My super kočky "ne"přibíralky maminkami

zuzka11
8. lis 2009

Taaaak a je to tu, pomalu ale jiste v naší staré diskuzi končíme a jdeme do další fáze 😉 A já to hned začnu -

snídaně - bílý jogurt, banán, lněné semínko, troška rozinek
svačina - nestíhačka, šli jsme na oslavu narozenin a vypravit se je ještě pořád hooodně náročné 😉
oběd - lasagne se zeleninou - cuketa, mrkev
svačina - sušené banánové chipsy
večeře - zatím nevím 😉

Tak a doufám, že sem hned odrazí Marcelka, ať porovnáme, dneska jsem se se sladkým držela, jiné dny je to horší 😕 😔

zuzka11
autor
9. led 2010

Ali mame to stejne, moje teorie je ta, ze my. ktere jsme hodne sportovaly pred tehu a v tehu jsme ztratily svalovou hmotu, ji ted nabirame a pribirame.....hodne kamosek mi to potvrdilo, ze pribereme ale jen do tech 2kg a ty dame hned dolu az prestaneme kojit.......ze je to i obrana tela, jak uz ted zase neco delame aby bylo mlicko.....tak se nedes ja se taky snazim nedesit 😀

A Riskovi gratuluju, raduj se z pribirani....vis co bys mela za nervy kdyz by jedl malo?

ywonnee
9. led 2010

ahooooj kocky, ospravedlnujem sa ale nejako sa zasekavam na facebooku a potom uz nestiham na konika.... ja sa polepsim slubujem...

alex, zuzi ja si tiez myslim ze vy co ste vela sportovali tak teraz priberiete ale urcite nie tolko ze by to bolo na Vas vidiet... ja som pred Laurou cvicila a po porode som zas pribrala a este som to nezhodila (teda az v 2 tehu) ale je to opet spet.... ja zatial nepriberam prave naopak pol kilca je dole... a to sa naozaj poslednou dobou pekne prejedam az muz na mna hladi s ocami ako sova ze kde to do mna lezie. ale vacsinou to prehanam s ovocim, nejako som si ujela na pomarancoch a cokolade... a jogurty, neznasala som ich a teraz sa ich idem uzrat... a este kolu no tak ak ta chyba doma tak ja som na nervi...

ozaj mate este niektora stromcek??? ja som ho uz chcela zlozit ale mala sa tak zalostne rozplakala ze som ho musela nechat... plakala ze bracek ho neuvidi ked ho schovam tak ho musime nechat kym sa mali nenarodi... no pride tu starka s mackou tak som zvedava ako dlho bude ten stromceky cely... 😀 😀 😀 lebo ta macka nieje normalna... zboznujem zvierata a aj macky ale tu starkinu vysostne neznasam... a aj ona mna to je tutovka... no bude parada... veselo, nahneva ma a vymknem ju na balkon ... 😎 😠

ywonnee
9. led 2010

ali ozaj preco musi mali pit len tych 600ml mliecka??? mne pri Laure doktorka povedala ze nech pije kolko len chce a potom som to robila tak ze som kojila len z jedneho prsnika aby vytiahla aj to zadne(to vraj nasyti) a na druhy krat to druhe... a mala priberala ako drak.... a teraz??? uz rok ma tu istu vahu 14kg a nie a nie pribrat a pritom je pekne ale je to cert a neobsedi ani minutu... no aka bola tucnucka ked sa narodila tak je teraz vysoka a stihla ale zadok ma po maminke 😉 😉 😉 gulaty a velky 😀 😀 😀

zuzka11
autor
10. led 2010

Ywonne my jeste stromecek ame! Ale jspou to asi jeho posledni dny....pujde do vecnych lovist 😉 😀 Adam do toho jeste letos nekeca a ja si rekla, ze az pujde pryc stromecek, na jeho misto prijde ohradka pro Adamouše.....

zuzka11
autor
10. led 2010

No holky, kde teda jste? ja mela budicek dneska az v 6hod a od te doby tu prdelkuju🙂))Ted jsem teda tygra vypoklonkovala na balkon, byl protivny az beda, unaveny....ale v noci spat nebude, nennenenenene, tak jsem si aspon uvarila lattecko a je mi fajn......

na vahu nelezu, mela bych depku, jidelnicky minulych dni nepisu, stydela bych se, ojoj, jak ja bych se stydela.....

tak sup sem, napiste mi jak se mate......

A jeste vas zahltim dotazama - pokud mate chuvicky, jake mate a jak jste spokojene? taky chci koupit plavecky, asi Popoliny, Adam ma zakazano, aby mu z nich na plavani "neco" lezlo 😀 A dala jsem dlasi fotky na Rajce, tak kdyz budete mit chvilinku, mrknete....

ywonnee
10. led 2010

zuzi nehambi sa za jedalnicky... napisem Ti moje za posledne 2 dni a neboj nebudes...

1 den:
ranajky: 2 rozky s nitran salamov, paradajka a paprika, caro
desiata: 2 jogurty s orieskami
obed: paradajkova polievka, 4 fasirky zemiakova kasa kapustovy salat
olovrant: plna misa ovocia
veera: 6 palaciniek, pol litra cocacoly
pri telke: balicek nesolenych buraku a 2 palacinky a banan

2den (vcera)
ranajky: 3chleby so sunkou a syrom , salatove listy
desiata: makovy jogurt cca 350gramov,10piskot
obed: mrkvickova polievka, cestoviny s vajcom uhorky
olovrant: ovocie veeeela ovocia
vecera: barania rostenka s ryzou a uhorky
okolo21:00: cestoviny s vajcom a banan
okolo pol noci: 2rozky s nutelou a pol litra cocacoly a potom som konecne zaspala ako mimino...

no a uz o 6r som bola hladna tak som si do postele doniesla banan a jablko a spala som dalej... zobudila som sa az na obed a to som zbuchla 2 rozky so salamou a caro... teraz luskam arasidy a chystam sa upratat... dnes vari Patrik tak ja sa len valam...

a mam uz +7kg.... hehe ale to som za 2 dni ece nebola na velkej tak mozno aj preto 😅 😅 😅

zuzka11
autor
10. led 2010

Ywonne - parada, ze tu nekdo je! ja dneska nevytahla paty, jen tygr spal na balkone, u nas totalne neprotazeno, puvodne jsme chteli jet na sanky, ale i to bych nedala, byla bych zpocena az na prdelce a ani bych nevyjela prvni kopec......tak jsem soupla tygra ven, ja si skocila do perin a ted uz zase muzu skaly lamat🙂))

Jidelnicky i neprijdou nijak priserne....a gratuluju k prirustku, i kdyz buh vi, jak dlouho se u tebe udrzi, vid? 😉 Co mala? Vse v pohode?

