Nadáváte si s partnerem během hádky?

karolinda
9. led 2009

Stane se vam, ze kdyz se s partnerem hadete, ze si nadavate? Ja uz jsem parkrat slysela, ze jsem hloupa, blba, na hlavu, ale take i, ze jsem blba egoisticka krava, ja uz jsem v efektu parkrat take neco rekla, ale mam takovy pocit, ze u meho partnera je to cim dal horsi, zacal s hloupou a zachazi dal a dal a zacinam mit strach, aby nebyl jednou i agresivni, a proto premyslim, ze se s nim rozejdu. Jemu 30, me 25, deti nemame a jsme spolu 2roky

terinda
10. led 2009

Karol a hádáte se často? 😕
Mám za to, že nadávky nepatří ani do hádání a může se to časem zvrtnou i k násilí. Pokud máš pochybnosti o tom, jestli Tě partner miluje i o vašem vztahu, tak není něco dobře...

tictac
10. led 2009

take si myslim, ze nadavky a urazeni nepatri do zadneho vztahu. Prece pokud nekoho respektuju, tak ho nebudu zadnym zpusobem urazet. Ja jsem MM za 10 let vztahu nerekla ani jednou zadnou nadavku, on mne taky ne a verim tomu, ze to tak zustane a ze se obcas umime zhadat 😀

supina
10. led 2009

U nás je bohužel ten slovník horší - jak u mě, tak u přítele.. Když si řeknem, že jsme blbí, nic to u nás neznamená.. Ovšem, pokud tvůj přítel dřív sprostý nebyl, asi by mě to zarazilo 😲

haninka
10. led 2009

teda mě kdyby někdo řekl že jsem kráva, tak nazdar. S MM jsme spolu 6 let a nikdy jsme si sprostě neřekli..máme k sobě úctu. Takže si nedokážu představit říct něco podobného jemu, ikdyž jsem vytočená jak vývrtka, ani mě to nenapadne..

sarinkam
10. led 2009

karolinda, už po dvou letech? Umíš si predstavit co by bylo za 10 let? My jsme začali nadavat až ted 🙄 po 18 letech a dvou detech 🙄

ajka83
10. led 2009

no jestli se muzu pridat tak mi to take prijde dost neprimerene a nevhodne.. jako i kdyby byl buhvi jak vytocenej tak jsou proste hranice .. a souhlasim se serinkam pokud si po dvou letech toto dovoli .. tak jak to bude vypadat za deset ?? 😖

skuli
10. led 2009

Mám sousedku, kde když se s manželem hádají,tak kráva a debil je slušné slovo.Mají občas období,že si vynadají do buzerantů,děvek,debilů a primitivů a jinak žijí celkem dobře.Pak spolu tak 2 dny nemluví a pak jim tak zase šlape 😝

ducky
10. led 2009

Přidávám se s názorem, že partneři by si neměli nadávat. Já jsem akorát jednou za 10 let ve stavu největšího rozhořčení řekla blbeček a byla tichá domácnost 😉
Ale taky jsem znala páry, kde si říkali čů... a pí... a taky jsem byla svědkem toho, kdy on řekl jí běž si vyčistit zuby, smrdí ti z huby a bylo to u nich v pohodě. Je ale pravda, že už spolu nejsou.
Podle mě, pokud to dva myslí vážně, tak by k sobě měli mít úctu a nenadávat si.
Pokud nejsou děti, poslala bych ho do ..... Opravdu to nadávkama může začít.

janickabez
10. led 2009

I já se přidávám k názoru, že by měli mít k sobě partneři úctu, my budeme letos spolu 10 let a nikdy jsem nic takového naštěstí nezažila, a doufám že nezažiju, jinak bude mít MM kufry u dveří... a tak samozřejmě ani já nenadávám sprostě jemu, jasné, že se někdy nepohodneme, ale ve vší uctě a slušnosti...

sisstin
10. led 2009

no..tak já když se fakt vytočim, tak se neznám...a MP to samé 😕

parybka
10. led 2009

Jani, už tak dlouho?? dobrý 🙂
mi se jenom zvedá obočí údivem, co to tu čtu.. za výrazy 😨 Mi říct partner, že jsem kráva, blbá nebo něco podobného, tak se pakuje rychlostí blesku.. Když už se naštvu, tak můžu říct - jsem naštvaná, něco mě se.e a proč, ale abych někomu nadávala, že je debil,blbec.. no to snad ne...

sisstin
10. led 2009

tak kráva je ještě slabý slovo 😔 já jsem strašně emotivní..a když mě vytočí..tak mít pistoly..tak ho snad odstřelim 😕

sisstin
10. led 2009

pistoli 😕

janickabez
10. led 2009

tak to když se přaštím nebo já nevím co tak jsem sprostá až až..... to lítaj všechny k..pipipíííííp, ale takhle jako na lidi neeee, Evi vždyť Vy jste spolu taky tak , ne?

