My super kočky "ne"přibíralky maminkami

zuzka11
8. lis 2009

Taaaak a je to tu, pomalu ale jiste v naší staré diskuzi končíme a jdeme do další fáze 😉 A já to hned začnu -

snídaně - bílý jogurt, banán, lněné semínko, troška rozinek
svačina - nestíhačka, šli jsme na oslavu narozenin a vypravit se je ještě pořád hooodně náročné 😉
oběd - lasagne se zeleninou - cuketa, mrkev
svačina - sušené banánové chipsy
večeře - zatím nevím 😉

Tak a doufám, že sem hned odrazí Marcelka, ať porovnáme, dneska jsem se se sladkým držela, jiné dny je to horší 😕 😔

ywonnee
3. led 2010

zuzka ako citam a pocuvam aj zname vacsinou maju problemy so spanim len chlapci.... ja s malou som nemala ziadny problem kym som teda nezjedla nieco stiplave a Laura mi to dala jasne pocitit 😅 😅 😅 inak spala ako dudlicek a spi az do teraz sama a bez problemov teda pokym nedostane 40 horucky to chyti krce a je placu a placu... inak aj ked bola malinka, nakojila som ju pohrala sa s nou a ona spala a aj cez den aj ked sme neboli vonku nahodou ale to som vacsinou spavala s nou aj ja.... 😎 😎 😎 no som zvedava ked sa nam narodi maly Maximko to len bude....

ozaj pred par dnami mi segra vravela ze jej az do konca vraveli ze bude to chlapcek a porodila dievcatko.... tak ma vyplasili.... ako mne a mojmu muzovy by to bolo jedno hlavne ze bude zdrave mimko ale jeho rodina by to nerozchodila a to dievcatko by bolo nimi uplne odvrhnute.... vydim ako sa spravaju k vnuckam teraz... oni chcu uz len chlapca ine nepripada v uvahu.... nastastie moj muz sa im zasmial a povedal ze to bude nase dieta a nech je to hoc aj dievcatko oni nas nezaujimaju.... vychovame si ho aj bez nich.... neviem ci som len teraz taka precitlivena ale prislo mi to velmi luto a aj ma to rozplakalo ze preco chcu len chlapca....aspon bude mat moja starka radost lebo konecne bude nejaka jej pravnucka mat meno po nej.... za to ze nam tak velmi vela pomaha by sme dievcatku dali meno Elisabeth....

no kocky idem si ja lahnut, dnes som sice vstala az na obed ale stale by som len spala a spala.... uz teraz sa mi hodinu vyzivuje... asi to bude tym ze mala nieje doma a nema mi kto carit usmev na tvari.... uz v stredu sa vrati... spapam ju aj z batozinou tak sa na nu velmi tesim....

tak dobru noc... papa zajtra.-...

ywonnee
3. led 2010

boze ta moja dnesna gramatika.... strasne volaco.... vidno ze uz spinkam.... 🙄 🙄 🙄

marcela22
4. led 2010

Ahojte tak ste toho popísali, páááni🙂 To sa v tom novom roku lepšíte 😀 😀 😀

Zuzi, super že pol kilečka už zišlo, aspoň sa s tým nemusíš trápiť, bodaj by aj to druhé polkilčo spadlo samé. Ja som tiež mala 1kg nahore, ale už z neho skoro nič nezostalo, drží sa mi jedna váha a za nič nechce klesnúť, ale našťastie ani nestúpa, keď tak len prechodne a za jeden-dva dni som zasa na tej "svojej". Ale chcela by som schudnúť aspoň kilčo aby som bola tesne pod svojou pôvodnou váhou..tak uvidíme. najskôr by mi muselo prestať chutit sladké a to pôjde asi ťažko 😀 Ale dosť ma brzdí aj to že sa nemá schudnúť viac než 1kg mesačne inak sa do mlieka vyplavujú toxíny...a ja viem hcudnúť len "narýchlo" 😝
Tak prístup kamošiek ma tiež "nadzdvihol" veď sa tam išli baviť, nie? Variť a sedieť mohli aj doma...mrzí ma že to nevyšlo úplne podla Tvojich predstáv. A máš super manžela, že Ti tak pomáha a "drží" s Tebou, niekto by si povedal že kašle na ženskú a ide sa zabaviť s chlapmi, môj manžel je našťastie taký ako ten Tvoj-pomáha mi ako sa dá, tiež ma nechal celé sviatky ráno dospávať a vstal s drobcami, teda keď sa malý zrovna nechystal jesť.
My už asi máme režim, už vyše týždňa malý papá v rovnaké hodiny, večer ideme spať tak o pol dvanástej a potom sa zobudí okolo pol šiestej, napapá sa, zaspí a spí ešte tak hodinku. Takže pohodička🙂 len ja som zasa chudokrvná tak som ako zbitý pes 😝 😒
Ale inak je všetko fajn🙂 Moc ma mrzí že sa Ti malý tak budí, to musí byť deeeees, to sme nemali ani v našich najhorších nespavých časoch. Dúfam, že sa rýchlo zasa "napraví" a bude spinkať oveľa viac.

