Nápady na "vzdělávací a zábavný program" pro děti

blandik
11. led 2012

ahojte, po domluvě zakládáme toto téma, kde chceme vytvořit prostor pro vkládání zpracovaných programů pro rozvoj dětí..můžeme si tady tedy předávat nápady, příběhy, aktivity, které děti zaujaly, dávat odkazy na stránky pro rozvíjení předškolních dětí. Těšíme se na příspěvky.

andu
12. led 2012

@dagina : Ad písmenka.. Aminku docela zajímají, zatím si jich pamatuje pár. Ale začala se na ně ptát tak nějak sama...

betelgeuzz
13. led 2012

@fender máme přibližně stejně staré prcky, co třeba letí u vás? Ali dostala na Vánoce tohle a teď si s tím hodně vyhraje http://www.hracky-honzik.cz/atn-sk-Oblkni-si-sv..., také jsem jí koupila Den a noc, to si párkrát složila, ale že se to skládá podle předlohy zatím nechápe, takže už jí to moc nebaví. Nedávno jsem jí udělala kartičky na přiřazování barev, to jí taky hodně ze začátku bavilo, nejdřív to přiřadit neuměla, ale te´d už na 100%
Jinak nápady, co tu holky dávají jsou super, ale asi to pro Ali ještě není, takže zatím si to jen ukládám.

fender
13. led 2012

@betelgeuzz ahoj, tak u nás jsou momentálně č. 1. samolepkové knížky 🙂 pak ho hodně baví dřevěné pexeso, máme tyhle http://pojdmesihrat.cz/detail/Drevene_pexeso_Vo... a tyhle http://pojdmesihrat.cz/detail/Pexeso_zviratka.html, podle toho mu i kreslím obrázky.
včera jsem ale objevila u nás v obchodě ve slevě tuhle knížku http://www.knihkupectvicaslav.cz/zvirata/d-97762/ je tam vždycky krátké povídání o zvířatech a pak jsou k tomu vkládačky z toho je úplně hotový, koukala jsem, že mají i víc druhů tak uvažuju, že mu posléze nějakou ještě objednám.
a pak klasické dřevěné kostky a duplo, s tím si taky hodně vyhraje, malování ,kreslení, pastelky, vodovky, prstovky,....

fender
13. led 2012

a pak teď aktuální fascinace vodou, takže napustím vodu do dřezu, vezme si tam naběračku, lžičku, hrneček, kelímek..... a přelívá a přelívá a přelívá 🙂

reruna
13. led 2012

@betelgeuzz my máme teď tuhle hru na barvy a tvary http://www.mamanek.cz/spolecenske-hry-karty-a-p...
jinak u nás letí přelévání vody jako u @fender, pak jednoduchá puzzle, malování vodou, lepení samolepek, lego a autíčka kam se podíváš....

betelgeuzz
13. led 2012

@fender @reruna tak to je podobné jak u nás. Mě hlavně zajímalo, jestli už s dětmi děláte aktivity, o kterých se zde píše. Ale asi je na to ještě brzo.

dagina
13. led 2012

Ahojky,
sice to je chabota o proti ježčímu příběhu a týdennímu programu na auta, lodě..., ale u nás teď docela letí - U Luci 3 roky -obrázkové člobrdo Pojď si hrát, cvičí si u toho trpělivost, umění prohrávat - zatím teda neprohrála 🙂, vydrží hrát i celou hru až do konce- toho si cením dost. TAké jí hrozně baví SEVA, stavíme z toho (nejen) silnice - hodně sama postaví....jéééje, to by šlo skloubit s programem od Majatob🙂.
Takže asi pomalu najeden na abecedu, občas jí vytáhne - máme jako puzzle, tak nenásilnou formou....🙂

majatob
13. led 2012

@betelgeuzz
@fender
@reruna holky, ja myslim, ze to jde prizpusobit aj pro prtata, prostredni cacora ma 22 mesicu a normalne ju zapojuju, jasne, ze takovy aktivity jako procvicovani vpravo-vlevo apod. nedela, ale treba vyrabeni, pojmenovani obrazku, pokusy apod. se s nema uz daji bez problemu delat 🙂

fender
13. led 2012

taky myslím, že to může být i pro menší, asi záleží na tématu, u nás je aktuální třeba doprava, tož je to chlap 😅 😀 máme i spoustu knížek, včetně samolepkových, povídáme si hlavně např.o přecházení cesty, malý pozná panáčky na přechodu a ví, kdy se chodí, taky jsme koukali na krtka a žabku (jak se vybourají v tom autě) atd.... když se to trochu přizpůsobí, tak to můžou i ti naši určitě 🙂

reruna
13. led 2012

@betelgeuzz ještě jsem zapomněla na plastelínu a prstové barvy, já myslím, že ty aktivity jsou tak od 3 let výš, pro menší děti se ale taky dají upravit, básničky jim říkám pořád oběma, písničky taky, kreslíme, modelujeme většinou společně, jen jsme to zatím neměli nijak takhle tématicky zaměřené a spíš jen tak náhodně, neměli jsme žádný režim
Já jsem teď začala s Míšou angličtinu na doma, každé pondělí a pátek chodí ze školky po obědě a Luki spí, tak máme čas, líbí se mi to http://www.englishbooks.cz/doplnkove-materialy/...
a taky máme tyhle knížky na grafomotoriku http://www.kosmas.cz/knihy/162867/mezi-nami-pas... jsou ještě další díly

betelgeuzz
13. led 2012

V podstatě všechny tyhle věci děláme, taky máme spoustu knížek, Ali si už některé básničky pamatuje, ale neděláme to nijak systematicky.

