Myčka na nádobí. Používáte něco jiného než tablety?

alcinka
17. pro 2008

Holky, pouzivate do mycky na nadobi jeste neco jineho krome tablet? Ja mam ocelove nabodi a pokazde, kdyz ho vyndam z mycky je flekate, to same u sklenicek (vzdy u okraje) a vedou to nejde ani za nic dolu. Poradite? Dik 😉

hakanka
16. bře 2009

Modzo, díky za tipy, určitě vyzkouším.

ikke
31. kvě 2009

j.a.n.u.s. • 1d • Dnes ve 20:51
Zmerila jsem vodu pred a po umyti klasicke hromadky nadobi po obede....30litru!!!
Mycky pry zajisti umyti uz za 19litru vody....
Tak furt uvazuju, koupit, ci nekoupit...kdo ma at poradi pls...
Myslim, ze pro dva, kteri jsou cele dny v praci, se to neoplati, ale pro maminu, kde se nahromadi po snidani, po obede, i po veceri.....fakt nic jineho nedelam a myju a myju!!!!
Takze jednak voda, jednak cas....
Ja jsem zatim pro to koupit, vyvratite mi to?

soanpe • 1d • Dnes ve 20:58
jednoznačně pro
moderní myčky mají eco programy,kdy se spotřeba pohybuje kolem 7l
nedovedu si představit, že bych myla kastroly atd. denně v ruce, a to máme myčku 9měs.
už jen když se sejdeme cela rodina, tak nemusím pak celý večer trávit u nádobí, ale hned po obědě zapnu myčku a nazdar bazar.můžu si dát kafe a nohy na stůl

soanpe • 1d • Dnes ve 21:00
nebo si hrát s malou

luckahr • 2d • Dnes ve 21:06
no rozhodne koupit, nedovedu si to uz bez mycky vubec predstavit

j.a.n.u.s. • 1d • Dnes ve 21:11
muzete i napsat kolik vas stoji mesicni investice do mycich tablet?

zuzik03 • 1d • Dnes ve 21:24
taky uz si to bez mycky nedovedu predstavit zalezi jak velkou mas mycku a jak casto ji poustis, ja nakupuju tablety v makru a jedna vyjde tak na 5 kc a myju jednou denne nebo jednou za 2 dny, takze tak 150 - 200 mesicne, mam 45cm, spokojenost.

j.a.n.u.s. • 1d • Dnes ve 21:30
zuzik, vleze tam snidane obed a vecere?nepocitam samozrejme hrnce...
nedovedu si predstavit tu kapacitu
priklad:
Snidane:dva talire+hrnky+dve misky+nuz+dve lzicky
Obed:tri talire+tri sklenice+3x pribor+4 misky
Vecere: 2x priborovy nuz+dva talire+3 hrnky
fakt jen priklad...
...si predstavuju, myt fakt vecer...
...co hlucnost, k cemu to jde prirovnat.
Ja vim, se ptam jak pako , ale lina huba....holy nestesti!

lennis • 1d • Dnes ve 21:33
Janusko, já dávám do myčky vše a myjeme furt na eko program, je to rychlý a spotřeba minimální, teď jsem koukala, že mycí prášek jsem koupila 31.1. a teprve ho doděláváme a myju denně. Používám vše zvlášť, sůl, leštidlo atd.....kupuju Som.t, ten prášek stojí necelý 200Kč a vydrží nám dlouho. JInak na mycí dávku jsem to teda nerozpočítávala.

hupcza • 1d • Dnes ve 21:35
no já bych řekla, že i pro ty dva s oplatí
jasně, že je to zbytná věc - ale že bych se jí vzdala, to asi ne
stejně jako sušičky - dokud ji nemáš, ani moc ti nechybí a říkáš si na co bych ji měla ... a pak najednou nechápeš, jak jsi bez ní mohla žít

j.a.n.u.s. • 1d • Dnes ve 21:37
Kurna, to je sama chvala
Jsem zvedava, jestli nekdo prijde s opakem....

