno se vzbudila a hned první, kde je mimi a už letěla za ní. Leontýnka je zlatíčko, vůbec ještě nepláče, pořád jenom spinká,i na kojení ji musím budit. No a manžel taky úžasný, představte si, že vaří!! 😵 Dneska rýžový nákyp a mrkvový salát, zítra budou gyros nudličky 😵

Dnes jsem stoupla na váhu a mám 48,5 kg, takže paráda, shodila jsem jen 5,5 kg. Bála jsem se, že to bude tak těch 47 kg a poleze to ještě dolů. Ráda bych si tuhle váhu nechala, ale myslím, že se mi to nepodaří, že kojením ještě zhubnu. Manža mi řekl, že si mě vykrmí aspoň na těch 50 kg, tak jsem zvědavá, jestli se mu to podaří 😀

A co vy nového holky???? Moc jsem se na vás těšila!! 😵

alexandrah
19. lis 2009

ahojte, marinka, uznasna správaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!! mala je fakt krásna!!!!!!!!! a je uzasne, ze anicka sa na nu tak tesi, urcite budu super kamosky!!!!!!!! ten porod si teda stihala len tak tak, esteze ta napadol ten ricinovy napoj, potom poradis, da sa kupit v lekarni? to urychluje? keby sa riskovi nechcelo ...
ywonne - snad to teda bude lepsie, asi treba byt trpezlivy s manzelom, ked je taky uzasny chlap, asi len nejaky skrat, aj moj uz melie z posledneho, furt pracuje, a neni toho konca kraja, este sa snazi aj pomoct mi, lebo vidi, ze uz je zle, a peniaze tiez furt odchadzaju, este kocik neni vyplateny a podobne ... ale uz nam volali z predajne, ze ho maju ...
no co ja ... ruky sa zhorsuju, pobalena som !!!!!!!!!!! 😀 vcera mi muz pomohol, v noci som zehlila, a pozeram, opuchy noh jak svina, kozniky jak pri vyrone, ale aj cele lytka a stehna ... ale nastastie to neboli, len uz sa asi nevojdem do ziadnych topanok ... tak som volala gyn., ti ze do nemocnice, ked je to take zle, ja ze to teda ne ... tak som volala porodnikovi, bola som na kontrole vcera, risko uz ma 2,80 kila, inak vsetko ok, on ze to by nemalo byt take zle, nemala by to byt ta preeklampsia, lebo tlak aj moc som mala ok ... dokonca som volala lekarovi, dal mi cosi na spanie, tak snad ... lebo vcera zase 2 hod, a potom som soferovala do porodnice, to bolo o zivot ...takze ja teraz naberam vodu jak diva, aj vaha, ale pritom chudnem ze v tvari a tak, tak asi fakt len voda, lebo jem malo ...no aspon to po porode zmizne, snad ... uplne neznasam, ked sa ma oco alebo svokra opytaju, ako sa mas??? lebo sa mam hrozne!!!!!!!!!!! a oni - sak uz to len vydrzis, take chapave reci, no to viem aj bez nich, proste ma to rozculuje ...
zuzi - presne viem, o com hovoris, moj muz zasadne ked ranajkuje, tak po nom najdem tanier tam, pohar hentam, kelimok od jogurtu s lyzickou inde, dokelu, sak tio nemusi dat hned do umyvacky, ale aspon ku umyvadlu, na 1 miesto, odrobinky po celom stole ... len pol hodinu mi zaberie rano upratat kuchynu ... no tusim raz to dal do drezu, som skoro spadla z noh ...ale je pravda, ze poznam aj puntickarov, co maju v skrini kominky podla odtienu farieb, takeho by som zabila!!!!!!!!! to radsej ten moj, to je taky stred, aj pomoze, ale zase tiez ten bordel vidim asi iba ja ...
mari - no ja dufam, ze po porode budem mat pod 50 kil, inak nastupi asi chudnutie, a to sa mi teda nechce ...
inak moj porodnik, ze cisarak zatial neplanuje, uvidi sa pri porode, ci sa maly zmesti cez tu moju ultrauzku panvu, takze si odtrpim vsetko, aj porodne bolesti, aj mozno ten cisarak ... al uz je to jedno, nech to mam za sebou, lebo ma picne!!!!!

zuzka11
autor
19. lis 2009

Mari, jsem moc rada, ze jsi se ukazala! Ja vas trochu zanedbavam, Adam jak je nemocny, tak mu dela dobre venek, tak jsem porad nekde...a jeste se mu k tomu vsemu pridal soor, takze nejen ze odsavam, ale i mazu pusu gencianou a sobe bradavky, vsechno doma je fialove...ach jo......

