Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
26. zář 2012

@kinguse já přes den, a ty měj dobrou noc 🙂

ostrava8
27. zář 2012

@kinguse božátko malé, já tě lituji, ale asi nás to čeká každou :( A jak ti spí přes den ? tak je zkus nedávat spát přes den, víš at jsou na noc unavení .... mě zase malí už vynechávají jedno spaní dopoledne a jedno k večeru, je to záhul, jenomže v korbičkách se jim asi nelíbí ležet tak řvou na přeskáčku .. je to už náročné ... toto mi zašli dělat zpátky dva dny ... jsem KO :( chodit s nima ven se nedá ..vidím to tak, že budeme muset být doma a hrát si ...


@sariky šári já také krom UM nedávám nic , mi říkala zase MUDr, že mají vše obsažené v tom UM .Příkrmy zavádím teprve od neděle a to ještě ob den cca 2 lžičky, a vždy mi vypijou 210 ml UM, to jsme jim zvedli ještě ze 180. Ale pokud ti blijou , tak nemá cenu jim to zvedat .... to děláš dobře ....

zvalentova
autor
27. zář 2012

@kinguse
@ostrava8 spaní je prostě věda. Klokani pořád potřebují docela spát, už jsem zkoušela aby po odpolední svačině ve 4 nespali a bylo to ještě horší. Musí si dát alespoň 20min., jinak jsou na zabití.
Také mám pocit, že se špatně nakrmí a hůř usínají když cvičím Vojtovku večer. Dneska to zkusím jinak. V noci je hodinová pauza kolem půlnoci a kolem třetí. Od půl šesté už pak nezaberou. Jsem vyčerpaná a pak zbytečně podrážděná 😒

verunka_berunka
27. zář 2012

Ahojky holky. Chtěla jsem se zeptat, jestli jste s dětma také řešili, že chtějí mít hlavičky natočené na jednu stranu? Moje děti jsou pořád natočené doprava. Zkouším je všemožně natáčet a dokonce dávat na tu stranu pytlík cukru 🙂 , ale jim se nakonec zase podaří ta hlava otočit. Obvoďačka nás kvůli tomu poslala na neurologii. A taky kvůli chlapečkovi, že se mu ve 3 měsících nechce zvedat hlavička. Je to normální??? Jinak je to ale veselý, skoro pořád usměvavý miminko 🙂 Holčička je sice mrštná, ale zase se tak často nesměje jako klučina...

zvalentova
autor
27. zář 2012

@verunka_berunka ahojky, také jsme měli něco podobného. Slečna preferovala jednu stranu, mladík byl víc líný a hlavičku stále ve zkřiveném úklonu. MUDra. doporučila rehabilitaci a dětem fakt pomohla.

joyce2
27. zář 2012

@jarkalada Třeba se také někdy potkáme, když jsi z j. č. Přeju pevné nervy na přípravu té oslavy. Já, když je tu tchyně, tak mi začínají pochodovat nervy, a to je tu třeba jen pár hodin... Tak držím palce a přeju hodně sil.

sariky
27. zář 2012

@verunka_berunka ahoj. Sima mel ze zacatku hlavu taky jen na jednu stranu (asi prvni 3,5 mesice) a ani tu hlavu nechtel moc zvedat. taky chodime na rehabilitaci. kluk se ted hodne spravil a naopak mam pocit, ze je "opozdena" dcera, kt. byla puvodne napred. moje zkusenost je, ze kazdy doktor a kazdy fyzioterapeut na tu rehabilitaci ma jiny nazor: jedni na tom strasne baziruji, pokud dite neni presne podle tabulek a druzi se priklani k "volnejsimu" tempu, ze kazde dite je jine a ze se srovnaji sami. takze z toho mam rozporuplne pocity a jsem nekdy "mezi". proste se snazit "pomahat", ale rozhodne to neprehanet 😉

verunka_berunka
27. zář 2012

Holky, moc děkuju za odpovědi! 🙂 Jsem ráda, že v tom nejsem sama! 🙂 Snad nám taky poradí nějaké cvičeníčko, ale osobě se právě přikláním spíš k názoru, že každé dítě má jiné tempo a nemá moc smysl ho někam tlačit, že si k tomu stejně musí dojít samo. Přesně jak píše Sariky. Mě spíš trápí to jejich otáčení na jednu stranu a z toho plynoucí křivé šošolky... 😒

sariky
27. zář 2012

@verunka_berunka Sima ma taky "krivou" hlavu asi prave kvuli tomu, ze ze zacatku daval hlavu jen na jednu stranu a i kdyz jsem se mu ji snazila otacet a ruzne podpirat, tak si ji stejne pretocil. ale jak rikam, srovnal se. no a ze nema hlavu jak dokonalou kouli mi nevadi. ono to na prvni pohled neni videt a az mu narostou vlasky, tak se ta tvar stejne zase trochu zmeni. treba na to jednou bude balit holky, co ja vim?... 😉 😝