Holky, ostatni, sup se a honem! 😉

ywonnee
11. led 2010

boze kocky kde ste??? ja sice tiez moc casto tu niesom ale asi Vam zacnem pisat absenciu.... che che ja viem mne sa dobre pise ked mam drobca este v brusku 😀 😀 😀

kocky zistujem ze moja dcera zacina byt neuveritelne drza,palicata a ci chcem ci nie ona si urobi po svojom a ja sa mozem aj roztrhnut... idem sa niekedy zblaznic s toho co vyvadza... ked ju napomeniem ze to sa nepatry tak sa na mna pozrie a zahlasy: a Ty ako vies ze sa to nepatry,ja som uz velka tak to urobim ako ja chcem.... 😕 😕 😕 take oci som na nu hodila, no neskutocne odkial berie takuto odvahu mi takto odpapulovat a kde vobec berie tie reci.... potom po chvilke pride a povie este sa hnevas??? nie??? ja som vedela ze prestanes preto Ta lubim.... jej slovna zasoba je na vysokej urovni a ja to uz prestavam zvladat... chcem poziadat doktorku aby sme ju dali aspon na par hodin do skolky lebo si doma vysklbem vlasy... pomohlo by mi keby aspon poobede chcela spat ale ona na to ma jednoduchu vyhovorku : ja nemam cas spat... a uz sa sprta do vsetkeho, rano ma uz ani nebudi, musim spavat pri nej aby po tichu nieco neviviedla ako ze si sama chysta ranajky... no to ze ostane bordel mi vobec nevadi ale mam strach ze vezme nozik a ublizi si kym ja budem spokojne spat... uz som aj schovala sladkosti a ta potvora prisla na to ze su hore v kredenci a vyliezla nan a zavolala ma az dojedla coko ze nevie zist dole.... to bude masaker ona a mimko... este ze tu bude aspon mesiac moja starka lebo neviem co by som robila... aka bola sladka ked bola mala... predstavte si ona si uz nasla aj frajera a dostala od neho aj parfem a uz ze sa aj pusinkovali... no mna picne.... 😠 😕

ywonnee
11. led 2010

a usta sa jej nezastavia ani na chvilu..... pomoooooc.....

zuzka11
autor
11. led 2010

Ywonne - vydrzzzzzz 😀 Ale uznavam, je to teda ero 😉 Snad vyjde ta skolka...at mas klid na mimco.....A je teda pekne vycurinkana, zavola te, az sni sladke coko 😀

Holky - jste v pohode? Taaaak dlouhou absenci jste jeste nemely.... 😕

U nas standart noc - blbaaaaa 😉, ale vecer byl jeste horsi, uplne me z nej rozbolela hlava, z te bezmoci - davame ho po vsech veremoniich spat a on to vetsinou kaceptuje, vcera ale byly asi nejake erupce na slunci a vztekly rev....dloouho, me ho bylo lito.......no ated si s nim od rana hraju...teda ted ne, ted spi na balkone, ja obedvam a konikuju, teda se spis u kone rozciluju, protoze neslape, lemra jedna lina 😀

A Adam ma dneska 4 mesice, vzpominaaaaaam 😀a k jeho "narozeninam" jsem mu postavila do obyvaku ohradku plnou hracek, snad to padousek nas maly oceni, mame kvuli ni obyvak o tretinu mensi 😀

zuzka11
autor
12. led 2010

Ach jo, zase nikdo....vy em tu uplne nechavate, holky ☹

ja si aspon malinecko postezuju, dneska zase budicek sileny, ve 4,45 a predtim asi 4 kojeni....a pak na me kulik ocka, smal se a - mámo - akce! nejhorsi jsou ty hodiny do rozedneni, pak uz to jde......ach jo.......a mam totalne zapadane auto, a musim na sraz s mamkou, ani na sraz, ne ze by mi pomohla, chce jit na kaficko 😖 , tak musim dlouhou streku busem.....omlouvam se za depkoidni stavy, dneska nejak neni sil.....

ywonnee
12. led 2010

zuzi nie si v tom sama... ja som celu noc nespala kvoli bolestiam v panve a nohy??? stehna som myslela ze mi roztrhne... mala sa zobudila uz o 8 rano a ja som zaspala o 5rano... tak chodim po byte ako vypatlanec nevladzem ani len upratat... nastastie moja dcerka je dnes ako anjelik a stale sa ma len pyta ako Ti je maminka... chodi a nosi mi keksiky aby som si oddychla a ona sedi pri mne a prvy krat co mala 3 roky sedi v klude a pozerame rozpravky.... asi citi somnou anjelik moj malicky... cha cha a le chuda moj muz vecer si to s nou uzije on....
zuzi a preco mamka nepride k Tebe??? ja by som nesla ani za nic keby ze mam take prekazky ako Ty... 😔 😔 😔 to mna aj Patova rodina vola k nim ale povedala som pokial nepridete pre mna k autobusu ja nejdem( od busu je to k nim cca este 2 km peso do kopca) no a kedze nesli nejdem ani ja k nim... tak len muz s malou tam chodia ja si velebim doma... oddychujem kym ece mozem... a preco Ti maly tak casto vstava v noci na papanie???

ozaj vcera sa kamoske v Trnave narodil syncek Timon a napisala mi miery 5930gramov a 51 cm... hned som jej volala ze akeho medvedika porodila a ona hned ze pomylila si 5 s 3 ze nieje to az taky macko .... ale aj tak pekna vaha.... som zvedava aky bude moj maly macko....