Siss 😀 , jsem doma oděělila pro jistotu náboje od aparátu, MM ji dostal svatebním darem.... nechápu proč 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mesulka
10. led 2009

Tak u nás jsme se vždycky hádali ve slušných mezích, ale poslední dobou začal manžel používat takové výrazy, které bych nikdy nečekala. Zachází to už hrozně daleko, je to přímo ponižování a velice se pak diví, že si připadám jak kus hadru. Ve zlosti mi chce ublížit a pak řekne spoustu nechutných věcí...nejhorší je, že je cholerik a je strašně agresivní. A všechen vztek si vylívá i před malou. Už delší dobu uvažuju o odstěhování, ale dnes jsem si skoro jistá, že čím dřív to bude, tím líp 😔

janickabez
10. led 2009

Mesul, to jem i líto ☹ i já jsem cholerik 😝 😝 😝 , ale spíš, třískám věcma a kopu do nábytku, hážu plyšákama (vím že se nerozbijí a nic nerozbijí) a ječím jak pavián, ale slušně....
bohužel většina páru co se takjto hádaly (co jsem poznala), tak už spolu nejsou...

ducky
11. led 2009

Mesulko tak to je velmi smutné, ale uvažuješ správným směrem. Ponižování je totiž forma týrání a když to teď dělá tobě, mohl by to dělat i malé.
Přeji hodně síly 😔

georgine
11. led 2009

ahoj holky nemuzu to tady ani číst, protoze me to strasne žene do kroku , ktdrý u nás nepripadá v uvahu,ale nadávky jsou denne z obou stran na deti nehlede.. taky šílím a chtela bych to jinak ale nevim nevim..jen ten krok neudelám.. jsem docela dost svázaná...povinnostma 😖

ducky
11. led 2009

Georgine jsou páry, kde jsou nadávky normální a partneři se přesto milují.
Ovšem pokud nejsou děti nebo jak psala Mesulka, pokud tě partner ponižuje, to už zavání týráním a pak je třeba zvážit, jestli s ním zůstat.
Když jsou děti, tak je všechno o hodně těžší, ale zase si vezmi, co jim dáte do života, když si před nima nadáváte.
Taky ti přeju hodně síly, aby si našla tu správnou cestu 😔

georgine
11. led 2009

ducky to je práve ono me to vadi hlavne!kvuli detem... viš nikdy to neůýes brát tak jednostranně, všude je neco, nekde nejsou penize lidi se hádají, nekde jsou starosti a lidi se hádají a jak starosti jdou stranou tak je dobre.. jenom proste clovek nevi jak dlouho mám jeste cekat co mám jeste vydržet, chtěla bych videt do budoucna.. jestli too vsechno má smysl

ducky
11. led 2009

To je jasný, že to nejde vidět jednostranně. A je to určitě hrozně těžké, zvlášť když jsou děti.
Jen vy dva víte, proč se hádáte a jestli je z toho cesta ven.
A zkusit si s ním promluvit, případně zvážit pomoc v nějaké manželské poradně?
Taky to záleží na tom, jestli ho vůbec ještě miluješ a na spoustě dalších věcí.

