Náš pejsek. Co dělat?

jakoubka
4. srp 2009

Dlouho jsem přemýšlela,jestli toto téma založit.Ale snad bude mít někdo zkušenost 😉 😔

Máme psa(pudla),má už 15,5 let 😔 ,což si myslím,že je to uctyhodný věk.
Ale poslední dobou je na tom špatně 😔
Má artrozu,vyoperovaný nádor,nevidí,neslyší,od včerejška zvrací 😔
Dnes na vyvenčení jsem ho musela nést v náruči,podlamovaly se mu nohy,překulil se na bok 😔

Já si myslím,že by pro něj už bylo vysvobození dát mu uspávací injekci 😔 ,ať se netrápí 😔
Jenže,není můj,ale sestry,ale ta o tom nechce ani slyšet 😕

Nevím,jak ji to vysvětlit.

Poslední dobou vykonává potřebu už doma 😒 ,což taky není příjemné,když tu lítá malý.Ale chápu,že už je fakt starý 😔

epose
4. srp 2009

jakoubka: Ja som pred 2 tyzdnami musela uspinkat mojho psika.Mal 13,5 roka,bol chory uz sa trapil.Bolo to pre mna to najtazsie co som v zivote musela urobit,ale prenho to bolo to najlepsie,aby sa uz chudacik natrapil.Vysvetli sestre ze to bude pre neho tak lepsie aby sa netrapil.

sandi
4. srp 2009

frisbee: mela jsem dve, ale jedna zemrela pred 2 roky. Ted mam tu druhou, te je 8 let, a dvouleteho francouzskeho buldočka - mamka uz nechtela tak velkeho pejska,ze ji brzy umre...
Ty mas bordacka? Jak stareho? ;) Mas fotku??? 😵
Ja posilam svoje milacky🙂
http://picasaweb.google.cz/zdenek001/VNoceNaHlu...
http://picasaweb.google.cz/zdenek001/VNoceNaHlu...

frisbee
4. srp 2009

sandi..a jo,ty máš bordeauxskou dogu,já mám border kolii,to mě spletlo...divila jsem se,že ti tak brzy začíná stárnout,když se border kolie dožívají kolem 12-14 let.No já mám 3 psy,českého horského 12,5...kavalíra 6 let a border kolii 1 rok...a ten chudák starej už tak špatně chodí a vstává a když upadne,já ho nezvednu...má 40 kilo...je to smutné ☹
jestli se mi podaří hodit sem foto,tak hodím link...máš nádherný pejsky...čumáčky 🙂 🙂 🙂

jabber
4. srp 2009

jakoubka - a máte aspoň pocit, že z toho života ještě něco má? Má z něčeho radost? Poznává vás, vítá vás? Těší se na žrádýlko, těší se ven? Nebo jen apaticky leží.... 😔

sandi
4. srp 2009

a ja si frisbee rikala,ze je divne,ze o Tobe jeste nevim,ze mas bordinu, kdyz uz se potkavame v diskuzich po nekolikate 😀 No jo, 13,5 let to je krasny vek. Ty konce byvaji hrozne (ostatne stejne jako u lidi). A je tezke si rict, ze uz neni zadna nadeje a nechat pejska utratit... Ja bych to nechala udelat asi jen v pripade, ze by mel opravdu silne bolesti ☹

jabber
4. srp 2009

sandi - to je těžké, ale u 15letého psa si myslím, že je víc než jasné, že naděje na zlepšení není 😔 Problém je, že pes neřekne jestli ho něco bolí, takže se to musí odtušit z chování. Podle mě apatický pes bolesti má, proto se právě jakoubky ptám 😔

frisbee
4. srp 2009

sandi...to je pro mě noční můra...ale posledních 14 dní to s ním jde z kopce...už jsme se bavili s mým mužem,že by bylo lepší,kdyby se prostě ráno neprobudil,než dělat to rozhodnutí a volat veterináře,ale trpět ho nenechám,to bych mu neudělala,on je povahou pořád hravej dobrák,má radost ze života...akorát s ním nemůžu chodit sama na procházky...pokaždé padá několikrát k zemi na tlamičku...chodí s ním můj chlap jenom asi na 15 minut,vždycky s mobilem,kdyby se něco stalo,abych pro ně došla s vozíčkem...plakala bych ☹

sandi
4. srp 2009

jabber - jj, souhlas, jasne,ze na pejskovi to majitel pozna. Pokud ma bolesti, tak samozrejme neni dobre tu agonii protahovat. Ale za sebe nevim, jestli bych ho nechala uspat jen proto,ze je stary a obcas zvraci. Asi bych ho nejdriv nechala poradne vysetrit doktorem. Protoze i starsi lidi treba zvraci po jidle, protoze jim zaludek uz tolik netravi, hur chodi atd., ale pritom jsou radi,ze jsou nazivu a muzou byt s nami...

