Naše dětičky 2008. Přidejte se

lenik_25
29. led 2010

Povídání maminek s ratolestmi narozenými v roce 2008 🙂

lenik_25
autor
12. dub 2010

Katko, ahoj 🙂 Vítej mezi námi 🙂

Ivísku, tak my děláme scény taky kvůli hračkám. Děsně je chce, nanosí si jich do obýváku milion a kašle na ně a přesto se se vztekem dožaduje dalších. Teď mu rostou horní trojky, tak si to dovedeš představit, jak se to stupňuje 😀

Leni, krásné fotky. 😉

Náš jídelníček je takový, že Daneček vstane až kolem 7,30-8,00 a dostane mlíčko + jogurt, v poledne má většinou domácí polívku, protože to miluje. Pak má odpoledne dvě svačiny (ovoce nebo loupák nebo rohlík nebo ovocnou přesnídávku) no a k večeři má pak buď jakékoliv teplé jídlo (ryba nebo kuře s kaší, bramborem, hovězí s bramborem a mrkví, vepřové s rýží, různé omáčky s těstovinami apod.) a nebo když nemám vařeno, dostane na kostičky chleba se sýrem. Jo a taky jsem už párkrát dala dětský párek. Buď k svačině jen tak s rohlíkem nebo k hlavnímu jídlu třeba s bramborovou kaší.

lenik_25
autor
12. dub 2010

Taky můžete zkusit tuňáka ve vlastní šťávě, kterého zapékám se zeleninou a bramborem. Nebo různé zapečené těstoviny, rizoto, francouzské brambory...

petka_79
12. dub 2010

Ahojky milé maminky, tak děkuji za odpovědi ohledně jídla, tak to máme tak celkem podobné :o) akorát že zatím večer kašičkujeme :O)

Jinak navážu na Lenička ohledně hraní... asi to máme podobné, že? Vydrží si vaše zlatíčka hrát alespoň ČTVRT HODINY soustavně sami příp. s jednou hračkou? Nebo jak si vlastně hrají? Náš Vítek je hrozně omrzavej, žádná hračka ho nebaví déle než max 5 min. Ze všeho nejraději miluje běhání, vylézání na postele, lítání kolem televize, padání z křesel či honění kolem postelí, atp... Už jsem se i koukala na Net, zda nejsme náhodou hyperaktivní.... Já bych si s ním ráda hrála, ale on stejně u ničeho moc nevydrží, tak si třeba sednu chvílku k PC a on kolem mě běhá, vymýšlí divočiny, a když už otho má dost, tak začne být protivnej...

petka_79
12. dub 2010

Leni, taky chválím fotky! Moc pěkné... a na koníku, to je paráda!

adisabeba
14. dub 2010

Tak náš Jakoubek si hraje docela sám strašně ho baví jezdit na odrážedle, má doma dvě a tak je střídá, taky si rád hraje na schovávanou, ale to se schová maminka a Jakoubek hledá a pak utíká že jí našel a strašně se při tom směje 🙂 No a když jsme na návštěvě u někoho kdo má hračky, tak maminku ani nepotřebuje, jen se občas zeptá jestli tam jsem 🙂 Nejhorší je oblíkání když jdeme jen, to by nejraději šel rovnou a to se pak vsteká. Je strašně rád venku a prozkoumává okolí, nedej bože že maminka tam nechce jít tak to potom taky ukáže co umí 🙂Má rád zvířátka. Koně ho strašně baví, to by jel se sestrama hned na prochajdu. Ty už se těší až bude umět sedět na koni, mají tam poníka Honzíka a tak se bude v létě učit jezdit 😀
Posílám jedno foto z velikonoc jak klouček koledoval 🙂

lenik_25
autor
14. dub 2010

Hezký den,

tak Daneček si vydrží hrát sám úplně v pohodě, akorát musí mít k dispozici každou chvíli jiné hračky. Takže zhruba po 14 dnech je obměňuji. Ale když má vztekací den, tak nezmůžeme nic.

