Náhradní doprava - výluka vlaku. Musí mít dítě do autobusu autosedačku?

michaela666
14. čer 2022

Bude léto a u nás klasika - výluka na trati, místo vlaku se jezdí náhradní autobusovou dopravou.
Musí mít dítě do autobusu autosedačku, když v něm není místo pro cestování s kočárkem? Jedná se o hodinovou cestu přes vesnice do většího města. Údajně nejsou v autobuse pásy u sedadel, takže bych sedačku stejně neměla jak poutat.
Bohužel auto mít k dispozici nebudu.

Jak jste to řešily vy?

nijij
14. čer 2022

Ne v autobuse sedačku nikde neřeší

konidana
14. čer 2022

nijak, stejně jako v MHD se také nikdo nepoutá

michaela666
autor
14. čer 2022

Děkuju holky. Paní od ČD mi tvrdila, že mě vezmou jen se sedačkou, ale přišlo mi to moc komplikované.

lcn162
15. čer 2022

@michaela666 Tak ať ji čd zajistí.

shirilka
15. čer 2022

@michaela666 Když jsme takto jeli, měla jsem malého pomcelou dobu jízdy v nosítku na sobě a normálně jsem si sedla. Byla to cesta tak 40minut, po chvíli ho to už sice moc nebavilo ale navázal kontakt s paní za námi a ta s ním hrála kuk nakonec se řechtal celý autobus 🤣

michaela666
autor
15. čer 2022

@shirilka Nad tím uvažuju, ale malá už v něm nechce být. Hrozně se mnou bojuje a snaží se vyskočit ven. 😃 Snad nás taky zachrání nějaký spolucestující, protože mít jí na klíně nebo má sedačce asi taky dlouho nevydrží ( o bezpečnosti nemluvě).

maci299
15. čer 2022

Tohle je problém ČD,oni si musejí zjednat náhradní autobus,který má tohle ošetřené,místo na kočárky,pásy apod

krisstina93
15. čer 2022

Nemusí mít, dala bych dítě do šátku třeba. Ale jednou mě nepustili do takového toho mikro busu, byl to spoj v rámci města, že jezdil párkrát za den jen jednu trasu o dvou zastávkách a tam mě s malým dítětem bez sedacky nepustili.

zelenaesmolda
15. čer 2022

@michaela666
ja bych se pani zeptala jak tu sedacku chce pripoutat kydz tam nejsou pasy

syslounek
15. čer 2022

Pokud paní od ČD tvrdí, že dítě musí mít sedačku, ať ji zajistí. Vy jste si zvolila cestu vlakem, abyste toto nemusela řešit. Není vaše chyba, že oni mají výluku. Přece si nebude někdo, kdo sedačku vůbec nemá, sedačku kupovat kvůli jejich výluce.

veruuu_kubesovic
15. čer 2022

@michaela666 tak pojedeš náhradní autobusovou dopravou a dítě bude buď sedět u okna a nebo u tebe na klíně 😉 pásy tam opravdu nenajdeš...
A jinak výluka přece netrvá celé léto? U nás je to záležitost pár dní...

michaela666
autor
15. čer 2022

@veruuu_kubesovic U nás to je do konce roku, pokud stihnou termín. Předtím to bylo rok a půl jen na opačnou stranu... Upravují koleje pro rychlovlaky.

michaela666
autor
15. čer 2022

@zelenaesmolda Je pravda, že paní byla příjemná jak vidle v zádech co ji vůbec otravuju. Snad bude rozumný řidič nebo si aspoň přes prázdniny zajistí lepší autobusy s prostorem pro kočár.

shirilka
15. čer 2022

@michaela666 Ještě mě napadá, napsat oficiální dotaz mailem na České dráhy jak to budou mít zajištěno v případě přepravy kočárků apod.

martinka_33
16. čer 2022

Ne, opravdu mít autosedačku nemusí 😉 V tech zájezdových autobusech je akorát potřeba složit kočárek a dát ho do zavazadlového prostoru, řidič s tím pomůže. Jezdím s detmi často a většinou vše v pohodě 👍

eviicka
16. čer 2022

@michaela666 ještě mě napadlo, nedošlo k nedorozumění a nemyslela si ta paní, že máš miminko, které se bez kočárku/vajíčka neobejde?

lcn162
17. čer 2022

@syslounek nehledě na to, že už se vidím, jak tahám dítě, věci a tu těžkou sedačku z/do vlaku a z/do busu. A nakonec řešit, co s ní v cílové stanici.