naty
14. led 2012

holky, kdo máte zájem, tady sou nějaký materiály k dopravní výchově pro děti: http://www.dopravnialarm.cz/ 🙂

juju
16. led 2012

velmi zaujimava a inspirativna debatka, este si ale pockam kym malicky trochu povyrastie na vsetky tieto veci, u nas zatial duplo na 1. mieste, najma tie so zvieratkami a tak si staviame farmu/zoo a ucime sa ake zvuky zvieratka vydavaju, plus drevene puzzle - cele kusy dopravne prostriedky/zvieratiek - to tam vkladame a hovorime opat co to je a ake zvuky vydava lod, motorka... a najnovsie ho chytili samolepky a velmi mu to ide (vcera sa dokonca opravil ked chcel mrkvu nalepit inym smerom), takze predpokladam, ze by som mohla pomaly skusit pexeso

potrebovala by som vsak poradit, co do auta na veeelmi dlhu cestu? on je navyse velmi aktivny a neposedny 😅

majatob
16. led 2012

@juju my jezdime na delsi trasy v noci aby spali 😅 kdyz musime pres den, tak berem zasobu knizek a hoooodne zpivame a maji radi rikanky s ukazovanim, to taky chvili zabere...ale my jezdime max. 3 hodiny ke tchanovcum, takze zadna hruza a neco se vymyslet da 🙂

juju
16. led 2012

@majatob no, u nas je to trisku dlhsie - 16 hodin. Ideme tiez autom, ale 16 hodin uz nespi. takze skor lietame ale chceme skusit ist prvy krat na noc a potom tie zvysne hodiny musim vymysliet 😒

majatob
16. led 2012

@juju ty jo, to je pekna doba 😅 tak hoooodne jidla sebou 😀 😀 😀

majatob
17. led 2012

dnes jsme se konecne propracovali k autum 🙂 Tobik v prubehu projevil prani mit na auticka garaz, takze pridavam zatim nedodelanou (nevim jestli dnes jeste bude cas si s tim hrat) z krabic od plinek 🙂 v konecne fazi by mela byt jeste zarovnana, natrena na barevno (taky ta izolepa by mela zmizet, nechtelo se mi hledat lepidlo) a namalovany parkovaci mista 😀 to uz si ale musite predstavit samy, pokud se mi povede ju dodelat do jeho narozenin (dostane drevenou), tak ukazu vysledek 😀 😀 😀

naty
17. led 2012

@majatob tý jo 😲 s tím sis teda vyhrála, co? Já se chystám na loutkový divadlo z krabice od plínek 😀 Ještěže mají tak praktickej tvar 😀

majatob
17. led 2012

@naty zatim moc ne, tohle je za pul hodinky hotovy, horsi bude to dotahnout do konce, to se mi moc nechce 😀 😀 😀 krabice od plin jsou super, nedavno jsme z jedne delali "televizi", to melo taky velkej uspech, celej vecer jsme o loupeznicich nevedeli, protoze hrali jednu pohadku za druhou 🙂

majatob
18. led 2012

tak tady dokoncene dilo, akorat normalne neni tak tmavy a decka nenechaly poradne zaschnout barvu, takze to rozjezdili vsude okolo 🙂

fender
18. led 2012

@majatob ty jo super! jak jsou dělaný ty sloupky? to tam je normálně nalepené?

majatob
18. led 2012

@fender jj, jen slozeny do trojuhelniku, slepeny izolepou a dole a nahore je to prilepeny chemoprenem 🙂

berenika39
18. led 2012

@majatob ty jsi z jiný planety 😉

majatob
18. led 2012

@fender @berenika39 a to jste jeste nevidely na cem jsme zacali pracovat dnes 😀 😀 😀 akorat zitra mam skolu, tak snad to do vikendu vydrzi aby jsme to dodelali 😀

fender
18. led 2012

to jsem zvědavá 😀 my jsme dneska stavěli iglú 😀

berenika39
18. led 2012

@majatob a já stavím .....stavím....tvořím...hodnoty...pracujuuuuu a i když mě to baví, tak mi to strašně vadí, že jsme s petrem tak málo....normálka vám závidím 🤐 🤐

majatob
18. led 2012

@fender @berenika39 hodim vam sem hooodne hrubou stavbu, jak rikam, snad prezije az do finise, protoze Bibca se hned zabydlela 😀

berenika39
18. led 2012

@majatob no super, už takhle je to pro ně ráj!!! jste děsně šikovný, a hlavně chytrý, tohle je to, co děti potřebují, ne kopu plastových krámů🙂)), ale to tobě nemusím říkat....

majatob
18. led 2012

@berenika39 dekuju 😵 u nas ani tak plastu moc nenajdes, ja nemam plastovy hracky rada (krom Lega a Dupla a par kousku, co jsme dostali) a radsi si priplatim za dreveny, kterych si zase ale nemuzem dovolit moc, ze 😀

andu
19. led 2012

@majatob: Super domeček! 🙂 Škoda, že mě takovéhle nápady míjí 😀 Teď máme v pokojíčku plastovou skluzavku s domečkem (v létě je na zahradě, na štěstí! 😀) a vysoustředila jsem se akorát na výrobu dveří z kartonu 😀 Ale zítra pojedem pro plínky, tak se inspiruji tvou krabicovou TV 😉 Akorát teda nevím, co s figurkami 😲 😀 Ale myslím, že zaúkoluju tatínka 😀