Naše vzpomínky na dětství. Přidejte nějakou

lendy1
23. led 2008

Holky, vzpomenete si na něco, co jste měli rády/nerady ve svém dětství, na co si občas zavzpomínáte a dnes už to nikde není...nebo je vše jinak...

např.: hračky, knížky, oblečení, potraviny, pořady...atd...

já jsem třeba nedávno objevila, že se dají sehnat ještě Igráčci 😵
pak jsem měla moc ráda růžové Pedro, sbírala jsem obrázky ze žvýkačky BaJo
nosila jsem ty úžasné béžové punčocháče a kamaše (-hrozný slovo)
......

makelka
25. led 2008

hm, prostě to stejně bylo humusácký 😖

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
makelka
25. led 2008

Ne to ne 😖 spíš mě zajímalo, co to jako do nás cpali 😖 😖

Fluor si nepamatuju 😒

A milovala jsem víkendy u babičky, vždycky nám na snídani udělala kakao a byla pro čerstvý loupáčky a ty jsme si tam nalámali, bylo to super 😉 😵 😵 😵 😵

beruskaveruska
25. led 2008

Lucianko ten gott nemá chybu. Holky já si snad nandám vložku mezi nožku nebo se budu muset převlíkat z uchcávání 😀
pamatujete seriál Spadla z oblakou?

beruskaveruska
25. led 2008

Fluor si pamatuju .
když jsme jeli na Matějskou tak to bylo něco do velkoměsta tý jo to byl svátek ne jako dneska, že se tam jezdí na nákupy a tak, ale prahu miluju od dětství trávila jsem tam prázdniny u tety a strejdy a pak jsem byla ve škole za frajerku, že jsem tase byla v létě v Praze 😀
Bartošová a hit Na Matějský puoti, Léto, Motýlek.....

cathellen
25. led 2008

Holky, tak já jsem to ještě všechno nepřečetla.. ale teda nasmála jsem se moc.. 😀

Já si vzpomínám na kouření na půdě, chodily jsme si s kámoškou kupovat cigarety (dělaly jsme že to je pro mamku, to byla scéna.. ale stejně by nám to prodala, bylo nám asi 12) a pak jsme ne půdě kouřily a hrály jsme si na naši sousedku, která mluvila sprostě, měla asi 5 děcek a každý s jiným a kouřila jednu za druhou.. Kouřily jsme Startky bez filtru, moc jsme se v tom nevyznaly, ale pak jsem rozhodla, že si koupíme nějaký cigára s filtrem, protože jsme měly vždycky plnou hubu tabáku.. Tak jsem šla do stánku a řekla jsem, jedny Petry s filtrem a ta prodavačka mi řekla "jiný se ani nedělají" tak to byl trapas.. Ale pak jak jsme se učily šlukovat... heeeeeeeeej foootr.. nebo jak to bylo..

Jinak z dětství pamatuju víkendy u babičky na vesnici, mýho bykrosa (nebo jak se to pise), jezdila jsem bez držení řídítek a kamarádila jsem se s klukama..
Vzpominam si, kdyz moje sestrenice dostala poprve mesicky a dala si vlozku tim lepicim nahoru 😀 zrovna jsem byla u nich na prázdninách..
Poprvé v Rakousku když se otevřely hranice a nasi tam koupili mikrovlnku... první mikrovlnka, dávala jsem tam všechno..
No a pocitat Comodore 49.. nebo tak nějak..??
Starši bracha a naše polštařovy valky, taky mě hodil jednou do kopřiv a když dostal sadu asi 50 fixek k narozkám, tak jsem tak strašně řvala, že mi je šla mamka koupit taky.. 😕

Holky, opravdu dobre tema, zitra to doctu, jdu spat... 😀

macanet
26. led 2008

Ano kaliopky si opravdu pamatuju, dodnes je nosej důchodkyně, ale tenkrát to bylo něco kaliopky, k tomu kozačky, jako nosej šlápoty, měla je Pretty Woman 😀 kdo měl vyšší tím byl větší machr a dlouhej svetr, nejlíp až ke kolenům. 😀 Joo a kožený batohy na záda, já měla koženkovej, nej byl ušitej z kousků. Fluor byl hnusnej 😖 skřípal mezi zubama, ještě že jsem nestihla rybí tuk 😖

macanet
26. led 2008

Ještě jsem si vzpoměla na barevný pastelky s tuhou, byla to celá sada v plastový krabičce, která se dala postavit, jako stojánek.Stejně tak stojánek na knížky. 🙂

macanet
26. led 2008

Ještě si vzpomínám, ale nevím, jak to popsat, ani moje babička už si nevzpomíná, co to bylo.Když jsem u ní byla, dávala mi takový kostky, vypadalo to jako masox, ale bylo to sladký, zvláštní chuť to mělo, krabička byla hnědá, obdelníček, teda spíš kvádr 😀 Asi 3x5cm nevíte, jedl jste to někdo taky? Pořád na to vzpomínám, co to bylo 😀 Možná nějakej vitamín, protože vím, že jsem mohla jen dvě kostičky denně 😉

bielanevesta
26. led 2008

Kaliopky tiež pamätám 😀 a aj módu legin a dlhých svetrov, hrozne sa mi to páčilo. Sestra nosila taký dlhý sveter po kolená taký celý jemne pastelový kvetovaný a k tomu myslím biele legíny a somjej to závidela... 😅
A raz som v obchode ukradla rohlík a strašne som sa za to hanbila a skoro ho išla vrátiť 😀

