Mytí oken. Jak je myjete? Novinama a okenou?

tiki
22. lis 2007

Ahoj holky, mozna jsem divna, ale chtela jsem se optat, jak doma myjete okna. My vzdycky doma pouzivali klasiku - noviny a okenu, ale nejsem si jista, zda je to to pravy, existiji prece i jine vychytavky 😕 .
Za vase zkusenosti budu vdecna...

tiki
autor
23. lis 2007

Já bych měla ještě jeden typ - myslím, že by se dalo zapojit dítě. Jen nevím, jestli by to ten její zazýček vydržel 😀 😀 😝

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kacka.va
23. lis 2007

gedren: to je rychlost 🙂. to je v bytě nebo baráčku? 🙂
Jo jinak mamina má vysavač Phillips a s tím se mejou okna raz dva

llucinka
23. lis 2007

Ahojky holky, vezmu teplou vodu s Jarem, otřu namokro špínu, potom stěrku a stáhnu vodu. Potom papírové utěrky s Clinem a okna se lesknou jedna radost. Jinak teď máme plastovky a to je úplná pohoda, dříve jsme měli dřevěné a to byl teda boj to vyčistit. 😒

Jinak já myla v těhu okna dokonce dvakrát, protože nám je měnili s květnu a než jsem porodila, chtěla jsem mít všechno čisté, až tu malý bude. A zvůládla jsem to, manža poutíral vrchy oken, kam jsem nedosáhla a všechno ostatní jsem si udělala sama. Ono záleží na průběhu těhu a na pocitu. 😉

cecil
23. lis 2007

Tiki, mě poradila tipa moje teta....švédskou hadrou vezmr špínu....a dokud jsou okna ještě mokrá, tak čistým jemným SUCHÝM, nebo mírně vlhkým hadříkem přeletět,(já mám rozstřihaná stará prostěradla-plátěná) krásně se to vyleští....a nepotřebuješ nic než vodu. Aspoň se nemusím bát, že mi děcka olizují okenu z oken 😉 .

cecil
23. lis 2007

Jo, ještě jsem zkoušela stěrku, ale nevím jestli to neumím nebo co, zůstávají za mnou stejně dráhy kudy jsem jela, takže se to musí stejně ještě přelešťovat a to mě neba, když to není rovnou nahotovo!

kacka.va
23. lis 2007

s tou stěrkou, musíte po setření otřít ty konce a ono to pak čáry nezanechává a časově to není žádné zdržení 😉

cecil
25. lis 2007

Kacko, já jsem na to asi natvrdlá...setřu, otřu do hadříku, znovu setřu a mám tam stejně cesty...ještě mám možná blbou stěrku.No na něco to svést musím, ne? 🙂

kacka.va
25. lis 2007

cecil: to je klidně možný, že je to stěrkou. Já měla taky jednu, která měla moc měkkou gumu a šlo to blbě. 🙂

novako
25. lis 2007

Ahoj holky, hlavně si nekupujte Mr. Muscle na okna! Dělá příšerné šmouhy a nic vám proti tomu nepomůže. Zlatý Clin.

med
26. lis 2007

Ahojky. Mně se stěrka neosvědčila, asi s ní neumím zacházet 😲
Já nejdřív umyju okna i rámy vodou s jarem - minimálně 2x, protože bydlíme blízko Jižní spojky, tak si dovedete představit, jak ty okna vypadaj ☹ Pak je přeleštím Clinem a švédskou utěrkou. Máme plasťáky, takže to jde raz dva.

consti
26. lis 2007

Ahoj holky a jak často je myjete? Já tak 2krát do roka, ale bydlíme s tetou ata je myje tak 10 x do roka ajá na to už nemám nervy. Podotýkám, že žijeme v domě, který má asi 50 oken 😅 😀 .

kapka
26. lis 2007

já je myji 4krát do roka,ale mohla bych je mýt klidně každý den,protože se naproti nás staví nové baráky,tak je pořád prach... 😒

consti
26. lis 2007

Kapka tak já bych je taky mohla mýt každý den, kdybych na to měla čas 😉 . Ale u nás umýt okna= strávit tím celý den. lézt pio štaflích atd.No děs. Dvakrát do roka mi to teda stačí 🙄 😕 😉 .

kacka.va
26. lis 2007

Já jsem taky pro mytí 2x za rok.