j.a.n.u.s. • 1d • Dnes ve 21:40
"Budeme-li mýt 12 sad nádobí v průměrné myčce, pak nám postačí cca 16 litrů studené vody a myčka spotřebuje 1,05 kWh energie a zhruba 20 minut nám bude trvat než nádobí do myčky naskládáme a po umytí vyndáme. Budeme-li mýt 12 sad nádobí ve dřezu, pod tekoucí vodou, spotřebujeme cca 103 litrů teplé vody, na jejíž ohřátí bude potřeba 2,50 kWh energie a mytí nám bude trvat přibližně 80 minut, " vypočítává Tomáš Chvála.
...co si mam predstavit pod pojmem 12sad nadobi....at premyslim jak premyslim, jsem z toho jalova....

iloha • 2d • Dnes ve 21:42
hlasuju taky pro myčku, vždycky jsem tvrdila, že pro dva je to blbost, že jí nenaplníme apod. , ale zjistila jsem, že myji průběžně, nenávidím totiž ve dřezu špinavé nádobí, takže spotřeba vody byla dosti značná. Myčku mám dva roky a po pračce je to ten nejskvělejší vynález Ještě kdyby někdo vynalezl žehličku co sama žehlí, to by byla paráda! Když jsme byla dva, myla myčka tak jednou za dva dny a teď při Terezce, každý den večer.
píšu dnesšní obsah:
dva hrnky od kávy, čtyři sklenice, dva talíře od oběda, tři od večeře, dvě misky, 5x příbor, dva nože, konev na čaj, hrnec od bramb. kaše, hrnec od čočky a pánev a ještě tam bylo místo. Hlučnost - je to o trošku hlučnější než pračka - tedy když napouští vodu a vypouští, jinak si myslím, že to není tak slyšet. Pouštím jí většinou po večeři cca kolem sedmé, a protože jsem zjistila, že to umyje i zaschlé hrnce od brambor, ale musím dát 70stupnů, tak "pere" dvě hodiny, takže do desíti je vypráno. Když se mi nechce, tak ráno. Je tam i krátký program 45 stupnů - na 35 minut, ten využívám, pokud je návštěva, je více talířů a sklenic, hrnků tak to jde rychle a hrnce a pánve, pak zvlášť. a vyjde se tam i plech na pečení a perfektně mi to umylo mřížku od grilu, sice na dvakrát, ale je jak nová. Doporučuji

soanpe • 1d • Dnes ve 21:50
holky, já začala používat tablety z dm 40ks za 109,- a kam se hrabou Calgony, Somaty atd.
umejou i hrnce na eko program
co se týče hlučnosti, my máme AEG favorit a někdy o ní ani nevím, že je v provozu.
když dávám dlouhý program,tak ji zapínám na noc.naprogramuju ji tak, aby mi domyla cca v 7.00

j.a.n.u.s. • 1d • Dnes ve 21:58
soanpe, koukala jsem na to a vase ma 45dB...to je fakt tichy....i cena vypada dobre...strasi me ta sirka 45cm, neni to malo??? Myslim kapacitne...kolik se tam toho vejde, fakt nevim co s tema sadama

zuzik03 • 1d • Dnes ve 21:59
my mame obyc z ikea a vleze se tam toho dost, hlucna trochu je, ale nic extra, pracka je rozhodne hlucnejsi davam i hrnce, ted tam mam 3 a krom toho spousta taliru, hrnku a sklenicek, myslim, ze v dnesni dobe zadne proti proti mycce nenajdes mozna jedine - uplne neduveruju kvalite oplachu, tudiz flasky na mliko pro malou po prani vymyvam, ale nic jineho
soanpe, dik za tip me prijdou docela fajn ty jarove tablety.

