Na webu jsem našla v prodeji vodítko na dítě

barunka81
31. črc 2008

ahoh holky nasla jsem tohlehttp://www.farlin.cz/kojenecke-potreby/bezpecno...
to je prece hrozny jak to muze nekde prodavat............. 😠

mumumu
1. srp 2008

Janičko, já to jako mučící nástroj nevidím, jen jako pitomost, nepřirozenou.

nikka.vo
1. srp 2008

vybírá 😅 , pardon

caira
1. srp 2008

Nika to fakt tvuj prcek v tomhle veku uz te takhle poslechne, ze by se fakt treba zastavil u prechodu atd? 😕 tak to je dobrej..to ja myslela, ze v tomhle veku to jeste nejak moc nechapou..atd 😅
..kazdy proste dela to co uzna za vhodne, ty to treba nepotrebujes, ja to rada vyuziju, hlavne kdyz se mala bude ucit chodit tak nez ji pri kazdem kroku drzet za ruku tak ji radeji budu mit s batuzkem na zadech..o tom je zivot, kazdy si delame co chceme 🙂

mumu: samostatnost za ruku? na voditku alespon ma obe ruce volny 😀 😀 a muze byt metr pred tebou..za ruku jde jak vezen 😀

Hele stejne se na tomhle neshodneme, tak co to proste nechat byt? 😀

nikka.vo
1. srp 2008

jani, já s to teda rozhodně nespokuju s žádným dítětem uvázaným na psím vodítku kolem pasu😉 , ani s žádným týraným dítetem ... já říkám jak to cítím i přes to, že se to někomu zdá jako super pomůcka. Vždyť si to používejte jak chcete: Jen vám spíš vadí, že někdo nesdílí stejné nadšení. Teda já nesdílím vůbec žádné nadšení 😉 V ČR to bežné není a všichni žijeme, hubu jsme si namlátili beztak nejvíc jako starší děti 😅 . Moje babička je neměla, moje máma je neměla, já je neměla, moje dítě je nemá a zatím jsme zdraví 😝 😝 😝

kitty68
1. srp 2008

no to je dobry napad 😉 tak fic zpatky na skype

caira
1. srp 2008

mumu a ohledne deti jo, mam bohate zkusenosti, nejen, ze jsem s detmi pracovala X let ale dokonce mam deti i v rodine 😅 to "cumis" vid 😀

janickabez
1. srp 2008

niki, mě vubec nevadí že nesdílíš nadšení, mě spíš vadí, to zase vypadá, jako by ti, co by použili vodítko, nesnášeli své děti a kdykoliv v kotnaktu s nima je připli na vodítko, to je tady pořád dokola ve všech diskuzích 🙄 .... prostě i ti, co považují kšíry za dobrou věc milují své děti, věnují se jim, mazlí se s nimi, podávají jim ruce a snaží se je vychovat co nejlépe, stejně jako všichni lidé.......

nikka.vo
1. srp 2008

caira, u přechodu se nezastaví sám na povel, ikdyž už na něj platí slovo POZOR a ve většině případů se zastaví 😉 , ale jak říkám, vidím-li přechod, neni odemně tak daleko, abych ho nečapla za ruku a nepřevedla ho, nebo neodchýlila od slinice. Holky, jde o to, že tak malé dítě jako je třeba Dominik prostě ještě neujde dlouhou cestu a beztak sedí víc v kočáru než chodí. A druhá věc je, že to dítě takhle malé jde málo kdy tím stejným směrem jako chce rodič, ani kšíry v tomhle nebudou nic platný a šáhnete radši po kočáru (bez kočáru jít ven je celkem statečnost ) pokud to dítě na nich nebudete fakt vláčet 😉
Beru i to, že to dítě připnete někde v parku a budete se vyloženě učit chodit, ale na procházení ne. Páč jak jsem napsala - tak to dítě je beztak na nějaký procházení se po chodníku na dlouhý štreky, že bych ho vypustila a běž si předemnou třeba kilák 😅

teď jsem tu řešila to připínání dětí co ještě tak dobře nechodí, nebo jsou malé na to aby pochopili slovo stůj a tak 😉

nikka.vo
1. srp 2008

Šmarjáááá, Jani... věř mi že mě ani na sekundu nenapadlo, že svoje děti mají rády méně...ježis to néééééééé 😕

Tak to je jen blbě pochopeno a to jako hodně blbě...to že nesouhlasim neznamená že si o vás myslim něco špatnýho 😲

