Naše dětičky 2008. Přidejte se

lenik_25
29. led 2010

Povídání maminek s ratolestmi narozenými v roce 2008 🙂

lenik_25
autor
29. led 2010

Ahoj holky z těhotenství.sk. Diskusi nám nějak zlikvidovali, tak budu ráda, když si popovídáme tady 🙂

adisabeba
29. led 2010

Ahojky Leni, to je dobře že jsi zalozíla pro nás diskuzi 😉 tak teď ještě aby holky se přihlásili a budeme tu všichni 🙂 Jinak Jakoubek už je jeden velkej pupínek, hlavne na hlavičce a prdelce :( Dnes je i poprvé trochu protivnej ale teplotu nemá.

ivisek78
29. led 2010

Ahojky, taky jsem to zjistila a prohledávala jsem to tam jestli tu diskusi ještě nenajdu. Tak to je dobře že můžeme zase drbat. 😀 Tady to neznám, tak to jdu prozkoumat. 😉

Leni, kde jste ty neštovice chytli? To mě úplně vyděsilo, není to nějak brzy??

lenik_25
autor
29. led 2010

Leni, přejeme, ať to máte úplně bez teplot. Dej vědět, jak se to vyvíjí.

Ivčo, čáááu 🙂

Holky, nevíte, jestli něco jezdí do Polského Těšína? Jsem z Děčína a všechno to jezdí z Brna ☹ Mají tam prý pěkné a levné svatební šaty.

adisabeba
29. led 2010

Ahojj Ivíku, tak máme je od souseda, zatím ani teplotu nemá ale zato pupeny pořád přibejvaj :( No a já jsem ráda že je má když je tkhle malej, oni to prej snáší daleko lépe.

Leni tak to nevím, ty se budeš vdávat??

lenik_25
autor
29. led 2010

Jojo, budu se vdávat 🙂 Přesný termín naplánujeme ke konci února, ale bude to asi někdy v červnu, protože 26.6. odjíždíme na dovču (chalupu) a pojmeme to jako svatební cestu. Záleží na tom, jak se nám podaří ušetřit. Tak hledám svatební šatičky.

petka_79
29. led 2010

Ahojky holky, takže už jsem tady taky, to je škoda, že nám to tam zablokli 😠 , ale ještě že nás Lenik zachránil. Mějte se a naviděnou 🙂

adisabeba
30. led 2010

Ahojk holky tak dnes je to asi zatím nejhorší, svědí ho celej človíček a přes noc se osypal úplně všude. Má trochu teplotu ale není to tak hrozný. no a co vlastně u vás nového.

lenik_25
autor
31. led 2010

Ahoj Péťo 🙂

Leni, už jsem ti psala na mail. Chudák malej a jak s tím bojuje? Nepláče moc? Kéž by to už bylo za vámi.

ivisek78
3. únor 2010

Ahoj holky, tak my máme rýmu ☹ . Chudínek má úplně skleněný očíčka, trápím ho s odsáváním, tak spolu bojujeme, jak řve tak mu u toho vždycky praskne rtík a teče mu krev. No a v noci toho taky moc nenaspíme. Dnes to doháněl dopoledne, to spal 3 hodiny. Ale já jsem vařila, takže jsem toho moc neužila.

Leni, jak neštovičky, už je to lepší? A jinak jste všichni zdraví? Už aby to počasí bylo lepší, už mě to neba. ☹

Leníku o tom spojení do Polska nevím, já jsem z Vysočiny, odtud asi nejezdí vůbec nic. Takže Daneček půjde rodičům na svatbu. 😉 To je hezký. 🙂 Toho já se jen tak nedočkám. 😀

adisabeba
4. únor 2010

Ahojky maminy,
tak Jakoubek už je jen strupatej, ale je v pohodě, nejhorší byla sobota, to jsem si nadávala že jsem ho nechala nakazit. Ale teď jsem ráda že to máme zasebou, už jen počkat až bude bez strupů. Koupu ho ob den v řepíku, zato já jsem nemocná je mi zle a doufám že to prďola nechytne, je teď oslabenej.