soanpe • 1d • Dnes ve 22:06
j.a.n.u.s.
my máme 60
45 jsem nechtěla, mají většinou větší spotřebu a bývají i dražší. nevejdou se tam dobře velký hrnce.
My měli postavený dům, zařízenou kuchyn .ale určitých důvodů jsme se stěhovali až po 5 letech, takže tehdy byl taky jiný výběr a hlavně za jiný peníze je
my když se sejdeme celá rodina, já i přítel máme každý 2 sourozence, tzn.cca 16-18 lidí, tak talíře, příbory a sklenice se tam najednou vejdou. to dám 30ti min. program.
pak dám hrnce, pánve a to větší nádobí.
neměnila bych

artuse • 1d • Dnes ve 22:08
také hlasuji pro myčku, máme ji 10 měsíců a už bych bez ní taky nebyla
zapínám ji večer a myji většinou obden, takže ne ani každý den, ale opláchnuté nádobí do ní průběžně dávám, takže nádobí nikde nestraší...o víkendu zapínám zpravidla každý den...
používám teď eko prostředky od Missivy a v pohodě umyjí na 50 stupňů...jinak my máme myčku, kde se dají nastavit různě dlouhé programy a myčky se dá nastavit i na poloviční náplň, takže klidně se dá mýt i málo nádobí...
máme šířku 60 cm a vejde se tam toho fakt hodně, ono taky záleží jak tam člověk nádobí naskládá tchýně má tu menší 45 cm - pro dva myslím ok, ale pro rodinu je lepší ta větší...
jen jeden problém mám s myčkou - neumyje mi nikdy pořádně velké hluboké hrnce - např. papiňák ať pužívám jakékoliv prášky či tablety...

elitera • Dnes ve 22:10
sada nádobí je cca mělký, hluboký a malý talíř, hrnek, miska, příbor. To je jedna sada (ale jen přibližně, možná jsem něco zapomněla).
Já jsem jednoznačně pro myčku. A rozhodně pro 60cm, netroškařit s malou. Prášek do ní si mícháme v současnosti sami, litrovej kyblíček nás vyjde na max. 80 Kč a vydržel nám lehce přes měsíc (možná další kyblík vydrží víc, asi jsme dávkovali tentokrát moc, měli jsme to poprvé). Tablety bych nekupovala, nemůžeš si nadávkovat množství, který zrovna potřebuješ, nenastavíš si množství leštidla a je to zbytečně drahý. Navíc v tom bývají nějaký úža leštící kuličky, který údržbáři (kteří s tím opravdu pracujou) doporučujou vydlabávat, aby to nezanášelo odpad 🙂)

lenkabu • 1d • Dnes ve 22:11
myčka nemá proti vodu uspoří ale vem to čert,důležitější je náš čas ne?hodiny strávené u nádobí vám přece nic nedají.

j.a.n.u.s. • 1d • Dnes ve 22:13
elitera, dekuji za radu ohledne sad....

soanpe • 1d • Dnes ve 22:17
na papnák zkus dm tabl.

elitera • Dnes ve 22:19
Jo, a k těm myčkám 45 cm šířky jsem slyšela, že hůř myjou, protože tam špatně dosáhnou ty ostřikovací ramena. Protože klasická 60 myčka má půdorys 60x60, tedy čtverec, takže ty ramena (řekněme, že mají sélků pro představu 2x25 cm), když se točí, tak pohodlně dosáhnou všude. Kdežto u myčky 45 cm šířky je hloubka stále 60, ale ramena můžou být jen délky řekněme cca 2x20 cm, což pokryje šířku, ale ne už hloubku. Snad jsem to napsala srozumitelně
Je tu nějaká majitelka myčky šířky 45 cm, která by o tom věděla víc?

j.a.n.u.s. • 1d • Dnes ve 22:21
ja jdu asi do sedesatky teda....elitera me presvedcila s ramenama

kacamar • 1d • Dnes ve 22:22
jj mycka nema proti - souhlas
mame mycku presne na den 3 mesice a nechapu, jak jsem bez ni mohla zit
mame ohromnou spotrebu nadobi, takze poustim kazdy den (uz se mi podarilo i 2x denne), na zacatku jsem koupila Calgonit (krabici 90 tablet), lestidlo a sul a mam to do ted (sul teda vlastne uz druhou), takze zadna drahota, vodu to zere malo, cas temer zadny a je to mnohem mnohem tissi ne z pracka.
mame 60 cm, vestavnou od Baumaticu a absolutni spokojenost

elitera • Dnes ve 22:23
janus, možná se tu objeví někdo, kdo tohle vyvrátí Ale i z hlediska velikosti bych do toho šla. Malá bude jíst čím dál víc, budeš víc vařit, přivede si nápadníka, budeš vařit ještě víc.. A navíc pokud vím, tak ty užší mají velmi podobnou spotřebu vody i energie, ale objektivně toho umyjou míň.