marcela22
12. led 2010

Ahojky vidím, že je tuším niečo vo vzduchu, všetky sme tuším jemne zadepkované. Mne je už druhý deň stále len do plaču, včera sme totiž boli s malým najskôr na očkovanie, už tam mi ho bolo ľúto. Poobede sme boli na preplach tých očných kanálikov a trápili ho zbytočne, lebo tam má nejaké prekážky, tak zajtra s ním ideme na Kramáre na prepich. A na oboch očkách:( No a ja som včera bola na reventívke u gynekologa a z krčka mi zoškrabal niečo čierne, sám netušil čo to môže byť. Takže také 2-týždne sa môžem báť, či nebudú zlé výsledky. Ešte kt omu Sonynka má od piatka večera nádchu, už iba slabú ale zasa začala dosť kašlať. A to ju včera doktorka pozrela a povedala, že je O.K. Tak neviem:(
Dnes o piatej mám doma predvádzaciu akciu-takú tú kde si pozvete ešte dva páry na prezentáciu a potom dostanete nejaký darče. Ja som si vybrala filtračnú kanvicu na vodu, tak aspoň to ma snáď trochu poteší. Na zajtra sa hrozne, hrozne bojím, stále mi idú slzy do očí keď si predstavím čo malého čaká... ☹ ☹

No ale sná´d zajtra o takomto čase už budem pozitívnejšie naladená🙂

Zuzi dúfam, že sa Vám tie noci konečne zlepšia, to si neviem ani predstaviť toľké ponocovanie, asi by som to nerozchodila...taký veľký chlap a ešte sa toľko budí...koľkokrát papá za deň? A neskúšala si ho v noci utíšiť a uspať aj bez kojenia? Niekde som nedávno čítala že hodne pomôže, keď začneš tie nočné jedenia posúvať-každú noc aspoň o 5-10minút, postupne o viac a behom myslím dvoch týždňov by si mal odvyknúť a spať celú noc. Už to má asi skôr len zlozvyk, ak papá cez deň aspoň 5-7krát, tak by vraj v noci jesť nemusel...aj keď to píšu len múdre knihy, realita je väčšinou iná...a každé dítko tiež....

Ywone dúfam že aj Teba čaká oveľa lepšia noc ako bola táto. Už máš toho asi docela dosť že? Mohla by si porodiť 27.1. vtedy sa rodia absolútny a dokonalí géniovia 😀 Síce poznám iba mňa, ale sedí to 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Alex aj ja jem o dosť menej ako doteraz a už aj cvičím a pribrala som...som z toho jeleň 😒 Tuším je lešie jesť a nehýbať sa 😀

alexandrah
13. led 2010

ywonne - my mame stromcek este teraz, nestihame ho dat dole 😀 no skusali sme riskovi davat menej jest, a potom to dopadlo tak, ze som ho vecer uspavala od 9 do 3 rano, az zaspal na 7 hodin, ked sa najedol ... teraz mu davame tak normalne, kaslat na lekarku, tiez nema patent na rozum, a pekne spi ...
zuzka - presne tak, som sa vydesila, lebo som bola ok, potom som sla 2 krat na trening, a kilo a pol hore, na porazenie!!!!!§ to sa mi raz stalo, ked som sla na hradzu, an kolieskove korcule, a presla som 50 km (to fakt, muz siel na bycikli), a nic som nezhodila, co sa kil tyka, jak som nadavala!!!!!! inak mas pravdu, ja som vraj ako mala vytiahla ledva 20 ml, nasi sa bali, ze im zomriem od hladu!!!!!!
zuzka - rehocem sa jak kon na tvojich prispevkoch, chudatko, a veru, taky velky chlap, ako pise marcela, a tak zle spava!!!!! ako tooo??? nepapa dost?? risko, ked je suchy a nacpany, tak spi aj 6-7 hodin. proste ho na noc nacpem, az nevladze, a zaspi!!! ja som mala predvcerom prisernu migrenu, som taku nemala snad rok, az som vracala, no revala som od bolesti, a do toho risko, muz pracoval doma, ale potom som lezala taku hodinu, a potom som ho uspavala do 3 v noci, masaker!!!!!! nastastie, na druhy den dosla svokra, inak by som si to hodila!!!! dneska je to teda lepsie!!!
ywonne - to je teda ale mala riadne vyspela, to je ta 3 rocna?? som sa rehotala, na tom kredenci, no to nas prvorodicky este vsetko caka!!!!!!! uvidime, co budu stvarat nasi mali!!!!!! ale aj tak sa na riska tesim, az bude rast, a rozpravat, a chodit, a vsetko!!!!!§ lekarka mi povedala, ze sa uz od cca 1. mesiaca ma zacat na mna usmievat (akoze nie iba mimovolne, ale naozaj na mna), a tak striehnem, a on potvora líná nic!!!!!!! 😝
marceli - mas pravdu, co budem robit??? uz slo kilo dole, nastastie, aspon to nabralo spravny smer, mama teda 49 kg, a jem taka klasika, dneska napr. milacik, potom 2 pecene zemiaky so smotanovo syrovou omackou, potom trochu cinskych cestovin, a 3 papriky so solou ... ale cca 2 dni predtym som jedla trosku menej ... no a do toho som dostala na meniny tofife, a ja ho milujeeeeeeeeem, tak si kazdy den dam 2 bonbony, a to bojijem, pevna vola jak slak, aby som to nezozrala naraz cele!!!!!!!! no riskuldo uz spi od 9, ja nemozem spat, tak sa zobudi pocitam tak o 3, akurat, ked budem zaspavat*????? 😒 ☹

zuzka11
autor
13. led 2010

Dobre ranko!