Ivíku tak hlavně aby se ti brzo uzdravil, je to strašný to odsávání, já taky bojuju s Jakoubkem, ale teď se naučil jak dělá králíček a tak snad se naučí i brzo smrkat, to mi poradila moje kamarádka, frká nosíkem když předvádí králíka 🙂

No a co ty Leníku jaký ty šaty budou?? už jsi se rozhodla?? Dej vědět 🙂 Jo a kdy že to bude, ten den D 😀

Počasí je děs, ale nám se to tu zatím vyhlo, je tu jen trocha sněhu, asi tak 20cm, ale cestáři stíhají a jak je to u vás??

petka_79
5. únor 2010

Ahoojky maminky, tak především gratulace Leničkovi se svatbou, hlavně ať vše výjde a máte se mooc rádi i po svatbě a jste šťastní!!! Já jdu za tden na svatbu - ale za svědka bráchovi, už podruhý 😀 tak snad už to bude lepší...

No tak my máme za sebou s Vítkem nejhorší teploty, vůbec nevím, co tomohlo být, doktorka říkala, že nemáme ani jezdit, pokud by to do třech dnů nepolevilo. Horečky už nemá, ale je šíííííííííííleně protivnej, myslím, že to budou zuby (stoličky), pač když mu rostly ostatní zuby, tak to tak nenesl... Jaké máte zkušenosti s růstem stoliček? Je to moc velká hrůza. Protže jestli jsou to teď ty stoličky, tak je to fakt dšěs. Malej je protinej, chvilku si nedokáže sám zahrát, pořád se chytá za nohavice a ani nemá chuť k jídlu, tuším, že to tu myuslím Leník psal, že? No už se na starou diskusi nepodíváme, skoda 😠 😠 😠

Jinak, Leni a Iviku, moooc přeji, at se chlapečci uzdraví, je to fakt hrůza, když jim něco je. Rýmu Vítek snáší v poho, ale toto,,brrrr. A taky leni se uzdrav i Ty, marodění s mimčem je fakt děs běs...

Krásný víkend Peťa

lenik_25
autor
6. únor 2010

Ivčo, chudinka a máte odsávačku na vysavač? Já vždycky odsávala jen touhle odsávačkou..i v noci, ať si všichni trhnou. A kapala jsem vždy před spaním dětský Nasivin, nic jiného mu neulevilo.

O počasí mi ani nemluvte, jak se člověk snaží přejet přes sníh, tak jsem rozbila kočárek. Kloktá to v něm, jak když spadne řetěz z kola ☹

Svatba bude, tak jsme spolu už skoro 7 let, tak by bylo záhodno, hihi 🙂 Čekali jsme, až Daneček trochu povyroste. A navíc chceme druhé mimi, tak to už by se mohlo narodit do sezdaný rodiny, že jo? 🙂 Šatičky mám uložené a vybírám si pořád dokola a zatím vedou dvoje. Je ještě čas, tak uvidíme. Objednává se to přes net, jedny mají holá ramena, druhá ramínka, tak asi radši zajdu tady u nás do salónu a vyzkouším si, co mi víc sedne. Jen tak na oko. Den D bude v červenci, ASI 24.7.

Leni, tak ať to nechytne. Máš pravdu, teď je asi náchylnější. Tak žádný líbání 😀 A ty se vykurýruj. Ono je to naprd být doma, být nemocná, dítě nemocný a ještě lítat kolem něj a domácnosti... drž se. Jinak my smrkání učili podobně "Jak dělá ježeček 😀" Králíček u nás dělá HOP, to by se neujalo 😀

