Nákupy v Německu

fisa
25. srp 2008

Ahoj holčiny, nemáte prosím někdo zkušenosti s nákupy výbavičky v Německu? Prý je tam vše o dost levnější, tady je jednak obecně dráž a pak české obchody využívají momentálního babyboomu a účtují nehorázné sumy. Kočárek hodlám pořídit v Čechách kvůli snazší reklamaci, ale jinak bych se ráda vydala na pořádný nákup, ideálně do Drážďan. Budu vděčná za rady a tipy na obchody. Díky.

soanpe
11. čer 2009

my jezdíme do Drážďan a vždycky nakoupíme za zlomek toho, co by to stálo tady
oblíbený máme real, netto drog,miller a spoustu jiných.

vachovka
12. čer 2009

My sme boli teraz v sobotu vo Waidene na blsaku hruza des.Vobec sa mi tam nepacilo same haraburdy z povaly tam predavali.V centre to uz bolo o niecom inom.Obchodiky super v drogerke lacnota a potraviny hlavne sladkosti vyborne.

ivcam
23. čer 2009

Ahoj, poradíte mi prosím, kde je v německu nějaké odbchodní centrum od Plzně. Nebo obchody, kde se dá nakoupit dětské oblečení pro větší děti. Děkuji.

marionn
23. čer 2009

Ah 🙂 j ...

kto už niečo dražil a kupoval cez www.ebay.de? Videla som, že zlatouch. Prosím, napíšte, čo potrebujem, aby som mohla niečo kúpiť. Som tam zaregistrovaná, no neviem, či potrebujem aj účet alebo sa dá platiť zo Slovenska kartou VISA Electron? (Nemčina mi nechce vojsť sama do hlavy 😨 )
Ďakujem

pepies
24. čer 2009

Marionn,
e-bay je len sprostredkovatel obchodu, nieco ako mimibazar. mas tam v
principe dva druhy ucastnikov - jednotlivci a normalne obchody (ktore
maju na e-bay svoju ponuku). s obchodmi to je jednoduchsie, pri nich je
samozrejme, ze akceptuju platbu kreditnou kartou. potrebujes na to
kartu, ktora je "embossovana" - ma vytrcajuce cisla a pismena. taku
kartu je mozne pouzit tak, ze das obchodnikovi cislo karty, datum
expiracie, meno a pripadne bezpecnostny kod, ktory je napisany z druhej
strany karty embossovane byvaju zvycajne vsetky kreditky. debetne karty - take, co mas k uctu -
zvycajne embossovane nebyvaju a daju sa pouzit len cez PoS terminaly a
bankomaty
s jednotlivcami je to tazsie - platbu kartou priamo neakceptuje nikto. s
prevodmi je problem, ostava paypal - to je system na posielanie penazi
medzi ludmi. uz funguju aj na slovensku, takze sa staci zaregistrovat a
mozes fungovat. bud to robis tak, ze si tam ucet "nabijes" peniazmi
(normalnym prevodom z banky) a tie potom posielas ludom, alebo si tam
zaregistrujes kreditku a potom vlastne paypal tebe strhne platbu s karty
a tomu druhemu pripise na jeho paypalovy ucet peniaze. niektore obchody
beru aj paypal platby - mavaju to vyznacene pri aukciach. ked platis cez
paypal, mas este zopar vyhod - napriklad beru na seba riziko, ze
obchodnik je podvodnik a garantuju ti vratenie penazi do urcitej (celkom
slusnej) sumy, ak nedostanes objednany tovar.

Myslim, ze najlepsie bude, ak sa zaregistrujes na paypol.com, aby si mohla robit prevody. 🙂

marionn
24. čer 2009

Ahojček pepies,
ďakujem véééľmi pekne. Potešilo ma to. Si mi to vysvetlila polopatisticky 🙂 Tak asi znovu zapojím slovníky do práce! 😅 Prajem krásny dníček! 😉

pepies
24. čer 2009

marionn rado sa stalo, neboj, google Ti to prelozi a keby nieco, napis, v nemcine sa "trosku" vyznam 😀
papa

handula11
25. črc 2009

Ahoj,jsem tady poprvé,tak se předem omlouvám pokud už se zde na toto někdo ptal,ale sháním adresu prodejny oblečení pro děti Topolino v Drážďanech....prosím nevíte kudy kam :o))).Moooc děkuji předem Hanka

kathiel
19. srp 2009

Ahoj maminy.Chtela jsem Vam jen napsat ze v C&A se opravdu vyplati nakupovat detske obleceni a jeste levneji se da nakupovat v obchode jmenem Family zkuste se podivat na jejich Str. www.ernstings-family.de ja tam nakupuju zkoro porad!Dziny a to opravdu kvalitni ne jako ty od vjetnamcu ze jsi sednete a za 5min.mate vytahany kolena tam sezenete za 10eu.a min!Trika kolem 2eur.atd.to v Cechach za tuto kvalitu opravdu nesezenete!

