Myšlenky Jiřiny Perkopové. Co si o nich myslíte?

bobsove
29. črc 2010

Ahoj všem,napadlo mě udělat nové téma a rozebrat myšlenky a nápady k výchově dětí od Jiřiny Prekopové. Budu moc ráda, když třeba někdo hodí do placu názor na její knížku kterou četl, s čím souhlasil, s čím ne, co ho překvapilo, pohoršilo, potěšilo... atd. 🙂

bobsove
autor
1. srp 2010

@musko no do školky ho nevzali (odmítli u nás 19 dětí! Tříleťáky vůbec, kor když vidí, že mám dál mateřskou. 😖 ). Ale beru si sem staršího chlapečka, kterej se ho furt na něco ptá a nutí ho tak mluvit a dvakrát týdně na dopo bude chodit do mateřskýho centra, sám, s pěti dětma, tak ho to donutí... snad... On je vyloženě otrávenej, když po něm něco chci... Ale to byl přesně manžel... Na kecání ne, ale zas maj mozky na matiku. 😀 (To mi je platný, když potřebuju, aby mu děti rozuměly).

@dulkagabulka Gabiko kdybys viděla, jak na nás lidi koukávaj... Na mě denně pohrdavě, že nosím Péťu v šátku, dokonce mi už i přímo do očí jedna babka vpálila, že bych se měla stydět, že dítě kazím!! Už jsem na to pomalu zvyklá, ale zezačátku mě to dost vykolejovalo, až k pláči (když to říkaj šestinedělce, která má už tak rozházený hormony...). Ale když naváže manžel - nikdo ani necekne, to se babizny rozplývaj, protože chlap má miminko na sobě - pro ně nezvyklý jev. Ono teda manžel by si ani nedal něco říct, jejej to by babka koukala, copak by jí všechno pověděl. Je zvláštní, že u prvního dítka mi to nikdo neřešil, nikdo mě nekritizoval, teď je jakoby ještě víc nenávisti, nebo nevim co to... No a já ještě pověsím ven látkový plínky, no to je kór pro ně provokace. 😀

dulkagabulka
1. srp 2010

@bobsove hehee....zlata si...a dobra mamina...laskava 🙂
ozaj..dalo sa pocuvat?

bobsove
autor
1. srp 2010

@dulkagabulka ty nahrávky co jsi mi poslala - na to že z mobilu nahrávané - to má úplně perfektní zvuk!!!!!!! 🙂 MOC děkuju. Už jsem to pouštěla manželovi - to muž a žena jsme poslouchali. On je taky tomu nakloněn, naštěstí se v tomhle shodneme. 🙂 (Já tyhle "injekce" potřebuju)... A ten smích tam. 😀

dulkagabulka
1. srp 2010

@bobsove velka skoda,ze som nantacala od zaciatku...ma to osvietilo az na druhy den 🙂
ale neva, aj to pomohlo

dulkagabulka
1. srp 2010

@bobsove a..ten muz a zena...tak ta zena som bola ja...ona ma tam vybrala do tej konstelacie 🙂
takze som tam bola docela za hviezdu 🙂 🙂 🙂
a co sa smiechu tyka...ja sa strasne rada smejem...a mne samej sa moj smiech veeelmi paci 😀 😀 😀

petka80
1. srp 2010

Ahoj holky. Jsem moc ráda, že jsem narazila na tuhle diskuzu, už mám objednané Prvorozené dítě a Když dítě nechce spát 😉 a nemůžu se dočkat 😀
Ale hlavně - už jsem pomalu měla pocit, že hlavním cílem skoro všech tady na MK je mít dítě, které spí celou noc, samozřejmě v postýlce, samo usne, přes den si samo hraje a zase samo usne atd........
Moje první dcera byla dost nespavá, sama neusnula snad nikdy, tak jsem ji holt nosila (v náručí), uspávala, vozila v kočárku atd. a nikdy jsem ji naštěstí nenechala vybrečet, i když už jsem toho někdy taky měla dost. Ale nebyla jsem si úplně jistá, že to dělám dobře, pořád jsem si říkala, že to asi neumím, že sama neusne atd.
Teď s druhou dcerou si to už mnohem víc užívám (i když jsou si holky v tom spaní dost podobný), prostě už to neřeším, ráda ji večer ponosím, pohoupu, v noci nebo ráno se k ní v posteli přitulím a netrvám na tom, že by měla spát sama v postýlce. Vím, že to nebude trvat věčně, tak si to chci užít, dokud můžu 🙂
Taky jsem objevila šátek, je to supr věc, lituju, že s první dcerou jsem neměla tu odvahu.
Jsem moc ráda, když vidím, že nejsem jediný "exot" 😀
Tak "rozmazlování" zdar ! 😉 🙂 😀

bambusko
1. srp 2010

je tu aj starsia tema o zaspavani podla prekopovej a o pevnom objati 🙂

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kdyz-dit...

https://www.modrykonik.sk/forum/tema/terapia-pe...

bobsove
autor
2. srp 2010

@dulkagabulka 😀 i mně se ten smích líbil, byl takový od srdce!! 😀 😉
@petka80 Přesně to byl důvod, proč jsem založila tuhle diskuzi - myšlenky J.P., protože jsem taky měla pocit, že tu každý jen nechává vyřvat a něco jako psychologie kojence prostě neexistuje. ☹ Dítě vnímáme jako uřvanýho vetřelce, co si nás chce omotat kolem prstu a neustále s ním bojujeme, máme pocit že ho "musíme hned zkrotit" - přitom ono přišlo na svět nahé, neví, jaký režim bude, co bude, těší se na nás, má z nás radost a my se chováme místo toho někdy jak ťulpasové. 😖

bobsove
autor
8. srp 2010

@bambusko děkujeme za odkaz. Já chtěla založit debatu tak nějak komplexně o jejích názorech na výchovu dětí. Protože mě moc zaujal její přístup k dětem. 🙂 Takový klidný...