Na webu jsem našla v prodeji vodítko na dítě

barunka81
31. črc 2008

ahoh holky nasla jsem tohlehttp://www.farlin.cz/kojenecke-potreby/bezpecno...
to je prece hrozny jak to muze nekde prodavat............. 😠

schnek
3. srp 2008

považuju to za koninu, výmysl, kterej má rádoby usnadnit matce práci. Já bych to nekoupila a kdyby mi to někdo dal, tak bych ho s tím hnala. Viděla jsem, jak v tom děcka vypadají a přišlo mi to vůči nim dost ponižující 😔 pořád se oháníte učením chození, ale dítě se nejdřív naučí doma kolem nábytku, pak se doma rozběhá i v prostoru a venku bude chodit až za dlouho potom a ujde pár metrů a už nebude moct nebo se bude držet za ruku. A nedokážu si představit, jak do toho upínám 2letý dítě. Navíc až se vaše dítka budou učit chodit, určitě je ještě tou dobou nebudete vodit venku a když už, tak mi přijde lepší vození za ručičky, než tahat dítě na špagátu... a co se týče obáváného ohýbání se k dítěti, já se nemusela ohnout ani jednou. Prostě podám Ondrovi prst, on se ho chytne a capeme. A sám si o ruku řekne, když se cítí, že tuhle překážku nezdolá. Takže místo vodítka doporučuju v dítku probouzet cit pro překážky 😉 navíc až dítě z vodítka pustíte, neudělá nic jiného, než že vběhne pod auto...

zanett
3. srp 2008

no jo, schnek, ale kdyz rodic meri 175cm a vys, tak to dite na nej nedosahne, aniz by se rodic nesehnul..Predstav si tatinka, ktery ma 185, jak jde na prochazku s ditetem, ke kterymu je zohnuty, aby na nej doshal (pac to dite na tatovu ruku nedosahne)...tak to si milej tatinek odrovna zada..ta teorie je tudiz dobra pro ty, co jsou vzrustem mali... 😀

schnek
3. srp 2008

souhlasím, že tohle je "problém", ale stejně bych to vodítkem neřešila. S tak mylým dítětem stejně nebudeš hodinu chodit venku. O. ujde kousek a chce na ruce, takže si myslím, že se to zvládnout dá i bez popruhů 😉

danae
3. srp 2008

My "vodítko" máme a je super. My teda máme jiné než na obrázku, to bych si asi nepořídila. Myslím, že naše je pohodlnější, protože přes hrudníček není jen kšíra, ale je tam plocha přes celý hrudníček, spíše jako tílko - nevím, jak to popsat. Dcerka má volnost a přitom já mám kontrolu i nad případnými pády - v pohodě ji to unese a ta její váha se rovnoměrně rozprostře. Myslím, že na to tu lidi nejsou jen zvyklí, ale když jdu venku, spousta lidí mi říká, jak je to praktické. Kamarádka si to pořídila, protože se jí dvakrát stalo, že jí dítě upadlo, ona ho držela za ruku, natáhla mu nějak vazy (to riziko je u malých dětí docela velké) a ručička pak byla den bolestivá. U silnic samozřejmě držím jak za "vodítko" tak za ruku, na chodníku capkáme na vodítku. Moc nechápu ty emoce tady. Každému vyhovuje něco jiného a věřte, či ne, děti se tímhle rozhodně netýrají 😅 Naopak to má dcerka mnohem radši než chodit za ruku, protože má relativní volnost. Já bych jí jinak všude držela za ruku. Už několikrát se mi stalo, že kolem nás úplně neslyšně prosvištělo kolo. Neumím si představit, že bych měla dcerku úplně "na volno" 😉

mikca
3. srp 2008

janikabez tak teda mě přijde o hooooodně víc nepřirozené vodit dítě ve vodíítku než za ruce..navíc pokud mám od mích děti zkušenost tak začínají se stavěním u nábytku a pak se zkoušejí sami pouštět tak navím proč bych ho měla tahat za ruce nebo ho poutat do vodítka..a když už chodit umí tak když jdu na "procházku" jestli se mu v tomto věku dá říct tak ho vemu za ruku ne...
je to opravdukaždého věc..mám dvě děti ani jednoho jsem nevodila ani nevodímvve vodítku 😝 ..tak nějak jsem si vždy stačila sama..naučila jak se chodí přes silnici a u toho manšícho jsem prostě vždy po ruce abych mohla kdykoliv bezpěčně zakročit

haluskacz
3. srp 2008

souhlas s xsipm a schnekem, asi nemam moc co dodat. Dite se samo chodit nauci, nepotrebuje k tomu zadne pomucky. Dokud je male a moc toho neujde, tak ho nosim. Kdyz uz je vetsi, tak ho nosim min. Kdyz situaci vyhodnotim jako prilis neprehlednou, nosim. Dite se opravdu musi naucit ty pravidla, jinak to nejde. Absolutni jistota je na miste, kdyz je jeste male. Pak uz si musi umet poradit samo. A pokud tu jistotu v matcine naruci jako male ma, tak s tim pak taky nema problemy.