Péťo, jé, moc díky 🙂 A malýmu přeju, ať už ho nic takovýho nepotká. Mně doktorka říkala, že při zubech teploty toleruje do 38,5 v zadečku a pak už je to podezřelý a mám ho nechat vždycky zkouknout. Jinak ono to má každý dítě se stoličkama jinak, některý je snáší hrozně, u některých si maminy ani nevšimnou, jak jsem pozorovala kolem sebe. My naštěstí stoličky ZATÍM bez teplot, jen průjmik, nechce mi jíst (tak 3 lžičky a vzteká se) a je protivnej, že bych ho někomu snad i darovala 😀

adisabeba
7. únor 2010

Ahojky maminy,
tak koukám že si každá užíváme naše marůdky, sice každá jinak, ale je to strašný, už aby řekli co je bolí. Já už jsem docela v pohodě, měla jsem 40 a tak mám opar přes celou pusu. Tak se ani nemohu pusinkovat Kubíčka 🤐

Leni my jsme se taky brali po 7 teď už jsme spolu 10 a máme se snad ještě raději jak předtím 🙂

petka_79
8. únor 2010

Ahojky maminy, takže vše je úplně jinak... Ony ty teploty byly sice ze zubů,. ale ne z prořezávání, nýbrž je to nějaký vir, kdterý způsobuje, že se jakoby zanítí dásně. No bylo to dost nepříjemné, pač málo jedl, ale díky Bohu, aspoň tak, že to nebylo na kapačky, jak nás postrašila doktorka. Ony totiž ty děcka nechcou někdy prý vůbec jíst, jak je to bolí. No,, snad jsme z nejhoršího venku, ale v noci nás to ještě trošku trápí...

lenik_25
autor
10. únor 2010

Jejda, čtyřicítky horečky? Tak to je síla... To se svatbou je povzbuzující, většinou každej říká opak, že po svatbě si ti dva zevšední... ale já si říkám, že když už jsme spolu tolik let, tak co by se jako mělo měnit jedním obřadem? Těším se, lítám po půjčovnách a vybírám šatičky.

Péťo, chudinkaaa!!! To jsou nemoci, co? A horší je, že ty dětičky fakt nemůžou nic říct. Už aby to uměly! Když mi na chlup přesně před rokem marodil Daneček a byli jsme v nemocnici, shodil kilo (bylo mu jen 7 měsíců, takže na tu dobu dost). Doktoři říkali, že nevadí, když třeba týden nic nejí. Hlavně pít!

ivisek78
15. únor 2010

Ahoj holky, píšu zase po dlouhé době. Minulý týden jsme nakonec vyrazili k Dr, protože byl Davídek hoodně nachcípanej, bylo vidět jak mu fakt není dobře. Rýma se ani po týdnu nezlepšila a začal i trošku kašlat, měl i zvýšenou teplotu, tak jsem radši šla. Měl zánět horních cest dýchacích, ale teď už jsme ok. Dnes jsme byli poprvé venku. Dokonce mi i utekl a já za ním s kočárem letěla a skoro nestíhala jak se rozběhl. 😀

A co vaši mimísci? Už jsou všichni zdraví?

Chtěla jsem se zeptat, kolik vám vypijou denně tekutin? Já totiž do toho raracha dostanu tak 200ml čaje, šťávy nebo vody, ale to je fakt maximum. Někdy vypije jen půl hrníčku. Je to hrůza. Snad se to někdy zlepší. Vymačkala jsem mu i šťávu z pomeranče a osladila medem, nechtěl... ☹

A ještě mě zajímá: už jste kupovali nové autosedačky? My totiž máme zatím jen vajíčko, ale už v něm nejezdí, teď jsme dlouho nikde nebyli, ale už musíme koupit od 9kg a zatím se jen rozhlížím.

