Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

venuss
28. dub 2013

ahoj maminky, mám 3měsíční holčičky a chtěla bych se zeptat,jestli jste se některá setkala s kolikama z mléka. Plně kojím a mám strach jíst mléčné výrobky,protože v 1 měsíci měly holky z pudinku šílené bolesti bříška. Teď v posledním týdnu mám holky stále u prs, a to doslova.Přes den minimálně spí a i v kočárku mi křičí, nevím, jestli mají bolení po antibiotikách,které jsem užívala, nebo jestli mají spurt.Už jsem docela unavená a hlavně mám 3 letého syna na kterého nemám apsolutne zadný čas.☹
Dudlíky mi nechcou, tak nevím, jestli si nedělají dudlíka ze mě.☹ V noci spí docela hezky.

maladama
14. kvě 2013

nevím, jestli si to tady ještě někdo přečte, když jsou všichni v soukromé diskusi - ale musím to napsat:
tisíceré díky té, která sem někdy ještě v zimě napsala, že měla UM pro nedonošence na pojišťovnu!
Když jsem s tou myšlenkou přišla za pediatrou, tak nejdřív nevěděla, ale pak to prověřila a od té doby nám UM předepisuje, a u VZP v lepších lékárnách platím akorát těch 30Kč za recept. Vzhledem k tomu, že dneska jsem si vyzvedávala recept na patnáctou krabici, tak je to fakt finančně docela poznat!

agnes88
22. kvě 2013

@maladama úžasný. A jaký to um ti předepsala? Jak se to jmenuje? Vím, že to holkám dávali když jsme leželi na neonatologii, ale název už mi vypad z hlavy. Hm, není to Nenatal??

agnes88
22. kvě 2013

@venuss jejda, to je trápení. Trvá to pořád? Někdy to fakt může být alergie na mléko, ale spíš by se to projevilo na kůži a v plíně než kolikama. Jinak si nedovedu představit mít k dvojkám ještě dalšího prcka.

maladama
22. kvě 2013

@agnes88 my máme PreBeba Discharge, ale mělo by se to vztahovat i na ten Nutrilon Nenatal.

venuss
23. kvě 2013

@agnes88 ahojky, no, co budu povidat. Holky mají stále nějaké problémy.byly jsme v nemocnici se zapalem plic, tak ty antibiotika daly strevum zase zabrat a pak tyden po ockovani chytly bacila e. coli, takze bojujeme zase...boleni, plac a nespavost... Je to náročný a já jsem občas zralá na prášky... ☹

zvalentova
autor
23. kvě 2013

@maladama pokud souhlasíš, vezmeme tě do naší utajené 😉

danuska23
27. kvě 2013

Holky, mám dotaz ohledně golfových holí. Mám jedny vyhlédnuté o šířce 82cm. Říkala jsem prodavačce, že dveře většinou bývají široké 80cm.. a ona mi odpověděla, že v tom případě se dá kočár zúžit tak, že pod sedadlem povolím to deštníkové skládání, čímžto si kočár zúžím a dveřmi projedu...
Dělá to někdo z vás také tak? Děkuji za odpovědi.

jarkalada
27. kvě 2013

@danuska23 to je sice hezký, že jdou zúžit, ale v tom manévru bys musela děti z těch golfek vyndat..což je trochu mimo, si myslím 😎 Určo vem ty, kterýma bez problémů projedeš 80cm dveřma

danuska23
28. kvě 2013

@zvalentova Ahojky, mohla bych přistoupit k vám do soukromé diskuse? 😀

zvalentova
autor
28. kvě 2013

@danuska23 pokud budou holky souhlasit, tak určitě.
Koukám, že "velikostně" tvoje dítka akorát zapadnou 🙂

zvalentova
autor
28. kvě 2013

@danuska23 na to bych nespolélahala, mám kočár 76 cm a někde je to na knap.

danuska23
3. čer 2013

@zvalentova No, raději jsem zvážila situaci 😎 a koupila golfky široké jen 73cm. Jak to vypadá s mým vstupem do soukromé diskuse, už se sešlo plénum? 😉

jaji3
26. čer 2013

Cauky holky, parkrat jsem psala, kdyz deti byly malinka miminka, pak jsem sem nemela moc cas chodit, ted maji skoro rok a ja bych se potrebovala zkusenejsich zeptat, zda jste porizovaly takove ty ksirky s voditkem na deti. jestli se vam to vyplatilo a jetli na tom deti vubec vydrzely byt pripnute. diky moc za rady.