Jů, Kubíček hezky koleduje. Mrkněte mi do galerky, mám tam taky fotky z velikonoc.

lenik_25
autor
30. dub 2010

Haló Čarodejnice, kde jste? 😀

adisabeba
2. kvě 2010

Ahojky taky si říkám zda jsme se neupálili, ale mě né, já se nedala 🙂 tak co říkali vaše detičky na oheň. Jakoubek nic, je zviklej z domova 🙂 máme krb a tím popíme a tak to to ani nezarazilo, jenom mi řekl pálí a šel pryč 🙂

lenik_25
autor
7. kvě 2010

Nám malej na čarodky marodil, vylezla mu horečka, chytil od nás rodičů asi zánět nosohltanu. Takže jsme nevylezli a neupálili mě 😀

adisabeba
9. kvě 2010

Ahojky Maminky, tak Vám všem přeji hodně lásky od vašich ratolestí k tomu dnešnímu dni matek. Jak jste to oslavili, mě jakoubek s tatínkem pozvali na oběd 🙂 😀 😀

adisabeba
11. kvě 2010

Ahojky Leni, moc pěkný fotky jsi poslala a čuba je taky moc pěkná 🙂

petka_79
11. kvě 2010

Ahojky děvčata, mě tedy taky neupálili, u nás se tedy čarodějnice nepálili, ale na mě asi zapomněli :o))) Jsem tu furt:o)) Svátek matek jsme neslavili, tatínek marodí a my s Vítkem taky rýmujeme, mohli bychom si otevřít firmu na výrobu těstovin, jsme samá nudle...u nosu...nojono.

Jinak Vítouš celkem teď nic nového, konečně se nám zamiloval do odrážedla, začínáme objevovat píseček, ale pořád je škaredě ted jaksi... Už píseček i ochutnal, asi mňam:o) Pomaličku ho začínám seznamovat s nočníčkčm, ale moc se mi na něm nechce sedět... Jaks jste na tom, maminky? že bycom byli poslední? Leniku, vy už chodíte, jak jste to zvládli???

petka_79
11. kvě 2010

Jinak máte, Leničky, moc pěkný fotečky! 😉

lenik_25
autor
17. kvě 2010

Ahojky, u nás byl svátek matek ve znamení pohody a klidu. Naši pohlídali Danečka, takže jsme si zajeli na historický jarmark jen ve dvou, zamlsali si tam, užili si hezký den. A pak mi Daneček na zahradě vlastnoručně utrhl šeřík. Nejdřív ho teda dal rozkousat psovi, ale dostal se až ke mně. No a v profilu vidíte fotku ze Svátku matek, jak se se mnou brouček mazlínkoval, když mě po celém dni a noci zase viděl.

Holkyyyy, musím Danečka moc pochválit. Zničehonic sám od sebe začal uklízet hračky. Jednou jsem ze srandy řekla, ať si uklidí hračky do bedýnky a knížky do stolku, kam patří. Za chvíli se otočím a obývák vygruntovanej, všechno na svém místě. A takhle to praktikuje vždycky před spaním v poledne a večer, ani už mu nemusím říkat. Včera jedl mnou uvařenou polívku a pořád říkal "mňam mňam", pak mi naklepal řízky, pomohl nandat prádlo do pračky a ten prázdnej koš odnesl přes půl bytu na místo, kam patří... No a už jsme přes den bez plíny a krásně si říká doma i venku, že potřebuje. A když už mu dám večer plínu, tak než jde spát, tak si říká na záchod i s plínou mezi nohama 🙂

A jak jsme zvládli ten nočník? Uvědomila jsem si, že v roce ani v roce a půl není správnej čas, nechápal. Vhodná chvíle nastala až teď skoro ve dvou letech.

