Na webu jsem našla v prodeji vodítko na dítě

barunka81
31. črc 2008

ahoh holky nasla jsem tohlehttp://www.farlin.cz/kojenecke-potreby/bezpecno...
to je prece hrozny jak to muze nekde prodavat............. 😠

janickabez
3. srp 2008

Niki, já myslí, že jsi ani nepochopila pro koho jsou ty šráky určený...pokud má někdo dítko, co už normál chodí, tak tu myslím není co řešit, je to prostě prkotina na pár měsíců kdy dítě ještě zcela jistě samo nechodí, má tedy bránit pádum a podobně ....myslím že to nemá plnit funci - dítě tam nepoleze pže já nechci. Pokud se naučí lidi věci používat k čemu se používat mají tak se tu nemusí řešit kdo se chce furt dítěte víc zbavit a kdo je světovější matka.....
Ad ohrádky já jsem měla jako dítě ohradu na balkoně, Janina má starou ohradu a mmá jí jen 3 strany aby u ní mohla stát (pže to jí ted děsně baví) a 4 stranu měla volnou na libovolný odlez....postýlku má na spaní ....nikdy jsem jí nedala do ohrady ani postýlky vyřvat, uklidit ani nic podobnýho, obě místa má ráda a určo se tam jako vězeň necítí.....toť k používání ostatních dětských věcí

Izi to mi dělá malá, stojí asi 3 tejdny a teď zazala frčet kolem nábytku a volně se pouští do prostoru, ale zatím neovládá sed ze stoje a tak padá jako prkno rovnou na záda a na hlavu...prostě jsou to ty první kručky....

nikka.vo
3. srp 2008

schnek, jj to jsem myslela 😅 ... když ještě nemá ten jistej krok 😉 Když se ještě doposud samo nepustilo 😉 Asi jsem izu špatně pochopila 😔 To pardon

schnek
3. srp 2008

jani, ale pokud dítě jistě samo nechodí, tak venku ho asi nevodíš, ne? tedy alespoň naše venku chodilo, až když fakt jistě chodilo samo 😉

janickabez
3. srp 2008

já nevím ale na hřišti ji vyndám z kočárku, chvilku cape kolem lavky, chvilku baští písek 😀 , pak se doplazí k prulezce a postaví se u ní.... a když se chce projít mimo okraj lavky k prulezce tak jdu s ní samo za ruky.... vodítko nemám, ale uvažovala jsem o něm....prostě mi to na tohle období nepřijde nijak špatný....

nikka.vo
3. srp 2008

Jani, jak jsem tu psala... dokud se samo nepustí, tak bych ho na tom rozhodně netahala a doba, kdy se dítě samo pustí a pak už chodí bez pádu a nebo občasného pádu byla u nás max měsíc, ani ne bych řekla. Já nevim jak to chodí u jiných dětí, ale myslim, že Dominik není kdo ví jak nadané dítě. Ale prostě jak je ten správný čas tak si to dítě oťukává chvilku, jeden týden upadne na sebemenší nerovnosti druhý už sem tam něco vybere, třetí už vybere větší nerovnost atd atd 😉 A budu si pořád stát za tím, že se dítě naučí líp bez vodítka než s ním. Pády maj taky něco do sebe... mít strach z překážek, jak tu někdo dneska psal apod. Naučit se padat je taky důležitý 😉
Ne každý na tom vodí dítě, které se učí chodit, vodí na tom už i krásně chodící děti a to je to co mi vadí nejvíc. 😉 To je teď asi spíš o těch matkách z UK a tak, jak psali maminky žijící v zahraničí 😉

nikka.vo
3. srp 2008

a mnohokrát tu padlo na obhajobu, jak je to pro bezpečnost, např. vběhnutí dítětě do silnice. Dítě ti do silnice může vběhnout ihned co se naučí chodit, nebo za pár měsíců a stále nemusí chápat povel pozor, nebo stůj. A to už přeci podle druhých to vodítko mít nebude 😅 je to teda pěkně zamotaný 😅

janickabez
3. srp 2008

No já nevím, mé dítě asi není tak geniální a bohužel i přes to že nechodí samo, tak se pustí od čehokoliv od nábytku od lavičky ,od mé nohy po které se právě vyškrábalo do stoje, to se samozejmě = pád....no zítra s ní asi budu nuset hodit řeč, že se to nedělá 😀 😎 😉

janickabez
3. srp 2008

já bycho ho osobně použila jen v této době, kdy se učí chodit, abych zmírnila pád.... jestli si ostatní budou vodit později je jejich věc, ale zase si osobně myslím, že pokud děti poznají a ovládnou volný pohyb, tak už v tom nechtějí být.....