A k tomu vsemu me zacina bolet v krku:((((

Ali -moc na tebe myslim, dej nam vedet jako Marinka, ano? At muzeme drzet palce az to vypukne......mas to uz za par, vydrz....ty nohy jsou opruz......super, ze ti manzel pomohl.......

Muj jidelnicek dneska -
snidane - zase jako vzdycky - bily jogurt, ruzna seminka, hrozinky, banan, melta, caj
svacina - ma vychazce trocha bananovych chipsu
obed - sakra, co jsem mela? jo - tofu, ruzne druhy varene zeleniny, sojaneza, jako dezert zbytek bananovych chipsu
svacina - zase na vychazce jablko
vecere - 2 chleby se syrem - Marci - zkousim pecivo, podle tveho vzoru 😉
A behem dne zase caj, melta.....

marinka
20. lis 2009

Pěkné raníčko,
Alex, moc děkuju a drž se kočko, jak píše Zuzka, už to máš za pár!! 😉

Zuzi, bobátko Adámek, ať je brzo líp, i tobě!! Já už se taky těším, až budeme moct vyrazit ven..

A já jak jsem čekala, dneska už 48,1 kg, tak to leze dolů, ach jo 😖

Včerejšek:
snídaně: bageta s máslem (malá zatím prdíky nemá, tak jím i pečivo)
svačina: BeBe sušenky dobré ráno
oběd: manžílek udělal skvělý rýžový nákyp 🙂
svačina: byly návštěvy, takže různé dobrůtky - lentilky, rozinky v čokoládě, brambůrky..
večeře: ještě rýžový nákyp a dvě velké misky mrkvového salátu, taky výtvor manžílka 😵

zuzka11
autor
20. lis 2009

Mari, jsem zapomnenka- kolik jsi mela pred tehotenstvim?Mas opacny problem nez vetsina 😉

Holky, nemate zkusenost s tim soorem? Jak dlouho to trva?ja si prijdui jako krkavci matka - nejdriv vysavac, pak hnusna horka genciana a pak dam teprve Adamkovi napit....a vsecho je fialovy...ach jo...jsem nejaka po noci KO.....musela jsem si dat asi tri snidane, meltu, bezkofeinove latte, caj, abych se vubec nastartovala.......

Mari - tak jez vic suseneho ovoce, a tak kdyz chces pribrat.....smetanove jogurty.....

marci - jak je u vas? Co Adamek?

Ali, Ywonne - jak se mate?

Chtela jsem napsat vic, ale place mi tu tygr, doted si povidal s Bleskou Anezkou a ted ho stve, ze neodpovida 😀

marcela22
20. lis 2009

Ahojky som len na chvílku lebo sa chystáme obedovať🙂

Zuzi to ma mrzí že sa Vám všetko kopí, myslím, že v pusinke by sa mu to mohlo zahojiť tak za tri-štyri dni, maximálne do týždňa to tuším vymizne úplne...moc držím palečky aby to bolo čo najskôr!
Inak zvláštne s tým mliekom, už v pôrodnici nás ním doslova cpali a ja som zasa pre zmenu všade počúvala aký veľký alergén je sója 😅 To človek aby radšej nejedol tuším nič...ale z čoh 😅 by sme potom mali mlieko, že???🙂
A čo pečivo - v pohode? Nebolelo Adamka bruško? Ja už radšej skúšam nové potraviny ráno a doobed, aby bruško nezlobilo v noci...mám to pekne prepčítané len aby som sa vyspala 😀
Dúfam, že dalšiu noc už sa lepšie vyspíte-Ty aj malý.

Mari, malá je moooc krásna! Som ju obdivovala ešte večer ale nestihla som napísať🙂
A škoda s tou váhou, asi by si sa mohla začať stravovať podľa mňa, mne po pôrode zostalo 1,5kg a ešte asi 300g mám naviac 😀 Ale to sa teda cpem jak ešte nikdy 😀
A samé sladkosti......
A držím palečky aby malú bruško ani nebolievalo, my sme napr. u Sonynky nemali problém, ale ona bola na UM tak možno aj preto...ale bolelo ju bruško dokopy iba 2-3krát...