jabber
4. srp 2009

sandi - no jo, jenže podle toho co psala jakoubka, tak není jen starý a občas zvrací.... 😔 to by samozřejmě důvod k utracení nebyl 😅

frisbee
4. srp 2009

holky,záleží,jestli má bolesti ☹

bambusko
4. srp 2009

jakoubka, a preco si ho sestra nevezme teraz nazad k sebe? ved v takom stave ako pises, asi uz prostredie neriesi ☹ jednak psik sa trapi a ty mas dieta a tolko starosti navyse, zda sa mi to od nej trochu sebecke - utratit nie a starat sa tiez nie? 😒

sandi
4. srp 2009

frisbee - no jo, ty konce jsou hrozne ☹
Utesit nas muze to, ze si Ti nasi hafani s nami prozili krasny zivot a ze jsme jim dali to nejlepsi.
Brr, jen kdyz procitam tuhle diskusi, tak bulim jak zelva... Frisbee, drzte se 😔

jabber
4. srp 2009

já když si představím slepého, hluchého pejska, který má problémy se srdíčkem, špatně dýchá, je dezorientovaný tak, že naráží hlavou do zdi a neudrží se už ani na nohách.....sama za sebe můžu říct, že bych ho uspat nechala 😔 Je to těžké rozhodnutí, ale podle mého názoru už se jen trápí 😔 ☹

sandi
4. srp 2009

jabber - ja se s Tebou nijak nepřu... Pro mne by treba nebyl ale ani duvod to,ze jeden den nemuze na nohy a dva zvraci. Proto jsem psala, ze bych ho urcite vzala k veterinari, at mi rekne, co s nim je a jak to vidi. A pak zalezi na tom, jak tomu pejskovi je...

frisbee
4. srp 2009

sandi...já si přečetla to povídání o duhovém mostě,kam jdou pejsci po smrti a jak se setkají se svým pánem..má to na webu skoro každá chovná stanice a bulela jsem jak želva...nemůžu na to myslet...holky...mizím,musím to v sobe zpracovat ☹

jabber
4. srp 2009

sandi - já vím, že se nepřeš 😉 já se taky nepřu 🙂 Jako pro mě by to taky nebyl důvod - kdyby byl mladší. Anebo kdyby to byl ten jediný problém. U takhle starého pejska se opravdu zlepšení moc očekávat nedá, spíš naopak......bohužel 😔

jakoubka - a co ten veterinář, ptali jste se ho co si o uspání myslí? Co si myslí o tom, jestli se trápí...jestli má bolesti?

jakoubka
autor
4. srp 2009

jabber-on nevítá,ale pozná,když přijdeme,tak nás pozná 🙂 ,ale pak si zas lehne nebo bloudí po bytě ☹

Ale dnes je to teda hrozný,leží a leží,nic ho nezajímá 😔 oči otevřený,nejde mu vstát,podlamují se nohy,ach jo 😔 😢

j.a.n.u.s.
4. srp 2009

jakoubka.....no a co rikal veterinar???

jakoubka
autor
4. srp 2009

že máme přijít zítra,pokud se zvracení nezlepší ,na infuze.

Dostal ATB a dietu v sáčku.

Na to ostatní,že je to stářím 😔 Ale,že vidí že je špatný 😔

Sestra tu dnes zůstala a spí s ním v pelíšku.I malý se pořád na něj chodil dívat,hladil ho a vyprávěl mu 🙂

Uvidíme zítra. ☹ DOUFÁM,ŽE BUDE LEPŠÍ.

tatolu
5. srp 2009

Jakoubka, ako prebehla noc?

jakoubka
autor
5. srp 2009

tatolu-Myslím,že dobře 🙂 Chodil se i napít sám 🙂 Už pár krůčků sám udělá,ale jinak pořád leží ☹

Za chvíli jde na veterinu,tak uvidíme 😕

tatolu
5. srp 2009

😔

jabber
5. srp 2009

tak držím pěsti 😅

jakoubka
autor
5. srp 2009

tak jsme zpátky.Dostal opět nějakou dietní výživu,má být v klidu 😉
Jen neví z čeho je tak mimo 😕

Holky,on dokáže stát nehnutě půl hodiny na jednom místě a dívat se do zdi 😔

mamutka
5. srp 2009

pol hodiny? mna napada len jeden dovod, ze ma a ktualne take bolesti pri pohybe, ze radsej len stoji, mozno chce niekam ist ale ostane radsej stat 😒 ja neviem, znie to hrozne, ocividne umiera, je uz velmi stary, tu uz sa neda cakat zlepsenie ☹ ☹ ☹ jasne ze ma byt v klude, kto by chcel umierat na party........
viem ake je to tazke ale u tak stareho psika by som asi uz nevahala, toto len sebe zlahcujete, ked dufate ze umrie v spanku, on sa asi uz nevie dockat odpocinku. ak neumrie v spanku, bude to prebiehat hrozne a budete si to este dlho vycitat