dadous
3. srp 2008

Ahoj holky, to teda koukam co dnes lidi nevymyslí aby měli kšeft 😀

kalo
3. srp 2008

Mě to příjde bezvadná věc...nedavno jsem potkala rodinku, co měli takto "neříditelné" dítko na takovémto vodítku a přišlo mi to dobré. Když jdeš s prckem po rušné ulici plné lidí. Pěkně si ťapal a taťka mu tím akorát řídil směr /protože jinak by nikam moc daleko nedošli 🙂 /

Souhlasím s DANAE...Taky mi to připadá lepší, než tahat za sebou za ručičku padající dítě.
Když se tu v předešlých příspěvcích pozastavujete nad hrůzou "omezování osobní svobody" a učením kompromisů, tak když držíte dítě za ruku a ono zrovna nechce a řve nebo když ho uvážete do kočárku a ono tam být nechce, tak z toho má taky trauma a je ponižované????
😝 😝 😝 😝 To je trochu blbost, ne?? Ale věc názoru... 😉

dadous
3. srp 2008

Ja si ale myslím ,že když držíš mimi za ruku ,tak maš daleko větší cit v ruce než na vodítku ,ale jak říkaš, je to věc nazoru 🙂

nobody
3. srp 2008

zanett ... no vtípek to byl..ale nee zas tak stoprocentní vtípek
jde o ty děcka .... jestli jim to nevadí, tak si klidně voďte na vodítku jak nějakou fretku .. jestli jim to vadí, tak to rychle zničit

a teď je jen otázka... řekne ti to dítě, jestli to chce nebo ne? Snad mně rozumíš

dadous
3. srp 2008

No ja myslím že vodítko na děti není poslední zlepšovak 😒 to budem ještě koukat co všechno se objeví na trhu 😀 😀 😀

sisstin
3. srp 2008

nobody: pokud by to dítěti vadilo, tak to bezpečně poznáš 😝

kalo
3. srp 2008

A co dítě v dřevěné ohrádce?? To ti nepřipadá jak nějaké zvířátko v kleci aby nikam neuteklo??? 😵 /Když se tu bavíme o etice výrobků pro děti??/

sisstin
3. srp 2008

no..nebo postýlka se šprušlema co 😅 😅 😅 😅

haluskacz
3. srp 2008

vsak taky ohradka /postylka je vezeni, to doma nevedem 😀

nobody
3. srp 2008

já se teda osobně neabvím o etice výrobků ... ale ok, sisstin .... beru, nevím, jak to maj připnutý, holt jsem trdlo..takže zobecňuju

dadous
3. srp 2008

aha ja myslela že je tu řeč o vodítku 😉 a k ty ohradce: když si tam mimčo hraje tak proč ne ale nemužu posoudit my jsme ohradku neměli 🙂

sisstin
3. srp 2008

já bych si to nepořídila..ale nevidim na tom nic strašnýho..ale asi záleží, jakou máte životní filozofii 😅

nobody
3. srp 2008

jsem přemýšlel, jestli by nebyly špatný vodítka na důchodce 😀
a nějaký zpomalovací boty pro malý prcky .. (třeba špatný povrch cesty a "zákaz"běhu)... ¨

maličko ironie 😀

sisstin
3. srp 2008

nobody: na důchodce bych viděla jinou pomůcku, ale to radši nebudu zveřejnovat 😅

dadous
3. srp 2008

A ja vím jakou 😀 😀 😀

nobody
3. srp 2008

nemusíš 😀 😀

bihan
3. srp 2008

Ohrádku nevedieme, kšíry(vodítko 😀) by som nekúpila, ale beruškový baťúžek je úžasný 😵

janickabez
3. srp 2008

já nevím, zda o tom máme všechny stejnou představu, ale ta vodící část má max. 50cm, takže v případě pádu slouží stejně jako když dítko lapnu za oděv (třeba za kapuci nebo za rukáv nebo tak...) neměří to 2m jako vodítko na psa .... 🤐

