Na webu jsem našla v prodeji vodítko na dítě

barunka81
31. črc 2008

ahoh holky nasla jsem tohlehttp://www.farlin.cz/kojenecke-potreby/bezpecno...
to je prece hrozny jak to muze nekde prodavat............. 😠

simply.vero
1. srp 2008

Kitty, když už si hrajeme se slovíčky 😀, tak harness je ta část, co se připne dítěti na tělo. To samotné připínací "vodítko" je podle tvého odkazu "rein", což má na seznamáckém slovníku i mnohem horší ekvivalenty:

rein - otěže
- otěž (uzda)
- ovládat (4. p., držet na uzdě)
- uzda
- řídit
- držet na uzdě
- kontrolovat (držet na uzdě) 😀 😀 😀

Nic ve zlým, mně se to slovo "vodítko" taky nelíbí. Ale kšíry mi zní úplně stejně blbě. 😀

nikka.vo
1. srp 2008

kitty ... skoro jako ty plyšový 😀

simply.vero
1. srp 2008

Nikka.vo, tos napsala výstižně, tak nějak si to myslím i já.

nikka.vo
1. srp 2008

😵

kitty68
1. srp 2008

jako v ramci bezpecnosti je budu pouzivat jak pujdu navrch do parku 😀 pze tu jezdi jak hovada a v parku jak psala nikka ji vypustim na travnik

nikkousi kdybys mela zajem maji i ruzne jine druhy a barvy a rada je zaslu, treba byste je vyuzili s tatinkem 😀

nikka.vo
1. srp 2008

kitty, já bych chtěla zrovna ty růžové co máš ty 😀 ,myslim, že mu budou slušet 😎 😅 ... a uplně nejvíc by to bylo, potkat nás dvě společně v parku - jak venčíme svoje děti 😝 😅

Jenom si říkám... ty nechodíš do parku s kočárkem? 😕 Ten ochrání Ellouše líp a je fešněj jisto jistě 😅

kitty68
1. srp 2008

no az zacne chodit tak js uvazovala ze bych ho ani nebrala mame ten park tak 5 minut pesky a tlacit ji do toho kopce v kociku mi uz ted da pekne zabrat, ma 10.55 kg 😝

ja myslela ze byste je vyuzili s tatinkem jinak nez na mimi 😀

nikka.vo
1. srp 2008

no Dominik chodí asi dva a půl měsíce, baví ho to moc, ale bez kočárku s ještě netroufnu dál než kolem baráku takový malinký procházkování (beztak nikam s ročním ďáblem nika nedojdeš, ujde jeden metr správným směrem, 5 metrů opačným a co je hlavní - po určité době na mě natahuje ruce, že nechce chodit, je to na ně ještě moc. Takže ty jí můžeš vlastně dotáhnout domu za ty kšíry 😀 , já si musim ničit záda 😀

kitty68
1. srp 2008

ja si ji prehodim pres rameno na ksirech 😀

nikka.vo
1. srp 2008

😀 😀 😀 , tak že bych si je přeci jen...???? 😕 😕 😕 😀

kitty68
1. srp 2008

😀 napis adresu do ip

janickabez
1. srp 2008

já na tom nevidím nic špatnýho

caira
1. srp 2008

my budeme porizovat batuzek od little life, ktery ma ve vybave i voditko,ktere se pricvakne karabinou k hornimu uchu batuzku, takze kdyz se detsko uci chodit tak muze byt samostatne bez toho aby ho porad nekdo musel drzet za rucicku ale zaroven ho chranite pred osklivymy pady a zranenim..

http://www.littlelife.co.uk/out-about/index.htm

jen aby jste vedeli o cem je rec....

Ja takovy batuzek poridila kamaradce, ktere rocni holcicka akorat zacala chodit a nemuze si ho vynachvali, malou nemusi mit v golfkach nebo porad drzet za ruku, ona ma pocit svobody a jeji maminka se nemusi bat, ze vleti pod auto 🙂

kitty68
1. srp 2008

no peti muzes mi koupit tek kravkovy 😀

caira
1. srp 2008

Baru kravkovy bude!, koupim ji dva, dostane ten klasicky sedo ruzovy { ten jsem koupila pro malou Elinku a fakt vypada uzasne} a pak dostane Milku 😀

mumumu
1. srp 2008

No, mě to teda přijde docela úchylný radši si chudáka dítě přikšírovat než mu podat ruku, přirozeně dítě bude určitě mnohem vděčnější za tu ruku. A přijde mi, že ty kšíry (když nechcete říkat vodítko) moc na bezpečnosti nepřidají, ledaže by byla ta vodící část fakt hodně nakrátko, což možná je, bože to zní tak nechutně! Do života to dítěti nic dobrýho nepřidá, naučí se díky tomu velký kulový, to mi věřte 🙂.
Jak říkám, my jsme se tomu doma akorát nasmáli 😉

caira
1. srp 2008

mumu tak to je pekna blbost { bez urazky} dite za ruku vdecnejsi nebude, chce poznavat veci samo a ne byt porad drzeno za ruku jako nejaky "blbecek"..jak by se to libilo tobe, kdyby te porad nekdo drzel 😀
Dite se tim nauci rozhodne dost, treba samostatnosti! mozna pro tebe je to nic, ale pro me teda dost! takze k tomu tvemu : verte mi..rikam ja, ze neverim..my se zase tady smejeme temhle nazorum, kdyz rodice chteji dite porad jen drzet za ruku a nenechat ho at si zkusi chodit samo a chtit zaroven aby meli jistotu, ze si neublizi..takze kdyz to neznas z reality tak to nehan..

