Myčka. Kdo ji nemá?

samettka
2. zář 2019

ahoj ženy, znáte někoho ve věku cca 25 - 45 let, kdo má rodinu a nemá myčku nádobí? 🙂 Zajímalo by mě, jestli je v dnešní době myčka takový běžný standart nebo ji nemá víc lidí než jen my😀 díky!

jitushb
2. zář 2019

My nemáme, ale ve skrytu duše doufám že až se někdy dočkám nové kuchyně tak i s myčkou 😁 a nemáme ani sušičku, od toho mám balkon a určitě jí ani pořizovat nebudu.

malenka3
2. zář 2019

Dle šetření statistického úřadu mělo myčku v 2015 jenom 37% domácností. Takže v té tvé kategorii, na kterou se ptáš, je pořád jistě dost těch, které ji nemají.
A u sušičky je to dokonce jenom 5%.

eloise02
2. zář 2019

Je mi 41, myčku jsem nikdy mít nechtěla a nechci. Přijde mi to jako zbytečnost.

pavuska
2. zář 2019

Mě je 44 a myčku jsem si pořídila až teď v květnu...ze srandy říkám, že jsem se musela rozvést, abych si pořídila myčku, exmanžel ji odmítal, tak jsem se rozvedla a pořídila si myčku 😂😂😂 ....jinak pro mě je to obrovská úspora časum, je to teď můj "milášek" 😂

pratensis
2. zář 2019

Dělám domácí kdeco, to bych nedělala nic jiného, než myla nádobí. Teď v létě naplním někdy i dvě myčky za den (zpracování ovoce a zeleniny ze zahrady). Ale chápu, taky jsem dlouho říkala, že ji nepotřebuji. Musím říct, že ta pomoc pro mě je obrovská, takže jsem na ni velice rychle přestala frflat. 🙂
Jinak televizi nemáme a nechybí, sušičku jsem dostala k loňským Vánocům a to jen proto, že v zimě nám v domě schne prádlo 4 dny (3 na půdě + den dosušování v obytném prostoru; když jsem sušila v obytném rovnou, plesnivěly stěny). A to bych zas musela nakoupit víc oblečení, aby nám to na šňůře nechybělo, my jsme v tomhle minimalisti... Ale sušičku používám jen přes zimu. Není nad zvenku provoněné prádlo. Za trochu toho času a práce navíc mi to stojí. 😉

mourovatakocka
2. zář 2019

Taky nemáme, dva dospělí a dcera necelé dva roky. Občas vyndávám nádobí z myčky u mojí mámy a ty zaschlé zbytky a matné sklo a to i přes všechny tablety, leštící prostředky a tak, to mě moc neláká.

bonavoxa
2. zář 2019

Netoužím po ní. Stejně se pak člověku nechce to nádobí nandavat, vyndávat. Tak vidím talíř, umyju... a je to.

juvatenka
2. zář 2019

Mě je 33 a o myčce sním každý den 😀 Bydlíme s manželem a dvěma dětmi u tchána a není tady pro ní bohužel místo..někdy nádobí umyje tchán, ale většinou já a fakt už mě to nebaví. Za rok budeme ve svém domečku a do nové kuchyně jí stopro chci, už se nemůžu dočkat 🙂

sudylichozrout
2. zář 2019

Mycku nemame. Mame 2 deti a treti na ceste. Budeme ji kupovat az pri total rekonstrukci, kterou planujeme v prubehu dvou let.

jane46
2. zář 2019

@neomenia To ja si zase nedokazu predstavit zivot bez trouby... Ja mam zase jen dve indukcni plotynky, bohate mi staci a co jde strcim do trouby 😀
K tematu - mycku mame a je to kralovna kuchyne, diky za ni (45cm a jede denne, nekdy i vickrat, 4 osoby)

flabelina
2. zář 2019

Nemám myčku a ani si jí pořizovat nebudu.

elis16
2. zář 2019

Také myčku nemáme, ale je v plánu až se bude předělávat kuchyň, ale to je zatím v nedohlednu.

konidana
2. zář 2019

@pratensis tak to je asi jediná věc, na co bych myčku fakt užila. Nesnáším mytí desítek sklenic před zavařováním. Ale prostě se nevejde, tak smůla. letos jsme ani nezavařovali okurky, budeme je muset kupovat...

