Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
13. led 2013

@maruja děkujeme 🙂

ostrava8
13. led 2013

@maruja máru díky, my právě ty fixy nemáme, takže ta se mi líbila, malí ještě nesedí tak proto musím vybírat i ty tři polohy či co :( No to zase budou výdaje ... 🙂 a ty máš malou jak starou oproti dvojčátkum ?

ostrava8
13. led 2013

@zvalentova zuzi a ty jsi psala že manžel je alergik, vid ? takže to je asi v genech co? já mám uplou hrůzu poté, co se malý ted osypal, ještě mu to stále neustoupilo, ale už se to lepší ... ,ale poslední očko, musíme zase přeložit :/

kinguse
13. led 2013

@sariky Sari,bohužel trpím na migreny a po tomhle tehu i na ty blby mykozy....vrazedna kombinace 😝
@zvalentova Zuzi, s tema potrav.alergiema je to běh na dlouhou trať nez se na to přijde! Je tolik moznosti,že se to bohužel často ani nezjistí. Preju,at se vám to co nejdriv zlepší!!!
A vám Sari samozřejmě taky!!!

ostrava8
13. led 2013

HOlky dneska tady máme sněhu a furtsněží ... už se těším až vyrazíme všichni po obědě ven ... snad někde nezapadneme ... krásná zima, teplota kolem nuly, ideální, škoda že malí ještě nemůžou na sánky, to závidím Jarce, ta s něma už určo někde sánkuje 🙂

kinguse
13. led 2013

@ostrava8 Peto, nám na jihu neni co závidět ☹ ...max tak mráz. Sníh nemáme 😠
Jinak tema autosedacky: po malým máme Maxi Cosi Priori XP...byla super,nebo teda je. A druhou mám od kámošky Priori SPS (nebo tak nějak). Ta Tobi měla proti temhle lepší upevňování pasy (jsou vyztužené),ale zas mi přišlo,že ty Priori maj lepší polohovani a jsou pohodlnější!!!

zvalentova
autor
13. led 2013

@ostrava8 my jsme oba, já na břízu, manžel potraviny, zvířata a on má hlavně křížené alergie... takže děti dostanou jen to nejlepší 😀

kinguse
13. led 2013

@zvalentova koukám,že jste děti nesetrili 😀

jarkalada
13. led 2013

@ostrava8 jak píše Gabča, opravdu tu není co závidět. Máme tu tak cenťák sněhu a led. Takže včera venku jsem s nima nemohla ani po ulici na procházku, by si zlámali nohy ruce. Obešla jsem s nima párkrát barák. Ale rukavice na nich takhle na volno neudržím, takže za mnou furt hl. Luk. chodil a chtěl otírat ruce od sněu. Anet si sedala, aby mohla sbírat kamínky, takže jako vyvenčení nic moc.
Koukla jsem na tu sedačku - ale na ní píšou, že je až pro samostatečně sedící děti, ne? My máme romer king plus - jde taky polohovat jakoby do 3 poloh, ale vlastně je to znát jen trošku, mi přijde.
Děti se nám naučily otvírát mrazák - máme lednici - dole dvířka od mrazáku. Tak jsem na ně pleskla tu ochranu proti otevření na sucháč. Nejen, že na to hned přišly, jak s tím dolů - ale toho si ani tak moc už nevšímaj. Ale dneska jsem chtěla vyndat zeleninu z mrazáku a urvala jsem tu spodní lištu od dvířek 😀 jsem si to neuvědomila, že to na ní mám přilepený - schválně, aby to nestrašilo někde nahoře. Naštěstí to šlo přidělat zpět

rychetkami
13. led 2013

@sariky ted čtu o Sárinčiných problémech...pořád čekám, kdy tohle přijde k nám, já sama mám atopický ekém. Ten můj nemá žádnou souvislost s konkrétními potravinami, nikdo za mých 33 let života nezjistil, co mi to vlastně spouští. S věkem se mi ekzém zlepšil, to by mohla být dobrá zpráva🙂 a za mě z vlastní zkušenosti dodávám, že s tím žiju docela dobře, možná to nesla hůř moje mamka než já sama. KAždopádně přju, ať to ideálně samo vymizí, nebo ať nejdete konkrétní alergen...

kinguse
13. led 2013

@jarkalada mě právě přijde,že ta maxi cosi priori xp jde krásně polohovat, celkem do lehu. Tenkrát jsem ji začala u malýho používat někdy v 11-ti měsících (to ještě neseděl!) a byl krásně v lehu! Holky ještě nechám ve vajičku, to je aspoň jsem schopná nějak přenest sama, i když se to pronese! Z těch větších už se musí vyndavat,tak nám bude ještě sloužit vajíčko.