Dneska budicek 5,30 a to uz je "pohoda", nejak je na me hodne znat, jestli je to pred 5 nebo po 😀

Ali - to jis teda proti me strasne malo 😔 , asi se nam sebou fakt musim zamyslet.......ale ver tomu, ze je to tak, proste nejsme koule, telo nema pri kojeni z ceko brat, tak hcce mit nejakou rezervu, pokud to nebude o moc a bude mi to skakat o to kilo, nebudu to resit........A Adamíno se taky nesmal tak brzo, nebooooj, pak to prijde a je to parada!

marci - ☹ 😖 Moc na tebe myslim, snad bude vse dobre......bude, proste musi, chudatko......ja bych taky plakala, ale vem si, ze ty nase miminka so nic z toh nebudou pamatovat a bude jim pak lip......moc na teeb budu myslet.....a s tim cipkem si "nedelej" hlavu, vim, ze to az tak nejde, ale cerne vetsinou znamena, ze tam zustal bud steh - nevim, kde vsude jsi byla sita....nebo je to kapicka krve, ktera se opouzdrila, nebo nejaka "cizoroda latka" - neco jako treba kldyz mas na ruce skvrnu po tuzce......bude to dobre, uvidis!

Ywonne - ach jo....fakt jsme na to vsechny teda nejak 😖 , jeste ze mala chape a je tvoje velka podpora......uz at to taky mas za sebou vid? ty posledni tydny jsou na prd....cloveka uz boli cela Ywonnka 😀 , chce mit mimi u sebe......mysli porad na to jedno......A kamoska se dobre prepsala 😀

U nas - vcera sraz s mamkou byl docela fajn, az na to, ze jsem, byla zmrzla jako preclik, mela jsem ho ve 2 a sla jsem uz busem v 10,20 - potrebovala jsem pro Adamína jeste koupit bryndaky a plavky a dat nejakou prochazku, aby se vyspal...no a byla jsem na miste srazu cca o 3/4h driv...tak jsme chodila kolem, zahrat s ejit nebylo kam, vsude vstupy se schodama.....no a ja byla KO....vsude ten snih....nevim, jak to vypada u vas, ale u nas fakt zaaaaplavy akdyz uz je chodnik malinko prospapany, tak jen pro pesi, ne pro kocŕky....takhle jsme se vcera borila zavejemi,potkaval jsem same hodne ( a hezke) chlapi a ti mi pomahali 😀

A zase se potvrdilo, ze Adam je syn sveho otce a typicky chlap - ach jo 😀 Celou cestu metrem, pesky spinkal, zabocim do obchodu a rev jak by ho na noze brali....nastesti me tam uz znaji, jen jsem si jako dámička houkla, ze chci dva bryndaky, dali mi je, ja zaplatila asla jsem....ale pro me zase nic 😝 A ty plavecky, holky, ty jsou paradni!!!!A v utery zaciname spolu plavat, jeste musim zkusit ja svoje plavky, abych mu nedelala ostudu 😀

A spani - mate pravdu, je to velky chlap a spi tak blbe....ale ono to bylo v pohode, jen na tech vanocnich horach se to podelalo a ted se to drzi ☹ Vzdycky mu soupnu prso a on se naji a usne....takze radite uspavat bez?Je fakt, ze po hodine a pul hlad mit nemuze.....snad......proste mi prijde, ze se ujistuje, ze tam jsem.....ach jo......taky jsem predevcirem surfovala po netu a koukala, ze dost deti je podobnych....proste jsou hodne aktivni a v noci si uvedomi, ze pres den toho az tak nenajedli a dohani to pak......

Ozaj, Marci - jaka je konvice? udelala sis radost?

marcela22
13. led 2010

Uf, tak už máme na dnes hotovo. Nechali nás na tom očnom čakať dve hodiny, potom nás vzali dnu (že akože prednostne ale už sme boli aj na rade...) a vtom sa Adámek pogrckal, tak nás poslali zasa na chodbu že aby sa im nezačal dusiť ked bude plakať...tak sme čakali dalších asi 15minút. Čakala som že ten prepich bude zlý ale bolo to hrozné, malý strašne plakal, ja som stála za dverami a držala sa všetkými dvadsiatimi aby som nerevala viac než on. Okolo kopec ľudí, všetci na mňa pozerali, des...no a ešte si tam išli prizvať dašiu sestričku lebo ho nemohli udržať. Trvalo to celé asi tak do 5minút, ale musím uznať že sa hlavne asi hneval že ho držia, lebo keď ho pustili a vzali na ruky okamžite prestal palkať a keď mi ho odovzdali hneˇdzaspal a spinkal až kým sme neprišli domov🙂
Ešte hovorili že tie zrasty mal dosť pevné a samé by to určite neprešlo. Vyfásli sme dvoje kvapky do očí a ak to do týždňa úplne neprejde máme prísť znova 😖
Sonynka má asi jemný zápa močových ciest a slabý zápal priedušiek-mohla soms a svore na vysvetlovať aby ju nebrala von do tej hroznej zimy a vetra, poza môj chrbát ju brávala von...a teraz len hovorí že ktovie kde nachladla a či ju málo obliekam...no nezabili by st ju? 😅 Ale zasa až taká zlá nie je, myslela to dobre, len jej to zasa nejako "nevyšlo"...

Alex, presne tak, nenechaj si do Riškovho papania kecať, Ty ho poznáš najlepšie, nejaké tabulky si môže doktorka nechať🙂 Sama vidíš kedy je spokojný a čo mu vyhovuje.
A nebolí ho bruško keď ješ papriku? Ja som mala odvahu zatiaľ na max. 1malú, keď bol menší bolelo ho z nej bruško, až teraz posledné týždne je odolnejší.A s Tofife si dobrá, to mne by neodolalo 😀 😀 😀