3mama
2. zář 2019

Mě je 25 ,manželovi 31 ,myčku máme ,ale nepoužívame 🙈😂 nějak jsem tomu nepřišla na chuť

klea81
2. zář 2019

Naprostý standart, už 10 let 😉hodně vařím, takže bych nedělala nic jiného než myla nádobí...

makronka222
2. zář 2019

Prijde mi to na hlavu nemit mycku. Prachy za vodu u vas musi jen litat. Byste uz mycky mela 4:D

klea81
2. zář 2019

@makronka222 přesně, my jsme ušetřili snad 12m3

lstuchlova
2. zář 2019

Je mi teda jen 23, ale vlastní domácnost máme 4 roky a myčka jsem já... 🙂

malenka3
2. zář 2019

Mně by zajímalo, kolik z těch, které myčku už mají, by se jí dokázalo s ledovým klidem vzdát. Nečtu pozorně, ale asi jsem tu zaznamenala jen
@3mama .
Já jsem vyrostla v domácnosti bez myčky. Když jsme se stěhovali do bytu, kde byla, řekla jsem, že ji nepotřebuji, že se bez ní v klidu obejdu, ale když je, tak ok. A teď s dítětem si už život bez ní neumím představit, jednak obrovská úspora vody, jednak úspora času. Nemám problém někde hospodařit krátkodobě bez myčky. Ale doma už bych se jí vzdát nechtěla.

evilin
2. zář 2019

Mycku mame asi rok(32 a 31let). Nechapu, ze jsme si ji neporidili uz drive, hadali jsme se, kdo bude myt nadobi denne. 😁 Od te doby pohoda, nadobi krasne ciste. Velka zachrana casu a penez. Vratili nam za ten rok za vodu o 4500kc vic nez minule. Tak uz je skoro zaplacena a se srandy rikame, ze diky ni jsme porad spolu 😁.

neomenia
2. zář 2019

@jane46 no ona ma troubu dole o patro niz moje mamka, takze obcas pecu u ni, jinak mam remosku...

kacii
2. zář 2019

Jsme ctyri a mycku nemame....tchan maji a nepouzivaji 😀 moje mama ji taky nema 😀

3mama
2. zář 2019

@malenka3 mám dvě děti,třetí na cestě a fakt jako bych ji klidně dala pryč ,jenže bych měla v lince díru zejo😂😂 ale nepoužívám ji vůbec , to radši myju 4x denně nádobí 😁

malenka3
2. zář 2019

@3mama jaktože ti nevyhovuje? Fakt takové lidi moc neznám, kteří ji mají a nezvykli si, nemyslím to nijak zle, jen mě to zajímá. Toho času u dřezu musí být hrozně moc a ta spotřeba vody.

3mama
2. zář 2019

@malenka3 nějak jsem tomu nepřišla na chuť no. A ani mi nepřijde z myčky to nádobí tak čisté jako když to hezky vydrhnu pod tekoucí vodou 🙈😀 když jsme ji tam dali ,tak sem byla nadšená ,asi 14 dní . Ale pak mě to nějak přešlo ,nevím prostě to není ono 😀😀😀

malenka3
2. zář 2019

@3mama já tohle měla v prvním bytě, žádné velké nadšení, že to není umyté bůhvíjak. A po roce a půl jsem zjistila, že celou dobu nehřeje a myje to nádobí ve studené vodě 🙈 tím, že to byla moje první zkušenost, tak jsem měla za to, že to je běžné. Teď mám novou myčku a je to úplně o něčem jiném.

en1
2. zář 2019

Dvě děti ve škole a myčku stále nemám, ale v nové kuchyni už bude ;)

3mama
2. zář 2019

@malenka3 my to pravé měli novou , takže funkční normálně ale prostě sem si s tím nástrojem nějak nesedla 😀 zato nedám dopustit na sušičku,to je moje must have 😊

alubif
2. zář 2019

Já jsem teď víc jak měsíc bez myčky. První myčku jsem měla když jsme koupili náš první být tedy 9 let zpět. Takže teď jsem myčka já a je to otrava, mám pocit že mám jen ruce ve dřezu. Ano namyckovat (rozumej dát nádobu do myčky 😃) a vymyckocat je taky práce, ale rozhodně rychlejší než mytí nádobí po vaření čtyřem lidem .... O výhodách mytí při/po oslavách, návštěvách ani nemluvím.

prejeta_zaba
2. zář 2019

Jo, akorát nevím k čemu ti ta informace je. 🤷