bielanevesta
26. led 2008

A prvý krát sme sa s kamarátkou opili na diskotéke keď sme mali 14, to sme mali každá 2 pivá 😀
Prvá cigareta v 17..to spolužiačka šlohla bratovi marlborku a krabičku zápaliek a celú sme tú krabičku vypotrebovali kým sa nám ju podarilo zapáliť. 😀 No celý deň nám potom bolo divne 😝

konoupek
26. led 2008

holky nestačím dočítat,na tu hnědou kostku si macanet taky vzpomínám i já jí baštila,ale na název i kdyby mě mučili si nevzpomenu.já si vzpoměla na Pepíčka,přijmení nevim,zpíval.....Né pětku né ja jsem v tom nevině,tak prosím pětku ne,tak prosím pětku ne.A pak zpíval tuším i s Černochem...chtěl bych být víc,než přítel tvůj,tak dej si říct a chvíli stůj...taky vzpomínám a Televarieté,Možná přijde i kouzelník a Zajíce v pytli.
taky jsem žrala Tublatanku,Ládu Křížka,super byla písnička id Mariky Gombitové-Koloseum to mi běžel až mráz po zádech...aaaach 😅 😀

bielanevesta
26. led 2008

A rozprávku ktorú som zbožňovala No počkaj zajac 😀
A pesnička ,myslím, že bola od Tublatanky, Slnko stoj!

macanet
26. led 2008

konoupku, no dobrý, aspoň vím, že jsem to nebaštila sama 😀 To byl Pepa Melen přece 😀

macanet
26. led 2008

Včera jsem přemýšlela, jak se jmenovala ta potvora z želv ninja _Krang 😀 Já po nocích, co nemůžu spát přemýšlím o kravinách 😀

macanet
26. led 2008

Jéé víte co jsem si vzpomněla, nosili jste taky drdol schovanej do takový barevný bambule chlupatý přidělaný sponkama, my co jsme neměli dlouhý vlasy, tak to bylo fajn, nikdo nic nepoznal 😀

bielanevesta
26. led 2008

Mací ja som tú bambulu nemala, ja som mala dlhé vlasy, ale pamatám si na ne, hrozne sa mi to páčilo.
So sestrou sme boli raz na námestí a tam bol jeden s prvých svadobných salónov u nás. Tak sme celé nažhavené doneho vbehli a kochali s a šatami kým nás predavačky nevyhodili 😀

bielanevesta
26. led 2008

A s tým potvoriakom s korytnačiek Ninja si mi dala chrobáka do hlavy 😠 😀

bielanevesta
26. led 2008

Keď sa narodili bráchovia to sme mali so sestrou necelých 4 a 3 roky, schovali sme sa do špajze keď s nimi prišla mamka s porodnice a potom sme sa išli na nich dívať. A ja som im kradla cumle, schovala sa pod ich postieĺku aby ma nikto nevidel ako si cuciam 😀

konoupek
26. led 2008

jooo Pepíček Melen,jak jsem na to mohla zapomenout 😀 .Já taky,když večer lehnu,tak přemýšlím na co bych si ještě tak vzpoměla,už mi z toho hrabe 😝 .

bielanevesta
26. led 2008

Konoupek to je asi nakázlivé, lebo aj ja krvopotne premýšľam aby som si na niečo spomenula 😀

macanet
26. led 2008

Mě taky, jsem ráda, že nejsem sama a ještě s tím otravuju manžela, jenže on si pamatuje prd 😀

bielanevesta
26. led 2008

To keby som sa popýtala manži tak si určite na niečo spomenie 😀 Jo neznášal ako sa mu kudrnatili vlasy a vždy kým išli do školky tak si ich rovnal 😀

macanet
26. led 2008

Galoše u doktora, můj děda v nich vyšel před polikliniku 😀

macanet
26. led 2008

Prohlídky u dětskýho kde nás bylo třeba deset a sestra řekla svlíkněte se do spodního prádla 😕 POTUPA v první třídě 😀

bielanevesta
26. led 2008

Raz som od zubárky odišla aj v tých návlekoch a všimla si to až v polovičke cesty 😀

macanet
26. led 2008

😀 Aničko 😀

konoupek
26. led 2008

Tak s těma návlekama se nám to asik stalo skoro každýmu,taky si to pamatuju 😀

lendy1
autor
26. led 2008

Holky já z vás nemůžu, fakt 😀 Včera večer jsem nemohla usnout a pořád si přemílala zážitky z téhle diskuze, no asi 2x jsem dostala záchvat smíchu a manžel nechápal čemu se o půlnoci chechtám ze spaní 😀 😀

ještě si vzpomínám na mutující spolužáky při hudební výchově 😀

na ZŠ jsem byla nástěnkář a pokladník 😀

pak to hnusný mýdlo v síťce na vodovodní baterii 😝

pamatujete takové ty barevné tablety do vany, jsem měla nejraději fialovou

první Fáčko

kazeťák "dvojče"

v rádiu jsem poslouchala Hajaju a ve 14.00 bylo Domino, v neděli byla ve 13.00 nedělní pohádka-to jsem vždy seděla u babičky před rádiem a poslouchaly jsme

nahrávání písniček z rádia, jsem čekala až ten spíkrm konečně dokrafá a já budu moc zmáčknout REC (pak jsem měla třeba jen 1/2 písničky, ale byla jem happy)

první rekalma na žvýkačky Wrigley (myslím) - byl tam Brooklynský most a takový krásný chlapík, co si cpal tu žvejku do pusy

Kroužky: jsem chodila na sborový zpěv, flétnu, tenis, střelbu, do dívčího klubu 😀

konoupek
26. led 2008

Jooo v rádiu běžela zelená vlna a pozoooor zárkuta 😀 ,byla to snad jediná stanice kterou sme naladili 😀 😀