Alex, Ywone, obom Vám želám všetko najlepšie a hlavne veľa veľa zdravíčka🙂

marcela22
4. led 2010

Jeee a Mari super že si sa konečne ukázala!!!🙂

Bože toľko som Vám všetkým toho chcela napísať ale bola som prihlásená na pokeci a nejaký soplák mi začal písať totálne trapošiny o sexe atď a je mi z toho fakt zle. nechápem ako sa taký chudáci vôbec dostanú k počítaču... 😝 ☹

alexandrah
4. led 2010

zuzka - moja mama taky tak, tiez len navsteva, inak nepomozu, ak navaria, nechaju si preplatit vsetky potreviny, co tam pouzili, uz to neriesim ... ale potom zavidia, ze svokra je tu, no nech si vyberu ...
inak, risko sa pretaca uz teraz, dame ho na prebalovaku na brusko, a sup, uz je na chrbte, aj hlavu sam srzi hore ... no silak, to uz aj v porodnici sam dvihal hlavu ...co z neho bude?? sportovec!! inak risko dnes spal rekordne, 7 hodin!!!!!!!! ale uz pospi aj 6 hodin posledny tyzden furt!!!!!!! tak sa zatial vytesujeme, snad to nezakrikneme!!!!!!
ywonnka - moja mama zase chlapca ani za svet!!!!!!!!§ a ja som ho tak strasne chcela, a tiez sme si vraveli, ked ho nechce, jej vec, ja im ho cpat nebudem, ja ho chcem mat pri sebe!!!!!§ a potom na neho casto ani nekukla, ale svokrovci ho miluju, aj svagor, aj segra, aj moj oco dokonca, tak uz aj ona kuka, jaky je pekny, zlaty ... a bla bla bla ...ale aj tak, ten pristup, no kaslem na nu, ale to je ale pristup, sak je to vnuca aj tak, ja by som im ani toho vnuka nedavala, co su to za ludia preboha!!!!!! ze vnucku nie???!!! a aj na mamu sa vykasli, ja som sa tiez uz davno zmierila, a tak ako zuzka, vytesujem sa zo svojich 3 rytierikov (+ havo!!) 😀 mam svoju rodinu, a kamaratov!!! to mi boooooohate staci!!!!
no moje jedalnicky su casto ze milacik, potom kolace, jablka, aaa robila som zapekany baklazan ...
marceli - ja mam to iste, ja som citala, ze sa nema schudnut viac ako 2 kila mesacne, a tiez viem chudnut iba tak ze rychlo, pomaly neschudnem vobec ... proste bud obmedzim jedlo a pridam sport, alebo potom jem normalne ... as uz by som chcela cosi zhodit ...a ja mam tiez malo zeleza, mi furt klesalo, az do porodu, tak ho beriem, ty neberies zelezo?? som bola bez neho unavena jak slak!!!!

ywonnee
4. led 2010

kocky s tym chudnutim, mam kamosku ktora normalne koji a pritom aj riadne cvici a ma 6 mesacne babo a schudla tych 15 kg co pribrala a mliecko je ok... ona to robi tak ze si urobi zasobu mlieka a tie dni co poriadne cvici tak nekoji len ho odsaje a vyleje, vraj vtedy su tam toxiny a 24hod koji z toho co ma naodsavane.... mozno na tom nieco bude pravdy, neviem ja som po malej bola taka leniva ze som cvicit zacala az po roku a nejako mi to ani neslo.... ale teraz uz budem, uz dostanem za maleho tenisove rakety aj oblecenie a budeme chodit hrat tenis... no som zvedava ece som nikdy nehrala tenis len squash a to je vraj ine ako tenis.... ale je to vraj paradny sport a muz povedal aj jeho stryko ze ja mam na to aby som sa to raz dva naucila.... tak sa tesim.... a od otca dostanem za pravnuka rocnu pernamentku do fitneska tak sme si s kamoskou sluibili ze aspon raz za tyzden budeme cvicit.... nieze by som potrebovala schudnut, to nie pri Maximkovi teraz som paradne zhodila zo zadku aj so stehien ale potrebovalo by to spevnit....

alex dnes mi uz muz volal z prace ze hovoril s otcom ze nech nam kupi kocik ze vsetko ostatne nam nakupila moja starka ze nech sa nenecha zahambit tak ze mu povedal ze ok kupi nejaky od ruky ak zozenie a ak nechcem mam si kupit sama.... tak sa nanho moj muz nasral tak sa jedoval ked mi volal.... chuda moje, je mu to hlavne velmi blbe ze sa jeho tak chovaju ale on za to nemoze... ako si pisala aj mne staci moja rodinka : Laurika, Patko, Maximko a sem tam ked je u nas Patova Dianka...

dnes som volala svojej dcerke ze mi je uz za nou smutno tak povedala ze : maminka to zvladnes ved si uz velka.... ja uz za chvilku pridem... a hned sa pytala na Maxika ci uz je doma alebo ma este hneva v brusku.... zlaticko moje je tu bez nej ozaj velmi smutno a velmi pusto.... vcera vecer som sa este smiala na muzovi lebo este sa nam nenarodil maly a uz premysla nad dalsim dietatkom.... tak som ho zabrzdila ze az kupime dom potom mu porodim hoc aj dalsich 5 deti ale iste nie tu v meste a v byte.... nejako mi mesto vadi a rada by som sla niekde na lazy... len nas dom a mi a par km nejaky ostatny obyvatelia a domy a tak... no ale kto vie...

no a podme s pet k tym jedalnickom:
moj vcerajsi:
ranajky: spala som
desiata: caro a este par medovnikov a kolacov
obed: paradajkova polievka, 2 rezne, zemiakove pyre a kapustovy salat
olovrant: kusok kapra so zemiakmi a kapustovy salat
vecera: zemiakove pyre, oprazene platky slaninky a kapustovy salat
vecera2: banan, mango a 2 jablka...

medzi tym este nejaka cokolada a sem tam nejaky cukrik...