nikka.vo
3. srp 2008

Jani, já neříkám že je Dominik geniální 😕 ... Je to asi tím, že byl spíš trašně dlouho přpokáklej se pustit a asi si to nechal na dobu, kdy už na to měl. V 8 měsících by se nepustil ani náhodou, to je Janička borka co se ničeho nebojí 😵

Asi jsem to opět předtím napsala tak, že se to lehce špatně pochopí 😉

iza
3. srp 2008

nikka jo jo to si mě blbě pochopila 😉 ..já zas ty chodítka myslela..jako že někdo prdne mimi, co stěží stojí do chodítka a rozplývá se nad tím, jak se hezky pohybuje samo po místnosti..ech ech

schnek
3. srp 2008

jani, ale právě v tomhle období se dítě musí naučit "vyrovnávat", aby neupadlo a to vodítko mu to neumožní 😉 je to jenom chvilkovej přechod a musí zjistit, že když je tam hrb a šlápne na něj, tak padne a tak na to příště nepoleze. Nám malej díky naší nepozornosti sletěl ze schodů (naštěstí jenom ze 2 a bez následku) a od tý doby nahoru vyleze, ale dolu jedině za ruku, takže tam stojí a čeká, koho by se čapnul 😉 a ty páda přejdou a přejdou právě tím, že se naučí držet rovnováhu díky tomu, že má šanci to trénovat 😉

iza
3. srp 2008

schenk no tak to máš chytrýho chlapíka..ten náš sebevrah by si to šel během 5ti minut zopáknout 😅 😀

iza
3. srp 2008

teda jani..to je janička šikulka..takhle brzo 🙂

schnek
3. srp 2008

no ono to bylo fakt hrozný, letěli jsme k doktoru, vypadalo to děsně. Nejenom ta pekelná boule, ale letěli jsme z chalupy, takže dítě uřvaný, dobitý, ve špinavým triku a teplákách, hladový... no prostě rovnou zralý na odebrání 😀 ale párkrát to sám ještě zkoušel a to už jsme mu pak domluvili a nějak mu to došlo 😉 a vypadá, že ten pád si fakt pamatuje, vždycky se nás čapne, že čekám, že mi odpadne prst 😀

nikka.vo
3. srp 2008

iza..ok 😉

Schnek, přesně tak... Dominik si taky párkrát namlel u obrubníku, pak už ale stačilo říct u každé překážky pozor, pomoc mu jí překonat třeba. Později když jsem viděla ,že se blíž k obrubníku, tak jsem na něj zavolala pozor a on se zastavil. No a chvilku na to už jsem nemusela volat a zvládl to opatrně sám. Pokud je to vyšší, zastaví se a nepouští se do vekých akcí. Už odhadne na co má a na co ne. To byla otázka max měsíce než to všechno pochopil. 😉 To všechno se naučil od prvních krůčku cca za měsíc, nebo měsíc a půl 😉 Děti jsou pak opatrnější, než si vůbec myslíme 😉 přichytí se něčeho a tak. Co by se stalo, kdybych ho držela na kšírách a pak ho někdy konečně pustila volně... 😖 nevim, nevim...

mumumu
3. srp 2008

Schnek, malej neleze ze schodů pozadu? Náš teda jo, takže sleze cokoliv. Před měsícem u našich trávil spoustu času více méně o samotě na schodech, párkrát se trochu skutálel, ale nic hroznýho, neodradilo ho to, schody docela dlouhý, točitý...ale říkám, nechodil po nich, lezl (i když chodit už uměl). Sorry za off toppic příspěvek. Jináč stále kopu za matky bez vodítek, to je jasný 🙂

schnek
3. srp 2008

pozadu ne, to se mu nechce, nahoru po 4 a dolů za ruku a hrozně ho to baví. On sice umí slézt pozadu třeba z gauče, ale nedělá to, prostě se mu nějak nechce 😉

