Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
11. zář 2012

@sylviett ahoj Silvo, já ty svoje cviky chápu až po pár návštěvách. Trvalo mi než jsem si zvykla na pláč a vůbec systém. Teď už vidím jak to má vypadat správně, který sval zabírá a který ne. Také vím, že jakmile je kluk v klidu, tak to dělám špatně. Chodím s nimi na Horáčkovu, Praha 4.
Cviky z Vojtovky máme dva, ostatní spíš rehabilitační.

maruja
11. zář 2012

ahoj holky, my dneska první Hexu a Prevenar, tak jsem zvědavá na reakci, jinak kluk 5500g a 60cm a holka 4680 a 59cm,

zvalentova
autor
11. zář 2012

@maruja naše první hexa s prevenarem byla včera. Od večera horečky nebo horečky. ☹

maruja
11. zář 2012

@zvalentova no už se těším ☹ byli jsme i na kyčlích a ty jsou v pořádku a už tam nemusíme 😎

sariky
11. zář 2012

@zvalentova Zuzko, to bylo dobry. susini maji za sebou dve davky hexy a prvni davku synflorixu (nebo prevenaru? ted nevim. mame ten bez doplatku) a pokazde stejny scenar - v podstate 3 dny (nebo prepocet na hodiny cca 48) horecky, ale paralenem (cipkama) to srazime a pak jako kdyz utne a jsou v poho. tak hodne sil, to bude dobry 😉

sariky
11. zář 2012

@zvalentova samozrejme jsem chtela napsat, ze to bude dobry, ne ze to bylo dobry. jsem dneska k.o.

zvalentova
autor
11. zář 2012

@sariky jj, pochopila jsem. Už teď je to mnohem lepší. Po obědovém spaní jsou bez teploty. 🙂

sariky
11. zář 2012

@zvalentova tak to je super! nas doktorka uklidnovala, ze kdyz je teplota, tak ze je aspon videt, ze to ocko funguje 😉

lenny2
12. zář 2012

@kinguse
@zvalentova @sariky
Ahoj holky, díky za odkazy a tipy, nestihala jsem ještě odepsat, využívala jsem poslední dny, kdy je hezky a byli jsme furt venku 😉 Chlapec se trochu uklidnil co se vztekání týče, zjistila jsem, že klidná matka=klidné dítě, když řeším věci s rozmyslem a klidem, jde to líp, ale občas je těžký toho klidu docílit ☹ Neumím si představit přestat kouřit, to jsou moje homeopatika 😀 Ale odkazy pročtu, hodím konzultaci s Dr. a případně zkusíme 😉
Jinak vážila jsem děti, Kryštof 8kg, Linda cca 7,5kg, tak nevim jestli to je málo, nebo moc.....začínáme si klekat na kolena, takže první pokusy o lezení přijdou asi brzo.....
Dneska tady hnusně, poprchává, no to bude den ☹

lenny2
12. zář 2012

@jarkalada
Jaru, nemáš zkušenost s touhle zimní kombinézou? http://www.ondalek.cz/produkt/columbia-kombinez...
Jsem ve fázi hledání něčeho pro děti na zimu, tady to přichází velmi brzo, kolikrát už na konci října chumelí, tak to pak nechci honit na poslední chvíli.......tahle mi přijde docela funkční a praktická......jen ta cena je hnus, když je to krát dva ☹

sariky
12. zář 2012

holky, jake mate jidelni zidlicky pro dvojcata? my jsme zacali s brokolici (no zacali - zatim to je vsude jen ne v brisku) a v leze se to fakt moc neda (v ohradce). tak se chci inspirovat, s cim mate zkusenosti vy. diky! btw jak dlouho si vase decka zvykaly na lzicku a na zeleninu? Sima to jakztakz vezme do pusy, ale Sara to okamzite plive ven. prijde mi, ze nechape, ze se to ma jist nebo co 😎