berynka
22. srp 2009

Ahoj, fakt můžu potvrdit to, co píše Kathiel. Topolino je dobrá kombinace přiměřené kvality a super ceny a to mají i slevy. Řada věcí se dá koupit i na MMB, ale to se mi tedy zdá s velkou přirážkou 😉 .

orchidei
26. srp 2009

Ahojky tak jsem si tu napsla spoustu obchodů a chci se zeptat, zvládnu tam nakoupit když německy neumim ani štěknout? A když pojedu to toho chamu nebo regensburgu tak ty obchody se dají najít dobře nebo si musim zjistit kde přesně jsou?

ver31
21. zář 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda se opravdu vyplatí nakupovat v Německu plenky (pampers), kosmetiku, bio výživy Alnatura, Hipp a další a mražená bio zelenina, případně maso. O prázdninách jsme byli v Rakousku a ceny v DM drogerii byly překvapivě stejné jako v ČR. To samé bylo s dětským oblečením v HM a CA (výběr byl tedy větší) 😀. Díky za info.

terezita
21. zář 2009

ver, ja v nemecku nakupuju moltexky, ty tam vyjdou na 9eur a tady stoji pres 400,- ty se vyplati. v H&M a C&A jsem tam taky dost casto nakupovala, vyber tam byl vetsi a slevy mi prisly vyraznejsi nez u nas. a hlavne tam meli casto ve slevach veci, ktere se u nas zacinaly prodavat.
jinak co si dobre pamatuju, tak maso bylo v nemecku vzdycky drazsi, ale naposled jsem ho tam kupovala pred 2 lety.. tak me mozna holky co tam ziji opravi.

shaolin
22. zář 2009

ahoj mamky, já nám Německo za kopečkem- malé obchody Schlecker, Lidl, Kik, atd. Hlavně v Kiku kupuju na malou oblečení. svetřík za 5€, punčocháče za 0,5€, džínky za éčko a tak. Ale musím říct, že tam nechodím až tak a raději zajdu do většího obchodu (globus.de), kde PŘEDEVŠÍM akceptují platební karty. To je pro mě hodně důležité, protože věštinou nevím přesně co budu kupovat- koupím to co se vyplatí a v takovém množství jakém budu chtít (mít peněz na účtě). Jen doporučuji před odjezdem zkontrolovat platnost platební karty 😀

V malých obchodech (potraviny, grogerie) blízko hranic se mi často stane že zboží mají třeba jen ve dvou exemplářích, takže si nemůžu koupit přesně to co chci. Velmi se mi tam vyplatí jezdit nakupovat kaše, hlavně velké jablečné přesnídávky- Apfelmus (do toho malé namačkám jen banán, nebo cokoli, nebo jí to dám jen tak), sklenice 720ml stojí 0,5€. Musím říct že ten sortiment celkově je jiný, lepší než u nás. Plenky např. Pampers jsem nakoupila 120ks za 22€ v akci- to sice NENÍ levnější, ale pojedu si je tam koupit znovu, neboť ty jejich jsou mnohem lepší než ty co se prodávají zde.

zatecanda
13. říj 2009

Ahoj, přemýšlíme s manželem, že bychom letos vyrazili do Německa na nákupy, můžete mi někdo poradit kam je tak nej zajet a co vše se tam dá sehnat? Díkys. 😉

myska25
3. pro 2009

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, zda někdo jezdíte za nákupy do Německa? Chceme si tam s manželem udělat výlet a tak bych potřebovala radu, kam je nejlepší zajet?

Ještě by mě zajímalo, zda se v obchodech dá platit kartou?

Díky za Vaše rady a zdraví Vás Míša

martimarti
3. pro 2009

Záleží na tom, kde bydlíš a kterým směrem se chceš vydat? 😉 Německo je veliké 😉

myska25
3. pro 2009

jsme z Prahy

a je jedno kterým směrem pojedeme, potřebujeme prostě poradit 😉 😉 kde se dobře nakupuje, nejedeme pro určitou věc, prostě se podívat a hlavně jestli mohu platit kartou??? Nevíme totiž kolik tam necháme, tak nechci měnit na Eura.