soanpe • 1d • Dnes ve 22:33
elitera
souhlas
kacmar
kdo má myčku, může kecat na Koníčku

kacamar • 1d • Dnes ve 22:36
soa

soanpe • 1d • Dnes ve 22:37

kubaka • 2d • Dnes ve 22:46
naprosto PRO - je to úžasný pomocník. Když ruční práce, tak háčkování, pletení - mytí nádobí může udělat mašina. Mám ji 12 let a toho času, co ušetří

j.a.n.u.s. • 1d • Dnes ve 22:57
Takze otazka se meni....uz ne jestli, ale jakou
sedesatka-bo napadnik
nejakou tichou-bo sousedi
musim ji mit-bo jinak budu mit zakaz na kona

soanpe
31. kvě 2009

janus
kašli na sousedy
hlavní je,že budeš mít čistý nádobí 😎

krembonzur
1. čer 2009

janus-urco jdi do 60 mycky, hlucnost zjistis v obchode...bez mycky se neda zit... 😀

lennis
1. čer 2009

taky myslím, že pračka je někdy hlasitější než myčka nebo mixér nebo vysavač, sousedy bych neřešila.

jolka
1. čer 2009

Mně se taky víc osvědčil prášek sůl leštidlo zvlášť. Mám Bosch a jsem spokojená, jenom když tám dám hrnec od vývaru z kosti, tak ten nezůstane pěkně umytý a musím ručně domýt - nemáte někdo zkušenost?

soanpe
1. čer 2009

jolka
vývary jsou děs běs, taky domývám ručně 😝

sylvar
1. čer 2009

bez myčky jsme žili do předpředminulého měsíce a nechápu to, jak jsme mohli žít 😀

s těma vývarama pravda 😒 většinou se musí domýt 😒

pipisek
1. čer 2009

Tak já jsem 2 roky taky majitelkou myčky a jako tip vám všem píšu, že používám sůl, leštidlo i prášek do myčky z DM, je to jejich značka DenkMit a jsem 100% spokojená...a je to za dobrou cenu. A chtěla bych se zeptat, jestli někdo používámte od Somat ten nový gel na mytí...prosím o referenci, mám na něj slevový kupon z DM, tak jestli ho mám koupit...je to totiž dvojbalení, takže bych to používala celkem dlouho. Díky!

novako
1. čer 2009

Už máme myčku skoro vybranou. Ale chtěla jsem se zeptat, jaký prášek konkrétně používáte? Co jsem tak koukala, dost jich obsahuje fosfáty a ty domů nechci.

sylvar
1. čer 2009

calgonit a chystám se na ty dm, zatím mám sůl 🙂

artuse
1. čer 2009

novako: já používám eko prostředky od Missivy...www.missiva.cz

elitera
1. čer 2009

novako, na AP stránkách je recept na "domácí" gel do myčky, budem dělat teď druhou dávku a spokojenost 🙂 Jinak jsme používali standardní eko prostředky. Ale bohužel neumyjou tak dobře. Pokud mám něco faaaakt špinavýho, beru rovnou neeko, co jsem šlohla trochu mamce (je to asi Somat, ale přesně nevim).

artuse
1. čer 2009

ta Missiva právě myje dobře, i na praní prádla je dobrá

lennis
1. čer 2009

občas kupuju Euronu do myčky, teď momentálně používám leštidlo a gel na sklo. Je to taky eko.

novako
2. čer 2009

Na missivě se mi nelíbí ten způsob prodeje. Nemám ráda tyhle "letadlové" způsoby prodeje ala Amway, Missiva apod.