dnes rano som sa postavila na vahu a je to uz +5,5kg... som sice rada ale dufam ze to na +10 uz nedotiahnem 😖 😖 😖

ywonnee
4. led 2010

marcelka s toho pokecu si nic nerob aj mne sa to stava preto sa neprihlasujem do ziadnych miestnosti a som len na rp vtedy ma aj tazsie vyhladaju... inak je to des ten pokec preto som dost casto radsej na facebooku je to lepsie a sukromnejsie... hlavne je sranda ked s kamosmi hrame online poker a ked sa navzajom oberame o prachy 😅 😀 😅 a aky mas nick na azete??? ja rovnaky ako tu na koniku, ak chces mozes tam kuk nase foto neviem ich tu nastelovat a stale to tak dlho trva ze to vzdy vzdam... hlavne vtedy mi to cita pomali ked stahujem filmi....

marcela22
4. led 2010

Ywone ja som práve tiež bola len na RP tak som najskôr myslela že to je niekto kto ma pozná-zo začiatku taký hnusný nebol. Až keď som sa na chvílku odmlčala a písala sem tak začal byť riadne sprostý a pokračoval aj ked som sa odhlásila. Tak som ho označila ako "obťažuje ma" a snád bude pokoj. bolo to alr fak nepríjemné, ešte je mi z toho zle 😝
Ja tam v profile nič nemám, vlastne azet využívam len na maily a RP, viac vecí mám tu a na facebooku. Ak chceš pošlem Ti nicky v IP 😉

A ešte napíšem neskôr teraz držím malého tak to ide dosť pomaly a rotčuluje ma to 😀

marcela22
4. led 2010

Malý je v lehátku môžem pokračovať🙂

Moja mama by veľmi rada pomáhala, ale býva dosť ďaleko a veľmi nevládze, je na polovičnom invalidnom dôchodku a má veľké bolesti chrbta. No a svokra lepšie pomôže keď mi niekedy navarí, vezme malú von...

A malá vstáva, tak zasa neskôr🙂))))

marcela22
4. led 2010

No svokra isla s malou von, ale zasa sa malý budí tak uvidíme ako dlho tu budem tentoraz🙂

Ja moje jedálničky v poslednom čase nepridávam preto, lebo sú to skôr "žravníčky" 😀 Napr dnes:

raňajky: 1 jogurtové sušienky Bebe dobré ráno, jogurt, Caro, káva, čaj
desiata: banán, hruška, trocha pistácií
obed: vývar s cestovinou, kuracie prsia s ryžou, rajčina, paprika
olovrant: dva karamelov košíčky, 3 piškotové úliky, Caro
No a na večeru si asi spravím kuskus alebo vymyslím ešte niečo iné, uvidím...

Ale toto je naozaj minimum oproti tomu čo som jedla cez sviatky, hlavne po koláčikoch som sa išla zabiť🙂

Manžel mi práve volal že príde z práce najskôr o piatej, ake nie neskôr, po dvoch týždňoch čo bol doma to je docela šok keď je od piatej rána preč...už sa na neho teším🙂

My sme silvestrovali doma, prišla sestra s manželom, bolo fajn, ale Sonynka zaspala až o pol dvanástej a Adámek o pol jednej - neznáša navštevy a výkyvy v režime, je na to strašne "zaťažený", Sonynke to bývalo viac-menej jedno. preto ho musím napr. každý deň v podstate rovnakom čase kúpať...keď sa zdržíme napr. u našich, tak plače až kým sa nezačne doma v kúpelni vyzliekať na úpanie🙂 Závislák 😀

Čo sa týka nákupov, ja som si napr. pred Silvestrom v pohode kúpila dvoje rifle a kopec iných vecí a zariadili sme to s manželom tak, že sme rýchlo nakúpili v Tescu všetci spolu - to ešte špunti vydržali. Potom som išla s malou v obchodáku na šmýkačku, malý spal v sedačke, potom papal a manžel si zatiaľ pobehal obchody. No a potom sme sa vymenili🙂 Takže žiadne Sonynkine behanie po obchode a malého rev, ale klííííídek ako hrom 😀 Nechápem že sme takto nenakupovali už skôr 😉

Ywone do toho by sa mi teda nechcelo, ako to robí tá Tvoja kamoška, že odsávať a vylievať a dávať z flašky...zastávam totiž názor že ak dieťa je ochotné vytiahnuť si to mlieko z pŕs samo, tak sa mu do toho nemá zasahovať s flaškou, aspoň nie často. Proste už je to "neprirodzené" oproti kojeniu. To radšej budem chudnúť slimačím tempom alebo až keď nebudem kojiť. Hlavne mi vôbec nejde odsávať 😒
Ale teda vynašla sa pekne, to musím uznať a plný obdiv že toľko schudla 😉
A tenis je super, ja ho úúúúúplne milujem, ale hlavne len na "neutrálnej pôde" teda nie na kurtoch ale niedke na trávičke so segrou alebo manželom. Je to super, ale dostanem sa k nemu málokedy. A stolný mám rovnako rada ale ten som nehrala ani nepamätám 😔
Ja som včera spravila pár ľah-sedov ale to šitie ma ešte riadne bolí, hlavne to vnútorné, tak muím opatrne. Ale lepšie než nič🙂 To je nanič že nemôžem behať ani skákať cez švihadlo kvôli chrbátu (oboje ma veľmi baví), no a pri cvičení doma ma stále niekto otravuje🙂 A fitko mám veľmi ďaleko, to by som nestíhala...