jabber
5. srp 2009

souhlasím s mamutkou, podle mě je ten pejsek už nešťastný 😔 ☹

michaelak.
5. srp 2009

Ahojte!Tak sa pridavam aj ja.my sme mali 11rokov kokra-Korinku.Ten koniec bol fakt strasny!V ten posledny den ked som prisla z prace,este ma prisla privitat k dveram ale velmi tazko.A potom uz len lezala a nevladala vstat,vodu pila len po troske a potom ju vyzvracala,stravu uz odmietala .A tie posledne dni sme ju uz tiez len nosili von na rukach.Zavolali sme doktora-znameho a povedal nam na rovinu:mozem ju napichat,nebude mat bolesti,dam jej vyzivu ,ale to uz by bolo len tahanie penazi.Povedal nam ,ze v jej pripade by uz bola "dobra"injekcia,aby sa netrapila...Tak sme sa rozhodli pre injekciu.Ale poviem vam,bolo to strasne!Ja som myslela,ze zavre oci a zaspi,ale ona este lapala po dychu a posobilo to na nas,ze sa vlastne dusi.No proste hroza 😢 .Teraz zase mame psika jorksira a vo stvrtok mi podbehol pod auto-moja chyba,nebol na voditku.Ale ked som ho zdvihla z tej zemi,myslela som ,ze ma porazi.Uz lezal nehybne jazyk vonku a vytahoval chrbatik do zadu.Ja som myslela,ze uz je koniec.Nebyt susedy co vzala telefon a zavolala doktora-toho znameho,tak ho uz nemame.Ja by som uz nebola volala doktora,uz som myslela,ze fakt je koniec.Doktor prisie ani do 5min.(skor ako sanitka pre cloveka)a hned nas viezol do ambulancie.Hned mu pichol injekcie,od bolesti,na uspanie a proti zrazanlivosti krvi a povedal uz len cakat.Uz vecer sa zacal stavat na nozky a 23:30 sa pytal von tak sme sa sli vyvencit.Nevladal udrzat rovnovahu a spravil potreby horko tazko.Ale poviem vam to bola otrasna noc pre mna,kazdu chvilu som bola hore a pozerala som na nho.Rano sme sli k doktorovi a dal mu zase injekcie ,ale jeho stav uz bol lepsi.A zatial sa drzi a su momenty kedy na nom vobec nevidno,ze sa mu nieco stalo.Ma zlomene 2zubky a mal otras mozgu.Asi velke stastie,ze ja maly a ze ho nezachytilo koleso...A keby nebolo mojej pohotovej susedy a sikovneho doktora tak ho uz asi nemame.Mozno toto sem nepatri,ale ja som sa vam chcela trosku postazovat ake starosti mi narobil ten nas betar. Jakoubka,skuste ak sa da aj ineho doktora,ci to neni uz len trapenie a "umele "udrziavanie pri zivote.Oni ty zvelolekari nie su vsetci uprimny a pre niektorych to je biznis-vynosny.A myslim ,ze 15,5r.je velmi pekny vek pre psika.Vela sil prajem!!!

jabjunka
5. srp 2009

jakoubka,možná se ti nebude líbit co teď napíšu,ale je to tvrdá realita.
Většina vetů(jsou samozřejmě světlé vyjímky) bude léčit psa za každou cenu,pro ně jsou to peníze.A je jen na majiteli pejska,aby rozhodl,jestli ANO,nebo NE.Vy jste za nějzodovědní a pokud je jen malý náznak toho,že se pejsek trápí,nebo má bolesti,je na vás pomoci mu s odchodem.Není nic sobečtějšího,než nechávat pejska trpět,jen proto,že vám by to bylo líto,vy to rozhodnutí nedokážrte udělat.
Žiju se psy 25 let,nebudu psát,že jsemchovatel,protože jsem odchovala pouhý a jediný vrh,ale tohle rozhodnutí už jsem musela párkrát udělat,naposledy letos v lednu.Není to pěkné,ale vy víte,že pejskovi už je líp a netrápí se .
Pes který je hluchý a slepý může klidně žít plnohodnotný život,sama mám doma mopse kterého někdo kvůli věku vyhodil z auta a po nehodě je hluchý a slepá,ale je to vitální zvířátko,chutná mu,lítá po zahradě s velkýmy psy a pěkně je prohání i když je mu 9-11 let,ale onemocnění srdíčka a s tím spojené problémy s dýcháním,zažívací problémy,letargie a apatie,by pro mě byl jasný signál.

mamutka
6. srp 2009

no ako sa mu dari chudakovi? ☹

tatolu
6. srp 2009

Tak my sme ho včera dali uspať. 😔
Držala som ho od začiatku a jemne som ho hladila. Myslím, že bol spokojný.
Nechcela so riskovať ďaľšie pokúsania.
Fenka, čo pri ňom rástla ho chvíľu hľadala, ale našťastie máme malé psíky, ktoré ju trochu rozptýlili.