Náš pejsek. Co dělat?

jakoubka
4. srp 2009

Dlouho jsem přemýšlela,jestli toto téma založit.Ale snad bude mít někdo zkušenost 😉 😔

Máme psa(pudla),má už 15,5 let 😔 ,což si myslím,že je to uctyhodný věk.
Ale poslední dobou je na tom špatně 😔
Má artrozu,vyoperovaný nádor,nevidí,neslyší,od včerejška zvrací 😔
Dnes na vyvenčení jsem ho musela nést v náruči,podlamovaly se mu nohy,překulil se na bok 😔

Já si myslím,že by pro něj už bylo vysvobození dát mu uspávací injekci 😔 ,ať se netrápí 😔
Jenže,není můj,ale sestry,ale ta o tom nechce ani slyšet 😕

Nevím,jak ji to vysvětlit.

Poslední dobou vykonává potřebu už doma 😒 ,což taky není příjemné,když tu lítá malý.Ale chápu,že už je fakt starý 😔

jakoubka
autor
6. srp 2009

tatolu-je mi to líto 😔 😔

U nás je to u trošinku lepší 🙂 má granulky na citlivý žaludek.Sám si dojde napít,sice pomalinku,ale jde.jinak pořád leží 😔

j.a.n.u.s.
6. srp 2009

tatolu 😔

u nas to probehlo v roce 2004, a bohuzel je to furt zive...

Dulezite je, ze na "posledni cestu" by mel jit s clovekem, ktery ma laskyplne myslenky....psi opravdu citi vase myslenky...nelitovat ho, neplakat(pro vetsinu z nas tezke)...ale myslet v dobrem, hladit a dekovat mu, ze s nami prozil zivot....a ze ho ted vedeme"domu"...tam, kde se vsichni jednou setkame....psi to vyciti, psi vyciti strach ve vasich myslenkach....ale i tak prave vyciti lasku se kterou ho odvedete.

Lide jeste porad veri, ze pes je neco mene, zvirata vseobecne, ale uprimne? Mohli bychom se hodne od nich ucit....

jakoubka
autor
6. srp 2009

Holky,

za sousedku máme paní ,která dělá na chirurgii-traumatologii a dnes v noci jim dovezli 12 letého chlapečka,kterého pokousal ,tak že měl vykouslý kus stehna,no hrůza říkala 😔 😔

Tatínek toho chlapečka,toho psa umlátil lopatou.

jabjunka
6. srp 2009

Možná se měl tatínek vzít po hlavě lopatou taky!!! 😠 Proč byl chlapec s e psem sám a v noci???Kdo ví co se tam stalo?!?!?!

jabber
6. srp 2009

tatolu 😔

jakoubka 😕 nějaká podivná rodina, ne? O tom svědčí i ta lopata 😅 ježiš, to je hrůza 😲 🙄
Jinak fajn, že pejsek aspoň jí 🙂

kleopatris
6. srp 2009

ahojte

aj ja prispejem troskou. Tiez sme mali psika asi 14 rokov a ku koncu mal rozne zdravotne problemy, najprv mu praskali zily v uskach a to tak, ze mal usi uplne napuchnute jak papuce...vzdy sme museli s nim na operaciu, s druhym uskom uz ho musel lekar ozivovat, lebo mu zlyhalo srdce pri operacii, ale on chcel zit 🙂 asi o rok sa mu zhorsila chodza, zadne nozky vobec nemohol riadne pohybovat a viac menej ich ku koncu uz len tahal ☹ tak sme sa s mamkou rozhodli, ze ho uz nenechame trapit...ale poviem vam uz nikdy by sme to neurobili ☹ mamka si to vycita dodnes. Ja som mala to "stastie" ze som musela byt v praci a prisla domov az bolo po vsetkom (samozrejme som bola cely cas na telefone, ale to neni ono). Mamka cela uplakana mi rozpravala jak sa nasmu psikovi nechcelo zomriet ☹ prisiel lekar a on uz vedel co sa deje, mamka ho chytila a on sa zacal strasne vzpierat a nariekat ☹ dovtedy reagoval na injekcie bez pohnutia okom...takze jednoducho nechcel ☹
mame este jedneho psika, fenku, oni spolu zili asi 2 roky, kym musel odist. a ta fenka, ked prisiel veterinar strasne plakala a zavijala a ako on posledny krat dodychal, ona stichla a vliezla do budy a nevyliezla zo par hodin...a potom trvalo par tyzdnov, kym ho prestala hladat a cakat ☹ takze z nasej skusenosti hovorim, ja by som uz osud nikdy nebrala do svojich ruk a snazila sa kazdeho psika liecit. Ono ostane velmi velmi hlboka rana na srdci a to navzdy ☹ a pes nam nevie povedat, tak ako chory clovek, ano ja chcem zomriet...to si myslime len my...

nikollette
6. srp 2009

Kaoškin psík mal 18rokov ludských 😕 😕 😕
ale tiež už tak, že ma samé problémy, už len ležal, nevidel, aešte aj prebalovať ho museli do pampersiek..
Tá injekcia, bola tiež len vyslobodením 😉
taký psík si môže povedať že mal super život,a požil si krásne dlho 😉

tatolu
6. srp 2009

Kleopatris, pokiaľ by neohrozoval deti, tak ho neutratím.
Keď sa včak už raz zahryzne... 😢

kleopatris
6. srp 2009

ja viem a uplne to chapem 😢 v takom pripade by som postupovala asi ako ty ☹

medvide1
6. srp 2009

Ahoj holky mohu se k vam přidat??dostala sem se do situace mam pudika 15 let nema skoro zuby ale nejak se naji nevidi ale naji se napije se ale je takova nejista jen polehava boji se chodit a dnes se pozorovala že i se boji jit aby do ničeho nenarazila ☹ jaky mate nazor na uspaní??