luciferka29
15. črc 2013

@jaji3 ahojky, taky jsem tu strašně dlouho nebyla a řeším ten samý problém, a ještě které jsou lepší jako od které firmy 🙂 díky

silvie_z
15. črc 2013

@jaji3 @luciferka29 ahoj, sehnala jsem (myslím přes sbazar.cz) takové batůžky s vodítkem. není to žádná sláva, rozhodně jsou dobré, až když děti chodí, ne na učení. ale pokud nemůžu vzít kočár a potřebuju s nimi jít třeba rušnější ulicí a přecházet přes cestu, tak vím, že mi neskočí pod auto 🙂 hlavně jeden stál asi stovku, tak to nebolí. taky záleží na děcku, jedna naše je s batůžkem v pohodě, druhá z toho moc nadšená není

karivoko
24. srp 2013

Ahoj holky, jdu si k Vám pro radu. Jsem v 16. tt a čekám dvojvaječná dvojčátka. Těhotenství je rizikové, jelikož jsem prvního syna rodila o pět týdnů dříve i přes klidový režim a nasazené magnézko v nemocnici. Zkracoval se mi tehdy čípek. Nyní mám asi týden problém, že cítím tlak na čípek. Občas bříško i ztvrdne, ale max 5 x denně. Doporučili mi klidový režim (nemocniční) a nasadili vyšší dávky magnézia. Mám docela obavu, co bude dál. Čípek je o.k. a nezkracuje se, ale tím ležením tomu chtějí zabránit. Mně se zdá, že je to dost brzo, na takové problémy a klidový režim ty tlaky teda moc nezměnil. Nemáte s tím osobní zkušenost? Myslíte, že bych mohla děti donosit alespoň do 36. týdne? Díky

maladama
24. srp 2013

@karivoko klidový režim (pánev nahoru) pomáhá "obejít gravitaci" - čípek se zkracuje tlakem a děloha s dvojčaty je prostě větší a těžší a tlačí na ten čípek víc.
Já měla první nález někdy kolem 18tt, super dárek k vánocům, ale vánoce jsem, jak je to s 16m dítětem šlo, proležela, a progrese se zastavila. Pak teda v 32tt jsem se začla otevírat, ale to se bohužel dalo čekat, já nejsem na dvojčata stavěná, přeci jen při výšce 160cm je ten prostor mezi pánví a hrudním košem docela omezený a moje holky rostly hodně rychle, takže tlačily úplně všude. Ale do 35tt jsem to vydržela, silou mocí a umíněností doktorů (posledních 8 dní v nemocnici na kapačkách s přísně klidovým režimem a s permanentníma kontrakcema...)

karivoko
25. srp 2013

@maladama děkuju za odpověď. Asi budeme hodně podobné postavy, já mám momentálně 49 kg a 157 cm🙂 No bude to náročné, já mám podloženou postel v nohách na spaní a přes den polehávám na gauči, někdy si hodím polštář pod zadek. Je ale divné, že ten tlak cítím pořád, i když teda ten klidový režim týden poctivě dodržuju. No pravda není úplně nemocniční, s dvouletým dítkem se to moc nedá, však to víš sama, ale ležím tak 18 hodin denně a zbytek se věnuju malému nebo udělám to nejnutnější doma. Naštěstí mi vaří a žehlí moje mamka, je na nemocenské se zlomenou nohou, tak to dělá chudák v sedě☹ a ostatní práce dělá manžel, jak přijde domů z práce , tak toho moc není. A ty jsi ležela jen přes ty Vánoce a potom až v tom 32 týdnu? Jinak jsi fungovala normálně, nebo jsi dodržovala klidový režim po celou dobu i když třeba mírnější? Já už mám zkušenost se synem, problémy začaly kolem 30. týdne, na kontrole mi řekl, že mám zkrácený čípek a malý naléhá hlavičkou. Hospitalizovali mě a tam se to rozjelo, kontrakce co 10 minut, tvrdnutí břicha, zajímavé, že to začalo až jsem musela intenzivně ležet. Nasadili mi gynipral, kapačky s magnéziem, podložili postel a po vysazení gynipralu mi tam do tří dnů v 35+2 rupla voda.
Rodila jsi normálně nebo císařem? Mně říkali, že vzhledem k tomu, jak jsem drobná, doporučují císař.

maladama
25. srp 2013

@karivoko no to nevím, já mám poněkud slovanštější proporce a 49 kilo jsem měla naposledy v prváku na střední 🙂

já jsem se snažila co nejvíc šetřit, ono to jinak moc nešlo, po těch Vánocích mi začala dělat problémy chůze, až ke konci jsem byla vyfluslá po ujití sto metrů. Ale do práce jsem 2x týdně dojížděla (autem) až do 30tt - popravdě jsem si tam jezdila odpočinout, protože jsem nemusela zvedat malýho a nic, jen jsem seděla za stolem a občas se zvedla a došla k tiskárně.