Zuzi do centra by som určite skúsila ísť, väčšinou to maminky moc chvália! Ja ho mám daleko - nevýhoda bývania na dedine a v okolí sú len malé mestá kde sú tie centrá také "nijaké". Ale keby som mala príležitosť tak by som to rozhodne skúsila 😉

Zuzi, Mari, kde mávate drobcov "položených" počas dňa? Ja malého nerada nechávam len tak na sedačke, najmä kvôli malej. A do postielky ho dávam iba na noc, cez deň sa mu v spálni samému byť nechce. Tak je buď na hracej deke na zemi, ale hlavne v polohovatelnom lehátku. Tam si hrozne zvykol a už je tam oveľa radšej ako na rukách, vždy sa tam ukľudní. Ale ja šišimatka si robím výčitky že tam leží "sám" a je málo pri mne na rukách 😀

zuzka11
autor
4. led 2010

cauki kocky!

To mam radost, ze zase prispivate!

Marci - ja zravnicky taky nedodavam, dneska se obzvlast stydim, padla cela cokolada 😔 😝 Ale ja to zase napravim 😀 Adamka mam pres den polozeneho bud v lehatku nebo na hraci dece, tu jsme dostali k Vanocum, predtim byl na normalni dece na koberci a nas sebou ma bud hrazdicku nebo nic, cuci na svetlo a hraje si sam se sebou 😀 V postylce je jen na spani vecer a to ho tam odkladam kolem 19,30. Obdivuju te, ze ho mas u sebe tak dlouho, to jsem praktikovala na zacatku a byla jsem z toho silene unavena, ze jsem nemela cas pro sebe........

Jinak jsme s Adamínem prihlaseni na plavani, zacina v pulce ledna, tak vam pak budu psat pribehy, co ten nas "independent" udela za trapasek 😀 Kazdopadne kazda aktivita dobra, hory ho hodne posunuly, co se tyka reagovani a zabavy a tak....a heslo dne je porad stejne - unavit tygra 😀

Ali - abych nezapomnela - dr.mi vynadala, jako fakt, ze nemam Adama nechat pretacet z briska na zada, nenenenen, on to delal taky strasne brzo, stejne jako paseni, ale pry je to spatne, ze se musi
nejdriv otacet ze zad na brisko, takze mu bran....ja to delam tak, ze ho hlidam a mam vzdycky pripravene prsty u hlavicky a branim mu v otoceni..-....

A taky me zaujalo, ze se ma dite nechat na brisku pulku casu co je vzhuru, to jsem teda urcite nedelala.......

Mas pravdu, taky se snazim neresit ty vztahy a nasi se pak taky divi........

Marci - to nakupovani jste vyresili dobre! my to tak chteli pojmout v Nemecku, ale byly vsude takove mraky lidi ze to neslo.... a ted se mi nechce kazit vikend shoppingem, takze se snazim zvladnout to i s tygrem...

A spani dneska lepsiiiiiii, vstavala jsem jen 4x, takze parada.....a prosim, nepiste mi tu, jak nevstavate vubec, deti vam spi 6h a tak, joooooo? 😉 😀

Jinak jsem dala nove fotky na rajce, tak mrknete 😉

Ywonne - i u nas P.musi hodne pracovat, ale super, ze mas pomoc......A jestli to bude nebo nebude holcicka......ja bych je poslala nekam, jako fakt.....sakra prace, hlavne ze bude miminko zdrave......tohle me teda nadzvedava, takova omezenost.......Ty se k tem 10ti kg fakt nedohrabes 😀 Ale hlavne at jsi co nejvic v pohode.......a jsem zvedava, jak ti bude mimi spat.......
Ozaj - cp koupit ten kocarek na mimibazaru ci podobnych strankach?

marcela22
4. led 2010

Zuzi mne malý k večeru väčšinou vôbec nespí, cez deň sa tiež stále budí, aj zaspí, ale po pár minútach už zasa na mňa kuká 😀 Takže keď ho aj dám do postielky, tak mi tam plače. Teraz väčšinou máme okolo pol ôsmej kúpel, potom papá, takže do postielky by išiel tak okolo pol deviatej a po pol desiatej už ide spať malá a ona si s tatínkem v postielke ešte číta a básničkuje a zobudili by ho (teda keby nááááhodou zaspal). Takže jediná nádej pre mňa je, že časom začnú zaspávať v rovnakom čase a bude od nich večer aspoň chvílku pokoj. Keď sa chceme s manželom "potúliť" tak to nikdy nie je skôr ako o pol dvanástej a to už moc akčný nie sme 😅 😀 😀 😀
Silno držím palce aby sa to spanie upravilo na jedno vstávanie - alebo na žiadne 😉 Naozaj Ťa obcivujem že vládzeš toľko vstávať...
Plávanie určite zvládnete, možno budeš aj prekvapená a Adámek bude vodu milovať🙂 Len sa možno bude hanbiť pred kočkama, že tam chodí s mamčou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
To fakt majú byť deti polovicu času na brušku???? Pochybujem že to niekto praktikuje, Adam je tak tri minúty a už vreští 😅

zuzka11
autor
4. led 2010

Marci, my se tu sesly, jupiiiii.Ja teda s tygrem u kozy, tak pisu pomalu 😀

Tak koukam, ze tvuj Adamek je zase akcni hodne pres den, i my uz mame neco jako rezim, dopo kolem pul 10 musi spat, tak 2h a pak od 14 do 16ti, nekdy vyjde jen hodina, ale musi....jinak je protiva unaveny.....

