Naše vzpomínky na dětství. Přidejte nějakou

lendy1
23. led 2008

Holky, vzpomenete si na něco, co jste měli rády/nerady ve svém dětství, na co si občas zavzpomínáte a dnes už to nikde není...nebo je vše jinak...

např.: hračky, knížky, oblečení, potraviny, pořady...atd...

já jsem třeba nedávno objevila, že se dají sehnat ještě Igráčci 😵
pak jsem měla moc ráda růžové Pedro, sbírala jsem obrázky ze žvýkačky BaJo
nosila jsem ty úžasné béžové punčocháče a kamaše (-hrozný slovo)
......

draga
27. led 2008

Sandokan a ty trička s ním 🙂) prodávaly se všude na poutích a mě ho maminka koupila tak jsem na výletě vyfocená vypnutej hrudníček (bylo mi asi 11) a na něm Sandokan 😲 😀

lenka3p
28. led 2008

Vzhuru na palubu, dalky volaji, prihodny vitr uz vane nam, tajemne pribehy nas ted cekaji, tvym domovem bude oceaaaaaan!

To jsou dva roky prazdnin, ne?

A co gumovi medvidci? Takova vzacnost driv ... pamatuju si, jak jsme nekdy ve skole delali "pokus", co to udela, kdyz je dame do vody ... a nechame je tam... nafoukli se celkem slusne, ale byli pak desne nechutni 😀

brundik
28. led 2008

Tak dva roky prazdnin jsme fakt zrali. Porad jsme si tu uvodni pisnicku zpivali a naucili se ji i na fletny 😀
Ten pokus s medvidkem jsem delala nedavno 😀 Vysledkem byl asi 5 centimetrovy medved 😀 Ale chut jsem na nej nemela 😀

lenka3p
28. led 2008

Dobre jsi udelala, byl to vodnaty nafoukly hnus, ktery se nedal jist 🙂)) ale vypadalo to krasne 🙂))

macanet
28. led 2008

Já si právě vzpomněla, jak nám teta na svatbě tančila a tančila a vykrůcala, až spadla do bubnů 😀 nebyla to moje svatba, mě bylo asi 5 let a pak na houno v nočníku, čokoládový politý koňakem a já bulila u slavnostní tabule, ať to nejedí (nevěsta a ženich) oni jedli a já bulela, že jsou blbý 😀

konoupek
28. led 2008

jééé tak Dva roky prázdnin jsem taky milovala 😀 ,pak tak Skipyho o tom klokanovi to bylo.tak vzpomínám na nedělní chvilku poezie a křeslo pro hosta 😀 😀 .
no a pak era...láska z pasáže,vítr v kapse,discopříběh,kamarád do deště,jsem takz pak chtěla něco takovýho prožít,hrozně jsem to žrala 😀 😀

konoupek
28. led 2008

Skipí,skipí,skipí je náž kamarád,hoklý,klucí,každý má skipiho rád 😀

luckaa
28. led 2008

Když jsi u toho Skipiho,pamatuju matně Goro bílý pes,u toho jsem vždycky bulela.Jo a pak vzpomínám na klasický pacholíčky,taková ta hranatá krabička mňammm. 😵

luckaa
28. led 2008

Holky,nějak Vás nestíhám číst,tak kdybych se opakovala tak mě nekamenujte 😀

lulik
28. led 2008

A pamatujete na Opiciho krale anebo Domcek v prerii (davali to myslim na STV) 🙂
http://www.opicikral.cz/index_soubory/uvod.html

http://www.allposters.com/-sp/Little-House-on-t...

konoupek
28. led 2008

na Gora tu i někdo dával odkaz no jak jsem to viděla taky oko nezůstalo suchý 😅

brundik
28. led 2008

Taky si pamatuju, ze v nedeli po obede byla v radiu vzdycky pohadka a v nedeli kolem 4 hodiny film pro pametniky, vzdycky jsme koukaly s mamou a segrou

konoupek
28. led 2008

a filmy s hvězdičkou,jako např.Angelika 😀 😀 😀

andrysek2
28. led 2008

jo angelika na tu jsme se nesmeli divat ani na fantomase 😖

lenkabu
28. led 2008

Angeliku mi babička zakazovala ještě ve 13 protože "tam furt lítá nahatá" 😀 A Gora i Skippyho jsem žrala a bulela u toho.
A milovala jsem Vinnetoua, Poslední výstřel nemůžu vidět doteď 😀

andrysek2
28. led 2008

takze vidim ze nejsem sama kdo se na angeliku nesmel divat 😀 😀

makelka
29. led 2008

Naši nás pro změnu pokaždé vyháněli od televize, když se v ní jenom líbali 😀 😀 jak kdybychom to neznali 😅 😀