verunka_berunka
27. zář 2012

Omlouvám se, nejde mi tlačítko odpověz... 😀 Sariky, tak to si mě fakt uklidnila, že jsme na to stejně. 😎 Já sem si právě taky říkala, že to pak pod vláskama nebude vidět... 🙂 Můj chlap zatím všechny balí na úsměv! 😀 Kamarádky holčina to dělala taky, takže byla u doktorky a ta jí ukázala cviky. Kamarádka poctivě cvičila a cvičila a na další kontrole byla sprdnuta, že vůbec necvičila... Tak se nasr..a a už necvičila. Na další a poslední kontrole byla pochválena, jak tentokrát cvičila a jak se to zlepšilo!! Takže asi tak.... 😀 😀

sariky
27. zář 2012

@verunka_berunka po pravde? u nas to bylo stejne. kdyz jsem poctive cvicila, tak me sprdli, ze necvicim a kdyz jsem polevila, tak me pochvalili. a jak rikam - nejvic mi "vadi" ty rozdilne nazory odborniku.

kinguse
27. zář 2012

@jarkalada tak jaka byla oslava??? Jinak prckum preju vše NEJ, NEJ, NEJ!!! 😉

kinguse
27. zář 2012

@ostrava8 taky uz vyslovne padam na hubu 😝 Minimalne u Lucinky to vypada na zuby, Terka řve asi pro zábavu 😀 Ty první 2mesice u nás byly podobny, ještě jak jsem jen kojila, tak jsem byla víc unavená, pak zacaly spát trochu lip, ale žádná sláva. Ale to co předvádějí cca posledních 5 tydnu, to uz je k nevydrzeni 😝

jarkalada
27. zář 2012

@kinguse děkujem děkujem 🙂
Oslavovat se bude zítra, přijedou naši i babi, až na zítra bude dortík a tak. Popřáli jsme jim zatím jen tak slovně 🙂)
Na jednu stranu mi to přijde, že ten rok strašně utekl, na druhou si říkám, že to je už doba, kdy jsem měla ještě břicho 😎
A kolikrát ti ještě přes den spí? Naši ještě před prázdninama 3x denně, teď jsme to zkrouhli na dvakrát, což mi pro nás přijde akorát.
Dneska přišel ten prolejzací stan, tak si ho zejtra vybalí. Teď ještě v rychlosti upatlám pro každýho mini dortíček.
Jo, jinak další poznatek od tchýně - cukr můžou, proč by nemohly, ten posiluje kosti, jen ať si dají... 🤐
(nedaly 😀 )

kinguse
27. zář 2012

@jarkalada tak to jooo,to si to zítra užijte! Holky prave moc nespi. Rano vstávají mezi 7-8,30,pak jdou spát kolem pul11,spí tak 2h a odpo jdou po svace kolem pul4 a spí max hodku,někdy i min 😖 Takze myslím,že by v noci mely spát lip...jenže omyl ☹ Třeba to fakt bude zubama a brzo to přejde!!! Ale uz fakt nemůžu a večer nemůžu vůbec spát a cucim tu doteď 😒 Tak dobrou...

sariky
28. zář 2012

@jarkalada vsechno nejlepsi k prvnim narozeninam! 😵

zvalentova
autor
28. zář 2012

ahoj holky, tak máme zase den zn. všechno je jinak.
Kuba spal celou noc, Kačka 3x vzhůru. Ráno jsme se sbalili a vyrazili na veletrh. Tam jsem čekala řev a konec světa. Nic takového se nedělo. Naše děti v autosedačkách byli nadšené, lidi, věci, Kačka dokonce cestou mezi stánky usnula.
Ovšem po příjezdu domů, kdy z 99% po obědě spí, se rozhodli že spát tedy rozhodně nebudou 😎

Ale koupila jsem jim tam za supr cenu knížky, pár hraček a hlavně dokonalé měkké, teplé, ale tenké fusaky vč. funkčního prádla na zimu. 🙂

Jaru, popřej dětem všechno nejlepšííííí.