adisabeba
16. únor 2010

Ahojky, Ivíku my máme sedačku už od 9 měsíce novou, on se nám do vajíčka už nevešel, máme ferrari a jsem sní spokojená🙂 Jinak Jakoubek pije docela dost, tak 600ml určitě, dávám mu čaje a nebo šťávu, ale spíš ty čaje. Jinak už jsme konečně taky venku z nemocí, dnes tu svítí slunko a tak půjdeme ven, ale až se brouček vyspí. Byli jsme doma měsíc zavřený a tak už se těším až se projdu 😉 a klouček asi tak, porád stojí u dveří a říká pápá, bere boty co má naven a chodí zamnou. Je to sním sranda. Ale moc mi nemluví už tak pěkně mluvil a najednou jako když nic neumí, jen to základní, pít, ňam, mamí, tatí, pápá, tikťak a to mu prý stačí 🙂

petka_79
16. únor 2010

Ahojky holky, co se týče autosedačky, taky ještě novou nemáma, ale už musíme pořídit! Asi budeme brát nějakou stasrší, slyšela jsem, že jsou prý dobré autosedačky Römer... Ale říkáš, Leni Ferrarri? Je dobrá?

My pijeme vesměs čaje, střídám bylinkové, kmínový, heřmánkový a asi za celý den vypije tak v průměru 300 - 400 ml. Je to mrška! Když mu ten čaj osladím, tak bude cicmat až to vypije, jinak mu to musím dávat po lžičkách, aabych do něj dostala alespoň 400 ml. Někdy vypije fakt málo, ale z toho tedy dost. Jak říkám,Iviku, zkus čaj malinko osladit a uvidíš, jak to pofičí.

Jeee, vy už chodíte venku po svých, my ještě ne... ale až sejde sníh a oteplí se, tak už koupíme botky a vyrazíme...

lenik_25
autor
17. únor 2010

Ivčo, my jsme autosedačku změnili v cca 10-11 měsících, teď už si nepamatuji přesně. A do toho roka mi Daneček pil taky tak málo, měl 200 ml lahvičku a kolikrát mi v ní zůstala i polovina. Neboj, rozpije se. Teď má Daneček 350 ml flašku a dá někdy i dvě + k tomu 2x 200 ml mlíko. Z mlíka mají taky tekutiny, to se taky počítá. A ještě budeš kolem šestnácti let nadávat, jak pije, hihi 😀

Péťo, Rőmer autosedačky jsou prý nejlepší.

Jinak Daneček pije všechno - vodu z vodovodu, různé čaje ovocné, bylinkové, i ty hořké.

Iviku a když už čaj osladit, tak mi pan Grešík, který je proslulý bylinkovými čaji (Natura) poradil třtinový cukr. Chutná a navíc má i vitamíny. Prý. Na med bacha, vyvolává kašel a je to silný alergen.

petka_79
17. únor 2010

Leniku, díky za tip ohledně slazení třtinovým cukrem. Mám ho doma, tak ním budu dráčkovi trošku semtam sladit.

Jo a holky, co vlastně tak dáváte svým robátkům na snídaně a večeře? My snídáme teď nově rohlík namočený v Nutrilonu (prý je to fakt dobré ten Nutrilon na zlepšení obranyschopnosti) nebo třeba koláč atd. + ovoce, nastrouhané jablko a banán. No a na večeře dávám větčinou krupičnou kaši s Nutrilonem, a dneska jsme měli pohankovou (pač nám krupice došla), normálně vařenou s mlékem - a zlatíčko zatím spinká, což je velmi vzácný jev, dělám ťuky ťuky na dřevo, větčinou se budí už před 23. hodinou.

Leni a Iviku, apropo, ještě kojíte? Mám pocit že některá z vás psala, že už nekojí.. Nebo už jsem zůstala jenom já tu kojící? Kojím vždy večr před spaním na uklidnění a v noci... ve dne už nic. Ale to se vlastně ani nedá nazvat kojením. To je už spíše cucání a hraní si s bradavkou :o)))) achjo, je to holt chlap. .. uvidím, jak to dlouho ještě potáhneme, ať nekojíme do šesti let:o)))