Tak idem papat, mám zemiakové halušky s tvarohom, ostatný s kapustou a klobásou 😝 😒 😀

alexandrah
21. lis 2009

ahojte, marceli - vidis, do mna nebudu moct cpat mlieko v porodnici, lebo som na neho alrgicka, ani neochuteny caj nevypijem, beriem si asi aj cukor a kyselku, aaj ovocne caje ... no neviem, kto mi ich tam bude robit, asi muz doma a do termosky ...
zuzi - no muz raz tak raz tak, dneska napr. nic, vsetko som robila sama, a ked som od neho chcela iba natiahnut potazhy na sedacku, po tom co som spravila veceru, a cely den upratovala, tak sa nastval, hovorim, ze si to spravim sama ... dokelu, nemal by uz robit aspon veceru on mne?? toho sa asi nedockam, iba mozno na smrtelnej posteli, a aj vtedy asi budem musiet vstat, ist si nakupit, a navarit ...
baby, som nahodou napisala do temy priberanie - nasa stara tema, jedna baba tam ze pribrala 30 kil, ja ze to mala ale stastie, ze nemala zdravotne problem,y hned ma zdrbali, ze ako som to myslela, klasika, vsetko pre babo, a kto pribera malo, tak nemoze mat zdrave dieta ... nemam slov, no ked je pre niekto´ho zdrave 30 kil, alebo 40, tak prosim ...ale pride mi to, ze si len dietatom ospravedlnuju svoju pazravost ... no uz tam asi nebudem chodit, sak nemam za kym ...
zajtra nam dokoci stolar veci v byte, potom upratovanie ...
ja neviem, kedy porodim, dnes sme sli po kocik, skor budem asi prenasat, krcok drzi, a lekarom sa do cisaraku nechce, pockaju do porodu, tak ma asi nechaju pekne vytrapit ... takze vikend upratovaci, a to prosim manzela, aby sme sli aspon na rande, do kina, alebo na nejaku marlenku, ale to od neho chcem moc, uz asi 3 mesiace ... ak nie viac ... neni cas, robota, unava ... 😖 😲 😢

zuzka11
autor
21. lis 2009

Ali - tos jim napsala dobre, proste je to tvuj nazor a muj taky - tolik kilo se musi nejak projevit....klouby, zada.....holt zalezi, kdo se v tematu sejde a pokud tam je hoden holek "podobne postizenych" tak se jim to zda normalni......

Rande si pekne uzijte, reknui mu, ze pak s Riskem bude sakra malo casu.......

Holky, ja si musim postezovat, jsem asi jedina, ktera pri kojeni pribira 😝 Ale myslim, ze snad docasne, ze je to obrana tela, aby vydrzelo napor - nespani, stres a tak....jak ted moc nespim a Adam spi jen venku, tak jsem dost KO a na nastartovani a tak potrebuju fakt jidlo......ach jo.....

Jo, Marci jeste varovani, Peta mi nevedomky koupil bananove chipsy, ale slazene medem, dej si na to pozor, Adamek ma ted trochu vyrazku......a jinak pusinka dobry, asi jsem panikarila nebo jsem to chytla na zacatku, takze dobryyyyy. ryma jeste je, ale snad trochu lepsi, ale v noci porad chrci a nemuze usnout, vcera zase az kolem pul 23 😝

Preju moc hezky den a cely vikend!

Jooo, Marci - az das fotky na FB, dej vedet a taky jak te tam mam najit 😉

marinka
21. lis 2009

Ahojte holky,

tak my už jsme dneska mohli poprvé ven, bylo to moc fajn, vyšli jsme si celá rodinka, Anička chtěla tlačit kočárek, příští jí musím vzít její malý s panenkou 😵 Zítra vezme Peťa Aničku k babičce, tak si vyjedu s kočárem sama, na to už se hrozně moc těším 😵 Jinak jsme měli poklidný den, Leontýnka ho skoro celý prospala, víc aktivní začíná být až večer, tak teď tu mžourá v peřinách a Anička jí cosi vykládá a směje se ksichtíkům, co malá dělá 😀
Prdíky malá zatím nemá, tak jím všechno, i čerstvé pečivo a dobrý,tak jsem zvědavá, jak dlouho to vydrží..