mumumu
3. srp 2008

Vodítko je nekontinuální 😀

mumumu
3. srp 2008

To je zajímavý, holt každej to má jinak 🙂

kyri
3. srp 2008

nedočítám začátek, ale téma mě zaujalo...
viděla jsem to poprvý v londýně, asi před 10 lety v shopping centru. docela praktický, když chtěli rodiče sledovat, co je za výkladama, příp. v krámech, a přitom neztratit někde potomka... 😀
ale je fakt, že mě to tenkrát dost vyděsilo, že tim jako suspendujou dítě na úroveň psa, nebo tak...
(ale dítě vypadalo spokojeně, bylo asi dvouletý, takže hrubou motoriku určitě mělo už v malíku, asi si prostě zvyklo na to, že chodí na vodítku, tak ani neprotestovalo 😅)

zanett
4. srp 2008

jj, kyri, ve svete to 'voditko' uz davno neni zadna novinka...to jen kdyz prijde neco novyho do CR, tak se z toho hned dela halo a lidi na to koukaj jak spadli z visne 😀 ....za dalsich 10 let bude mit voditko kazda druha rodina, ale ted je to holt novinka, tak se to musi poradne zkritizovat a pohanet 😝 😀

poletucha
4. srp 2008

zanett- naprosto souhlasim, ale vsadim se,ze te tu opet nekdo narkne za to,ze zijes v zahranici a z Cechu delas neandrtalce 😀 Bohuzel je to tak,ze ceska natura je co se tyka novinek dost neprizpusobiva a konzervativni...casto lidi u nas kritizujou mraky veci,o kerejch nic moc nevi 😅

nikka.vo
4. srp 2008

No tak to si piště, že hned někdo řekne, že z nás děláte neandrtálce 🙄 ... A hned to budu já, protože mě to fakt už vytáčí 🙄 Máme tedy vodítko používat jako novinku, jako že budeme IN když ho přeci používají všude ve světě, tam kde jsou všichni free a ochotni zkoušet nové věci 😝 😝 😝 Keciiiii! Používají to všichni, já přeci budu taky 😎 To je BLBOST!

Možná jsou jen matky v zahraničí až moc pohodlný a neschopný uhlídat svoje dítě. A poslouchat keci napřklad od bezdětné Zanett, ževodítko soudí někdo kdo o výchově nic neví, nebo co to včera psala. To že jsi dělala aupair z tebe dělá ženu znalou vychovy, aha! A matky co porodili, jsou s dítětem 24 hodin vědí prd a nedokážou samotné odhadnout, zda svoje dítě zvládnou s vodítkem nebo bez!!!! Nejsem neschopná, abych svoje dítě neuhlídala bez vodítka. Do teď jsem tuhle diskuzy brala v pohodě a klidně, ale tohle mě vážně naštvalo 😠

Češi ze všeho dělají halooo 🙄 skvěle! 🙄

mumumu
4. srp 2008

Holky, konkrétně za sebe mohu říct, že bych se tvářila stejně i pokud bych žila v UK nebo USA či kdekoliv. Můj přístup k výchově dětí je tady v ČR a možná nejen tu zatím celkem menšinový a bohužel i zde na koníku občas přihlouple kritizovaný. Ale co se divím, když sama kritizuju například vodítka na dítě, žejo.

nikka.vo
4. srp 2008

diskuzi - pardon (jsem jen negramotná češka 😀 )

haluskacz
4. srp 2008

nikko 😀 😀 😀

hehe zacina se tu schylovat k hadce, miziiiim 😀

mumumu
4. srp 2008

Nojo, tohle má Zanett ráda, dyť už to známe, ne? 😀

pirlenka
4. srp 2008

😠 😠 😠
Nikko, souhlas 😉

nikka.vo
4. srp 2008

Tak mě jen překvapilo, že už má i zastánce 😕 ...já mám prostě vlastní hlavu, nevidim na tom nic světobornýho, hodit dítě do vodítka. Jenže o tom vlastně vim prd, vim prd k čemu to slouží a jak moc užitečný vodítko je 😀 Nedokážu si to totiž asi ani předtsavit a už vůůůbec mi vastně nedochází, že bez něj, to nezvládnu 😝 😝 😝

poletucha
4. srp 2008

nikdo tu ale nepsal,ze na vec nemuzes mit svuj nazor...ale ze opravdu tu spousta z vas kritizuje neco,co v zivote nevideli ...(krome obrazku na netu) ....a ruku na srdce, jsme proste takovej narod. Ja dite jeste nemam a netvrdim,ze budu voditko nebo jakoukoliv jinou vymozenost pouzivat...ale proste to hned neodsoudim jenom kvuli tomu,ze "my jsme to taky nemeli a prezili jsme" 😕
btw. potrefena husa kejha nejvic 😉