iza
3. srp 2008

holky myslíte že naše matky takhle několik dnů řešily jestli nám dají kšíry nebo ne ? 😎 ...a co si budempovídat je to jedno a to samé..kšity pak nesundavaly,ale vodily nás v nich po parku....
mikca : notak teda nevím jak tvoje děti,ale moje díte se začalo stavět podélnábytku,pak kolem něj capkat ,pak capkat kolem mě a chytat se mě za oblečení,pak začalo na mě natahovat ručičky a chtělo abych capkala s ním..tzn ho držela nejprve za obě ruce a teď už milostpán chce držet jen za jednu...a běda pokud nechci..to je pak řevu...a myslím,že je to standartní průběh ne ? to tvoje děti se hned pustily a žačaly chodit samy?
vodítko mě osobně je fuk..kdo homáať ho má,kdo nemá tak je to taky jeho věc...co nemůžu vystát(hlevně ze zdravotního hlediska) je rvaní dětí do chodítek a nucení je k chození...tak to se teda příčí mě 😒

nikka.vo
3. srp 2008

IZA- čti pozorně... psala jsem, že pokud má dítě na zádech baťůžek a rodič ho přidrží občas za to poutko, tak to se mi ještě tak ujetý nezdá, jako když je k tomu baťůžku ještě vodítko a nebo když je v kšírách 😉

Já jsem dneska pozorovala Dominika na vycházce a pobavila mě představa jak za ním lítám a mám ho přivázanýho, protože syn nejde rovně, ale rád chodí sem a tam, dozadu, dopředu ... dokola! Zkoumá všechno kolem. Zasekne se u klacíku na zemi, najednou zmerčí o tři metry dál vajgl 😀 a letí tam 😀 A pokud mu chci dát nějakou svobodu, (vajg ho nenechám samo jíst 😀 ) tak bych za ním musela s tím vodítkěm lítat jak dementka 😅 aby si taky mohl chvilku jít tam kam chce. Pokud bych nechtěa lítat jak dementka, tak bych ho musela hooodně usměrňovat, pořád mu zakazovat jít směrem jakým chce on a to je mi teda ,,svoboda,, 😔 To už je fakt jak zvíře a to se na mě nezlobte.

Myslim, že to tu někdo přehání s tou sociálkou, to tu nikdo neříká 😉 , jen když vás s tím poktáme, tak si v duchu zaťukáme na čelo, toť vše 🤐 😀

Ohrádka se mi taky nelíbí, nevidim taky důvod nač tam dítě strkat, je to jen pro pohodlí matky. Pokud bych ho potřebovala někam ,,uklidit,, po dobu, kdy jdu na wecko, umýt si hlavu,nebo vyndat horkej pekáč z trouby, tak bych ho dala na minutku do postýlky. Potom ať si hraje kde chce. Nebezpečný věci jsme odstranili, stejně tak jsme odstranili věci z dosahu, u kerých nechceme aby je rozbil. To že mi vykramaří celou kuchyň je mi celkem putna, holt to dvakrát denně uklidim 😝

nikka.vo
3. srp 2008

iza,já se tu nechci hádat, ale to že své dítě vodíš za ruce neni taky kdo ví jak zdravtně v pohodě. Dítě má na chůzi přijít samo 😵 Mě jsou chodítka putna, když v tom to dítě není půl dne. Já svoje dítě vodila za ruce taky, ale ne tak, aby měl proplý hrudníček dopředu a na těch rukách mi vysel,to jako nééé. Ale alespoň nemám řeči na chodítka, protože mi to přijde prašť jako uhoď 😉

haluskacz
3. srp 2008

nikko - jenom dvakrat denne? 😀 😀 Ja neuklizim deti nikam (teda dneska uz, na prvni dite jsem tu ohradku mela, dneska se za to stydim) a stale jeste zijou a my taky 😀

schnek
3. srp 2008

niko, nepleteš si vození za ruku s tím, když dítě za ruce taháš, ještě když samo nechodí? 😉 když dítě samo chodí a jenom se tě drží za ruku, tak na tom nic špatnýho přeci není, ne?

nikka.vo
3. srp 2008

halus...jako že jen dvakrát denně uklízim? 😅 ... jsem rezignovala už, nedělala bych nic jiného. Uklidim to třeba třikrát, když už neni kam šlápnout 😀 . Ale jinak v poledne když jde spát tak to poklidim a pak než se má vrátit přítel, bo by ho jinak jeblo z toho bordelu 😅 a pak teda vlastně večer až usne, takže 3x 😅