A která jste jezdila na tábory??? 🙂 První lásky, první chlast, první cígo... 😀 😀 😀 😀

dagina
29. led 2008

Nedávno jsme přebírali na půdě krámy, a narazili jsme se ségrou na super halenky s netopýříma rukávama, prý v nich byla před 15ti lety hvězda diskoték 😕 , byla na nich např. hlava ženské pošitá flitrami, opravdu krásný model 😀 na diskotéku. Ještě průhledné plastové tašky COCA COLA, hitovka roku raz dva 😵 .

tictac
10. únor 2008

holky, videly jste tohleto? jsem se rehtala a manzel nechapal...tezko mu vysvetlovat, jak to chodilo za naseho detstvi, kdo nezazil, nepochopi.... 😀

https://www.youtube.com/watch?v=XMwHnCk4Wmc
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
tictac
10. únor 2008

jee, argema, kazety bych nekde i vystrachala 😀

tictac
10. únor 2008

a co pisnicka Na kopecku v Africe, stoji stara veznice..... to jsme zpivaly do omrzeni 😀

tictac
10. únor 2008

pamatujete se nektera na takove bonbony, byvaly bud s merunkovou naplni, nebo svestkovou? ty mi strasne chutnaly a kdyz se na ne ptam, tak si je nikdo nepamatuje.....vitacit byl skvely, hlavne ten jahodovy 😀 a sumaky, z tech bolelo bricho, kdyz se lizaly jako vitacit 😀

lendy1
autor
10. únor 2008

nekoukala jste některá náhodou na Retro ve středu na ČT2 ve 22.00? Bylo to o céčkách 😀 - jsem to prošvihla, ale snad zvládnu příští díl... 😀

mysojc
11. únor 2008

Holky, musím řídt, že jste mě pobavily...taky občas zavzpomínáme... Se ségrou jsme měly doma plakát Hložka s Kotvaldem s vlastnoručním podpisem na dveřích pokojíčku 🙂 Dneska vidím Kotvalda a chcípu.. 😝

Vitacit a rohlík za 0,40Kčs sváča na polední pauzu. A céčka se šmelily ostošest...hlavně byla sháňka po paragrafech. A taky jsme před Vánocema šmejdily, páč jsme zahlídly Barbieny...ty naše měly takovou tyčku v hlavě na kterou se namotávaly vlasy. A hodiny strávený hraním Dostihů a sázek...A babiččiny pletený svetry..u jednoho mi ségra natrhla límec, dostala facáka, vzala druhou o klepadlo na koberce...pak nosila 14 dní tátovy sluneční brejle a moji spolužáci jí říkali "moucha"...a já dostala výprask jako brno.
A taky se chtěly navoděm mamčinou vo%navkou, kterou jí děda dovezlo odněkud ze západu...a ona nám spadla na koberec..ale my svorně tvrdily, že nevíme, od čeho je tam ten strašnej smrad a že nevíme, kam se poděla. Dostaly jsme obě. A taky si pamatuju, jak naše mamka řádila, když jsem dostala špatnou známku a jánaváděla spolužáky, aby si to šli poslechnout k nám domů.

Jídelna to je taky kapitola...dušený játra a k tomu rozmixovanej tvaroh jajo dezert...kluci nám to smíchali a my to musely jíst. A výstavky výrobků ze SSSR... 😀 😀 😀 Ach jo...kde ty doby jsou

andrysek2
12. únor 2008

ahojik holky jo argema ta se mne tez libila to byli hitovky cooo a hlozek kotvald ti se mne tez libilyy 😀 😀

kousinka
12. únor 2008

za plechovou krabičku v dílnách jsem dostala jedničku a byla vystavená při posledních volbách 😀
a někde budu mít ještě složenou vzducholoď z Kartinek 😅
bože vy jste mi daly 😀 ach jo 😀

macanet
12. únor 2008

Dílny, já dělala berušku z plechu a nožičky z drátů, no beruška to rozhodně nebyla a pak ke dni matek prkýnko z latěk 😖

kousinka
12. únor 2008

a jednou jsem vyhrála pionýrskýho zlatýho slavíčka krajskýho 😀 třikrát mi spadnul mikrofon ale asi jsme všichní zpívali tak strašně že pak asi losovali nebo co 😀 ale já dostala od spolužáka kopretinu 😀 byla to druhá třída 😀 kurňa jak já ho milovala 😀

a pak než dorazily kindervajíčka tak byly takový plastový jako vánoční koule to vypadalo a uvnitř byla hračka nebo nějaká cetka a dole bonbony 😀 takovej podivnej kovovej přívěšek jsem nosila dost dlouho než jsem z toho chytla nějakou vyrážku 😀

kousinka
12. únor 2008

a každopádně mě mrzí že naše dětství už nepřežila slavná oranžová tatra ☹ holt ta poslední zatáčka na chalupě jí byla osudná 😖