lenny2
28. zář 2012

Ahoj holky, bezmoc, vyčerpání, zoufalost.....líp už svůj stav neumím popsat ☹ Kryštof se jenom vzteká, odmítá mi večeřet jako normální dítě, musím mu to nabízet na 10x, milionkrát to ohřejvat, protože on se nají až on uzná za vhodný. Jakmile není po jeho, jakmile ho nechovám jak mu je po chuti, jenom vztek a vztek až je rudej, natahuje na blití, vzteky se dáví a jakmile mu vyhovím, směje se a je klid.....teďka mám za sebou hodinu a pul přemlouvání, aby se najedl, neskutečná scéna, vzteky sápe deku, rve ze sebe bryndák, už jsem tak vyčerpaná, že to snad ani neumím popsat ☹ Noc byla zase strašná a při představě tý další, tak už brečim. Sotva pletu nohama. Teďka se konečně najedl, usnul mi v náručí, s manželem neskutečná hádka, kdy už jsme tady po sobě ječeli jak Italové, všechno dělám blbě, chudák kluk je psycho ze mě, měla bych si zajít s nervama k doktoroj a další podobný věci jsem si vyslechla ☹ Já už nevim fakt co s tím klukem udělat, každopádně fakt mě začíná zrazovat tělo, už několik dní krvácim, klepou se mi ruce, ustavičně zimnice, když přijdu do Alberta, nebo do jinýho supermarketu a tam jsou zářivky, musím si nasadit sluneční brejle, jinak mě tak začnou pálit a slzet oči, že to jsem nezažila, o tom jak mě bolí žaludek ani nemluvím ☹ Prostě únava jako prase! Chjo, kdy to skončí?!

lenny2
28. zář 2012

@jarkalada
Jaru, Lukymu a Anetce hodně zdravíčka a príma oslavu 😉

jarkalada
28. zář 2012

Děkujem holky za přáníčka 😉 Oslavička se docela povedla. Nakonec jsme měli dortík jahodovej-viz foto, byl vynikající. A dětem jsem ještě ráno uplácala minidortíčky-piškot.těsto proložené zakys.smetanou s tvarohem, banány, piškotky, každej do toho jednu svíčku - a mohli matlat a matlat co chtěli, nemohli uvěřit, že je u toho konferáku necháme 😎
@lenny2 Leni to je šílený, manžel nemůže aspoň na část noci vystřídat?

lenny2
28. zář 2012

@jarkalada
Jo, ale víš jak to ty chlapi maj, oni ty děti prostě neslyšej ☹ Takže stejnak než on se vykope z postele, tak musím vstát já ☹

veronika.m
28. zář 2012

@zvalentova ahoj zuzi, kde je veletrh? V Letňanech? Fusaky bych totiž taky nutné potřebovala tak ze bych se zajala podivat... Dík za zprávu. Pa pa

zvalentova
autor
29. zář 2012

@veronika.m jj, v Letňanech, to máš kousek.
Mám tyhle a už se těším až jim je nandám. Z Outlastu jsem jim vzala bodýčka a paráda.
http://www.littleangel.cz/fusaky/autofusaky-jar...

sariky
29. zář 2012

@lenny2 Leny, drz se! taky to znam. ty nase zacatky byly hodne podobne - hlavne Sima takhle hystericky prorval cele dny, ja naprosto zoufala a po psychicke a fyzicke strance mi bylo nejak napodobne. Nezkouselas ty homeopaticke cipky Viburcol? Nam se po nich Sima vzdycky aspon na chvili zklidnil a pak usnul. Nevim, co bych ti poradila, protoze jak znam svoje deti, tak castokrat na ne nezabira absolutne nic 😒 Drzim palce, aby se to zlepsilo!

sariky
29. zář 2012

@zvalentova ahoj Zuzko, krasne fusaky 😉 My mame hodne veci od Little angel a jsme s nimi strasne spokojeni. navic podporujeme ceske vyrobce 🙂

veronika.m
29. zář 2012

@zvalentova Děkuju Zuzi, já spis potřebuju zimní, na fusak na podzim kašlu. Mám bundicky a deky. A bylo tam ještě něco dobreho k vidění? Problém je ze klasicky zimní fusak do dvojceciho kočárku nedáš. To už by se mi tam nevešli děti, mám doma emitex zimni po Lili a s tím bych se fakt nechytla.

lenny2
29. zář 2012

@veronika.m
Ahoj, tak já mám zimní Emitex v Easy Walkeru a úplně v poho 😉

kinguse
29. zář 2012

@veronika.m taky mám zimní Emitexy v TFK. Dvojky budou v každým fusaku v kočárku trochu jak sardinky 😀

kinguse
29. zář 2012

@lenny2 holka drž se!!! Taky nevím,co poradit! 😒 Snad ho to brzo přejde. Naše dorotky dneska trochu lepší, sice jsem několikrát dávala Terce dudlik a od 4 do pul6 rvala,ale jinak to šlo. Tobe malej holku nevzbudi??? My uz je musely rozdělit,Terka Lucku vždycky probudila a rozervala.

lenny2
29. zář 2012

@kinguse
Gábi, je to divný, ale nevzbudí, Linda je tak pohodový dítě, že to se nedá ani říct - díkybohu za to! On se nevzteká, když si s ním v noci hraju a věnuji se mu, ale síly mi na to docházejí ☹ Jsem tak vyčerpaná, že už ani nemám chuť chodit mezi lidi, únavou už ani nemluvím ☹ Však to znáš.....