Díky

terezita
3. pro 2009

ja mam visu s cipem a tu mi neberou akorat v edece..

martimarti
3. pro 2009

Mysko, tak to by jsi měla asi nejblíž někam nahoru - Drážďany atp. Tam to bohužel neznám, ale jezdí tam myslím Soanpe, je také z Prahy, tak jí napiš do IP, určitě ti poradí. Drážďany jsou nádherné, byla jsem tam jednou po muzeích a galeriiích, ne na nákupech...a byla jsem okouzlená.
Já to znám trochu v Bavorsku, pořád po dálnici na Plzeň a Rozvadov by jste to měli rovnou do Regensburgu, nádherné město, úžasná předvánoční atmosféra a trhy, než se malá narodila, tak jsme tam jezdili každý rok, střídali jsme to s Pasovem, super nákupy.
S kartou neplatím, vše na dřevo, takže tohle neporadím 😉

mmmk
3. pro 2009

Mysko, o te karte jsem ti psala na strese. Visu berou jen v Orsay, HM a Pimkie.

V Drazdanech je dobry jet do centra mesta (auto nechat nekde na okraji, garazi a parkovist je tam dost), tam je Pragerstrasse a potom AltMarktGalerie - velke nakupni centrum. Mimo mesto za neco stoji Elbepark.

Chemnitz - podobne obchody jako v Drazdanech, vic nakupnich center s moznosti parkovani (na okraji mesta, mimo mesto u dalnice), v centru mesta se da na urcitych mistech parkovat zadara cely den. A neni tam tak moc prelidneno a jede se tam i relativne pohodlne (na Chomutov). Kdybys chtela presna mista, napis, poslala bych ti presnou adresu.

myska25
3. pro 2009

Holky děkuji za rady,tak Soanpe jsem napsala IP, tak uvidíme ještě ta co mi napíše a večer se podle toho domluvím s manžou.

pavlik76
3. pro 2009

Dobrý den, poradítem mi, kdy v Německu začínají výprodeje? Někde jsem četla, že ty velké slevy začínají až poslední lednové pondělí. Stále to platí, nebo můžeme jet už dříve někdy začátkem ledna? Předem moc děkuji.

mmmk
3. pro 2009

Pavlik, tezko rict. Nemecke HM ma ted v e-shopu 50% slevy, videla jsem slevy i ve Vero Mode (na zimni veci). Podle me to zalezi na kazdem obchodu, kdy se slevama zacne. Obecne se da rict, ze u vetsiny je to hned zacatkem ledna 😉

marrakech
30. pro 2009

Ahoj, kupoval jste nekdo v Nemecku i "vetsi" vybaveni nez obleceni a potraviny? Namatkou jsem se koukala na nemecke stranky a napr. nabytek do detskeho pokoje (postylka, prebalovaci pult,...) vysel pomerne levneji nez v CR.

bury
30. pro 2009

marrakech - my kupovali v Německu kočár a ten se teda vyplatil dost. ale záleží na tom, jestli žiješ někde blízko hranic. kdybych bydlela dál, tak do toho asi nejdu - už kvůli reklamacím. na nábytek jsme taky koukali, ale zatím jsme chtěli stejně koupit jenom postýlku a komodu, na kterou si dáme desku na přebalovák a tak jsme se rozhodli pro Ikeu. Byli jsme jenom v jednom obchodě a ceny mi přišly fajn a za ten opravdu kvalitní nábytek bychom v Německu dali míň, než tady....

marrakech
30. pro 2009

bury, diky, bydlim v Praze. Po dalnici napr. do Drazdan to je kousek. Ja bych rada "rostouci postylku" a k tomu ladici prebalovak, ze ktereho se pak stane normalni komoda. Rada bych, aby nabytek byl kvalitni a zustal s ditetem dele. Takze hledam neco dobre kvality. A v Cechach je vsechno (nejen veci pro deti) celkem predrazene. Naucila jsem nakupovat (hlavne obleceni)pri vyletech kamkoliv do zahranici a zatim vzdy o dost levneji nez v CR. Nemluve o vetsim vyberu. Proto uvazuji, ze i k miminkovskym vecem se postavim stejne.

bury
30. pro 2009

Do Drážďan jezdí nakupovat soanpe, tak se třeba ukáže a dá ti nějaký konkrétní typ. já jsem ze západních čech, takže jezdím úplně jiným směrem a do německa to mám blíž, než do většího českýho města, takže já tam nakupuju opravdu hodně - stejně jako celá naše rodina. v Drážďanech bude určitě nějakej větší obchod s dětskýma věcma a na nábytek většinou reklamaci uplatňovat nemusíš. asi bude nejlepší se jednou sebrat a pořídit komplet výbavu. třeba zrovna to oblečení je tam fakt levnější.