kinguse
13. led 2013

jo, jinak jsem k obědu dělala lososa s pečenýma bramborama a mooooc se mi to povedlo...se musím pochválit,když to za mě nikdo jinek neudělá 😀

jarkalada
13. led 2013

@kinguse já jiný sedačky neznám, tak nevím. Já to mám jakoby taky co nejvíc na tu poslední pozici sklopený. Tak přímo vzpřímeně nesedí, ale že by pololeželi, to né. Spíš poloseděli 😎
Jaks dělala lososa? Já ho zatím vždycky jen pekla v troubě, buď samotnýho, nebo s paprikou, někdy na to pohážu sýr.
Te´d jsme se vrátili z "procházky". Lukáš se celou dobu vztekal, lezl skrz plot za sousedovým psem. Vztekal se, když jsem ho odtaď odtahovala, vztekal se, když jsem mu dala rukavice, pak naopak, když se dotkl tou holou rukou sněhu, pak jsem mu vzala z ruky šutr, kterej jedl, furt řval a řval, tak jsem po 11minutách šla s nima domu. To taky řval, protože chtěl ven. Teď řve, protože kolem něj chodí Anetka s jablkem a on to svý na stole nechce... Aááááá 😠 😎

kinguse
13. led 2013

@jarkalada tak u nás je posl.dobou v pohodě Lucka a Terka tu furt leze a řve 😝 Jinak lososa jsem posolila, trochu posypala gril.kořením,potřela bazalkovým pestem, poházela nasekaným česnekem a dala na pánev péct na olivový olej.Pak jsem na to šupla trochu bylinkovýho másla a podávala 😒 Bylo to mooooc dobrý.

kinguse
13. led 2013

Jooooo holky a Lucka má první zub!!!! Dvojku vlevo nahoře 😉 A druhá je taky pomalu na cestě. Jen ta Terka bude asi bezzubá. Ta má ty dásničky úplně netknutý ☹

ostrava8
14. led 2013

@jarkalada
@kinguse jé holky to je mi líto, ale říkali včera v TV, že už by to mělo zasáhnout i vás, tak budu držet palec, at tam máte kupy sněhu jako my .) My včera byli s mm na procházce hodku a půl a já byla zmrzlá jak sobolí lejno, fakt je ta hodka akorát .... dneska tu zase máme mlhu - smog, tak uvidíme jestli půjdeme .Jinak holky, malému se to už ztratilo, tak to asi byly fakt potničky. .. ale hrůza, než člověk příjde na to, co to je ....

ostrava8
14. led 2013

@kinguse gábi a holkám ještě nepřesahuje hlavička ?? to máš asi nějaké větší vajíčka né ? my máme chicco po ségře, typ nevím, ale říkala že jsou myslím do 11 kg a malý už trčí bohužel do všech stran. Paní v obchodě mi říkala, že ano vajíčko do doby, než si samo sedne, ale když přesahuje hlava, že už bohužel koupit novou .

ostrava8
14. led 2013

maminy kuchařky poradte , koupila jsem malým na dnešek poprvé kuřecí maso, jak ho připravit ?

jarkalada
14. led 2013

@ostrava8 pořádně uvařím, až se mi skoro rozpadá. Možná tak důkladně nemusí být, ale chtěla jsem, aby to nemuseli nijak zvlášť "kousat! 🙂 pak pochladlý nakrájím na kousky, smíchám se zeleninou + nějaká příloha 🙂
Ve skleničkách toho bývá tak 25g - takže jsem jim ze začátku dávala dohromady cca 4 polévkové lžíce toho nadrobno nakrajeného. Dnes mi sní už každý klidně celý stehno 😀
A máš pravdu, už tu sněží. Na zahradě to už na chvíli na sáňky bude

maruja
14. led 2013

@ostrava8 malý jsou 4roky, to je dobrý, protože snad nebudou 3 velký autosedačky vedle sebe, to je velkej problém najít, bezpečnost- tvar (musej bejt úzký)- cena 😉 malá bude snad brzo jen na podsedáku

zvalentova
autor
14. led 2013

@ostrava8 Petul, normálně ho nakrájené na kousky orestuji na oleji (občas na šalotce), zaleju vodou a vařím "do bezvědomí". Potom i s vývarem rozmixuji ponorným mixérem a smíchám se zeleninou. Jedno prso + zelenina mají cca na 3 obědy.

V Praze krásně chumelí, procházku už jsem stihla a jdu spíchnout kus dlabance k obědu.

kinguse
14. led 2013

@ostrava8 ahoj Peťo,jak psala Jarka, chumelit začalo už i nás.Od rána padá a padá,už je tu kolem 5cm a furt chumelí! Vzhledem k tomu,že jsem ještě nebyla schopná koupit na sáňky tu ohrádku,tak mám k dispozici jen boby a to asi sama nedám.Takže my máme smůlu a budem trčet doma ☹ Jo a zrovna včera jsem holkám dělala kuřecí maso s cuketou,dýní a bramborem! Nahážu to všechno do papiňáku, nechám cca 15min vařit,pak to sundám ze sporáku,nechám vypařit a pak sjilu ten vývar a pomáčkám, dřív jsem mixovala.Ještě do toho dávám trochu oliv.oleje.

