Na webu jsem našla v prodeji vodítko na dítě

barunka81
31. črc 2008

ahoh holky nasla jsem tohlehttp://www.farlin.cz/kojenecke-potreby/bezpecno...
to je prece hrozny jak to muze nekde prodavat............. 😠

dadous
4. srp 2008

Taky souhlasim s nikkou, lip bych to nenapsala 😉

nikka.vo
4. srp 2008

mumumu- asi tak 😉 Ikdybych žila nevím kde (UK a USA jsou asi nejstylovější, tak třeba tam 😅 ) tak názor nezměním, nikdy jsem nešla s davem a už vůbec ne bezdůvodně 😝 když vim, že se bez toho či onoho v pohodě obejdu 😝 a že se mi to zdá ponižující pro dítě je taky fakt, který nezmění ani to, že v tom uvidim každý druhý dítě a bude to modní 😝

mumumu
4. srp 2008

Jo, ruku na srdce, taky jsme národ pitomců, co se rádi tvářej, že jsou chytřejší než ostatní, když přičuchnou k životu někde jinde, to už jsem taky mockrát zažila 😀

nikka.vo
4. srp 2008

poletucho, teď jsi mě fakt pobavila...můžeš mi říct, co musim o vodítku vědět, abych na to mohla mít názor? 😀 😀 😀 🙄 (objektivní názor 😉 ) To to jako musim vyzkoušet, abych o tom mohla říct, že je to k ho*nu? 😕

dadous
4. srp 2008

možna že kdyby holky z jineho zahraničí žili tady v čechach měli by na to podobny nazor jako my 😉

haluskacz
4. srp 2008

mumu 😀

nikka.vo
4. srp 2008

na vlastní očí jsem to viděla též 😉

nikka.vo
4. srp 2008

dadous -tak třeba Zanett by nemela nikdy stejny nazor jako vetšina, ona jde vdycky proti proudu, to se nebojim...
ostatní možná jo, kdo ví. Ale třeba mají tu světovost v sobě 😎 😀

dadous
4. srp 2008

nikka:ja tu ještě nejsem moc dlouho takže vas moc neznam ale prudiči jsou všude 😀

nikka.vo
4. srp 2008

Ty woee, až teď jsem si všimla o tom, že potrefená husa kejhá nejvíc 😲 😲 😲 😲 To už je moc na mě 😠

haluskacz
4. srp 2008

tak kdypak to tu zavrou? 😀

kaczka
4. srp 2008

No já bych řekla k výchově češek a američanek asi toto!!Slyšela jsem snad jednou,že by děcko u nás pobodalo učitele,ale v Americe je každou chvíli,že někdo příjde do školy se zbraní a vystřílí tam půlku třídy!!A to je jen příklad!!Ale myslím dost názorné na výchovu u nás a třeba v Americe!Kde to vodítko je jistě IN 😉

poletucha
4. srp 2008

nema cenu se tu s vama dohadovat...jste jak supi 😀
ja ziju stridave v cechach i v zahranici...a nevim,proc bych se mela tvarit "chytrejsi nez pitomci v cechach" za to,ze neodsuzuju to co neznam 😎 ?
ano nikka- kritizovat neco,s cim nemas absolutni zkusenosti (i kdyz o ne nestojis) ...to je muj objektivni nazor,proste na tom nevidim nic ponizujiciho, to neni voditko, je to pomucka jako jakakoliv jina (uz zminovana ohradka,choditko atd....to pak muzem povazovat vsechno co detem nejakym zpusobem omezuje volnej prostor za ponizujici 😅
a uz vubec nechapu,co tu povazujete za prudeni... 😕

dadous
4. srp 2008

😅 to když je nějaka hadka tak to zavřou?

haluskacz
4. srp 2008

poletucho, neodsuzuju neco, co neznam? Tak to bych v tomto pripade tedy netvrdila. zjistim si o co jde a usoudim, jeslti se to slucuje s mym pristupem k vychove, ne? A kdyz se to neslucuje, tak to zavrhnu.

petrunka01
4. srp 2008

koukám..Zanet nezklamala 🙂 ..já jsem taky jen "nesvětaznalá Češka",a tak mi vodítko příjde pro dítě ponižující a jen pro větší pohodlí maminek
A to,že je to ve světě běžné,je jako záruka toho,že je to dobré? 😠
A samozřejmě si dovedu představit,jak to vypadá(jelikož jsem to viděla)a stále názor neměním

nikka.vo
4. srp 2008

poletucho...stále nechápu, co všechno musim o vodítku vědět, abych mohla kritizovat 😲 😉

