Naše vzpomínky na dětství. Přidejte nějakou

lendy1
23. led 2008

Holky, vzpomenete si na něco, co jste měli rády/nerady ve svém dětství, na co si občas zavzpomínáte a dnes už to nikde není...nebo je vše jinak...

např.: hračky, knížky, oblečení, potraviny, pořady...atd...

já jsem třeba nedávno objevila, že se dají sehnat ještě Igráčci 😵
pak jsem měla moc ráda růžové Pedro, sbírala jsem obrázky ze žvýkačky BaJo
nosila jsem ty úžasné béžové punčocháče a kamaše (-hrozný slovo)
......

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
anney
24. led 2008

a pamatujete na toaleták co byl složenej do komínku?žádná role, ale pěkně škrábavej a tvrdej papír.Jak jsme si kolikrát mohli vytírat zadky novinama to dodnes nechápu.I když tehdejší Rudý právo asi jinak skončit ani nemohlo..... 😀 😀

jo a když vložky nebyly, tak se tam dávala normálně vata, to bylo uplně normoš

anney
24. led 2008

U nás byl tuzex, to člověk ani nespočítá kolik hodin prostál za vitrýnou a slintal na ty zápaďácký hadry a hračky! 😨

andel25
24. led 2008

anney ten si já moc nepamatuju

anney
24. led 2008

Andel, to neva, já pamatuju komunisty ještě při síle, kšefty s bonama a tak......

draga
24. led 2008

dendisa ty fotky ze školy to vůbec bylo něco, v první řadě všichni poslušně ruce na kolenách 😀 😀 😀

andel25
24. led 2008

draga to sme měli my taky 😀 😀

anney
24. led 2008

A taky mám doma ještě památníček, všechny ze třídy tam mám, na památku, to taky tehdy dost letělo 🙂

draga
24. led 2008

andel já myslím že všechny mámeí stejný fotky 🙂)) a buď ráda, že možná tolik nepamatuješ 😀 😎

andel25
24. led 2008

anney ten mam taky

dragy to jo no

petraluk
24. led 2008

Holky já pamatuju na tělocvik,jak jsme museli mít ty strašný modrý trenky a cvičky. Co mě ale chybí jsou mléčný svačinky, každou středu bylo jahodový mlíko 🙂

anney
24. led 2008

Mě teda dojímaj ty punčocháče , co tady všechny vzpomínaj, hlavně teda to, že mám dvě starší ségry , tak jsem je vždycky jenom dědila a pamatuju si hlavně to, že byly děsně štupovaný a zašívaný, ani náhodou jsem nedostala nový, na to nebylo. 😀 😀

anney
24. led 2008

jo svačinky ty byly dobrý, mě chutnala hlavně ta pomazánka v kelímku, vajíčková, to byla skutečná mňamka....já jí nikdy nenechala

andel25
24. led 2008

anney já zase dostávala děděný po sestřenici a bratracovy 🙂 🙂 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
anney
24. led 2008

a co krajony, ty tužky s vytahovací tuhou??Ty letěly co?Těžký byly jako mrcha , ale nesměly chbět v žádným penále 😵

petraluk
24. led 2008

Krajony jsem měla taky, kamarádka z Č. Budějovic jim řiká verzatilky 😀 A penál jsem musela mít co nejvíc patrový, měla jsem i třípatrový, ale pak mi ho někdo ukrad 😠

alcatko.j
24. led 2008

Holky, ja sem dycinky dovalim a pak se klatim 😀 😀 😀 Asi si to cely vytisknu a nekde vydam, toto neni mozny 😀 😀 😀 😀 ja si vzdycky prectu kazdej prispevek a pak se pul hodiny rechtam a pak jdu na dalsi prispevek, valim za jirinem a tlumocim mu to a on se na me diva jako obvykle, jak na debila 😀 😀 😀 😀