petka_79
18. kvě 2010

Leniku, tak to je mooooc šikovnej! I stím úklidem i s nočníkem... A ty jsi rozumná a šikovná maminka! 😉 Proto ten nočník nebudu hrotit, i když bohužel bydlíme s babčou (tchyňkou) a ta semtam s tím nočníkem opruzuje:o) ale teď už je dobře, už to uznává. No a jestli se mohu zeptat, jak sji ho učila, posazovala, asi že? Moje kamošce právě malej nechtěl sedět na nočníku v obýváku, ale na záchodě ano. Tak jsem říkala, že bychom to taky zkusili...

Jinak doufám, že nejste zaplavení! No vy jste až v sev čechách, že? A co ostatní maminky, doufám, že taky ne! My u nás ne, ale v Přerově to hrozí, jen se modlím, ať to tam nepřijde... A Troubek je mi líto :o(

Tak se opatrujte, bu'dte zdraví a suchu!!!!

lenik_25
autor
19. kvě 2010

U nás dobrý, lehce prší, ale jsme na suchu. Problém by byl, kdyby se k nám rozvalily povodně z jižních Čech, ale tam je to taky zatím ok.

Jo,Daneček je šikovnej, už do nočníku i kaká a říká si, i když má plínu, ani do ní už nechce. Jen na spaní plínu stále dáváme. A jak jsem ho učila? Chce to být tak týden s dítětem doma a trénovat. Od prvního dne dostal slipy a když se počůral, počůral se do nich a nebylo mu to mokro příjemné. V plíně by mu to ani nepřišlo. Když se počůral, tak dostal vynadáno, že je čuník a prasátko a že se to musí dělat na nočník, lehce jsem ho plácla přes holou a posadila na nočník. První den deset počůranejch slipů, druhý den pět a to už začal i ukazovat na nočník, když jsem se zeptala, kam se má čůrat. Třetí den počůraný dvoje slipky a od čtvrtého dne ani jedny a byl klid. Spousta maminek radí nezasvěceně, že se to má dělat jedině po dobrém, ale to u nás nefungovalo, prostě malinký dítě do dvou nebo tří let podle mě nemůže chápat vysvětlování. Takže lehce plácnout. Nebít jak řešeto, ale dát najevo, že je to nepřístojné. Kámoška zkoušela po dobrém a nic, kluk jí pořád čůral všude a dělal loužičky po bytě. Pak to zkusila jako já přísně a za dva dny jí kluk i spí v poledne bez plíny!

Na tchýně a babičky nedejte. Já pořád slyším, jestli už Daneček pije z hrníčku a když řeknu, že to ještě neumí, že má pítko, tak děsná tragédie!!! Teda myslím babičku, tchýni mám v pohodě.

petka_79
24. kvě 2010

Leni, díky za typ! Malej se totiž zatím nechce na nočník ani posadit...začne dupat nohama a vzpouzet se, tak to nechci hrotit... Tak zase, až se to vše ustálí, tak pak se do toho pustím.. Jinak doufám, že už přestane pršet, vždyť si ani ty naše dětičky neužijí písečku!!! Achich!!

lenik_25
autor
2. čer 2010

Ahojky, no počasí no comment, už mě to docela štve, že si nějak neužijeme písečku a procházek, pořád jsme někde po návštěvách, ale to už mě taky neba.