ivisek78
18. únor 2010

Ahoj holky, děkuju za odpovědi, to opravdu pijeme hrozně málo, už jsem z toho nešťastná. Navíc ho musím u toho hlídat, protože to schválně vyplivuje a je celej zmáchanej, někdy i 3x denně převlíkám, je to lumpík. Máme Magic Cup Nuk a krásně z něj pil už od půl roku a teď už snad 3 měsíce dělá naschvály. ☹ Ale tuhle jsem ho načapala s mojím půllitrem (sebral mi ho ze stolu),měla jsem v něm vodu z kohoutku s citronem a jak lemtal, to jste neviděly 😀 Asi bude chtít pít jako dospělák. Jinak sladím Glukopurem, medem občas a nebyl problém, žádná reakce. Ale ten třtinový cukr taky zkusím. Díky za tip Leníku. 😉

Peťo já už nekojím od 10. měsíce, prakticky se sám odstavil ze dne na den. Jsem za to celkem ráda, protože v tomhle věku už je to trošku závislost a špatně se odstavujou, tak ať se vám to postupně podaří. 😉

Davídek teď na všechny volá ahoooj, je to sranda, jdeme po ulici a on každýho zdraví. 😀

adisabeba
19. únor 2010

Ahojky holky,
Peťulo já jsem přestala kojit v roce a taky pohoda, malej se nějak nehlásil ale mě to chybělo 🙂 to mazlinkování, naštěstí je mazel a tak si večer zařádíme než jde do hajan 🙂 Jinak k snídani má většinou chleba s něčím a potom ještě jogurt, ovoce má ke sváče ale ta je tak nějak celej den, sousedka se mi směje že nás jednou sní 🙂 On jak vidí někoho něco jíst tak k němu jde a volá ňami ňami je to sranda. No a večer se snažím dávat krupicovou kaši, ale ta mu moc nejede a tak večeří s náma co dům dá a pak ještě tvaroháčka 🙂

Ivíku to náš malej mává na všechny auta co projedou kolem a volá táta táta 🙂 My totiž chodíme tatínkovi naproti a pak jedeme sním domů, tak každý auto je táta 🙂

lenik_25
autor
20. únor 2010

Péťo, je to asi individuální, Daneček pil Nutrilon, asi 10 měsíců měl dokonce hypoalergenní, pak normální a byl pořád, ale pořád marod. Teď dávám sunar a je v pohodě (radši zaklepat).

Za ten třtinový cukr nemáte zač, holky 😉 My sladili taky medem, ale Daneček měl záchvaty kašle. A pil mi fakt malilinko, já z toho byla taky zoufalá. Takže ono to přejde.

Iví, to je šikulka, jak zdraví 😀

Daneček snídá mlíko a pak jogurt, během dopoledne furt něco tlačí (dlouhé piškoty, rýžový nebo kukuřičný chlebík), k obědu mívá většinou polívku nebo to, co my (něco s rýží, bramborem, br.kaší, miluje ryby), ke sváče pak přesnídávku a nakrájené ovoce do mističky. K večeři mlíko a hlavní teplé jídlo nebo chleba s kiri, šunkou, plátkovým sýrem na kostičky. Sladké kaše nenávidí od roka, takže s těmi máme útrum.

wydata
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivisek78
21. únor 2010

Přejeme Leničkám k dnešnímu svátku vše nejlepší a zdravé a spokojené děti. 😉 🙂 Iva a Davídek

adisabeba
22. únor 2010

Ahojky Ivíku, moc dekujeme za přání 🙂 😀 😀 😀
Holky Jakoubek jezdil na koni a moc se mu to líbilo 🙂 pořád mu dělal malej a říkal ihaha di di jsem se musela tak smát .)

lenik_25
autor
22. únor 2010

Ivi, moc děkuji 🙂 Je to milé.

petka_79
23. únor 2010

Já se opožděně taky připojuji k přání Leničkám!!! Byli jsme u babičky a tam už není Interet :o( Hlavně zdravíčko, energii, vitalitu a hodné a zdravé dětičky!!!!

lenik_25
autor
23. únor 2010

Péťo, jsi moc hodná, díky 🙂