Zuzi, vzala jsem si k srdci tvou radu a dneska jsem měla smetanový jogurt, Pribináček a ještě pudink 😵 Ale hrozně mi to teď chutná, tělo asi pozná, že je to dobré na mlíčko 😵 A začínám mít zase chutě na sladké 😅

Alex, z toho si nic nedělej, co ti holky napsaly, ona furt většina lidí bere, že přibrat 30 kg je normální a přibrat 5 kg je divné a někomu to holt nevysvětlíš, že ani přejídání není pro mimčo dobré, stejně jako dieta..

ywonnee
21. lis 2009

ahojte kocky akurat som sa zobudila po 2 dnovej zabijacke mam to trosku prehodene ako mala nieje doma.... spim cely den a budim sa na noc.... no a moja vaha aj po zabijacke??? - 3kg.... tak ja uz tomu vobec nerozumiem... uz mi aj svokra aj vsetci nadavali ze urcite schvalne drzim dietu a pritom som jedla vsetko co mi prislo pod ruku a az tak ze som vecer raz aj grcala.... hodila som do seba 1 fernet na zaludok a znovu som jedla a ani gram nahor ale pol kila dole.... no neriesim uvidim co v pondelok povie doki.... idem dalej do postele, som tu len na skok potom aj precitam.... boli ma cela panva a brucho mam uz upne dole a maleho citim dobre ze nie v konecniku.... no bude do januara c kedy uz mam ten termin parada.... papa zajtra....

zuzka11
autor
22. lis 2009

Ywonne neblbni! nejez kdyz uz nehcce, rozhodne ne kvuli okoli, to je blbost! Zvraceni afernet je pro mimco horsi nez normalni jidlo........hkavne se hod do pohody, tohle jsou hrozne vykyvy.....je mi to moc lito.......Zvlada ses pobavit s manzelem, co ho trapi?

Mari - uzij si prochajdi s Lelou poprve sama! Parada, ze si segry tak rozumi...a zavidim miminko, ktere lezi v postylce🙂)) ja zjistuju, ze proste mam nespavce a musim s tim bojovat.....jinak je strasne hodny, vydrzi si hrat i sam, ale proste ted pred 23 neusne ☹ A to fakt dopo spi tak 2h, odpo cca 1,5 apak uz nic.....mozna malinko pri kojeni, ale to je jen mikrospanek, kdy odpociva po "namaze" 😉 Ach jo......

Ale vcera s nama byl v pizzosce, jeste s kamaradem a byl strasne hodny......ovsem ted cca od 4 nechtel spat, asi mu bylo horko nebo co.....snazila jsem se ho osalit, brala k sobe do postele atak, takze jsem vstavala kolem 7, ale stejne, kvalitni spanek to rozhodne nebyl.....

Marci - co noveho u tebe? jak travite vikend? jaky je vubec rezim se dvema detma?

Ali - co vase rance, konalo se? byla Marlenka? ja jsem spis na medovnik, marlenka mi moc nejede, ale i tak 😉

mirkas01
22. lis 2009

Pěkné rano přeji , přihlasila jsem s kamaradkou děti do soutěže a chtěli jsme vas poprosit pokud by jste měli chviličku jestli by jste nam nepomohli a neklikli nam u dětí na 10 , jde to i několikrat za den. kdo si uděla chviličku moooc děkujem

http://www.diteroku.eu/hodnoceni/36641/soutezic...

http://www.diteroku.eu/hodnoceni/36727/soutezic...

http://www.diteroku.eu/hodnoceni/36843/soutezic...

http://www.diteroku.eu/hodnoceni/36508/soutezic...

alexandrah
23. lis 2009

zuzka - moja znama pri kojeni tiez priberala, proste telo odcerpavalo vela energie, a bola furt hladna --- presne som tym babam napisala, ze sak je to zataz na chrbat, cievy, srdce, aj pre babatko ... no napiali mi - asi si myslia, ze drzim cez tehudietu alebo co, doslova, ze kto cez tehu priberie 6 kil, NEMOZE MAT ZDRAVE DIETA - zdravim mari, no proste, nmam slov ... nema to zmysel ...
inak - rande sa nekonalo, napokon sme dorabali byt a upratovali ... ale aspon uz mame vsetko ...na rande uz asi tak skoro nepojdeme ... ale kupila som si nove boty!!!!!!!!! krasne!!!!!!!!! (a drahe, no a co!!!).
baby, aj vy ste sa tak strasne bali, toho neznameho? mam pocit, ze keby to uz doslo, tak uz proste inak nemozem, len to nejak zvladat, ale to cakanie, na den D, tie posledne tyzdne je hrozne ... a to som zamestnana dost ... ja neviem ...
ywonne - choroba lepsie?
mari - co dnes superstar? posldne dueto super, ale snajda je nejaky dobry posledne 2 kola, nezda sa ti? zase - lacho podla mna na vypadnutie!!!