A plavani bude prca, v instrukcich je, ze ma mit plavecky tesne kolem stehynek, aby me "neco"nevykouklo 😀 Jo, a dneska jsem tam volala a musela se hlasit jmenem ditete - byla tp prča- Dobry den, tady Adam B., chtela bych prihlasit sveho syna.... 😀

Ja vecer taky akcni nejsem, jsem rada, ze jsem rada 😀

Mimochdem, jdu te najit na ten FB, pridalas fotecky?

ywonnee
4. led 2010

ahoj som tu na skok.... na sporaku mam 4 hrnce a v trube kolac tak aby som nieco nepokaslala... tak uz zajtra sa vrati moja mala princezna lebo moj ex zas nieco vyvadzal tak mi volali ze ju privezu doobeda... to som zvedava co sa zas zomlelo.... tak musim teraz mojej malej krasavici navarit jej milovane dobrotky a oblubeny bananovo cokoladovy kolacik.... mnamka... stavim sa potom vecer...

marcelka posli mi tie nicky kuknem sa rada...

zuzka11
autor
4. led 2010

Ywonne - ty jsi uzasna mamka, takhle na ni myslet 😉 Holky, jak ja se tesim, az budu pro adama a s nim pect cukrovi a tak 😀

Ywonne - jak casto se vidi mala s ex? A jak se k ni choda, jsou ty navstevy v pohode nebo se ji k nemu nechce?

marinka
4. led 2010

Marcelko, tak s tím kde nechat přes den malu mám taky problém. Na zemi to nehrozí, jak píše Zuzka, to jsem dělala s Aničkou, ale teď to nejde, když tu Aňule lítá. A přesně jak píšeš, do postýlky ji chci dávat jen večer na spaní, aby věděla, že je večer a jde se chrupkat. Takže nejlepší je to v lehátku nebo na posteli v ložnici a ještě ji teda nechávám i na gauči, ale to jenom když jsem taky v obýváku. Řeknu ti,že poslední dobou mám docela výčitky svědomí - když se věnuju víc Leontýnce, tak mám výčitky, že se nevěnuju dost Aničce a naopak 😅 Tak se jim snažím věnovat tak nastejno, ale někdy to moc nejde. V každém případě mě štve, že mám Leontýnku na rukách mnohem míň, než jsem měla Aničku, ale to se prostě nedá, holt není tolik času jako bylo dřív 😅 Nemáš taky tyhle pocity?

marcela22
4. led 2010

Zuzi super že sme sa konečne našli na FB🙂
Už sa tiež teším, až bude mať malý režim aj cez deň, zatiaľ je to také rozhádzané, tie jeho denné spánky. Ale je to dosť aj tým, že ho často zobudí Sonynka keď sa hraje a tak...ale ona tiež začala mať dva dlhšie denné spánky až keď bola trošku väčšia, musím s apozrieť do "záznamov" kedy to bolo 😉
S tým telefonátom na plávanie teda fakt sranda 😀 Riadny depták 😀 Ale určite to bude super! Budeš mu kupovať plienky na plávanie alebo kúpiš tie nepremokavé gaťuše na plienku? To by vyšlo asi o dosť lacnejšie tie plienky sú dosť drahé 😝
Na FB nejak moc fotiek nemám a sú tam asi tie čo aj tu, vždy pridávam hromadne, keď už je chvílka času tak to riadne využijem🙂 Ale čoskoro zasa nejaké pridám...

Ywone má to aspoň jednu výhodu-malá sa Ti vráti domov skôr, nebude Ti smutno. Aj keď trocha oddychu by sa Ti ešte určite hodilo...hlavne dúfam, že to nie je nič zlé, čo ex zasa vyviedol...a nicky pošlem🙂

Mari, presne takto som to myslela keď som písala, že mám výčitky, že je malý "moc" v lehátku. A to on ani na rukách moc nevydrží, ale proste je mi to ľúto, že je tam a nie u mňa. A tiež mám výčitky voči Sonynke, hlavne keď napr. kojím a ona niečo hcce a proste musí počkať kým sa malý napapá. A ešte ked to vezme v pohode a neprotestuje, tak je mi až do plaču, že aké je chudátko 😅 Popravde si Adámka užívam oveľa viac v tom smere, že už nie som vystresovaná "prvomaminka" a viem čo a ako, nič ma nezaskočí, som sebaistejšia vo všetkom čo robím. Ale na druhú stranu - von sa ide až keď sa Adamko napapá, iba keď nie je moc zima...no a jedine doobeda lebo poobede zasa Sonynka spí a keď vstane lež sa vymotáme je tma. Takže buď "velí" jeden alebo druhý-nikdy to nie je "kompromis"...a to ma mrzí, lebo je to nefér.
No a keď som unavená alebo Sonynka "nemá svoj deň" tak na ňu kričím a to už sa potom cítim úplne mizerne...fakt to je úplne iné ako keď som mala iba ju a venovala sa jej naplno, teraz je všetko také polovičaté...len tá láska a radosť z nich je dvojnásobná 😉
Ale tuším aj Ty máš strašiu sestru, však? Alebo je mladšia????V každom prípade, ja som z troch súrodencov, všetci sme s odstupom 3 a pol roka, ja som najmladšia. Takže som bola v značnej nevýhode oproti nim, ale myslím, že mi to nijako neuškodilo. Tí starší sa naučia zodpovednosti za mladších a mladší sa zasa veľa naučí od tých starších...myslím že každé "postavenie v rodine" má svoj význam a naše výčitky sú zbitočné...len to nejako vysvetliť srdiečku, že? 😉

ywonnee
5. led 2010

Zuzi , Marcelka mala chodi k ex ako kedy ale s nim skoro vobec nieje... chodia pre nu jeho rodicia oni ju naozaj velmi zboznuju... on ako sa pri rozchode tvaril ze bude o nu bojovat tak mam pocit ze na nu z vysoka kasle... ved aj vyzivne posielaju oni a nie on... a co vyviedol to neviem, volali mi ze vraj jeho mame zomrel brat ale Laura mi do tel povedala ze boli tam policajti a pytala som sa ze preco, ze co vyparatila 😀 (so srandy) a ona ze ja nic to tatino... tak uz som sa viac nedozvedela tak neviem... on bol vzdy grazel a nim aj navzdy ostane... nemam sice teraz dokonaleho muza ale 1000x lepsieho nez bol ex... naozaj... tak uvidim co mi povedia este na nich cakam....