ostrava8
14. led 2013

holčiny děěěěkuji 🙂 snad budou baštit 🙂
@zvalentova zuzi ty ranní ptáče, my teprve ted svačily, ven půjdeme až po obědě kolem druhé 🙂
@maruja tož to musíte mít už i obrovské auto, ale zase máš výhodu, že malá ti je vzádu pohlídá 🙂 ale už nikoho nemůžete svést 🙂
@kinguse gábi jako že by jsi je neuhlídala sama na bobech ???

jarkalada
14. led 2013

@ostrava8 taky chodíme ven až tak po druhé hodině. No na bobech si myslím, že by je neměla kam jak posadit 🙂 To ani já bych s nima jen na bobech ještě nemohla vyjet.
A ohrádku na sáňky taky nebyl mm ještě schopnej pořádně přišroubovat. Je tam, tak jak jsem jí tam kurtnama přivázala, ale drží 😀

jarkalada
14. led 2013

@kinguse nejdete náhodou příští týden na Kolářce? My se teď objednali na kontrolu, když už oba pěkně chodí - ale dost se bojím 😀

kinguse
14. led 2013

@jarkalada Jaru a máš tam jednu ohrádku,ne? Nebo musí být dvě? Ten,kterej sedí vzadu,tak udrží toho před sebou nebo ti padaj? U Kolářky jsme byly min.týden. Byly jsme jen u rehábky,tak Lucka nepatrně vytáčí palečky a má trochu óčka a Terka vytáčí celou nohu.Takže cvičit a cvičit.Prý ať počítám s tím,že až začnou chodit, budu s nima muset min. 1x denně cvičit. A já si myslela,jak je Lucka v pohodě...to jsou fakt detailisti! 😝
@ostrava8 no, vzhledem k tomu,že musíš mít dvoje boby,tak bych je do nich musela nějak přikurtovat,aby mi tam vydržely sedět 😀 Takže bych asi furt jen sbírala děti 😀 Ale asi je na chvíli na ten sníh vytáhnu, uvidíme,kolik mi toho sní 😀
@jarkalada taky jim sníh chutná???

jarkalada
14. led 2013

@kinguse 😀 ochutnali ho doma -když jsem jim ho dala misky- aby si sáhli. to jo. Ale venku ne e. Odtahujou ručičku, že to studí.
Máme jednu ohrádku. Ten zadní většinou drží toho předního - ten přední na něm jakoby trochu leží. Ale v zatáčce jsem jednou Lukáška ztratila 😀
S dvěma si myslím, že ten zadní nemůže natáhnout pořádně nohy. A to máme ty větší 125cm. Protože když jsou zaražený v tý ohrádce, tak snad /?/ nemůžou ještě natolik roztáhnout nohy, aby je měli přes sáňky dolů - musí je mít přece natažený, když jsou v ohrádce, ne? To by měla poreferovat Lenča - ta má dvě ohrádky za sebou.
Takže za mě je asi lepší jedna - ale nějak vymyslet a protáhnout z ní jakoby nějaké bočnice , aby byla delší - aby zadržovala i toho druhýho vpředu.
U nás Lukášek běhá, ale nejsem si jistá, jestli má ta chodidla fakt správně. Nemám to s kým porovnat - jestli je nevtáčí trochu dovnitř. Doufám, že se mi to jen zdá 😝 A Anetka taky statečně ťape, - ale pořád jako připosr... 😀 - jakoby zeširoka. Ale už né tolik, jak na začátku, tak snad za chvíli bude chodit s nohama u sebe jako dáma. No jsem na tu kontrolu kvůli tomuhle zvědavá

kinguse
14. led 2013

@jarkalada no já bych si těch vytočený palců vůbec nevšimla! Udělala to jen nepatrně,ale oni to prostě vidí! Terka má tu jednu nožku vytočenou víc,tam to vidím i já.Prý se to srovná,až začne sama chodit nebo to odcvičíme,to prý se celkem dobře odstraňuje. Ale když vidím kámošek děti,který nechodí na žádnou vojtovku a maj nohy "zkroucený" jak paragraf,tak si říkám,že pak budou mít holky úplně výstavní nohy 😀 😀 😀
Ty jo,jak je nedám spát do kočárku,tak to ten spánek trvá tak půl hoďky,to je děs. Odpo půjdem ven,ať se trochu vyspí. V těch postýlkách jim to moc nejde ☹

jarkalada
14. led 2013

@kinguse a to se ti v kočáru holky navzájem nebudí? I když ty máš vlastně mezi nima přepážku. Naši pak na sebe různě koukali, dělali blbosti. Když už usnuli a jeden zabrečel, tak když už byli starší, vzbudil i toho druhýho.
No vidíš, ty budeš mít missky, a já superstár ve zpěvu 😀

jarkalada
14. led 2013

teď koukám po nějakejch větších kombinézách. Z těch, co nosí někdy od konce října, skoro vyrostli