Vždyť je to jen popruh a jeho smysl znám 😝 , tak co víc mám o tom vědět 😕

bihan
4. srp 2008

Nechápem, o akej novinke sa tu hovorí 😅 Ten popruh poznali už naše mamky a vôbec im ho nebolo treba 😝

poletucha
4. srp 2008

kaczka -tady nikdo ale nemluvi o vychove,co ma spolecnyho s ucenim mimca chodit po svejch?...ja absolutne odsuzuju vychovu v USA nebo US...a naprosto mi vyhovuje ta Ceska.
umim si zive predstavit,kdyz k nam dorazili jiny pleny nez latkovy...kolik takovejch jako vy to tenkrat zkritizovalo a ted je to naprosto normalni 😀
a nic,uz tu koncim...v klidu si tu dal omilejte jak je to strasny a ty matky co to pouzivaj jsou absolutne neschopny 🙄

nikka.vo
4. srp 2008

bihan 😀 přesněěěěěěěěěěěěěěěěěěěě - ono to stačilo říct jednou větou 😀

haluskacz
4. srp 2008

bihan jj presne tak

haluskacz
4. srp 2008

poletucho,

ono myslim tam neco spolecneho je - jde o celkovy pristup k diteti a k vychove a taky o nastaveni spolecnosti. Voditko je jedna mala kravina, ktera toho zase asi tak moc sama o sobe neovlivni, ale zaroven je to castecka, ktera zapada do urcity kultury a prave tyto veci jsou casto vyplodem dane kultury. Tedy ve spolecnosti, kde je bezne deti odkladdat do kolektivnich zarizeni, davat miminka spat do oddelene mistnosti, davat je do ohradek, aby si neublizily atd. atd. bude taky beznejsi pouziti podobnych pomucek. A zaroven se v techto krajinach musi debatovat o tom, jestli snizit hranici trestni zodpovednosti, protoze pribyva mladistvych gangsteru a vrahu. Ja bych to tak uplne na lehkou vahu nebrala.

Samozrejme tim nechci rict, ze pouzivame-li voditko na deti, jiste nase dite skonci v kriminale, ale ze si z dostupnych veci budu vybirat to, co se osvedcilo v nasi kulture, nebo treba i v jinych kulturach, kde podobne problemy nejsou 🙂

mumumu
4. srp 2008

Haluška to napsala pěkně...a já bych jen dodala k těm látkovým plínám, že jsem ráda, že už je zase celkem moderní je používat, sice by stačily i ty starodávné čtvercovky, ale díkybohu i vymoženosti typu finských imse vimse.

zanett
4. srp 2008

nikka; ja jsem nemluvila k tobe, a presto jsi mi napsala tolik prispevku 😀 ....ani se o to nesnazim, a presto te vytacim 😀

nikka.vo
4. srp 2008

zanett, mluvíš všeobecně, tudíš se to dotýká i mě 😉 Normálně mě nevytočíš, ale tentokrát mi bouchly saze 🙄

zanett
4. srp 2008

nikko, promin, ale my dve se nazorove proste neshodneme. Mne osobne to nevadi, pac jsem na to zvykla (prave naopak nejsem zvykla nekomu prikyvovat jako ovce a placat se vzajemne po zadech, jak spolu souhlasime 😝 ), a chapu, ze jsi jedna z tech, ktery by me odsud nejradsi vystipaly, protoze mam radikalni nazory, s nimiz vyslouzily matky nesouhlasi, dale proto, ze nemam deti a ani je neplanuju a nekoho jeste navic vytaci, ze nezapadam do ceske prumerne masy...mne osobne to nevadi, pac lidi jako ty potkavam casto i v beznem zivote a nejsem takovy nervak, abych je hned sjela, kdyz si nazorove nesedneme, ale mam cim dal tim min chut se tady objevovat, protoze tohle se stava server 'Matky matkam' a kdo sem nezapadne, toho rozliceny matky vystipou, pomluvi a kdyby mohly, tak ukamenuji 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petrunka01
4. srp 2008

Zanett,ale ono to často vypadá,že provokuješ schválně...tak se pak nemůžeš divit reakcím.A nemyslím si,že tě chce někdo vyštípat a už vůbec ne ukamenovat 😀 😀 😀 ,Je to diskuze,tak diskutujme

haluskacz
4. srp 2008

zanett, zase sis ovsem zcela dobrovolne zvolila (predpokladam tedy, ze te k tomu nikdo nenutil), ze budes prispivat na forum pro maminky, tak se nemuzes tak uplne divit, ze matky x deti si mysli neco jineho nez ty. To je prece zcela prirozene. Ja, dokud jsem deti nemela, jsem taky mela na spoustu veci naprosto odlisny nazor, nez mam dneska. Clovek se vyviji a deti k tomu docela dost prispivaji 🙂

zanett
4. srp 2008

petrunko, ne, neni mi uz 16, abych nekoho provokovala schvalne a reakcim se zas tak moc nedivim (a to, ze me nekdo vystipat chce, neni jen muj paranoidni pocit, coz vedi ty holciny, ktere mi pisou ne prilis pratelske IP..nehodlam jmenovat 😎 )

zanett
4. srp 2008

halusko, tahle diskuze neni o mne, ja jsem jenom reagovala na nikka.vo, nehodlala jsem rozpoutat diskuzi o sobe same....takze navrhuju, ze pokud mi chce nekdo neco sdelit, necht mi napise IP, od toho to tady je, ze (neb nas admin smaze) 😎 😝