dnes som bola aj v poradni tak maly vazi uz 2520gramov a este sa to teda neblizi ale mam ja uz pocit ze uz by aj mohlo.... toto tehu je pre mna ovela ovela tazsie ako to prve, predtym ma nic nebolelo a teraz cely clovek.... takze asi koncom januara to pride.... uz sa tesim....

marinka
5. led 2010

Marcelko, napsala jsi to úplně přesně, to jsou moje pocity 😅 Ze začátku to bylo v pohodě, když Leontýnka pořád spala, ale teďje čím dál víc vzhůru a já bych někdy chtěla u ní jen tak sedět, vykládat si s ní, mazlit se s ní, ale většinou je u mě hned Anička a chce,ať si jdeme hrát, tak dám Leontýnku do lehátka a je tam s náma, ale mám pocit, že to je málo 😒 Tak aspoň když Anička spí, tak si ji užívám co nejvíc, mám ji u sebe třeba celé dvě hodiny, co Anička spinká po obědě, i když třeba i Leontýnka zrovna spinká, ale prostě ať cítí ten dotyk. Mrzí mě to, že si ji nemůžu užít na 100%, jako jsem si užívala Aničku, když byla miminko..Vidím, jak rychle roste a chci si vychutnat každý okamžit, když je miminko. Na druhou stranu nechci, aby se Anička cítila odstrčená, chci aby měla Leontýnku ráda a neměla důvod na ni žárlit. Zatím nežárlí teda, tak snad to vydrží..Vím, že to bude lepší, až vyroste a budu si moci hrát s oběma, až budeme moci dělat zároveň stejné věci.
Já mám mladší sestru o dva roky, prý jsem jako malá nežárlila, i když jsem byla hodně mamánek a závisláček na mamce. Máš pravdu, že tyhle výčitky jsou zbytečné, já vím, že se snažím dělat to jak nejlíp umím a říkám si, že hlavní je ta láska, kterou holkám dávám a každý minuta s nima se počítá, ale i tak to tomu srdíčku občas nevysvětlím 😉 😅

alexandrah
5. led 2010

do paroma, vsetko sa mi vymazaloooooooooooo!!!!!!!!!!
no nic, skratka - dneska risko hruuuza, uspali sme ho od rana az teraz, ja lietam, muz lietal v noci ...
ywonne - kasli na toho svokra, ja uz od nasich nic neocakavam, mozu ma len prekvapit!!!!! a dneska oco doniesol polievku, ale mama nedosla, aby aspon na 5 minut videla riska ... kaslat na to ... inak, aj ja by som strasne chcela nejaku chalupu niekde na samote, byvat by som asi mimo blavy nevedela, som si zvykla, na vsetky vymozenosti typu kino, obchody bary a podobne ... kamosi ... ale nejaku chalupu od ludi, les, samote, ale zase s vodou a elektrinou!!!!! asi nam uz niekedy ti (hlavne po sklamaniach najblizsi - rodicia a pod ...) lezu na nervy, ze potrebujeme byt sami??
marceli - aky ma adamko rezim?? a to ked si tak jedla cez sviatky si pribrala iba kilo?? ja ked citim ze som pribrala (a to uz poznam svoje telo(), tak sa pre istotu ani nevazim, takze neviem, kolko a ci som pribrala, mala som naposledy 47 kg ... ale rada by som, aby sli dole, ked aj marinka meria o 10 cm viac, a vazi mozno o kilo viac ... 😢 ale snad zacnem coskoro korculovat ... tiez to asi isti nejaka posilka, a mame tu jazero, tak sa zastrajam, ze budem behat, ale v tej zime ...a potom chodime s kamoskou lozit na umelu stenu, teda budeme 😀 no a doma nejake poiolovacky, ale ak samozrejme risko dovoli ... dneska hruuuza, sila!!!!!! risko je kazdu pol hodinu, potom ho dame uspat, reve za 5 minut, potom je hodinu, a potom prebalit, a potom je aj najedeny, prebaleny, a aj tak reve, a fakt neviem"!!!!!!! ale inokedy je uplne dobry, tak dneska asi si vybewra svoj den, ale fcul uz spi cca pol hodinu, snad nezakriknem!!!!
marceli - risko je cez den bud v kociku, s tym chodime po celom byte, alebo je tiez v lehatku, on ma rad zapnute aj vibrovanie, no niekedy ho chcem aj prelozit, ze koli chrbtu a tak, ale potom som rada, ze vobec niekde zaspal ...

alexandrah
5. led 2010

mari, marceli - presne, jak ste pisali, aj ked je risko hore 6 hodin, aj tak sa na neho usmievam, tak vyzera s tou gulatou hlavkou a velkymi modrymi ocami, ako taky maly mravcek, no je nadherny, tak na neho pozeram, a vypravam sa s nim, pre neho je tiez strááááásne zaujimavy nas plafon, aj ziarovky, ale uz kuka aj cez okno, a dneska reval jak na lesy, a ukludnil sa iba na mne, tak som ho drzala pritisnuteho, malickeho, ani muz si s nim uz nevedel rady, a pri mne sa ukludnil za sekundu, je to uzasny pocit, ze pre nejakeho takeho malinkeho a bezbranneho cloviecika som cely svet!!!!!!!!

