Na webu jsem našla v prodeji vodítko na dítě

barunka81
31. črc 2008

ahoh holky nasla jsem tohlehttp://www.farlin.cz/kojenecke-potreby/bezpecno...
to je prece hrozny jak to muze nekde prodavat............. 😠

nikka.vo
4. srp 2008

Tak já napíšu poslední k tobě a to sem, neboť to chci uvést veřejně na pravou míru a ať klidně naše příspěvky vymažou, mě je to jedno 😉

Možná si mě nepamatuješ, ale párkrát jsme se někde sešli v tématech a reagovala jsem spíš pobaveně, že jsi provokatér, ale že jako v pohodě. Nopak tvoje příspěvky kolikrát dávají celé diskuzi šťávu. Ale čím víc ses tu zabydlela, tím jsou tvoje příspěvky provokativnější, ikdyž sama píšeš že ne schválně. A čím dál tím víc to občas fakt přeženeš. No a je pravda, že nechápu proč jsi tedy na serveru o dětech, když tady nesbíráš inspirace, ale jen sem chodíš debatovat a to takovým způsobem,že pořád někoho rozčiluješ, schodne se s tebou jen málo lidí a to už mi nepřijde jako že to neni od tebe schválně. Já myslim, že jsem už nejednou někoho naštvala svým názorem, chápu tě v tom, že nejdeš vždycky s davem a neplácáš se do zad, neboť to taky nemám ráda. Ale občas si s holkama klidně zakvokám 😀 a souhlasím s většinou.

Co mě ale naštvalo v tomhle tématu je to věčný prohlašování, že soudíme něco, o čem nic nevíme (co mám vědět o kšírách 😉 ) bych se pořád opakovala a zatim jste mi na to s Poletuchou neodpověděli. A pak to tvé stálé prohlašování jak vy v UKto děláte takhle a Češi jsou takový a makový 😉 a vlastně uplně mimo 😝 Mám pocit z tvého projevu, že si sežrala Šalamounovo ho*no 😝
a víš všechno nejlíp. Vštípat tě rozhodně nehodlám, nenávist necítím, jseš mi ukradená 😉 a ukamenovat tak rozhodně ne, nedělej ze sebe chudinku 😵

No a mažte 😀

alcatko.j
4. srp 2008

😀 😀 Chtela bych neco pripsat, ale nevim co 😅

maart
4. srp 2008

...hihi, taky bych neco dodala, uz to tady ctu delsi dobu, ale taky mne nic chytreho nenapada 😕 ....je to ale urcite inspirativni poctenicko....Zanett a ne...ere Te tady trochu? Ja kdybych treba neplanovala koupi kokrspanela, tak bych asi na pokec o kokricich nechodila...jeeeee, to zni asi divne, ale chapes, vid? 🙂

maart
4. srp 2008

Abych se ale aspon kapku drzela tematu, tak voditko neeeeeee.... 😝 😝 😝 ....dve jsem zvladla bez reminku, tak to treti taky nejak ukociruju (doufam) 😎 .

maart
4. srp 2008

.....melo tam byt....ne....ere Te to tady trochu.....boooooze, fakt uz nepisu..... 😀

haluskacz
4. srp 2008

maart, to vis, ze ukocirujes, toho se vubec neboj 😉

maart
4. srp 2008

Halusko a kdyz holt ne....tak no problemo, kliknu na tu stranku a ksirky mam behem dvou dnu doma 😀 😀 😀 ..... 😉

nikka.vo
4. srp 2008

Alouši, koukej napsat něco plodnýho 😅 ... četla jsem, že by si ho pro Nelíka brala, ale jen by ses malinko styděla 😀 Pojď do mě 😀 No problemno 😎 😅

nikka.vo
4. srp 2008

Ha, maart je taky no problemo 😕 😀

kyri
4. srp 2008

je, koukám, že jste to tu celkem rozjely...

já teda chápu, že v zemích, kde frčí shopping culture, se vodítko neřeší, ale používá,
ale já bych do něj taky nešla - asi to není tím, že jsem češka (téměř), nicméně proto, že to není dle mého soudu dostatečně "attached" 😉

možná bych i dítěti dovolila, aby se cvičně "ztratilo" 😉

maart
4. srp 2008

Vis co Kyri, ja ani tak nekoukam jestli je to attached nebo non-attached, ale jde mi to proste a jednoduse proti srsti a tak nejak premyslim, jak a kde bych to pouzivala. Jde fakt o to, aby se ditko nekde neztratilo? Tak to pak snad...ale prisla bych si s tim tak nejak trapne, nevim, mam psa (kokrika prave 😀 ) a tak na toho to voditko pouzivam. Na deti proste ne.....mam takovy pocit, ze kdyby padalo a ja bych nejak nesikovne zatahla nebo dokonce vytahla 😕 , tak bych mu jeste mohla ublizit. Myslim, ze bych mohla vravorajicimu batoleti nohy spis podrazit nez mu nejak v padu zabranit. Takze asi tak. Pravda, v praxi to neznam, no zkouset nebudu.