rodila jsem nakonec císařem, ale primárně kvůli tomu, že áčko bylo koncem pánevním, to přirozeně prakticky nejde. Ale jak měly holky společnou placentu, tak se doktoři klonili k císaři bez ohledu na polohu, kvůli riziku komplikací. Já ke konci už taky, ale Kačka nám stejně nedala na výběr, tvrdošíjně seděla prdelí napřed už od 25tt 🙂

karivoko
26. srp 2013

@maladama Tak já byla na kontrole a prý ten tlak může být způsobený tím, že se prcci otočili hlavičkama dole, tak to tlačí více. Mám se šetřit, malého vůbec nezvedat a nechodit na dlouhé procházky. Ležení s nohama nahoru údajně v tak brzkém týdnu nic neřeší, protože váha miminek není nijak velká, takže klidový režim dodržovat zatím nemusím. Ale mám čípek po konizaci, tak říkala, že už je tím oslabený, navíc i první porod byl předčasný, tak se může očekávat zkrácení a problémy kolem 22. týdne a to už by mě hnali do nemocnice, kde bych pravděpodobně byla až do porodu☹ A vyhlídky teda nic moc, říkala, že si nemyslí, že prcky donosím alespoň do 36. týdne☹ I ty tělesné dispozice, moje muší váha a výška na to mají rovněž negativní vliv. Takže tak u nás.

maladama
27. srp 2013

@karivoko já nevím, ale já byla o Vánocích 19tt a to ležení tu progresi nálezu docela zastavilo... jenže já měla áčko v té době narvané úplně dole v pánvi. Tak asi proto.
Jinak si pamatuju, že tak do 24tt to bylo tak, že buď jsem měla narvané děti v pánvi, to jsem nemohla chodit (bolesti spony), nebo v plicích, a to jsem nemohla dýchat. Od 24tt dál bylo jedno v plicích a druhé v pánvi a nemohla jsem ani chodit, ani dýchat.

Zkus dobře jíst (hodně bílkovin - já pila proteinové koktejly), dopovat se železem (u dvojčat to má fakt smysl už od 20tt), ať dáš prckům co nejlepší start. Moje koťata se narodila 34+3 a byly krásně stabilní a tlusťoučké, skoro nebylo poznat, že jsou nedonošené. No, teda, bylo, Terka měla lehkou RDS, ale z JIPky byly obě venku za dva dny.

cacenka_d
21. říj 2013

@lenny2 Dobry den a muzu se zeptat na zkusenosti s tim cossato You 2. Premyslim o nich, pisou, ze vhodne od narozeni, ale nevim teda jako golfky od narozeni? Rada bych nazor na znacku, od nekoho kdo ma ozkouseno. Predem diky moc.

lenny2
21. říj 2013

@cacenka_d
Dobrý den, Cosatto ok, ale změnila jsem na Maclaren twin techno - větší nosnost, polohovatelná opěrka nohou, pohodlnější sedačky, odpružená kolečka, tudíž při jízdě lepší 😉 Po zkušenostech bych už do Cosatta nešla. Ale záleží na frekvenci používání, pokud to chcete jen na nákupy, dovču apod., tak Cosatto uplně stačí 😉
Můžu se zeptat jak jste na mě přišla v souvislosti s Cosattem?

cacenka_d
21. říj 2013

@lenny2 Psala jste tady v diskuzi, ze ho mate, ale je to uz stary prispevek celkem 🙂
Diky za nazor, ja to chci sice jen fakt respektive jako golfky, ale Melnik je plny dlazebich kostek, takze bych asi pak brecela. Ten 2 you ma polohovani na nohy, ale podle fotek mi prijde sam o sobe hodne tvrdy.

lenny2
21. říj 2013

@cacenka_d
Tak na dlažební kostky neni Cosatto vůbec stavěnej, do toho nechoďte. Maclaren vs. Cosatto bych přirovnala asi jako sednout si z Fabie do nadupanýho Superba 😉 Ale jinak nic proti Cosattu, milovala jsem je, jsou to hodně kvalitní golfky, v designu nemaj konkurenci!

cacenka_d
22. říj 2013

@lenny2 No prave, ale mozna spis pujdu kvuli tomu do sportaku, protoze sice reknu, ze je mam jen do mesta, ale prave tady do toh kostkatyho nejvic :/

lenny2
22. říj 2013

@cacenka_d
Já bych golfky kvůli skladnosti a jednoduchosti za nic nevyměnila, sporťák už nepoužívám asi od roka dětí - a to bydlíme na horách 😉

cacenka_d
22. říj 2013

@lenny2 Jenze ja to resim od narozeni do mesta prave jenom, tady si vytahnu svuj maly tank co projede vsude a tady lucka muze behat kde chce, auta tu prakticky nejezdi.

maladama
22. říj 2013

když je řeč o těch golfkách - jaké byste tedy doporučily, když potřebuju něco, co budu vozit v autě? Podotýkám, že teda autem jezdím hodně, protože bydlíme na vesnici, ale když jedu do Prahy k doktorům, na nákupy, nebo na návštěvy, tak v jednom kuse skládat ten EW je oser. Ideálně něco, co by bylo polohovací do lehu, abych tam mohla vrznout holky už teď, když ještě nesedí.