Já si ráda vyměním názory, ale snažim se to dělat většinou s klidnou hlavou a teď teda klidná jsem maximálně, psala jsem si uplně v pohodě střeba s Kitty. To že v něčem nesouhasím ze mě nedělá oponenta ve všem 😉

mumumu
1. srp 2008

Cairo, jestli jde metr před tebou, tak mi netvrď, že ti nemůže spadnout na hubu🙂
No, jasně, nechme toho, ale stejně je úchylný tahat dítě v helmě na vodítku. Místo aby se v dítěti podpořila přirozená tendence si poradit, vyspívat, tak se mu všemožně brání ty zkušenosti někde nabrat. Mně přijdou hloupý i ty gumový povrchy na hřištích. Mně se to osobně osvědčilo spolehnout se na vrozené schopnosti člověka, moje děti většinou nechodily ani za ručičku (to je pouze lepší alternativa vodítka), nikdy jsem nepřiskakovala a nechytala je, aby nespadly a taky si troufám říct, že jsou mnohem šikovnější než průměr. Možná by byly i bez toho.. Jen názor z vlastní zkušenosti 🙂

janickabez
1. srp 2008

no ne každý má za cíl park, my si chodímme do parku hrát málo, a přijde mě tedy mnohem divnější přijít na písek mezi ostatní, tam si připnout dítko a chtít po něm aby se něco učilo, když je okolo plno dětí a jiného vzruchu, takže bych to spíše využila na klidné procházce, kde jsme jen samy

mumumu
1. srp 2008

Jo, Cairo, teď teda fakt čumím, jak umím!

caira
1. srp 2008

mumu, no urcite muze spadnout, kdyz mamina nedava pozor, ale to voditko je spis jako by prodlouzene ucho toho batuzku, vpodstate aby ses nemusela ohybat, ale kdyz vidis, ze pada, tak si to pritahnes a bud to opet zvednes, nebo alespon zmirnis dopad. Ja gumove povrchy na hristich bohuzel neznam..za nas to nebylo..je fakt, ze kdyby bylo, tak nemam doted jizvu na koleni od sterku 😖
my tu mame ted nove hriste kousek od domu a tam maji na zemi jakoby drt z kury od stromu nebo tak neco..jeste jsem to poradne nezkoumala, ale docela zajimave 🙂

Jdu drbat s kockama na skypu, tak dobrou vsem 😵

zanett
2. srp 2008

caira, ale jo, jsou tady ty gumovy povrchy skoro vsude 😉 Ty u nas vypadaji jako asfalt, ale je to cerna guma (chodila jsem tam s deckama jako aupair)...Na vetsich hristich je pak ta 'kura' jak rikas (casto v kombinaci prave s tou gumou 😉 )

sisstin
2. srp 2008

zanett: tys dělala aupair? Přežila to ta děcka 😅 😅 😅 😅 já bych to dělat nemohla 😅

zanett
2. srp 2008

sis; ty to nevis? 😕 Jo, delala, celkem u sesti rodin ve trech zemich (UK, USA a v Holandsku)...ale priznavam, ze to byl zahul a delala jsem to hlavne proto, abych vypadla z CR a aupairovani byl nejlevnejsi zpusob....ale uz bych do toho nesla, pac jsem dost stara na to, abych se nechala buzerovat petiletyma, rozmazlenyma Amikama, ktery si nevidej do huby....ale byl to dobrej zacatek 😉

sisstin
2. srp 2008

zanett: no britský děcka nejsou o moc lepší 😅

zanett
2. srp 2008

sis, jj, britsky decka jsou nejhorsi v Evrope (na to je dokonce studie, financovana britskou vladou, byla provedena loni a vyslo najevo, ze britsky decka jsou nejen v Evrope nejhorsi, ale PREDHANEJI i ty Americky.... 😝 )

caira
2. srp 2008

zanett :-} 😀 pravda pravda britsky deti jsou fakani 😠 ..ja si pamatuju prvni dite co jsem hlidala, spratek asi osmiletej, kdyz jsem ho chtela vzit z hriste domu tak mi rekl, ze nepujde, kopnul me do nohy a zacal mi zdrhat, tak jsem musela volat jeho mame aby si ho vyzvedla, ona prijela, zakazala mu co se dalo a vecer uz mu to vsechno povolina, fakanovi 😠 Nastesti jsem si pak nasla rodinu jinde a tam byly detska i mama fakt suprovy, tam jsem nakonec zustala pres dva roky 🙂

zanett
2. srp 2008

Caira, ty deti, co jsem v UK mela ja, nebyly zadny svatouskove, ale ti americti haranti byli jeste horsi (ale to bylo vlivem rodicu, pac ty americky rodice z tech decek byli doslova podelani)...petiletej kluk a trileta holka byli mistri manipulace a ja po navratu z USA byla z tech decek opravdu psychicky v haji 😒

achalteke
2. srp 2008

Já myslím, že to není nic tak hroznýho, bohužel jen špatně pojmenovaný 🙂

nobody
3. srp 2008

dobrý den

už máte nakoupený uzdečka, uzdy, lonže? 😀 😝

iza
3. srp 2008

nikka :ale přece to vodítko s batůžkem a ty vodící kšíry jsou skoro to samý ne? tak nechápu, že jedno je pro tebe ok a druhý je děsně špatný 😅 ...