...Zanett, ale vazne, jaky to je chodit na diskusi o miminech/detech/chteni mit dite a tohle vsechno nemit a nechti? Fakt me to zajima, je to pratelska otazka.

schnek
4. srp 2008

já jenom pořád nechápu, jak se v tom to dítě naučí chodit... to jako visí na těch popruhách a vy ho táhnete za špagát? to je přirozený? no a o pádech jsem se vyjádřila už včera... navíc jaký vztah si vytvoří dítě s rodičem, kterej ho vodí na špagatku...

claire
4. srp 2008

Já potkávám děti "na vodítku" každý den! Ale neviděla jsem tak dítě starší tak 2 let... asi už poté dokáže dost vyjádřit své výhrady. Nelíbí se mi to, ale rodiče, kteří to používají, si to pochvalují, že jim prcek nezdrhá.

simply.vero
4. srp 2008

Kyri, když se nad tím zamyslím svým permanentně zlehčujícím pohledem, tak mi to v určitým smyslu přijde až příliš "attached", ale právě že úplně v jiným slova smyslu než myslíš ty. 😅 😀 Skoro až "over-attached" 😀 No nic, to byl jen takový trapný vtip. Ovšem v tvém kontextu s tebou samozřejmě souhlasím, attached ve smyslu výchovy to fakt není.

Mimochodem (se tady musím pochlubit, jak jsem blbá, pardon za OT), když jsem prvně ve volné diskuzi zaregistrovala název tématu "Attachment parenting", tak jsem si myslela, že to jsou nějaké jakoby "spojené rodiny", které vychovávají děti v takové nějaké širší komunitě 😀 (prostě jsem si to blbě přeložila jako "spojené/svázané rodičovství" 😀) Vrtalo mi to hlavou, tak jsem si teda trochu zagooglovala a pochopila jsem (snad správně), že je to asi spíš "napojené rodičovství" (jako rodič+dítě a ne rodiče+rodiče) 😀 To je ta zrádná angličtina. 😉

haluskacz
4. srp 2008

simply 😀 😀 dobrej vtip

simply.vero
4. srp 2008

halusko, kterej? 😀

claire
4. srp 2008

Schneku, to "vodítko", co myslím já, není určeno pro dítě, aby se naučilo chodit! To je pro děti, co už chodit umějí a dokonce běhají. Jsou to jakoby kšíry, které jsou normálně třeba v kočárku, jenom je k tomu to "vodítko".... Matka třeba těhotná nebo s nákupem se potácí po obchoďáku a děcko se jí "nezaběhne", nebo jen omezeně.

maart
4. srp 2008

Claire, nezlob se....ale i tak je to, pro mne, naprosto silene....na te ilustracni fotce je ten chlapec uz urcite starsi nez 2 roky, no to by moje deti asi nechapaly, ze je chci uvazovat. Uznavam, snad na tom neco bude....pro nekoho...nevim, pro mne neprijatelne!!!! Vzdyt to uplne bije do oci!!!! Vyborne chodici a predpokladam i uz vcelku chapajici dite PRIVAZANE! Nene, fuj, NE!

claire
4. srp 2008

Taky se mi to nelíbí, ale používá se to. Ale říkám, že děti starší 2 let (odhadem) jsem neviděla.

schnek
4. srp 2008

claire, ale to je to samý jako na prvním odkazu. Já se spíš ptala těch, co tu psaly, že se v tom dítě učí chodit anemusí ho proto vodit za ruku 😉

claire
4. srp 2008

Je to to samý 🙂 Akorát na tom na začátku se skutečně o tom učení chození píše, kdežto tady je ten záměr myslím jasnější a logičtější.

schnek
4. srp 2008

no a já právě nechápu, jak se v tom to dítě nauči chodit. Když ho vedu za ruku, tak je to jasný, ale jak to funguje v těch kšírkách...

claire
4. srp 2008
schnek
4. srp 2008

aha, ale to je už trošku něco jinýho, ne?

maart
4. srp 2008

....Schneku, je to proste blbost, dite se na tom nemuze naucit chodit, spis si bude pripadat jako nesvepravnej chudinka...Oni to tam ti vyrobci jenom proste napisou, aby se toho matky chytly a treba si rekly:"Jeeee, uz mame doma pro naseho nechodiciho kojence uzasne choditko, tak potom na druhou dobu chodici jeste poridime tento uzasny reminek. Tak se moje dite nauci pekne chodit. Bez padu". Proste blbost no.

Nekdo holt oprasil vyrobek z doby pred 30-40 lety a protoze trh je uz narocnejsi, tak musel vymyslet dalsich x funkci, aby nekdo voditko koupil.....a muzu se s vami, damy, vsadit, ze jim obchody urco vzkvetaji 😉 .

maart
4. srp 2008

....tak jo nooooo, mozna min boli zada...... 😉

schnek
4. srp 2008

maart, já s vodítkem nesouhlasím 😉 jen to tady zaznělo jako argument pro a to hodněkrát, tak mě to prostě zajímalo 😉

claire
4. srp 2008

Trošku jiného ano, ale je to ten princip "učení" chodit, na který to není primárně určeno.

maart
4. srp 2008

Jojo, ja rozumim, ze nesouhlasis...ja samozrejme taky ne...a proste fakt nemuzu vymyslet, jak by to melo diteti chuzi ulehcit ci co. Takze jak rikam...blbost....