zuzka11
autor
23. lis 2009

Dobre ranko!

Adamíno usnul v pul8, ano , slysite dobre 😀 takze i ja se muzu zapojit do debaty o Superstar🙂))Libila se mi Monika B. - ale presne jak rikali, jen s klavirem a Miro S.....ted duet Mira a Dominiky byl fakt strasny, kdyz zpivali sami, tak super, ale spolu....... 😖

Ali - jasne, ze mas strach z noveho a neznameho, ale ten konec tehotenstvi je takovy, ze clovek uz se tesi, nebo ja to tak mela, az to prijde, to miminecko uvidim, pochovam si ho.....neboj, bude to dobre....je mi jasne, ze ted uz si nemuzes "uzivat" nakupy, kaficka atak, protoze v hlave mas jen to jedno....ale pokus se zaridit co nejvic veci, jako darky na Vanoce, treba vyzehlit do zasoby a tak, prootze pak ten cas nebude.....

Mari - moc hezke fotky!!!jak jste si uzily prochajdu a cely vikend?

Marci, Ywonne - kocky co vy?

marinka
23. lis 2009

Ahojte maminy a těhulky 😵

Tak víkend byl moc fajn, jen jedna návštěva, to jsem byla ráda,že to bylo poklidné, zatím se mi daří plánovat návštěvy podle mých představ 🙂 Ale už se mnou začínají cloumat hormony a brečím kvůli každé kravině, všechno mě hrozně dojímá. Třeba když Anička přijde k Leontýnce a dá jí pusinku, hned mám slzy v očích 😅

Jinak jsem o víkendu hledala dárky na netu, už to bude skoro všechno, tak jsem ráda, že nebudu muset lítat po obchodech - ještě že ten internet máme!! 😵

Alex, mně se taky včera hrozně líbil Šmajda, přišlo mi to nejlepší vystoupení večera 😵 Chodůr ani Bendik mě nějak neohromili, Monika mi utekla, na to musím teď mrknout na netu, jenom jsem slyšela, jak ji chválili. A poslední duet nádhera 😵 Lacho průser teda, nechápu, jak si mohl tuhle písničku vybrat 😅 Taky tipuju, že dneska vyletí, byla bych nejradši, kdyby to byl on..

zuzka11
autor
23. lis 2009

Mari napis prosim ty darecky, ja nemam fantazii 😔 😝 jsi fakt sikovna.....a Leontynka jeste vic, ze te necha smejdit po netu 😀

zensky ostatni - kde jste? 😕 😀 Honem honem, vikendove jidelnicky sem! 😉

zuzka11
autor
24. lis 2009

No, dámy, za chvíli si tu snad povedu samomluvu, nebo co 😀

tak vám napíšu příběh ze včerejška, snad pro pobavení 😉

Jela jsem dneska autem na P+R a chystala se do centra....cestou me honila mlsna, tak jsem si dala do pusy bonbon (teda vlastne dva, proc troskarit ), dojela jsem k parkovisti, svete div se - bylo i v 9h misto - vec nevidana, stahla jsem okenko, vzala si listek, ten strcila jako vzdycky mezi rty a hledala jsem misto k zaparkovani.....zaparkovala a chtela vyndat listek.......ano, nejen zabradli se nema olizovat, dobre jim to v Obecne skole radili......mily listek se mi prilepil zbytkem hmoty z bonbonu na dolni ret a nesel pryc tak jsem ho strhla a s nim i kus rtu ...A pointa? Ten strzeny kousek rtu se mi prilepil na ten blby carovy kod, ktery musite prilozit k automatu abyste mohly zaplatit, takze jsem potupne musela k dedkovi do budky, ze maji na tech listkach nejakou spatnou barvu a ze se mi to rozmazalo a potrebuju novy 😀

