Mytí kojeneckých lahví a saviček. Jak na to?

kimy
12. čer 2010

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s mytím lahviček a saviček. Já to dělám tak, že po použití vše umyju horkou vodou a dám vysterilizovat. I tak se ale stane, že lahvičky nebo savičky jsou pořád takový mastný od mlíčka. Co s tím, dá se na to použít nějaký normální mycí prostředek nebo je na to něco speciálního? 😕

ameli
12. čer 2010

Ahoj Kimy 🙂 resila jsem stejny problem na zacatku. Ted to delam takhle, hned po vypiti mlika lahvicku proplachnu horkou vodou z kohoutku i savicku potom si uvarim vodu v konvici a tu horkou vodu naliju do lahvicky i do savicky. Tu savicku si obratim do toho vicka od lahvicky aby mi drzela a mohla jsem tam nalit vodu. No a necham to chvilku "odmocit" asi 10-15 minut, pak to vyliju a necham uschnout. Ja sterilizuju lahvicky rano a vecer. Tak az do sterilizace mam ty lahvicky otevrene a pekne to vyschne. No a pred sterilizaci to po horkou vodou z kohoutku vycistim tim kartacem na lahvicky, umyju a dam do sterilizatoru.
Takhle to asi ani zdlouhave, ale mastne uz nejsou a je to vpohode i na cas. 🙂 Nepouzivam zadny saponat na to, ale podle me nejakym eko nic nepokazis 😉

smarowa
13. čer 2010

ahoj a na tu sterilizaci mate specialni sterilizatory,? nestaci jen umyt? ptam se radeji jestli mi neco nechybi do vybavy 🙂

benjik
13. čer 2010

Ahoj, já je vymívala tím kartáčem,kápla jsem do nich trochu saponátu,pořádně propláchla horkou vodou, no a ještě jsem je dala vyvařit do mikrovlnky do vařící vody.