Zuzi, aspoň že existujú milí a pekný chlapi 😀 Viem si predstaviť že to bol zabiják, v takej zime a v takom teréne...aspoň že v obchode sa to dalo zvládnuť a sebe niečo kúpiš nabudúce a najlepšie hneď dvojnásobne, keby sa náhodou inokedy zasa nedalo 😀
Moc ďakujem za to, že si na nás myslela, bolo to dosť ťažké, ale zmákli sme to. A malý už o ničom nevie, aj eď mu to teraz doma masírujem alebo dávam kvapky vôbec sa nebojí ani neplače, len hnevá ako vždy predtým. Takže žiadna trauma sa snáď nekoná.
Zajtra zasa ideme na nožičky a konečne na nákup, lebo už doma skoro nič nemáme. Teda máme ale nie to na čo mám zrvona chuť🙂 Sonka má ísť na kontrolu v utorok a potom už dúúúúúfam bude konečne všetko O.K. a bude zasa chvílku pokoj. Nejako sa nám toho navalilo proste moc.
Na ten ster som naozaj zvedavá, ale zasa sa nijako veľmi nestresujem a hlavne si vôbec nepripúšťam že by mohlo byť niečo zle. Tak uvidíme...
Na tú konvicu som sa popravde ešte ani nepozrela, nejako nebola nálada. Ale dnes to napravím, hneď idem po nej, len čo dopíšem🙂 Tá pani čo to predvádzala bola ale príšerne nepríjemná, dúfam, že už ju neuvidím 😅
A ešte ma dnes naštvali jedny čo najskôr chceli kúpiť vecičky po Adamkovi, dala som minimálne ceny, potom chceli že koľko budem chcieť za všetko a ja som im z toho mála ešte dosť zlavnila a oni mi teraz po týždni napísali, že už majú moc vecičiek a už nemajú záujem. Takých ľudí zbožňujem...
No a k tomu Vášmu spaniu-nespaniu, naozaj stojí asi za pokus nedať mu hneď prso, skús to oddialiť, koľko sa len dá, za prvé zje potom viac a možno bude dlhšie spinkať a za druhé si postupne uvedomí že mu to budeneie nestojí za tú námahu. Skús pár nocí (ak to vydržíš) a uvidíš. Veľmi držím palečky aby to pomohlo, to musí byť hrúúúúúúza takto stále vstávať, my sme to mali tak trošku zo začiatku ale našťastie len chvílku no a bol to des.... 😝

zuzka11
autor
13. led 2010

Marci - jsi strasna sikulka, zes to tak zvladla, ja bych asi bulela jako zelva....moc jsem na vas myslela....a Adamek je jeste vetsi sikula.....A ted uz bude vsem trapnim konec, uvidis......A Sonicka bude snad taky brzo zase fit...ach jo, zase ta tchyne.......

jak vubec pokracujete se stavbou, jaka je nalada doma?

A podobna otazka je i na Ali - co manzel, jak se srovnal s otcovskou roli? 😉 U Marci se na to neptam, tam uz byl manzel urcite srovnany od Sonicky 😀

Joooo, a ja stara chlipnice 😀 , jak jsi Ali psala, cos mela k jidlu - milacik bylo to prvni 😉 vuuuubec nevim co to je, me jen napadlo ruty šuty 😀 jsem se jenom podivila, zes to povazujes za jidlo 😉

U nas dneska pohodovy dne skoro porad doma, Adamíno dopo spal - jak by ne, kdyz v noci ma rej, a ja zehlila, ted jsem na sebe pysna, takova hromada zmizela, schvalne jsem ty poskladane kupicky nechala v obyvaku demonstrativne lezet, to aby mohl P.chvaaaalit a chvaaaalit 😀 a ted jsme byli s Adamem v Tescu, zas ejen budśem a A.jsem mela v nositku, takovy kratky vylet pro banany a jablka 😀 , proste nebylo co delat, hodina do setmeni a v nasem okoli totalni kalamita, na prochajdy to neni, tak jsme to pojala takhle.....

To nase spani - teda spis nespani - v sobotu jedeme ke znamym do Nemecka, myslite, ze mam s "rezimem" zacit uz ted nebo az po prijezdu?Uz to vidim, ze budu nevyspala nejste vic....

Marci - 😀 mas pravdu s tema nakupama 😉 hned jak budu s mamkou nebo s P.u obchodu, vlitnu na to 😀

Vcera mi kamaradka venovala dziny - pry ji uz nejsou, tak jsem si je zkusila a nevim nevim...jsou mi dobre, ale takove jsem nikdy nenosila....jsou uuuuzke, ale tmava barva - modra a pekny strih, i bych rekla, ze mi sedi....jen nemaji zip, tak musim z nejakych mych vyparat a nasit....takze takovy mini shopping vcera taky byl 😀

Holky, ja ani nevim, jestli vam sem mam davat ty svoje jidelnicky, hanbou bych se propadla....ja se teda taky snazim krotit, ale jakmile mame doma cokoladu, me se zuzi panenky a sup, uz je ve me.... 😔 😀 Nastesti tu ted zadna neni 😉

A ulitavam ted na cherry rajcatech a mrkvi, ja je snad musim mit ke kazdemu jidlu, zavislak jsem, zavislak 😀

ywonnee
13. led 2010

marcelka posli mi zhruba asi ake vecicky mas na predaj a ja kupim 😉 😉 😉 ale naozaj neoplati sa mi kupovat nove ponaucila som sa pri mojej krpatej... ale uz od velkosti 62 lebo 56 mam az az...

ozaj kocky teraz som sa len dovalila z nakupov domov, ledva zijem .... nastastie moja mala bola uzastna,kupila som jej velke lizatko a celu dobu bola ticho... no ale cesta domov bola utrpenie, auto pokazene, muz cely tyzden v praci a kvoli jednemu nakupu poziciavat auto sa mi neoplatilo... tak sup 5 igelitiek a plny rupsak.... myslela som ze cestou odpadnem ale uz je pohoda.... no uvidim aka bude zas noc... aj tuto som prebdela.... tie bolesti zacinaju byt ozaj neznesitelne... stale som smedna a vela vela pijem a potom kazde 2 hodiny na zachod.... no uz to musim nejako dobacovat... precitam si Vas vsetky hned len co nachystam veceru, ulozim malu a hned som tu pri Vas....

zuzka11
autor
13. led 2010

Ywonne - ty blazne! Ale poznavam se.....taky jsem si tesne pred porodem rikala - koupim jen neco...a pak sup, pln batoh a igelitky a ja pak padla za vlast...jako ty.....