dida_tn
26. lis 2007

Ahoj holky, ja tiež umývam 2x do roka (podľa mňa 10x do roka umývajú ženy, ktoré nemajú nič lepšie na programe 😀 ). Najskôr vodou s jarom umyjem rámy aj hrubú špinu z okien, potom zotriem stierkou a nakoniec vyleštím Clinom s gázou (gáza sa mi osvedčila viac ako noviny, nezostávajú žiadne šmuhy).

haluskacz
28. lis 2007

potkala jsem pred casem pani, co v tehotenstvi lezla po staflich a spadla. Narodilo se ji tezce postizene dite ☹

Jinak ja zadny prostredky nepouzivam, jen hadrik z mikrovlakna. Nemyslim, ze se okna musi kdovijak lesknout. Jen proste aby nebyla spinava.

tiki
autor
28. lis 2007

Halusko, ono je to o tom, jak se clovek v tom tehotenstvi citi. Ja jsem mela dost male bricho a jen nekolik kil navic a v tom osmem mesici jsem neprosto nemela pocit, ze bych mela nejakou spatnou stabilitu. Mozna to uplne zodpovedne nebylo, ale mne fakt neprislo, ze delam neco divneho. V devatem mesici uz bych tam asi nelezla, tech poslednich par tydnu jsem trosku neohrabanejsi byla 😉

haluskacz
28. lis 2007

ta pani lezla nekdy z kraje tehotenstvi, takze to taky nemela nejak extra vysinute teziste. Nevim no, ja jsem taky v tehotenstvi lezla leckams... maminka ze me silela.

kacka.va
28. lis 2007

já myslím, že to není jen o těžišti, ale i o tom, že těhotné se mnohem častěji může zamotat hlava.

many
29. lis 2007

ahoj,tak já už mám okna umytý 🙂

dasap
29. lis 2007

consti: desetkrát ročně? 😲 😲 to má teta mytí oken jako koníčka ne?
já za ty tři a půl roku co tady bydlíme myla okna myslím jednou, ale už je to dýl a jak jsem je myla si nepamatuju 😎 ale máme doma stěrku, takže bych to viděla na vodu s jarem a setít stěrkou.
Jinak teda abych se měla na co vymluvit že jsem taková špindíra, tak já léta v práci kromě jiných funkcí dělala taky uklízečku, do čehož spadalo dvakrát ročně umýt okna a to byla tak děsně otravná práce, že jsem se toho děsila měsíc předem a dělat to pak ještě doma mě nic nedonutilo. Ale my tu máme asi čistý vzduch, protože ven ještě pořád vidím 🙂

kacka.va
30. lis 2007

no 10 x ročně to je skoro každý měsíc, tak na to nemám ani čas, i kdybych chtěla a já stejně nechci. I když je pravda, že je dost rozdíl mýt okna na velkým baráku, než v nějaké garsonce 😉

herminka
30. lis 2007

Mně připadá mytí oken 10x ročně úchylné 😀
Když kamarádka bydlela ještě s rodiči, měli veliký dům a ony s její mamkou na to měly takový systém, že když měla některá třeba půl hodinky čas, umyla některé okno, a tak umývaly okna průběžně po celý rok. To by mě asi taky zabilo, pro mě je nejlepší se psychicky připravit a pak to sfouknout za jeden den 🙂 (podotýkám, že máme dům s mnhadílnými kastlovými okny).

herminka
30. lis 2007

A abych se ještě vyjádřila k mytí - teď jsem umývala okna odvarem z mýdlových ořechů a celkem se to dalo, ale musela jsem to ještě doleštit Clinem. Na příští mytí už ale koupíme stěrku, protože v našem případě to jsou fakt galeje 😖

dendisa
30. lis 2007

tak jsem zrovna umyla tři okna - letos to s..u a myju jenom zevnitř, mám stejnou teorii jako Gedren. Hlavně, že je vidět ven. No, přejela jsem to hadrou namočenou v tom modrém z reklamy, co je v tom alkohol, nevím, jak se to jmenuje, a setřela jenom stěrkou. Myslím, že tak čisté to ještě nebylo.

jajinak
20. led 2008

Nejlepší je opravdu stěrka Umyju okno mokrým hadrem a pořádně setřu stěrkou.Pak se to ani nemusí leštit všeliakými přípravky.Max.to přeleštím suchým hadrem co leští sklo.