Péťo, tak to je ještě brzy na nočník, dej mu ještě čas.

lenik_25
autor
27. srp 2010

Chodíte sem ještě někdo nebo nakouknete občas?

petka_79
26. zář 2010

Jeee, koukám, že je tady skutečně mrtvo:o) chodím, ale taky nic nepíšu, tak to dneska napravuji... Jak se máte a coo děláte? My celkem dobře, už se nám jazýček rozvazuje čímdál více, ale ještě nespojujeme slova. Zase umíme rrrr, slova jako brouk, drak, rak, a vrána dělá krá. Už se dokáže i více zabavit a pophrát si sám, baví ho hodně odrážedlo, kostky auta, to je naše. Na nočníček bohužel ještě nechodí, dkyž ho vysvlečku a chci na něj posadit, ať tam lepsoň sedí :o) tak začne u něj dupat a nebo si se mnou hraje na honěnou:o)

Jinak máme ale problém s čištěním zubů... Moc si je nechce nechat vyčistit, vůbec si sáhnout do pusy. Jak to praktikujete vy? JInak vás všechny zdravím a přeji krásné snad ještě podzimní dny, ať si naši kluci užijí dosytosti podzimu...

lenik_25
autor
11. říj 2010

@petka_79 Ahoj Péťo, já sem nahlížím skoro pořád, ale pořád jsem viděla na konci příspěvků sebe, tak nemám co komu odepisovat. S tím nočníčkem neboj, ono to u každého dítěte přijde v jinou dobu, takže nic nehrotit 🙂 Hlavně, že to bere aspoň jako srandu a nekřičí, že by se bál. I takové případy znám. Daneček na nočník chodí, jezdíme bez plen už všude, jen na spaní mu ji prostě dávám. On si sice dojde před spaním i po spaní, ale spí asi hodně tvrdě, protože mívá plínu nacucanou až běda. Tak ho nechávám.

A novinky u nás? Daneček je na 5 dnů v měsíci ve školce. Zezačátku se mu to líbilo, teď máme mega scény.
Zuby čistíme jen večer a problém nemáme, já na Danečka dělám grimasy a říkám u toho "íííí" nebo "ááá" a on jak tohle opakuje, tak se hezky čistí hubička.
Dneska Daneček překvapil. Vařila jsem a on pořád chodil kolem mě a říkal "mňááám, mňááám" a když jsem dovařila, sedl si ke stolu a řekl mi na férovku "Já chci kuře". No udělal mi radost.
Pak jsme měli problém, že když si Daneček dal cokoliv sladkého, přestával nám jíst normální jídla. Takže jsme vynechali veškeré sladké a to byste viděly, jak krásně baští a hlavně kolik! Celý pytlík rýže s omajdou nebo dneska celou pečenou kuřecí čtvrtku a asi dvě velké brambory! Kolikrát toho sní víc než my rodiče.

No a ta smutnější novinka je, že jsem byla těhotná a potratila jsem. V 9tt bylo mimčo na úrovni 6tt a přestalo tlouct srdíčko. Tak jsem byla na revizi pro zamlklý potrat. Ale pokusíme se znovu.

petka_79
13. říj 2010

Leniku, tak to je Daneček šikovnej! Po všech stránkách! Však oni si ty děcka toho slakého ještě užijí!!! S tou školkou držím pěstičky, ať je to OK! No já už v lednu budu taky obcházet školičky....Už se nám to krátí, už jenom za rok.... A vy to zkoušíte tu školku jako přípravku od těch třech let nebo už ho tam chceš dát na celý měsíc dřív nsež bude mít tři?

Leničko, tak to je mi moc líto s tím těhotenstvím... Ale skoušíte dál, tak to je halvní :o)) Držte se!!!!!

lenik_25
autor
13. říj 2010

Péťo, oni mi ho do tří let nevezmou na celý měsíc, to bych musela být na mateřské a to už nestihneme. Ale až mu budou tři, tak ho automaticky zařadí mezi děti, co tam můžou chodit na tři dny v měsíci a už nebudu muset nic shánět. Tak jsem ráda, že ho vzali. Má to vlastně jako přípravku.

Zatím miminko nezkoušíme, musíme počkat, až mi skončí šestinedělí a to bude až v půlce listopadu. Ale půjdeme do toho.

Tady aktuální fota:

lenik_25
autor
19. lis 2010

Tak teda tady je mrtvo. Chodíte sem ještě někdy někdo?