zuzka11
autor
14. led 2010

Holky, zase 4,45 - uz nejak prestavam moct ☹ Priznam se, figl s dudlem jsem zkousela jen 2x, pak jsem byla ve "stand by" modu, abych prezila a normalne davala prso......ted je tak spokojeny, v lehatku....ach jo......tohle prece nejde dlouhodobe vydrzet nebo mam vetsi rezervy nez si myslim? 😕

ywonnee
14. led 2010

ahoj kocky.... dnes hrozny den.... aaaa este chvilu a svoju malu zavriem do skrine.... je strasne dnes zla a protivna.... ako zistila ze dnes mi je lepsie tak mi robi prieky a stale nieco rozhodi alebo mi strasne odvrava.... ja asi zacnem simulovat aby bola sladka ako medik.... dostala pod stromcek detsky notebook no dnes po nom skakala a ked som ju napomenula tak ze ona chce a hotovo.... vobec ju netrapilo ze to nieco maminu stalo a ze si to znici.... aaaaaaa no nic musim to nejako predychat.... v meste mala na male aby nedostala po zadku.... no nic to by nebolo take strasne ako to ze ma dnes nasral moj svokor ... napisala som mu ze cestou z prace nech sa stavi pre pomije pre psov ani sa neozval a len muz mi volal ze sa s nim pohadal lebo mu nakazal nech to ja prinesiem na dolinu.... tak on ma auto denne prechadza oklo nasej bytovky 2x a on nema cas sa zastavit.... no muz ho hned zrusil ze tak to odnesieme susede... potom Patrik bude robit do konca mesiaca 12h denne kazducky den az na jeden ked si vybavil volno aby mi mohol pomoct vsetko nachystat na odchod aj byt podokoncovat... jeho otec robi s nim tak hned mu nakazal ze cez to volno nech ide k nim ze je tam vela roboty... muz ho v raj poslal kade lahsie ze zato mu ma ist pomoct ze on je taky ochotny ku mne,ze nam ani s babom nepomozu ani s kocikom a naviac on uz zije s nami ma svoju rodinu a bude makat len pri nej... prvy krat v zivote sa postavil takto svojmu otcovi.... hura konecne pochopil ze ho mali len ako otrocika ked potrebovali pomoct robit ale ked Patrik potrebuje pomoct nemaju cas ani peniaze.... kaslat na nich.... ale rozculilo ma to....

zuzi to nocne vstavanie Ti nezavidim ani tie vcasne budicky... neviem ti ani len poradit pretoze moja mala cez den bola hore a v noci spavala dost dobre... a az do teraz nema s tym problem.... zuzi to vydrzis uz len par tyzdnou a mozes malemu dat na veceru kasicku a bude spat ako dudlik... ozaj a ked cez den tak dobre spi tak ho skus nenechat spat cez den tak casto...

ozaj co sa stalo mojej malej dnesnu noc??? po roku sa docurala ako len mohla.... cela postel, periny vsetko bolo tak docurane.... dosla ma zobudit o pol9 rano ze je jej hrozna zima tak som jej povedala nech sa supne ku mne... taka bola mokra... ona snad v tom spala celu noc.... chuda... hned sa rozplakala ze nech ju nevykricim tak som nechapala ze preco place ved za to na nu predsa nebudem kricat, moja chyba nemala som jej dat na noc tolko caju.... 😅 😅 😅

inak ja som zas v noci poriadne nespala a s toho ze som stale nevyspata mi ani nechuti jest.... od vcera som toho moc nenajedla ozaj neviem co sa deje... ale vaha sa zatial drzi na tych +6kg tak uvidim.... uz to nejako vydrzim... mozno aj pretop som casto podrazdena a precitlivena...

alexandrah
14. led 2010

ahojte kocky!!!! no mne sa pohorsilo, som faktocky ochorela, zajtra idem k lekarke, ale dneska - uz to bolo na spadnutie take 2 tyzdne, ale som nachladnuta jak slak, v noci zimnica, 35,6 stupna, studeny pot, 2 krt som sa prezliekala, potom hrdlo, zapalene, bolave, zapalene dutiny, ach jaj!!!!!!§ zuzka - milacik je taky jak cokoladovy jogurt, trochu sladsi, ale iba trochu, je to mnam!!! a co su ruty suty?? 😎 no to vstavanie peklo, ale kedy chodics spat? ja to mam opacne, aby som v noci mohla mat sluzbu pri riskovi, si nedavam nic na spanie, aj ked mam take slabe predpisane, ale bola by som oplestena, tak risko spal posledne 2 noci ukazkovo - 9 a 7 hodin, a ja truba som zaspala po 5 predvcerom, risko bol hore o 5.39, takze som spala cca 15 minut?? a vcera asi 2-3 hodiny, takze + choroba som na zrutenie... rano, jak plakal, som ho mala u seba v posteli, drzala mu dudel, ze este pospi, ale on chcel prebalit, a papat ... po tych spacich orgiach bol posrany uplne vsade, a zjedol 180 ml na jeden sup... ked ma hlad, tak to vybzunkne za pol minuty, neviem, kde to do neho ide 😀 no takze ja zajtra k lekarke ... uvidim ... vcera sme boli s riskom na ORL, mal zrastenu tu uzducku na spodu jazyka, tak mu ju prestrihavali, tiez operacia, my ho balime, muz sa ponahla z roboty, a napokon nevieme nastavit novu autosedacku, takze som ho v aute drzala na rukach, a sikovni rodicia aj zabudli celu jeho (podotykam ukazkovo zbalenu )tasku, takze sme u lekarky nemali ani dudel, ani plienky, nic!!! no risko ok, ani neplakal, ani mu to nekrvacalo moc, akurat potom zacal plakat, ale preto, ze bol hladny, a nie ze by ho to bolelo ... tak teraz slinta (tvori sa mu tam vela slin), ale inak je ok ...moj jedalnicek dnes - zvysne 4 bombony tofife padli za vlast uz rano, si vravim, som chora, potrebujem energiu, potom caje, a caje, a caje ,a polievka, a arizony ... äsladke burizony ...). mozno cosi este na veceru, muz este neni doma ... no ale jak to zvladnem dalej sama, neviem ... dnes je tu svokra, ale potom ?? este sme objednani k neurologovi, lebo risulko ma nejaku atypicku kostrc ci co, vraj to vyzera ok, ale pre istotu... tak snad bude ok!!!!!!!!
kocky, vsetky sa drzte, marceli, super si to zvladla, zuzka, mne staci ist von z parkoviska k lekarke, a uz som chora, a ty sa stradujes 3/4 hodinu po tej kose, to by som uz mala zapal pluc ... a veru, my sportovkyne, tie kila nejak pojdu dole ... äMOzno teraz ked som chora??).
ywonne - hm, to je sila, ze 3 rocna uz takto vyvadza, to som si myslela, ze az ked su eti väcsie, asi sa rychlo vyvediem z omylu, ze?? a nepomoze, ze si ten notebook proste pokazi, a potom bude plakat, ze nema?? a uz nekupis?? jhaj, neviem, som mudra, ale neviem, ako to bude v realite potom sama riesit ...

zuzka11
autor
15. led 2010

Cauki kocky!