tak a ted sup sem, ja uz jsem byla s Adamem na 2h venku, dneska vstaval v 5,45, oci jako zarovky a kdyz by mohl, tak by volal - Mámo, akce! 😉

ywonnee
24. lis 2009

ahojte kocky tak dnes mam za sebou poradnu a som velmi spokojna... maly ma 1520 g a vraj je velky ako svet... hehe no takze vraj budeme rodit skor, asi uz v polke januara, no uvidime... hlavne ze maly je v poriadku... no a ja ??? ja som sa uz s tej choroby pomalicky dostala a to pribarenie??? no aspon ze sa mi vratili tie 3 kg co som zhodila... no len mam strasne kyseliny a poslal ma k neurologovi, lebo ma strasne hnevaju tie krize tak som zvedava ci zas budem po porode chodit ako prababka na rehabilitacie.... ale vraj ze ked to dame do kopy teraz tak ze po porode by nemal byt s tym problem ... ze vraj mi to predtym zanedbali v poradni...

no a moj vcerajsi jedalnicek??? no celkom v poho, ranajky v meste cerstva syrovo vajcova bageta, obed vyvar a pizza , vecera pizza a medovnicky(som konecne piekla) medzitym nejake to ovocie a oriesky, dnes to bol len 1 roztek s maslom a rajcina a teraz uz idem konecne obedovat(dost skoro) kremovu brokolicovu polievku, bravcove na sampinonoch a slovensku ryzu k tomu a calamadu.... a stihla som dnes po ceste k dokimu zjest banan a 5 medovnickov.... 😅 myslim ze do vianoc ich budem piect este raz

ywonnee
24. lis 2009

alex aj ja som mala strach pri malej a aj ked to nebolo bohvie co zvladla som to ale ozaj len vdaka mojmu muzovy(hehe teda uz ex) doslova ma na rukach nosil aby som bola v poho....

zuzi nejako moc sme sa z muzom o tom nebavili, nechce o tom hovorit ze az pride na to cas tak mi vsetko povie.... poviem Ti ze ma napadaju strasne scenare... 😖 😖 😖 no hadam to nebude nieco co by narusilo nas super vstah.... ale uz s tym nastastie prestal tak to neriesim.... heh chuda chitil aj on zapal priedusiek tak teraz skacem oklo neho ja 🙂 🙂 🙂

marinka, pozerala som foto naozaj je roztomila... a ako sa chova Anicka??? este nezacala ziarlit??? toho sa ja bojim najviac lebo po porode ked sa vrati mala ja budem s nimi stale sama lebo muz uz bude chodit prec ... no nejako to hadam zvladnem....

zuzka11
autor
24. lis 2009

Ywonne - moc gratuluju k uspesne poradne, to se cloveku ulevi, co? A mimco ma krasnou vahu!!! jasne, vask pokud myslis, ze mlcet je ted nejvhodnejsi, tak to prejdi, ty do te situace vidis nejlip...

Holky, ja docela zacinam padat na "hubu", P.dneska prijde az kolem pul 12 v noci, Adamín vstával v 5,45 a to me jeste ceka odpol.prochazka, uz ted sotva pletu nozkama 😖

marcela22
24. lis 2009

Ywone gratulujem k úspešnej poradni, super že malý tak pekne rastie a to že nepriberáš na to nemá nijaký dopad, aspoň sa nemusíš stresovať a vieš, že sa má dobre 😉

Zuzi super príhoda 😀 Takže cukríky a lístky nejdú dokopy, čo? Už vidím toho chudáka pána ako rozmýšla nad tým čo spraviť s tou "zlou náplňou" v tom automate 😀 Aspoň mal nad čím rozmýšlať 😀
Tak to Adámek vstával hodne skoro! My sa budíme väčšinou tak okolo druhej a potom piatej, vždy sme hore aspoň hodinu a dnes tiež už v podstate malý veľmi nezaspal, stále sa mrvil a mrnčal až do pol osmej keď zasa pýtal jesť🙂 Večer chodíme spať v lepšom prípade okolo jedenástej, ale dosť často až okolo polnoci, pretože dovtedy sa často budí a mrnčí a nevie sa ukľudniť dostatočne na to aby "normálne" zaspal.
To je zlé že si na všetko sama, za celý deň je toho fakt hodne a ešte keď si nevyspatá je to o to horšie...úplne Ťa chápem a dúfam, že túto noc už budete spať lepšie a dlhšie aby si si oddýchla. Zvládli ste prechádzku? My chodíme von väčšinou len doobeda tak na hodinku, poobede nám to nevychádza a ani sa mi veľmi nechce obidve dítka a ešte aj seba zasa obliekať a potom vyzliekať... 😅
A aj ja volám malého Adamíto-už od prvého dňa 😀