ywonnee
5. led 2010

ahoj kocky nestiham tak az zajtra... princezna je uz doma tak sa hrame a pridala som par foto do albumov a zajtra pridam dalsie, uz som prisla na to kde je chyba, boli prilis velke formaty a vsetky sa mi teraz nechce prerabat.... tak papa zajtra....

zuzka11
autor
5. led 2010

Mari, Marci - jak ja vam rozumim, uplne jste me chytly za srdicko....moc se tesim na druhe mimi, ale urcite budu resit to, co vy a taky budu mit "vycitky"......S jednim ditetem je to opravdu jine, venujes se naplno jemu.......

A rovnou se vas zeptam na radu - nejak ma od pondeli pocot - od te doby, co jsme se vratili z hor, ze nejak neumim Adámka zabavit, ze doma se mnou stagnuje....na hoprach bylo hodne impulzu, porad neco, ale doma....prochazka, lehatko nebo hraci deka, hraje si sam nebo se mnou, pak zase prochazka....nejak mi to prijde porad to same.....Nevzpomenete si, jak a co jste provadely s detickama kdyz jim byly cca ty 4 mesice?

Ali - vydrz, takove dny jsou...ale snad jich Risko bude mit minimum a zase to bude tvuj vzornas🙂)))Koukam, ze planu na sport mas vic nez dost! 😉 😀

Adamek place, zase za chvili......

marinka
6. led 2010

Zuzi, no to je taková blbá doba, kdy už prckové nejsou miminka, začínají objevovat svět, jsou už většinu času vzhůru, ale zatím jsou ještě moc malí na plno věcí. Jak začnou sedět a pak cupkat, tak už je to úplně o něčem jiném, co se člověk najednou nezastaví, ale v těch 4 měsících se toho moc dělat nedá, co já si pamatuju, tak jsem řešila co ty, že mi ty dny přišly pořád stejné a bylo to takové stereotipní. Snažila jsem se dny spestřovat co nejvíc různáma návštěvama kamarádek s podobně starýma dětma, začala jsem v té době už taky chodit do mateřského centra - Aničku jsem tam dala do lehátka a koukala se na ten šrumec okolo a hrozně ji to zajímalo 😀 , já jsem si zase pokecala s ostatníma mamkama a den rychleji utekl..Ale neboj, uteče to rychle a než se naděješ, bude s Adámkem mnohem víc zábavy, začnou ho zajímat hračky a půjde dělat mnohem víc věcí😉

Já jsem dnes byla na kontrolu po šestinedělí a jsem úplně o.k, sestřička žertovala, že mám za rok přijít zase s těhu testem, že jsem ukázková mamina 😀 Tak jsem jí řekla, že nejdřív za pět let 😀

zuzka11
autor
6. led 2010

Mari, moc diky......dneska jsem byla na kafcu s kamaradkou - pediatrem a rikala, at mat.centra zatim nedavam, ze ho to jeste nebude bavit aze tam spis neco chytne...tak nevim.....me na tech horach, kde byly starsi deti prislo prave taky fak´jn, ze koukal, zajimal se o vsechno.....a samozrejme, kdyz jsem po nem chtela nejake "vykony", jako treba paseni 😀 , tak jsem si ho vzala do klidu, do naseho pokoje......tesim se na to plavani, to bude taky neco....a taky se tesim, az skonci tahle blba zima a bude se dat byt venku dele.....ach jo.....

A troufam si nesouhlasit se vseobecnym minenim, ze deti se nedaji rozmazlit do 1 roku,to mi tvrdi vsichni znami....me prijde, ze ten nas maly cvrcek to na nas normalne zacina zkouset......plac na hraci dece, plac na lehatku....vezmeme ho do naruce - usmev od ucha k uchu, chlapecek s nama zacne flirtovat, spokojeny....padousek maly....ale to my teda ne, tady narazil, samo, ze ho chovame, ale snazime se vzdykcy ne ho hned brat, ale zaujmout necim jinym....nekdy je to MAKACKA 😔 😕

Jinak zadny trapasek se zatim neobjevil, snad jen vam prozradim, jak se ti moji kluci na me domlouvaji 😉 Vcera jsem byla ve sprse, pred vecernim nakojenim a ulozenim Adamína a rikam petovi, at ho prebali a prevlikne do pyzamka....a najednou slysim pres dvere - Adame, tam je zahneda, to jsme si prece nedomluvili, s tou mas vzdycky cekat na maminku 😀 ja se hned ozvala, ze to neeeee, ze chlapecek musi trenovat i tatku 😀

A jeste jedna perla stylu "mezi nama chlapama" - P.ho koupal a myl mu pruzkumnika a rika- musime poradne, naklepat, umyt...aby nam to holky z inkubatoru neprisly pak reklamovat 😀 Vysvetleni jak jsem rodila vecer a byla poradne "zdrogovana", tak byl Adam prvni noc na oddeleni a vedle jeho postylky byly inkubatory a v nich same holcicky 😉

Taaaak - a muj jidlenicek? Dneska zatim OK, ale porad citim neco navic, toz se nevazim, at se nestresuju a jsem v pohode....co vy, jak se mate, co je noveho?