Dneska budicek v 6,35 - takze parada! Jsem plna energie, uz jsem dala kafco s kamaradkou a tesim se na vikend......P.ted mel silene prace, tak Adamína skoro nevidel, jen chvilku rano......

A z tygra se stava mistr flirtu - ukazu mu "toho kluka" v zrcadle a hned hazi usmevy, rehta se na sebe, kouli ocima, zacne svihat rukama, nohama, no prča 😀

Ali - ruty suty je sexíííííík 😉
Risko je super spac....skoda, ze to zatim nemate spolu sesynchronizovane 😀 Drzim pace, at je ti brzo lip......kazda nemoc je krize......

Ywonne - ach jo......snad bude mala zase lepsi......a stema hrackama - bude prekvapena azs i ho rozbije, to bude slzicek......hlavne ty se drz, mas to za par, at jsi co nejvic v pohode....a tchan je teda krize 😝 Fakt pomoc....ach jo......

Vcera u me byla kamaradka, tak jeji sestra se bude po roce rozvadet 😖 Manzel to chce....nasel si kocicku....ach jo....... 😔 😝 A to chteli miminko....pro ni pecka z cisteho nebe, vubec netusila, ze je neco spatne.....

ywonnee
15. led 2010

kocky ja az teraz zistujem aku mam uzastnu staru mamu... volala mi ze sa so svojim rakuskim priatelom dohodli ze nam kupia kocik aky chceme a pomozu nam aj s autom a tie peniaze co nam pridu za maleho mame si odlozit a ist v lete na dovolenku k moru... ze si zasluzime oddych... boze ako rada by som si uz ozaj isla niekde oddychnut ale neviem ci to nebude skoro pre maleho.... no neviem este vecer pokecam s muzom o tom...

zuzka11
autor
15. led 2010

Ywonne!!!!To je uzasny....ze se nekdo dokaze vcitit....mysli proste na jine nez na sebe.........

alexandrah
16. led 2010

ywonne - len chod pekne niekde na dovolenku, aj mne muz slubil, ze v lete pojdeme niekde k moru, na supr dovolenku, riska postrazia svokrovci, uz sa tesia, ze si zasluzim ... to je pravda, vdaka tehu sme nikde neboli, chceli sme ist do hor, ale bolo blbe pocasie, akurat som tam ochorela, a z turistiky nic nebolo, lebo ma tak boleli svaly, ze iba na lanovku som vysla...
zuzka - tak to ma fakt nenapadlo, ze je to sex 😀 inak tvoje prispevky casto citam aj muzovi, a spolocne sa smejeme tvojim slovnym zvratom 😀 no ved to, ja by som mohla spat kopec hodin, ale ja sama nezaspim, to je peklo ...
som inak bola u lekarky, a dostala som penicilin, vraj sa moze, tak mi to snad prejde ... a baby, z motyky vystrelilo, moj oco bol u svokrovcov, a robil im plavajucu podlahu, a tam mu furt vraveli, jak chodi svokra pomahat, a vidia riska a tak, no brouk do hlavy, a tak nahucal na moju mamu, nech dojde, tak od vcera tu je, a fakt pomaha, a bude az do pondelka, vraj ked som chora, no dnes som spala do pol 12!!! mama rano vstala, a v noci muz!!!!! tak parada, dokonca ma mama aj dobru naladu, tak sa ani nehadame (len kukame s muzom, do kedy jej to vydrzi...).

marcela22
17. led 2010

Ahojky🙂

Fuuu tak sa chystáte k moru? To Vám budem asi závidieť, my sa chystáme kaurát tak na stavbu a zvládnutie tých našich dvoch drobcov🙂 Budem mať asi dosť nabité leto, ale už sa teším, v lete všetko ubieha úplne inak ako v zime, všetko je také veselšie...ale dovolenka najbližšie roky uričte nehrozí 😝 😅

Alex tak si chorá? ja sa stále doslova modlím aby som nikde nič nechytila, všetci okolo sú na striedačku chorý, raz jeden, potom druhý...našťastie sa zatiaľ držím a snáď ešte aj nejakú dobu budem. Dúfam, že Ti to rýchlo prejde, je to ťažké, byť chorá a mať malé dieťa...a snáď to nie je nič iné len prechaldnutie.

Ywone aj moja malá je strašne protivná v poslednej dobe, niekedy som úplne zúfalá z toho, že mi stále odporuje a robí naproti a môžem sa aj zblázniť a s ňou to nepohne:( Dúfam, že to tie naše bbizne rýchlo prejde, inak sa asi stretneme v nejakom peknom útulnom ústave 😀
A stará mama super, som rada že Vám konečne niekto pomôže veď sa na Vás všetko tak "zosypalo" a ešte treba aj veci pre malého atď...je asi krásny pocit vedieť že tu jeniekto kto Ti rád pomôže - a nezištne 😉 Tvoja stará mama je naozaj skvelý človek!
Tak si tú dovolenku potom riadne užite, zaslúžite si ju!!!

Zuzi, dúfam, že to spanie sa bude už len zlepšovať. Naozaj to musí byť zabijak, stále sa nevyspať...my máme lepšie a horšie noci ale vždy sa ako - tak vyspím aspoň trošku. Len teraz by malý aj spal ale zasa sa budí Sonynka a stáva nám ráno o šiestej takže ked malý dospáva, ja už musím vstať s ňou...nevýhoda viacdetnosti 😀
Ale Tebe Adamek cez deň spí dbre iba v kočíku že? To si tiež moc nepospíš.....ale verím že už to bude v pohode moc držím palce!!!