Mari, nepokazilo sa Aničke spanie odkedy máte Leontýnku? Nebudia sa v noci navzájom? Nám sa Sonynka začala budiť s plačom, teda preberie sa len tak napol a potom nechce prestať plakať a už nevieme ako ju utíšiť. Vždy ju musíme hlavne lepšie prebrať, aby viac vnímala a potom sa upokojí. Plač malého ju ale nebudí. A ešte je problém poobedné uspávanie, lebo malý je zrovna väčšinou hore a ju musím držať za ruku, takže väčšinou ho natriasam na jednej ruke a s druhou držím Sonynku. A je to fuška 🙄

Zajtra ideme k doktorke, malý má vyhádzanú tváričku už niekoľko dní tak nech nám na to niečo dá-Sonynka to tiež mala v tomto veku a dostala dve mastičky a do pár dní bol pokoj. No a stále mu tečú očká, už od narodenia, jedny kvapky už mal ale stále sa to nelepší tak nech s tým konečne niečo vymyslia. A ja sa u mojej obvoďáčky spýtam či sa môžem zaočkovať proti chrípke...

zuzka11
autor
24. lis 2009

Marci taky jsme ty ocicka meli, musela jsem masorivat slzne kanalky....dej vedet, jakou masticku doporucil, oki?

Jinak A,porave taky tak blbe zaspaval, okolo 23-24h, ted se snazim najet na rezim.......a ja mu rikam Adamíno 😀

Co jidelnicek - sup sem s nim....ja dneska zase hafo sladkeho, byla jsem KO a bez toho bych nesebraal silu, proste jsem neka na hrabici, ta nemoc a tak....ale v pohode.....vy jste uzasne, ze zvladate dve deti, to musi byt mazec....

marcela22
24. lis 2009

Zuzi kanáliky masírujeme aj my ale nepomáha to, myslím, že my to máme z cisaráku-teda aspoň som čítala že mnoho detí narodených cisarákom má očnú infekciu z toho rýchleho prechodu z plodovky na vzduch. Určite dám vedieť čo nám na to predpísala, ale bratov synček to mal tak isto a dostal robené antibiotické kvapky...malému sa to tiež nelepší??? Inak doteraz sme kvapkali opthalmo-septonex a bolo to trošku lepšie ale môže sa max.10dní a to už uplynulo...
A ak sa môžem spýtať, ako mu upravuješ ten režim? Uspíš ho skôr a dáš do postielky??? Ja by som to tak aj robila, lenže medzitým ide spať Sonynka a ona si s tatínkem v posteli ešte číta a rozpráva sa aj pol hodiny a to by ho určite aj tak zobudilo. Takže ho mám normálne v obývačke tak ako celý deň a tam ho zasa samozrejme aj rušíme...asi budem musieť niečo vymyslieť, ale až po šiestom týždni...

No a jedálniček? Fuuuu divoký🙂)))) Take:
raňajky: pol veľkej pletenky so syrom, káva s mliekom, Caro
desiata: nič
obed: morčacie (krútí) mäso na šťave s kmínom, sezamom a ľanom, ryža, červená repa
olovrant: jablková presnedávka a piškóty, predtým ešte niekoľko slaných oplatiek čo mi priniesol manžel🙂
no a na večeru budú zemiakové placky (neochutené, iba osolené), manžel kuchtí🙂

Na ovocie okrem jablk a banánova na zeleninu okrem mrkvy som si stále netrúfla... 😝

No a s dvomi deťmi sa to dosť ťažko zľaďuje ale zasa je oveľa ľahšie starať sa o druhé ako o prvé, už ma v podstate nič neprekvapuje a nestresuje...teda aspoň u mňa je to tak, že druhé sa s prvým nedá porovnať, čo sa týka starostlivosti a tak...
Jooooooj ale ten biedny spánok... 😅