zvalentova
autor
12. zář 2012

krásné ráno všem 🙂

lenny2
12. zář 2012

@sariky
Ahojda, jídelní židličky doporučuju Chicco Polly Safari, jsou super, polohovatelný až skoro do lehu.....
S těma příkrmama jsou těžký začátky, já je nejdřív učila na ovoci, chutná jim víc a tim pádem měli snahu se se lžičkou poprat.....brokolice je na můj vkus špatnej výběr, moje děti jí nesnášej a to už příkrmy dlabou jak o život. Začni mrkví, ta je nasládlá, pak bych přidávala bramboru, taky je dobrá od Hami první dýně, ta je slaďounká 😉 Pak už budete moc ty masíčkový apod.
Ze začátku ti tu lžičku budou stejnak jen tak olizovat, pak si budou postupně uvědomovat, že je to jídlo. Nechoď na ně se lžičkou až ve fázi hladu, ale trochu dřív, jak maj hlad a ještě nevědí, že je to dlabanec, tak řvou a chtěj mlíko, to znám moc dobře... 😀 I tak maj ještě po příkrmu trochu Sunaru na domlasknutí se 😉 Pevný nervy, holka 😉

lenny2
12. zář 2012

@zvalentova
Ahoj klokaní mámo 🙂

lenny2
12. zář 2012

Holky, máte někdo vozík za kolo viz. odkaz?
Zvažuju, zvažuju 😉
http://www.skibi.cz/detsky-vozik-chariot-cts-co...

zvalentova
autor
12. zář 2012

@lenny2 jak na horách? tady prší 😒
Dneska už bez horečky, pokud přestane pršet, vypravím se s nimi ven.
Heč včera jsem si udělala nové nehty 😎

lenny2
12. zář 2012

@zvalentova
Zuzi, tady leje jak z konve, chytám paniku co po obědě budem dělat :-/
Nehtařka mi včera nakonec volala a jdu v sobotu, hurááá! Ale nevim co si nechat, co teďka frčí? Já teda nejsem moc zdobící typ a mám je středně dlouhý, spiš kratší, většinou červený, nebo do sytě růžova, ale už mě to neba, mám to takový už okoukaný......

zvalentova
autor
12. zář 2012

@lenny2 já večera vyměkla a mám pidi oválné růžové, alespoň šutry Swarovski jako lehká změna

lenny2
12. zář 2012

@zvalentova
Vyfoť 😉

sariky
12. zář 2012

holky, nevim, jestli to neni stara informace, ale ted jsem si vsimla, ze na mall.cz maji akci na pampersky. tak se kdyztak kouknete 😉

sariky
12. zář 2012

@lenny2 ted jsem studovala ty zidlicky a jsem v soku, jak je to vsechno drahe ☹ takze to nejak proberu s manzelem, zajedem se podivat do obchodu a uvidime, co nas oslovi. je to fakt des, jak na tech deckach "zdimaji" ☹
a k tem prikrmum - no asi to nebyla stastna volba. vsak ja zkusim neco jinyho. hlavne je musim presvedcit, ze lzicka patri do pusy a ze ze lzicky se ji 🙂 sice jsem jim dala bryndaky, ale mam od toho zeleny uplne vsechno. oni si totiz ihned strkaji rucicky do pusy a pak se vseho chytaji 😀 no co uz, jsou to jenom veci 😉

lenny2
12. zář 2012

@sariky
Na mimibazaru je seženeš za polovinu, taky jsem to tak udělala 😉
No, na ty příkrmy mám sadu "socka" bodýnek, u kterých mi nevadí, že budou batikovaný 🙂 V létě ve vedrech jsem krmila jen v plíně, pak šli rovnou do vany 😀 Měli to i ve vlasech 😀

sariky
12. zář 2012

@lenny2 jasne, vsak to jeste nastuduji a koukneme v obchode, co by se nam libilo. ono je lepsi to videt nazivo nez jen na netu z obrazku...
na krmeni jen tak v plince uz neni takovy teplo, ale je fakt, ze to meli v usich, za usima a i ve vlasech 😝 tak jsem je po krmeni osudlala aspon zinkou 🙂

lenny2
12. zář 2012

@sariky
Jo, já ještě jako těhule odmítala od kamarádek pytle bodýnek, který oni nazývaly "na doma"......říkala jsem si proč jako budu mít déti v jednom bodýnku doma a v druhým venku, nechápala jsem do doby, než jsem zničila X drahejch Nexťáckejch věcí, teďka beru každou věc "na doma", kterou mi kámoška donese 😀 A nevadí mi, že to je od mrkve a všeho možnýho 😉