georgine
11. led 2009

😔 😔 😔 😔 to je všecko těžko říct...jednou si nahoře jednou si dole.. nedky déle někdy krátce 😢

elitera
11. led 2009

No, my jsme se za 3,5 roku pohádali jednou a vydrželo nám to asi 15 minut 😝 Doufam, že to tak zůstane i nadále 😉 Blbeček je u nás celkem běžný oslovení jako reakce na nějakou koninu, co ten druhej vyved - myšleno ovšem výhradně v dobrým, asi jako "ty seš fakt neskutečně praštěnej (praštěná)". Když to tak čtu, asi bysme to měli omezit, než přijdou ratolesti, ať to neokoukají.
Do vztahu potřebuju, aby si mě chlap vážil. Jestliže by mě ponižoval, nemohla bych si vážit já jeho. A hádka-nehádka, nadávky do vztahu opravdu nepatří. Asi i mimo hádku bych si to přííííliš pamatovala.
Takže všem, kterých se to bohužel týká, přeju, aby se to vyřešilo ke všestranné spokojenosti 😔

ducky
11. led 2009

G. je to fakt těžký a napravit to musí chtít oba. Pokud to budeš chtít jen ty, tak je to předem odsouzené k záhubě ☹

Eli je to tak, ponižování zachází opravdu už hodně daleko. Někdo třeba nějakou nadávku skousne, ale kdyby mě partner ponižoval, tak s ním nejsem.
U nás naštěstí nadávky neexistují a ani moc hádky, spíš debaty. A před malou si rozhodně hodlám dávat pozor i na ty debaty, ty budou patřit jen do soukromí mimo doslech malé 😅

mesulka
13. led 2009

holky v pátek se s malou stěhujeme, docela se toho bojím, ale snad bude pak už jen dobře. Je hrozné, že dítě v takovém věku začíná chápat plno věcí a kdoví, jak by to bylo dál...aby pak z ní nevyrostl malý nervák 😖 no snad jsem udělala první krok ve správný čas, snad už není pozdě 😔 víte co je nejhorší? že tchýně s manželem naprosto souhlasí a utvrzuje ho v tom, že nejedná špatně 😠

lienka26
14. led 2009

Jednoho dne si kalif Hárůn al Rašíd jako obvykle zavolal vykladače snů, aby mu vyložil sen, který se mu v noci zdál.
“Zdálo se mi, že mi jeden po druhém vypadaly všechny zuby. Co si o tom myslíš?”
“Pane, to není dobré znamení. Ten sen znamená, že všichni tvoji příbuzní zemřou a ty zůstaneš sám, ” řekl vykladač.
Kalif se zachmuřil. Výklad snu ho natolik rozladil, že vykladače snů dal vyhnat z paláce a zavolal si jiného.
Ten mu na tu samou otázku odpověděl:
“Pane to je dobré znamení. Ten sen znamená, že budeš žít dlouho, a přežiješ dokonce všechny své příbuzné.”
Kalif si spokojeně mnul ruce:” To byl ale dobrý sen,” a dal vykladači, který mu ho tak pěkně vyložil, sto denárů.
Pak si zavolal vezíra a přikázal mu, aby našel prvního vykladače a omluvil se mu kalifovým jménem. Koneckonců řekl to samé co ten druhý, jen zvolil špatná slova.

I ta nejpalčivější pravda se dá říkat jemně.
Vlídnost je inteligencí srdce.

ducky
14. led 2009

Mesulko to chtělo určitě hodně kuráže a jseš dobrá, že si to zvládla.
Partner tě nemá co ponižovat a ještě před malou. A tchýně si nevšímej, ta musí držet se synáčkem, ne?

renda71
14. led 2009

tak my se naštěstí nehádáme,natož aby jme si nadávali,to je spíš u nás tichá domácnost,ale dřív nebo později jeden z nás prolomí ledy a je zase na dlouhou dobu klid.
nadávky a vůbec vulgarismy zásadně nejsou v našem slovníku už kvůli dětem protože těm jak je známo stačí málo a hned všechno pochytí,mám kamarádku která běžně svého muže oslovuje debile a zrovna dnes jsem byla svědkem,kdy její skoro tříletá dcera mojí 20ti měsíční oslovila taky tak,to pak nevím,jestli vynadat malé nebo její mamince.

tlapicka
14. led 2009

karolindo: Uplne me mrazi! My se teda nehadame a kdyz uz, tak nikdy nepadaji zadna ostrejsi slova. Spise zvysujeme hlas... jsme svoji 2 roky spolu celkem asi 8 let, ale jeste nikdy jsem od manzela neslysela nic podobneho, diky bohu za to!!! Na tvem miste bych hledala jinde!

rendo: urcite mamince 😉

ina.b
14. led 2009

My také spíš jen hulákáme a nejhorší nadávka je "blbý/á, pitomý/á ale jinak žadné urážky. A jsem za to ráda 🙂