kitty68
1. srp 2008

no to je fajn ze jsste se pobavili, ale proc bych si mela nicit zada ohybanim kdyz nemusim ze jo

caira
1. srp 2008

kitty, nazory tech, co to znaji leda tak z filmu, kdyby s tim byly ve styku den co den jako my tady a videly ty benefity co to prinasi tak taky mluvi jinak 😉 nac se nad tim vlastne vubec zaobirat, ze? 😀

kitty68
1. srp 2008

no mas recht, hlavne ze se posmejou holky 😀

nikka.vo
1. srp 2008

caira, chce to klíd 😅 ... kdo říká že to dítě budeme vodit za ruku pořád 😕 ... Já ho mám buď v kočárku když jdeme po silnici a nebo ho pustim tam kde nehrozí nebezpečí (teda tam kde by mě ani nenapdalo, že se něco stane) . Řekněte mi teda, co je pro dítě lešpí? Když ho rodič čapne za ruku, nebo když ho uváže jako ty pejsky, které potkává v parku 🤐 a ví, že stejně neni svobodnej a nemůže si běžet tam kam chce? Můžu se zeptat od kolika do kolika roků to dítě máte a nebo vídáte běžne na vodítku? 😕

kitty68
1. srp 2008

niko normalne to tady ma fakt kazdy je to tu uplne bezna vec tak do 2 let rekla bych

janickabez
1. srp 2008

já myslím Niki, že je to na období, kdy se děti učí chodit, chodí venku a jaksi ještě neovládají ten prostor (než se naučí kam smí, kam nesmí), a taky když ještě namají 100% stabilitu, je jasný že na tom nebidi mít připnutý 3 letý dítko, který rozumí pokynum stuj, počkej...... a podobně

caira
1. srp 2008

Ja vim, ze to chce klid, kdy me vadi, kdyz nekdo hani neco, co treba v zivote nevidel v praxi..nebot fakt neverim, ze zrovna little life batuzku se po cr prohani tolik...treba ten co budeme kupovat my je cca na ditko kolem toho roku jak se zacne ucit chodit.. Ja to videla u male Ellen, jak jeste chuzi nemela zvladnutou tak porad padala a kdyz dostala batuzek tak mela proste pomaly dosed, protoze ji Zanet drzela aby nemohla spadnout dopredu na oblicej ale treba si sedla pomalu na zadek... u vetsich deti jsem to zatim nevidela, hodne u deti co se uci chodit {a hlavne si myslim, ze to i pomuze mamince od neprijemnych bolesti zad, alespon kamaradka si to nemuze vynachvalit, mala ji takhle zkousela chodit mesic nez jsem jim dala batuzek a rikala, ze je to neskutecny rozdil, ze ji tolik nevadi s ni ted vsude cupitat, kdyz vi, ze si tim neoddela zada}...Asi dite, ktere uz umi samo chodit si myslim,ze "voditko" nepotrebuje..teda alespon ja nevim proc by ho pak jeste melo mit.. 😉

caira
1. srp 2008

Janicko, presne jsi popsala to co jsem se snazila vyjadrit.tys to zvladla tretinou vet 🙂

nikka.vo
1. srp 2008

Tak já nevim jestli máme obrubníky jen u nás 😅 anebo jestli jen můj syn není sebevrah, co by seběhl s chodníku na silnici, ale on to prostě neudělá, protože to pro něj je překážka (ne tak lehce zdolatelná) a je pro něj mnohem jednodušší běžet dál po chodníku než mít nápad běžet do silnice 😕 . Navíc neni rozhodně tak rychlej aby mi utekl tři metry předemně a já ho nestihla chytit a usměrnit správným směrem. Když vidim že je rozjařenej, tak jde do kočárku. Pro mě je to fakt zbytečnost 😅 A pořád nevidim důvos dítě připnout na vodítko 😝

mumumu
1. srp 2008

Cairo, samostatnost na vodítku, jo? 😀 😀 😀

janickabez
1. srp 2008

prostě a jednoduše je to jedna z pommucek, nikdo nikoho nenutí, aby si to pořizoval, zcela je mi jasné , kde tohle všechno vzniklo, hned po tom co na nově odvisílali ženu, která své dítě přivazovala na vodítko od psa (venku kolem pasu), no a tak si někdo holt řekl, že tohle je to samý..... za nás měli všechny děti šráky v kočárku a když je matka odepla, měli jsme půl dne štáky na sobě aby nás nemuslei furt kšírovat a rozepínat... nikdo se nepodivoval.... tADY se z toho zase dělá mučící nástroj 🙄

mumumu
1. srp 2008

Cairo, jak to vlastně všechno tak dobře víš? Phoebe přeci ještě nechodí? Nebo máš jiné bohaté zkušenosti s dětmi? A holky žijící v okrese "jiné zahraničí", občas tu máte některé tendenci dělat tu z ostatních křováky 🙂, to fakt nemusíte, ono občas něco dorazí i sem a každý občas cestuje a má možnost vidět, jak se žije jinde, nebo má v zahraničí příbuzné, přátele apod...

nikka.vo
1. srp 2008

Ten baťůžek mi už tak ujetej nepřijde, ale pokud matka to dítě přidržuje za poutko na tom baťůžku a ne ještě na to připnutý nějaký vodítko. Mě nevadí takováhle pomůcka na případné zabránění pádu (což taky nejde dělat furt, to dítě se musí naučit padat samo). Ale předpokládám stále, že pokud dítě ještě neumí pořádně chodit samo, tak že s ním nepůjdu na betonový plácek, ale na trávu a tam ať si padá jak chce 😕 A jak píše cairo, že jakmile umí dítě samo chodit, což byl u mého syna opravdu asi měsíc a půl maximálně(už vybýrá neorvnosti a nebo si kicne na zadek) tak je to totální blbost kupovat 😉