No a malý začal plakať tak ideme papať🙂

alexandrah
17. led 2010

cafte, no mna teraz napadlo, ze zuzkin adamek sa sice budi X krat v noci, ale ked su babatka, ze sa zobudia, napapaju za chvilu, a spia, je to ok, my zase ked risko v noci vstane sice iba raz (ale napr. vcera sme ho uspavali do 03 v noci), ale on sa naje, chce prebalit, a potom ho uspavame este 2 hodiny, tak to tiez neni nic moc, mozno by som bola radsej, keby sa zobudil 3 krat na 10 minut ... no ale ja aj tak nespim ...
marceli - no skoncila som bohuzial na peniciline, mlieko mi odchadza, beriem aj to homeo ricinus ... no je zle, no co sa da robit, snad to este roztaham, snad je to prechodne, koli chorobe a liekom, mam zapal prinosnych dutin, ide mi to az k uchu, a zapal hrdla, a tak ... no uz sa mi to tahalo 2-3 tyzdne ...
inak, je tu teda mama, az do zajtra bude, ale chudera, ja som ho predvcerom uspala, ze o 22.00 hod uz spal, a mame nezaspal ani za svet, vcera bola do 03 hore, tak uz ma toho pomahania plne zuby, asi, no uvidim ...
inak, asi aj vdaka chorobe mam svoju poporodnu (predvianocnu )vahu, 47 kg!! 😀
marceli, A TO ZIADNA DOVOLENKA? ja by som sla aspon niekde k jazeru, do hotela, alebo aj pod stan, na slovensku, alebo na chalupu, proste hocikam vypadnu,t a oddychnut si!! pojdeme v lete asi aj do tatiar, aj so svokrovcami, budu behat dole s riskom, a my si hodime nejaku vysokohorsku turistiku, uz mi to chyba, musim si kupit trekove boty!!!

ywonnee
17. led 2010

ahoj kocky, tak dovca k moru sa rusi, dohodli sme sa s muzom ze co ak maly bude mat take problemi ako mala a nedopadne to dobre tak to o rok odlozime, lebo moj drahy si nevie predstavit dovcu bez detvakov...(tak to ja ano) 😀 😀 😀 naviac toho roku jeho byvalka s nami ich dceru nepusti takze pockame... zato pojdeme k starkej do tatier a potom k jej priatelovi do rakuska.... cha uz sa tesim na nakupi vo wiedni... teda dufam ze si ich uzijem ako minuly rok... (ved nie moja kreditka) 😀 😀 😀 no ale muz mal s toho teda riadnu traumu, ten s kazdeho obchodu zdrhol a vzdy sme ho nasli niekde na teraske aj s mojou malou... on pifko a laura nealko mochito... no parada...

alex tak sa mozno v lete v tych tatrach stretneme... na to kojenie skus zabaly z tepleho uteraka, ja ked som bola chora tak mi to pomahalo aj ked nie moc a potom sa mi opet spustilo, hlavne to nevzdavaj a odsavaj aj castejsie mliecko....

marceli pozrela som foto a pacia sa mi vsetky vecicky... je to aj perfektna cena tak sa iste dohodneme... potom v IP Ti napisem adresu a dohodneme sa aj kedy Ti prevediem ecka.... fakt supis... inak ozaj s tymi babenkami nasimi to je hruuuuza a to ece maly nieje na svete.... to len bude... ach jo... no bude sranda, myslim ze tu starku moju zdrzim aj pol roka a potom sa nasackujem k nej do bytu do tatier.... 😀 😀 😀

marcela22
17. led 2010

Alex s mliečkom ma to mrzí,ale určite sa to zasa spraví!!! Hlavné je kojiť, kojiť a kojiť, prikladať si ho čo najčastejšie, možno aj v noci keď sa zobudí a vstane k nemu mama, tak by Ti ho mohla priniesť na kojenie a potom si ho zobrať kým nezaspinká, len aby sa Ti mliečko tvorilo ďalej. verím že to je veľmi ťažké keď si chorá ale určite to zvládnete, super že Ti má aspoň kto pomôcť a že sa mama konečne "zobudila" a trošku viac sa o Vás stará!!!
No neviem-neviem či Zuzke Adamek zaspí hneď...no a mne keď sa malý budil 3krát za noc prvé týždne, vždy bol hore aspoň hodinu-hodinu a pol...a to pokaždé, to bol teda fakt zabijak, ale zozačiatku som aj viac vládala, časom sa to nevyspatie a všetko okolo toho nazberalo...a dosť spravilo keď ma manžel nechal vždy cez víkend poriadne vyspať-vtedy som tak nejako zlenivela a postupne ma to nespanie unavovalo stále viac. Keď si poviem že pohoda, veď to nekedy dospím, tak je to celkom obstojné, ale keď už som unavená a chytím depku z únavy, tak si hovorím že isto umriem na nedostatok spánku 😀 😀 😀 😀 Vtedy som oveľa unavenejšia než v skutočnosti 😅

Ywone no super, som rada že sa Ti veci páčia! A ako som Ti písala, môžem Ti postupne posielať potom aj väčšie, vždy Ti dám dobrú cenu, to je jasné🙂 Viem že toho máte veľa-tých výdavkov a mne sa zasa trochu uvoľní skriňa...proste tým získame obidve a to je hlavné 😉 😀
Juuuuj a keby si čakala dievčatko, to by som Ťa ešte len zásobila 😀 😀 😀

Kočky neviete o niekom kto by kúpil pekné vecičky pre dievčatko od narodenia do dvoch rokov???? Ja už to fakt nemám kam dávať 😅
A Vy všetky ako naschvál máte synčekov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Zuzi kde Ťa máme?🙂 Dúfam, že doma pohodička a ste vyspaný dosýta! 😉

A Marinka tu dlhšie nebola, mohla by nakuknúť... 🙂