Na webu jsem našla v prodeji vodítko na dítě

barunka81
31. črc 2008

ahoh holky nasla jsem tohlehttp://www.farlin.cz/kojenecke-potreby/bezpecno...
to je prece hrozny jak to muze nekde prodavat............. 😠

mataharyy
20. pro 2012

Ahoj,
chci se zeptat zda máte někdo nějaké dobré reference na kšíry, či vodítko i por větší děti... Dumala jsem nad tím že jim normálně na očko u batůžku připnu nějaký řemínek, vodítko a bude, ale pokud máte někdo nějaký návrh... 😕

Jináč pro všechny jenž to tak strašně odsuzují, tak má (nejen) včerejší zkušenost mě utvrdila v tom že si pořídím šňůru na děti a to ne jen na mladší, ale i na starší a ne proto že by se nedokázali držet za ruku, nebo by měli tendenci skákat pod auta (mladší sice ano, ale je to asi s ohledem na věk pochopitelné), ale pořídím si vodítka proto, že lidi okolo jsou hovada 🙄 Zatím co jsem se snažila dostat do autobusu kočárek, tak mi lidi druhé dítě vystoupili z autobusu, však na co čumět pod nohy, nebo být trochu ohleduplný, nebo pomoci s kočárkem a uhnout tak aby se s tím kočárkem dalo nastoupit... Lidi jsou ve většině fakt hovada a představa že za pár týdnů bych měla jezdit s kočárkem a dvěmi dětmi, tak už je mi teď mdlo... Spoléhat na to že mi někdo pomůže s kočárkem je ve většině utopie a doufat, že než nastoupím s kočárkem, tak mi někdo nevysune děti z autobusu, nebo netrpělivej řidič nezavře zatím co oni budou vevnitř/venku a já na opačné straně dveří... A po té co jsem nechávala tříletého syna hledat policií, protože odpochodval zatím co já jsem najížděla s kočárkem do obchodu (asi tak deset vteřin a byl v háji)...
Vodítko nepořizuji proto, abych děti uvazovala u sloupu, ale proto, že už nikdy v životě nechci zažít ten strach, když dítě zmizne 😝 Že to vypadá zvláštně, to sice ano, ale je lepší snášet odsuzující pohledy atp. (což už jsem naučená z dob kdy jsem děti nosila v šátku), než si pak někde tlouct hlavu, když se něco stane 😉

jarkalada
20. pro 2012

@mataharyy ahoj. Právě jsme se s dvojčatovýma holkama zamýšlely nad tímhle
http://www.slevomat.cz/sleva/ms45449-walkodile-...
Ano, člověk pravděpodobně vypadá za exota, ale kdo nezažil procházku s např.ročníma dvojčatama, prostě nepochopí 😖 😀
Nevím, jak maš staré děti. Na "vodítku", kšírách, nebo tomhle, nevidím osobně vůbec nic špatnýho - jelikož vím, o čem mluvím. I když sama vyzkoušeno nemám, neodsuzuju a kdoví, jestli do budoucna taky nepořídím.
Jak píšeš, není to přivazování dětí ke sloupu, nenaučí se tím "poslouchat", ale je to hlavně o jejich bezpečnosti do té doby, než budou mít rozum se samy držet mámy za ruku a mít přehled, co se děje kolem.
O tom mě přesvědčila naše včerejší procházka, kdy jeden letí na jednu stranu, druhej na druhou a uprostřed cesty stojí opuštěnej kočár 😎 😀 /podotýkám, že tudy nic nejezdí, takže si takovéhle "procházení" můžu dovolit 😝 /