j.a.n.u.s.
6. srp 2009

medvidek...koukni na stranky dozadu 😉

ajala
6. srp 2009

my sme nasno vlciaka uspali, mal 12rokov ..je to hrozne ale.... ☹ ked sa trapi .... ☹

jakoubka
autor
6. srp 2009

medvide1-máme úplně stejně+něco navíc 😔

saska.t
6. srp 2009

kocky mala som pred 4 rokmi ten isty problem, mala som kokerspanielku 15 rokov a ked uz to prislo do stadia ako vy popisujete- dezorientacia, slepota, chluchota nakoniec zacala doma cikat zdalo sa mi neludske a nedostojne aby tak trpela este nejaku dobu a tak som ju vzala mojmu znamemu vet. ktory mi len potvrdil moje tusenie, ale nechala som si este cas na rozmyslenie, po tyzdni ked sa to horsilo som ju s tatkom vzala /psychicka podpora/ a nechali sme ju utrstit aj ked to bolo tazke ale bola som s nou az do konca ☹ plakali sme s otcom spolocne v aute ako male deti, mame sme to dopredu ani nepovedali aby nas vobec pustila. Ked na to prisla vykricala na ze sme vrahovia atd. ale nakoniec nam dala za pravdu a poplakali sme si vsetci .... dodnes ma mama jej fotku ako tapetu na mobile...

jindri
6. srp 2009

jakoubka: pokud nemá bolesti, má chuť k jídlu a dává aspoň trochu najevo radost ze života - není ještě vše ztraceno a o uspání bych nepřemýšlela.
Být vámi, šla bych na konzultaci ještě za jedním veterinářem. Někteří chtějí léčit za každou cenu, ale jsou i tací, kteří vám řeknou na tvrdo, jak se situace má. My měli naštěstí kliku na toho druhého.
Já sama nebyla schopná rozhodnout o injekci, láska k němu mě zbavila objektivnosti.

dvojka
21. srp 2009

Jakoubka tak jak?

My jsme museli nechat utratit pejska dneska-to že byl dávno slepý,špatně chodil-tohle všechno by se zkousnout dalo.Asi před třemi dny ale začal špatně chodit,asi mu ochrnul zadek,takže chůze mu způsobovala utrpení.
Dneska ráno jsem ho ho od táty z bytu slyšela hrozně naříkat,jdu tam a on leží na boku,klepe se a předníma nohama jakoby utíkal.Zrychlene dýchal.Jsem ho pohladila a on začal ječet a dokonce se po mě ohnal.no hrůlza všech hrůz.Převoz na veterinu nebyl možný. 😒
Zavolala jsem veterináři do Kraslic,ten přijel za hodinu,poslechl si srdce,plíce a řekl,že ho nebudeme dál trápit . 😔 ☹
Vyholil mu na noze chulpy,píchl oblbovačku,ale Míša neskutečně ječel,bylo to fakt strašný.Tak mu píchl ještě jednu a čekalo se až se zklidní-pak už neměl sílu ječet,rozhostilo se smrtelné ticho,jen dýchal jak o závod .
Třetí injekce byla do srdce.Pak už nebylo nic ,jen tu a tam záškub končetin 😔

jakoubka
autor
21. srp 2009

Holky,Čiky je s námi. 🙂
Ale pořád stejné 😔 víc a víc vyměšuje v bytě,přitom jí stravu co nám řekla veterinářka.
Od pondělí jede na 12 dní k ségře,my rekonstrujeme bytové jádro.Ön i ve spánku se po..... 😔

Já nevím,je mi ho líto 😔

Ale chvílemi jsem i zoufalá,že se vyměšuje v bytě a lítá tu Kubík 😒

dvoji-to je mi moooc líto 😔 napsalas to tak,že slzám se nedá ubránit 😢 😔

dvojka
21. srp 2009

i náš se počůrával doma cca 2 týdny zpět 😒 .Ale my ho neměli teda u nás,ale u táty...Takže to musíte být ted pořád ve střehu,co?

no ono to bylo přesně tak jak jsem napsala,i když možná horší 😢 ,ještě ted se klepu,nikdy předtím jsme psa neměli,jen když jsem byla malá a to nám ho uškrtili místní chuligání(to si ale už moc nepamatuju)jen co naši vyprávěli ☹

heliik
1. led 2014

Omlouvam se asi jsem v jiné diskuzi, ale nevím kam jít pro rady... Máme doma pejska, přítel ho přivezl, aniž bych o tom věděla, ale to je teď nepodstatné. Je Bernský Salašnický, zatím stěně, ale přes zimu je v bytě, proto bych se chtěla zeptat, jestli nemáte nějaké zaručené rady jak na odstranění chlupů z nábytku, dlaždic, podlahy. Vytiram každý den ale stejné jsou všude jeho chlupy a vůbec to nejde uklidit. Mohly byste mi poradit? Nebo aspoň jestli je nějaká taková diskuze? Moc děkuji