sariky
12. zář 2012

@lenny2 no ja jsem ty taky ze zacatku naivne myslela, ze bude stacit bryndak 😀

lenny2
12. zář 2012

@sariky
Přesně tak, mám bryndáku plnou skříň a stejnak je to u nás stále nedostatková položka 😀
A jak jinak zvládáš? Co břicho, už máš pekáč buchet? Já furt sulc ☹

zvalentova
autor
12. zář 2012

@lenny2 @sariky přesně tak, koupila jsem od známé samé supr věcinky za šílené prachy. Tenkrát mi přišlo 19013 za kalhoty pohoda... s plnohodnotnou výplatou v phodě, že? Jenže pak jsem dokupovala zbytek. Džínové komplety jsou sice super na výlet za šéfem, ale děti tlačily, debilně se na chobotnice navlékají. Takže přes den dávám pohodlné věcinky, bodyčko a tepláky. Kolikrát je nepřevlíkám ani na procházku.
A to ještě neřeším "vaší" mrkev. 😀

sariky
12. zář 2012

@lenny2 pekac buchet? to jsem nemela ani pred tehotenstvim 😀 kdepak, bricho furt jak sulc, pokazde, kdyz se na neho podivam, tak ho chci vymenit 😒 navic me porad boli (4 mesice po porodu) tak furt cekam, kdy to prestane. ale jizva se hodne "ztratila". no a jak zvladam? jak se da. manzel chodi casto pozde z prace, tkaze prijde az kdyz decka spi, tak jsem cely dny sama a leze mi to na budku. a hrozne mi chybi hlidani. kdyz si potrebuji skocit neco vyridit nebo k doktorovi, tak musi hlidat manzel (na ukor prace a pak to dohani po vecerech), tak v tomhle je to hodne na prd. no ale vsak to znas, nic neni idealni 😉
a co se tyce susinu, tak pres den uz rvou min, ale clovek se jim musi aktivne venovat. jak se zacnou nudit, tak je zle. to uz pak nejsou ani k utiseni. v noci zatim spi dobre (musim zaklepat), tak nastesti neprozivam ty "hruzy", kt. tady popisujete vy ostatni. ale nektere veci se nezmenily - kdyz rvou, tak velmi casto nejdou nijak utisit a nechavam je "vyrvat". nevim, cim to je. hlavne vecer, kdyz je ukladam do postylky a nevystihnu okamzik unavy, tak se asi pretahnou a pak uz jim nepomuze vubec nic. ba naopak, kdyz je chovam, tak rvou jeste vic. to mi vzdycky rve srdce :-/
a hlasim "uspech" - dneska snedli tak dve lzicky brokolice 😀 zbytek je rozpatlanej vsude kolem 😀

sariky
12. zář 2012

@zvalentova taky jsem zastance pohodlnych praktickych modelu. vyhybam se slusivym uzkym vecem, kt. se spatne navlikaji na ruce, protoze to pak akorat hrozi amputace horni koncetiny.... takze vetsinou maji na sobe "pyzamka" (to jsou ty bodycka se zabudovanyma ponozkama a dlouhym rukavem) nebo bodycka s teplackama a fusakle 🙂 je to prakticke a pohodlne.

jarkalada
12. zář 2012

téda, člověk tu není pár dní a co jste toho zase sepsaly 🙂
@lenny2 S kombinézkou neporadím. Nám bylo kolem 3-5měsíců, když jí nosili. Ta tvá vybraná vypadá dobře, ale teda ty prachy.. 😝 Já mám teď naštěstí jednu od segry a druhou od další příbuzné, i když jsou takový obyč., tak to neva, na tu chvilku ven to stačí a do auta si neumím představit, že by v tom lezli a někde se v tom producírovali na veřejnosti, takže to neřeším 😎
@sariky fakt super je ta židlička co psala Lenča, máme taky a naprostá spokojenost. Určitě stačí už bazárková - i já už občas mrňatům "nadávám", že jsem si představovala, že jí ještě pak prodáme, ale po té spoušti, co vždy zanechají, asi těžko 🙂
Jo a my na doma nosíme taky jen různá bodýnka a tepláky. Procházky opět neřeším nějakým převlíkáním, stejně tu málokoho potkáme 😀