yenn
24. led 2008

jak se rekne detstvi, vybavim si plesnive svaciny v aktovce 😅

sonisek
24. led 2008

V první třídě, když bylo první focení, tak mi máma dala na sebe žlutý šaty a k tomu ňáký zeleno-modrý silonky...no fakt nenápadná ☹
A ve školce při vánočním focení, kde nás fotili každou zvlášť, tak tam mám takovou červenou vestičku a jen takový ty světle hnědý punčocháče...a to předtím doma máma do mě tloukla, že mě mají fotit v kalhotech a já se stejně nechala vyfotit v punčochách 😀
A pak přišly do módy obyč tužky s tuhama jak se dali vyndat a nohoře zase dát 😀 Mi tenkrát ségra přivezla ze Španělska a to všichni čuměli 😀
A jsme se vždycky předháněli, kdo má lepší trojúhelník, jak barevnej apod 😀
Já jsem třeba nosila mikinu s Jacksonem, takovou modrou vytahanou, ale přitom jsem ho nějak extra nemusela 😀

petraluk
24. led 2008

Yenn, já byla tak praštěná, že jsem ty nesjedený svačiny házela doma za obývací stěnu, to bylo překvapení, když jsme malovali, doufam, že moje dítko bude chytřejší 😝

alcatko.j
24. led 2008

Ve skolce semnou chodila Anca a ona byla strasnej buric a mely jsme zakazano choodit na sklizavku bez dovoleni, ale ona rekla, ze by se na uci mohla vysrat a at jdu s ni 😔 A ja jsem sla, Anca byla vzdycky kapo a ona ze se sklouzne 1., ale po brichu a hlavou dolu..no a nechala nahore ruku a celou si ju dolamala a ja jsem volala ucu, ze Anca asi umrela 😅 A uca Ancu zmlatila strachy a jak vzdycky ruka pristala na zadku, tak Anca chcala, uplne vidim ten mokrej flek, kterej se zvetsoval...

A jednou mi Anca vyrazila zub, loktem, na lehatku.

Pred vysvedcenim, kdyz bylo teplo, jsme chodili na bazen ,ale ja jsem se stydela, tak jsem mela furt kolem sebe omotanej rucnik 😀

Myho 1. wolkmana jsem dostala na 11. narozeniny a k nemu kazetu DJ Bobo 😀 Sluchatka penovy, jak jinak a strasne brzy se mi ta pena znicila, tak jsem si do usi strkala jen ty tvrdy sluchatka apak jsem tam mela mozol 😀 A strasne jsem svem zavidela pecky 😀 😀

Kdyz mi bylo 12 a segre 7, tak furt otravovala a lezla za mnou do pokojickua cumela na me klicovou dirkou , tak jsem strcila tuzku do te dirky a ona zas cucela a ja ji chtela postrasit a tu tuzku jsem vic zarazila a ona pak byla jednorozec 😀 😀

bravicko, hltala jsem kazdy "tenkrat poprve" a doufala jsem ze to budu mit taky tak krasny 😀 😀 😀

Milovala jsem taky paddyho

sonisek
24. led 2008

petraluk, jsme byli ségry ne?? já to házela za skříň v pokoji 😀 To pak byl céres 😀 😀

yenn
24. led 2008

Petra 😀 No ja jak nad tim ted premyslim, taky nechapu, proc jsem je skladovala v aktovce a desila se chvile, kdy je mamka objevi, misto abych je vyhodila cestou ze skoly do kose? Byly tekdy venku odpadkove kose,ne? 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
alcatko.j
24. led 2008

Yennul, bud v poho, ja je skladovala v pytliku na papuce, doted vidim mamcin vyraz, jak na to prisla 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
sonisek
24. led 2008

Jo, Bravíčko a ty různý poradny...ani nevim, jestli tam posílají "děti" ty šílené dotazy 😀 😀 To jsme četli jako první 😀

yenn
24. led 2008

jj, Bravicko a dotazy "je mi trinact a jsem jeste panna, co mam delat" 😀 😀 😀

alcatko.j
24. led 2008

Gedren, no jasne, foneticky jsem umela celej text 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