lu777
19. srp 2009

holky a to DenkMIt z DM drogerie, to je eko?? 😕

my máme teda Baumatic jak už jsem tu jednou psala, 45 cm a ty malý asi fakt myjou hůř, protože věčně domývám 🙄 už jsem i zkusila dát co nejdelší program, víc soli, míň nádobí... ale pokud to nepředmývám, tak rozdíl prakticky nevidím... ale jako jestli mám všechno předmývat tak na to kašlu 😝 😝
mám prášek Ecover tak přemýšlím že zkusím něco jinýho..
taky víc čistím filtr a chystám se to vyčistit i z vnitřku ručně, jestli to by nepomohlo..

jakej ještě jinej důvod by mohl být že to nemyje jak má? jsou v tom velký výkyvy... mně připadá že špatně oplachuje, jakmile je tam něco s mini kouskama (prázdný hrnec po polívce, hrneček s kousínkama čaje apod.) tak je to pak rozházený na všem nádobí... malý kousíčky by ta síla vody měla spláchnout, ne? 😠

aponchie
19. srp 2009

lu to ja nevim,ale je mozne ,ze mas male sitko a nebere to uz ja po kazdem myti ho vyprazdnim radsi a mycku odmastuju jednou za mesic a jeste vevnitr ji myju

matilko
19. srp 2009

máte niekto skúsenosť s Ecoverom do myčky? ako myje a tak? v poslednej dobe mám na príbore a hrncoch rezavé fľaky, z čoho to je? myčku mám bosch, najviac používam eco program na 50st. a tablety mám calgonit

krembonzur
20. srp 2009

lu-ja nevim, prenechala jsem velkou mycku otci a jeho nova partnerka mela malou mycku a ona tvrdi, ze ji ta mala myla lepe, nez ta velka-tak si vyber 🙂

lu777
23. srp 2009

hm, včera jsem o tom četla na netu víc a prej menší většinou myjou hůř, protože ty ramena nemůžou bejt tak velký (myčka je hlubší než šiřší)...
no asi na tom něco je, protože jsem vyměnit eko prostředek (používala jsem Ecover tablety nebo Sonett prášek) za Calgonit a myje to líp, ale že by bylo všecko čistý, to se taky říct nedá

jinak teda Matilko: Ecover lepší než Sonett.. já mám Ecover i normálně na ruční mytí, na záchod, na okna, proti vodnímu kameni sprej a spokojenost... mám i gel na prádlo, pere dobře, ale taky by to mohlo bejt lepší... ale je fakt, že to jsem si říkala i u chemických prášků

Aponchie: a čím odmašťuješ? díky 🙂

nebo možná jsem zkažená, já když byla v Německu, tak tam měli velkou Bosch myčku a tam se to naházelo pomalu s kusama večeře a vylezlo to nádherně nablejskaný 😕 😅 😵

sylvar
24. srp 2009

Prosím, kolik má být soli v tom zásobníku?já tam teď dosypávala a bylo to plné vody, to by mi ta ryska měla ukázat, že je tam soli dost, ne?

matilko
24. srp 2009

sylvar, tiež som to mala plné vody, tak som sypala, kým mi nezhasla kontrolka 😀

mokuska
25. srp 2009

milá sylvar trošku potlač prstom sol a voda sa vytlačí a potom až po okraj daj sol,občas to musíš skontrolovať ale ja som doplnala asi 2 krat za rok,mám elektoluxku 45 cm ale ešte som nič nemusela doumývať ,asi záleží na tom ako to poukladáte a to dávam 36 minútový program iný ani nepoužívam a pre elitera leštidlo sa predsa dá nastaviť záleží len či je to stará alebo nová umývačka.Inak sme 4 v rodine a 45 cm vystačí v pohode 60cm mi bohužial nevojde ale aj tak je to lepšie ako ručné umývanie.Usporila som za trištvrte roka 7 kubíkov teplej vody.