meleri
3. srp 2008

moje super teta tak přivázala bratrance ke stromu a on se motal do kolečka až se v tom málem udusil, zatímco ona obírala jahody či co..drsňárna... ☹
ale já proti tomu nic nemám, třeba to taky budu potřebovat...rozhodně v tom ale někde dítě nepřivážu k plotu jak kozu! ☹

mikca
3. srp 2008

je to každopádně dost divné 😝 ..proč by se mělo dítě vodit za kšíry, když má ruce..a když na procházce spadne tak se zas zvedne...fakt nechápu smysl tohodle výrobkyu..to aby máma nemusela ohýbat záda...fakt lidi někdy vymýšlí samé blbosti..asi nemají co dělat 😝

janickabez
3. srp 2008

mikčo třeba proto, že se nemá dítě učit chodit s rukama nahoře 🤐 , pže je to nepřirozené a nezdravé, myslím že jsme ve fázi, kdy bychom je využili, ale jak to vidím, to aby se člověk bál, že na vás zavolaj sociálku, že vodíte dítě na vodítku 😝 😝 😝 😝 😎 😀

kalerat
3. srp 2008

tak já jsem koukala na ten odkaz a můžu říct, že mi to teda nepřijde jako něco hrozného. takže já bych si to klidně pořídila. 🙂

nobody
3. srp 2008

janička bez vodítka >

já bych volal hnedka 😀

zanett
3. srp 2008

nobody, to byl doufam vtip, protoze jestli ne, tak je jasne videt, ze to jsou vetsinou ti, kteri nemaji o vychove nejmensi paru, kteri delaji ze vseho nejvetsi halo...Kdyz jsem delala aupair, sla jsem na hriste s tehdy dvouletym sverencem a jak tam behal po prasne ceste vedouci k tomu hristi, tak z toho prachu zakaslal a nejaka babizna duchodkyne, co sla zrovna kolem, zacala hudrovat a nadavat mi, ze kdyz je decko nemocny, ze ho nemam tahat ven, ze nekoho nakazi...no udelala tam halo na celej park 😠 ..tenkrat jsem jeste neumela tak dobre anglicky, ale stat se mi to ted, tak babu zdupu na dve doby! 😝

xsipm04
3. srp 2008

holky, to snad nemyslíte vážně s těma vodítkama.

janičkabez: jestli se nemá dítě vodit za ruku, protože jinak drží rovnováhu, než když jde samo a osvojení samostantné chůze se mu tak znesnadňuje, tak to tuplem na nějakém vodítku visí a pokud ještě samo neumí chodit, tak mu k tomu vodítko rozhodně nijak nepřispěje.

Pokud už dětátko samo capká, dostává se do fáze, kdy se začíná osamostatňovat od maminky. Najednou už ho máma pořád nechová a nezajišťuje mu celodenní program, ale může si dojít kam potřebuje, podívat se kam chce. S tou nabytou svobodou je ale dítě nuceno zároveň převzít ve větší míře zodpovědnost za sebe, musí se postupně naučit, že už ho nikdo nonstop nejistí, že s přitom, co dělá, se musí ohlídat samo, že když poběží moc rychle a nebude dávat pozor, nabije se čumec, ale zároveń je to období, kdy je maminka stále na blízku a poočku po dítěti kouká a dává mu základní jistoty. Maminka tam je, aby když se dítě dostane do nebezpečné situace, vzala ho za ruku nebo do náruče, ukázala mu, že ta situace je složitá a zatím v ní bude potřebovat její pomoc a pomohla mu jí překonat. Zároveň se dítě učí, že existují určitá pravidla, která je třeba dodržovat (maminka mě vezme za ruku na přechodu a počkáme spolu na zelenou) a že žije ve společnosti, kde je potřeba dělat kompromisy (teď se s maminkou podíváme, jak po silnici jezdí auta, ale za chvilku s ní musím jít do obchodu na nákup). Dítě se učí přebrat zodpovědnost samo za sebe a být samostatné.

Nechápu, co se naučí dítě, které matka vede na vodítku. Že je pes, který má poslouchat pána? Sorry, ale žijeme v demokratické společnosti a tenhle přístup je trochu diktátorský.