mataharyy
20. pro 2012

@jarkalada To taky není marná věc 🙂 Děti mám v rozmezí dvou let, tedy nejstaršímu budou čtyři, druhému dva a novorozenec... On starší je už v tomto celkem kloudný (jistě, má úlety, kdy se rozběhne a jde jak střela), ale spíš po tom včerejšku jsem se fakt ujistila že to není ani tak kvůli tomu že je nelze uhlídat, ale když máš nastoupit např. do autobusu, tak to byl horor a to jsem měla včera jen jeden kočárek a k němu jedno dítě. Jde o to že dav lidí ho prostě donutil vystoupit, šlapali po něm tak dlouho než vycouval a já mezi tím nakládala kočárek, takže byli dvě možnosti, nechat sletět kočárek s jedním a vtahnout do autobusu druhého, nebo naložit kočárek, pak se otočit pro druhého, jenže mezi tím se tam narval další dav a tvářili se jak kdybych jim ubližovala, když jsem se snažila prodrat se pro druhého... Prostě horor, takhle když je budu mít přivázané u sebe, tak ve chvíli kdy se minimálně vzdálí, tak to poznám a budu moc reagovat dřív, než nervózní řidič zavře dveře 🙄
Jo dokud jsme bydleli na vesnici, bylo to v pohodě, auta tam jezdila minimálně (a většinou ne jako prasata), MHD tam taky nebylo takové, ale teď v Praze, to je něco a včera jsem fakt byla vyřízená a ne z "neposlušnosti a nevychovanosti" vlastních dětí, ale z chování těch co by měli mít rozum, tedy dospělejch okolo 🙄 Jen jeden mi pak může něco říct směrem k "vodítku" na děti a pošlu ho tak daleko, kam jen doběhne 😀

kubaka
22. pro 2012

@mataharyy já něco takového neodsuzuji naprosto, vřele doporučuji pořídit nějaký 150 cm dlouhý popruh, karabinu a zaháknout za dítě (pásek, poutko, cokoliv) Po tom, co mi malý zmizel coby 15 měsíční batole v OC Anděl a hledali jsme ho 20 minut s ochrankou, jsem použila řemínek z morčete a byl pokoj. On byl spokojený, že mohl běhat a nikdo ho neomezoval, vodítko mu nevadilo. Adolescenti se pochichtávali, matky malých dětí vyvalily oči "tojenápad". Naprosto mě to nechávalo vklidu. I venku jsme takhle chodili, než se naučil za ruku a opojení z toho, že umí chodit a běhat ho trochu opustilo. Důležité je to zařídit tak, aby dítě i matka dostali to, co potřebují. Dítě pocit svobodného pohybu, matka jistotu, že když sklopí oči do peněženky, robě nevezme roha. (můj případ) 😝

mataharyy
24. pro 2012

@kubaka No my jsme takhle hledali poslední den na Slovensku na náměstí, během několika vteřin (uklízela jsem si peníze a dávala peněženku do kabelky) byl pryč a hledala jsem já, manžel, do toho jsem tam měli druhého v kočárku, s tím se kdo ví jak běhat nedá, zalarmovala jsem policajty a když po něm vyhlásili pátrání, volala mi paní z pojišťovny že došel až tam 🙄 Málem mě vezli do Bohnic 😖 Jináč na Andělu je to masakr, už ne jednou se zasek u výlohy, nebo se propletl davem rychleji než já s kočárkem... Ufff 🤐

kubaka
24. pro 2012

@mataharyy S kočárkem to je opravdu náročné. Ono není nutné kupovat nic drahého, fakt stačí popruh s karabinou - na druhé straně trojzubec a klička - vyrobím, jestli budeš chtít, mám všechny komponenty !! I barevné popruhy,

On náš mrňous je úplný kliďas - tehdy se vrátil sám na místo, kde jsem nechala kočárek a paní, co s ním čekala ho vzala do náruče. Prostě si šel prohlédnout do HM stojan se šperkama, které ho tam děsně zaujaly. Tvářil se ve smyslu 😲 "kde jsi, prosim tě, bál jsem se, že jsi se ztratila". Mdlo se mi udělalo až když jsem ho měla bezpečně zase v kočárku. Oni jsou malí, mrštní a v davu zmizí jako králík v obilí. Nemáme šanci. První syn je křehulka a ten se mě vždycky držel jako klíště nebo přesně na dohled. Ohlídal se sám.