lencul559
26. srp 2009

Ja mám umývačku 10 rokov.Teraz používam tabletky z DEDRY. Sú výborné. Lepšie ako tie, čo je tam jar.Soľ sypem tak raz do roka. Pri tej príležitosti dám aj leštidlo. Ale možno by sa nemuselo dávať, keďže tablety sú 5 v 1 a pod. Mám 45 cm. Vojde sa tam málo riadu, lepšia je 60cm. Má ju moja teta a nevie si vynachváliť. Tu čítam , že 35 min. program. Tak moja umývačka pozná len 1,5 hod.Takže pri väčšej návšteve používam aj tak ruky, nakoľko by sa najedla iba polovica ľudí a tá druhá by čakala na obed 1,5hod. 😀 .. ale čo by som chcela od tej svojej veteránky?! 😵

romcatko
16. bře 2010

holky obnovuji tuto diskusi a chtěla bych se zeptat na co konkrétně se při výběru myčky zaměřit? Co se vám osvědčilo/neosvědčilo? co jsou třeba dobré "vychytávky" atd. zatím jsem bez ní, tak vůbec netuším - programy, uspořádání košů atd.... po přečtění tady asi 60cm, a nějaká střední třída cenově. M"žete mi sem hodit i konkrétní typy, s kterými jste spokojené.

kubaka
16. bře 2010

romactko - koše jsou prakticky všude stejné, stačí zákadní programy, žádné speciální, ty se ani nevyužijí. Já mám myčku Candy 13 let starou, používám jen jeden program Hlavní mytí s předmytím na 60 stupňů a myju tak všechno. Takže čím jednodušší, tím levnější a stačí taky. Elektrolux jsou navíc nejméně hlučné - mám na ni políčeno, jakmile se tato poroučí do myčkových lovišť. A určitě A energetickou třídu, což tyto jsou. Tyto vyjdou průměrně na 11 000, když narazíš na nějakou akční slevu, tak i míň. Kamarádce odešla AEG za 23 tisíc po 6 letech 😖 a kupovala tuto Eletroluxku za 10. 000 a službu dělá úplně stejnou.
Digitální se dnes už dělají všechny (já mám ještě kolečko bez světýlek), hlásí málo soli a leštěnky, takže OK

U pračky se využijí různé typy programů - u myček ne. Tož za mě vše.
...ještě by se mohla sama vyklidit - a bylo by to naprosto dokonalé 😅

mudr.
16. bře 2010

my jsme na mycku chytli v OK 50% slevu, takze ze 14 000 na 7 000, bala jsem se, ze tam bude cosi nekaleho, ale fachci perfektne, byla tu jeste jedna diskuze o tom, ze bomba je pridat k tablete, prasku ci gelu jeste rochu jaru, zacala jsem to tak delat a nadobi ma lesk jak blesk, jen upozornuju, ze toho jaru musi byt fakt malinko, staci par kapek, jak je toho vic, tak je pena az pred barakem 😲 😀

len
16. bře 2010

Romčo, upřímně, vybrala bych solidní značku (my máme Bosch), třídu mytí a energetické spotřeby A a pak koukala po ceně, co mají zrovna v jakém netovém obchodě v akci (většinou vyprodávají starší modely). Souhlas s Kubakou - taky používám v podstatě jen jeden program, a to myju zároveň dole mastné hrnce a nahoře skleničky od vína. Nějak si myslím, že na těch všech vychytávkách, co dělají hlavní rozdíly v ceně, zas tak moc nezáleží. Někdo si třeba nemůže vynachválit odložený start, já bez toho existuji naprosto v pohodě už roky. Jo, mohlo by to mít ochranu proti přetečení (Bosch na to má dokonce doživotní záruku). My tehdy kupovali takhle v akci starší model (přes obchodni-dum.cz) a místo 15 000 jsme platili 7 000 a nemůžu říct, že bych na tom cokoli postrádala 😉 Rozdíly jsou třeba ve spotřebě vody, ale upřímně - jestli má spotřebu 14 nebo 20 litrů na mytí - to je jedno spláchnutí na záchodě a myjeme obden 😉
Akorát teda souhlas s Kubakou - kdyby někdo vynalezl i funkci, aby se pak nádobí samo uklidilo, byla bych ochotna připlatit hodně 😀 Člověk fakt děsně zpohodlní 😀