marinka
6. led 2010

Zuzi, když kojíš, tak Adámek určitě nic nechytne, podle mě už je spíš dobré ho začít "trénovat" a sem tam ho mezi víc dětí vzít..Aničku jsem brala cca od těch 3-4 měsíců a poprvé byla nemocná až po roce, když jsem přestala kojit a to měla navíc jen šestou nemoc 😉 Tak se toho neboj a zkuste to, já plánuju vzít Leontýnku do MC poprvé tak za měsíc, možná i dřív. Aničce už to chybí.. V pátek ji tam vezme babička, vzala si dovču, tak jsem moc ráda, že se vyřádí 🙂
Jinak dobré historky s chlapama 😀 Já jsem zjistila, že ten můj dodnes neví, jaký je rozdíl mezi bodýčkem a dupačkama 😀 😀 Koupala jsem Leontýnku a ona si hned poblindila bodýčko, co jsem jí v koupelně oblekla, tak volám na Peťu, ať mi donese bodýčko s dlouhým rukávem. Hrozně dlouho hledal a pak přišel s vítězoslavným úsměvem a v ruce dupačky (že to nemá žádné rukávy ho absolutně netrklo) 😀

zuzka11
autor
6. led 2010

Mari, muj Peta je neco podobneho, bodycko rika vsemu 😀 ja naprosto souhlasim, vezmu ho tam, at neni jak v mydlove bubline.......

Zitra odpo jedeme na hory - teda jen do berdichova, jedel se tam zavod na bezkach a ten muj pošuk se prihlasil, teda s partou kluku, jakoze sranda zavod, jsem na ne, frajery zvedava🙂))Ja tam budu jako nehrajici kapitan, beru saňky a s Adamínem si to užijeme 😉 Tusim trapasy, jakoze se nektery z nich ztrati nebo zaspi start, pak vam dam vedet🙂))Uz chystani stoji za to....v nedeli se P.pokousel zprovoznit si bezky, jakoze provozuschopne jsou, ale na ten zaaaaaavod jse chtel mit supr bupr...a vysledek? za 5min prisel ze sklepa - Zuzanecko - nemame nejaky hadr? za dalsich 5min - nemame nejakou houbicku, kterou bych mohl znicit? A kartacek? A nemame vetsi? No a tak to pokracovala, ja se obrnila trpelivosti, jsem prece idelani zena, no ne? 😀 Pak prisel asi za hodinu, ze je to nejaky divny, ze ma na skluznici chlupy z toho hadru a ze musi lyze zavezt do servisu 😀 Ale miluju ho 😀 😀

alexandrah
7. led 2010

ahopjte, napisem zajtra, dneska uz nestiham, bola som dneska prvy krat korculovaaaaaat!!!!!!! risko este nebuva...... 😖 😢 😔 😕

zuzka11
autor
9. led 2010

Tak damy, tady to pekne upada.....jsem si myslela, kolik toho nenaklofete, nez prijedu a ono nic, jeste ze ta Ali se aspon ukazala🙂)))Jinak si pisu sama se sebou 😀

Tak trapasy popisovat nebudu, nebyly, je to divne, ale je to tak 😀 A fakt jsme si to uzili, myslela jsem jak to bude provizorni ubytovani, melo to byt na vodarne - pracuje tam jeden z kamaradu....a ono luxus, super teplne pokoje, zrenovovana koupelna a virivka!!!!Tak mame paradni fotky, dali jsme ji na trosku min a vrali tam i Adamína, nejdriv se tam s klukama jen tak povaloval, pak nastoupila matka - teroristka - tedy ja 😀 a zacla s nim plavat, ale taky se mu to moc libilo a pak sel chrupkat......A zavody samotne? petas dojel, nikde mi nezapadnul, takze uspesne 😉 A dnesni cestu zavatou dalnici jsme taky prezili.......mame taky honku, dneska cekame vecer kamose na navstevu, puvodne jsme meli z hor dorazit vcera, ale tak se nam tam libilo, ze ted nestihame 😀

Koukejte se tu taky ukazat a napsat, co je u vas noveho, samotnou me to tu neba, bojim bojim 😀

alexandrah
9. led 2010

ahojte vsetci, zuzko!!!!!
boli sme vcera na poradni, risko pekne pribera, ma 3680 g, pribral 800 g!!!!!!§ a neviem, kolko meria, lebo ho nezmerali, asi ho zmeriame doma nejakym krajcirskym metrom... no baby, jak mame temu, ze sme super kocky nepribiralky, tak ja nejak priberam, ani neviem, preco, v posl. dobe ani nejem sladke, a jem tak akurat, aj menej, a bola som 2 krat korculovat na treningu, tak zeby mi nabrala svalova hmota??? (no asi ne, ale utesujem sa tak). tak sa skusim odvazit po tyzdni, mozno mi len streckuje organizmus ... riskovi davame medzi papanim detsky caj, lebo inak zjedol strasne vela, a reve, ze ma hlad, a vraj ma zjest tak max. 600 ml za den, a on pekne zjedol aj 900, az raz skoro liter!!!!!!!! dneska navsteva, mali sme tu aj 10 mesacne babatko, no risko bol lepsi ako ta mala 😀 tak je po navsteve, risko zaspal, aj ked sa furt budi, ze vypadne dudel ... ( a ten vypadne vzdy, lebo risko tak vehementne dudle, az ho vyflusne ... a potom place, kde je 😖 ) 😀 😀 takze niekedy uspavame tak, ze jednym prstom mu drzime dudel, potrebovali by sme mu ho prilepit na pusinku 😎 ako vikendujete?? ja som inak pribrala cez sviatky 2 kila ... 😒 ale potom som sa odvazila po tych treningoch, a je hore dalsie kilo, na porazenie ... nemozem sa na seba pozerat ... 😖 😲 😢 😕