Naše vzpomínky na dětství. Přidejte nějakou

lendy1
23. led 2008

Holky, vzpomenete si na něco, co jste měli rády/nerady ve svém dětství, na co si občas zavzpomínáte a dnes už to nikde není...nebo je vše jinak...

např.: hračky, knížky, oblečení, potraviny, pořady...atd...

já jsem třeba nedávno objevila, že se dají sehnat ještě Igráčci 😵
pak jsem měla moc ráda růžové Pedro, sbírala jsem obrázky ze žvýkačky BaJo
nosila jsem ty úžasné béžové punčocháče a kamaše (-hrozný slovo)
......

yenn
26. led 2008

ano ano ano, reklama na brooklyn 😵 😵 😵 naprosto bozi pisnicka tam byla 😵

macanet
26. led 2008

barevné tablety do vany jsme měli taky, nejradši bych tam naházela všechny, akorát to byla vlastně sůl, takže pak škrábal zadek.Jo a bublifuk to byla věc a maminčin jar totálně vyplácanej jen na bublifuky 🙂 Skákání po postelích, když se mělo spát, následné domluvy od maminky a sekec na zadek od táty, kterej nedomlouval, ale rovnou jednal 😀 Pamatuju si, jak nám naplácal, zavřel dveře a my s bráchou na sebe mrkli a začali to ze sebe tlačit a buleli a buleli a jen jsme slyšeli, jak mamka nadává tátovi, proč nás seřezal, jestli neslyší jak řveme 😀 😀

macanet
26. led 2008

limonáda Top Topic s příchutí hroznového vína, i dnes ji dělaj, ale je cítit umělinou 😖 Limonáda, žlutá ooo to bylo bublinek 🙂

navi
26. led 2008

Top topic a písečák v mléčném baru 🙂 na to sme chodili s babičkou a taky na ty klasický šlehačkový poháry ve kterých bylo ovoce z kozervy 😉

macanet
26. led 2008

Jooo jahodovej pohár a koktejl 😝 Jahodovej pohár s polárkou, jahůdkama z plechovky a poctivou vyšlehanou šlehačkou posypanej grankem a dlouhá lžíce 😀 Jo a ten koktejl jsem si dala nedávno u nás v mlíčce a taky , samej prášek hnus a pěna nikde a poloviční sklenka a o polovinu vyšší cena 😀

macanet
26. led 2008
macanet
26. led 2008

brikety, nosili jste brikety, boty jako Lucka Bílá, vysoká podrážka nejmíň 4cm a tlustej podpatek a velká spona na nártu, děs, chodit se v tom nedalo, natož utíkat na bus 😀 k tomu zvonáče 😀

alex1
26. led 2008

a vitacit, hlavně malinovej. Sypali jsme si ho do ruky a lízali, mňam 😵 😀 . A taky ráda vzpomínám na ty sodovky ve sklince - žlutý, oranžový, růžový 😵 😵 😀

navi
26. led 2008

ježíííš vitacit 😀 já měla od toho úplně rozežraný jazyk, ale mohla sem to pořád 😀 zdravá vyživa 😝 😉

konoupek
26. led 2008

krémáčky,bylo to stejný balení,jako nugety,ale na obalu byl takovej míša a rohlíky za 40 halířů...úúú,kde je ta doba 😀

macanet
26. led 2008

termix hněděj, žlutej a růžovej 😝 dnes děs běs samá chemie 😒 Ještě vzpomínám na sušenku LINDA byla ve stříbrným obalu s jahodovou příchutí 😝 Nebo citronové sušenky 😝

macanet
26. led 2008

žvýkačky Hubba Bubba a celý balík v hubě až mi bylo zle. Nebo u babičky jsem si nasypala jedlou sodu do pusy, začalo to bublat, jak jsem to zapila vodou oo jak vzteklej pes.Joo a šumivej celaskon do pusy a nechat rozpouštět 🙂

martinka24
26. led 2008

Ahojky, já si pamatuju, že jsem si hrála na paní doktorku, vzala jsem si krabičku od zápalek a tam jsem dávala mrtvý mravence, který jsem před tim zabila a dala jsem jim tam trávu a různý byliny a druhý den jsem se šla podívat jak to vypadá a oni byli živý 😀 docela BRUTÁLNÍ CO, dodnes to nechápu...

Taky jsem byla zamilovaná do Horňáka, psala jsem mu i zamilovaný dopisy 🙂

Když mi bylo asi osm a segře 4 , tak jsme byly samy doma a já jí čistila uši, měla je pěkně špinavý, ale nakonec jela se sousedem na pohotovost, protože jsem jí málem protrhla bubínek, pak jsem hrozně brečela a nakonec jsem si říkala - vždyt má ještě jedno ucho, tak je to dobrý - naštěstí ale dnes slyší na obě uši....

Hráli jsme stojkovýho krále a občas jsem se celá převážila a málem si vyrazila dech....

Taky jsme sbírali céčka, měli jsme jich doma hodně, plný džbán a taky z nich udělaný závěs do pokojíku...

Ségra jednou na Vánoce zkoušela, jestli má "pravou " barbínu s ohejbacíma nohama....bohužel nebyla pravá a noha byla zlomená....já jsem dostala krááásnou s růžovýma šatičkama a na nich byly ve tmě svítící hvězdičky....

taky si pamatuju na jiskřící káču - hračku, dneska ani není snad k vidění a na mojí panenku mluvící, ze zadu se do ni vkladaly malý desky a ona zpívala "holka modrooká, nesedávej u potoka"

Kámošky máma dělala tehdá v Německu a měli doma friťák, takže jim máma dávala ven hranolky a ona byla hrozně nafoukaná a nechtěla nám dát

😒

macanet
26. led 2008

Na káču taky vzpomínám, točila se a házela světýlka. Vpom,ínka mého dědy, nedávno se přiznal, že za druhé světové, to mu bylo aso osm našel za barákem granát , i vzal ho milý chlapec a házel s ním k nim na dvorek, viděla ho máma a přestala dýchat, ještě, že byl zajištěnej, jinak by celá ulice i s Ládínkem vylítla do vzduchu 😀 Stejnej dědeček si prošil prst na šlapacím stroji a srazil se na kole s ciklistou, půjčil si tátovu ukrajinu, sotva dosáhl na šlapky a zapomněl, že k jeho babičce je to z kopce, celou cestu prej řval babičko zastav mě!!! Babička samozřejmě v baráčku neslyšela a děda sejmul ciklistu, kterej mu v dobrý víře zatarasil cestu, dodnes má škváru zarostlou v čele 😀

navi
26. led 2008

a žvýkačky Pedro, byly úžasně tvrdý a dalo to práci, než se rozžvýkaly 😀
a tem luxus, když jsme si u kolotočů koupili nějaký zahraniční žvejky 😉

konoupek
26. led 2008

taky jsme hráli...hary šoumen stop,ale už nepamatuju pravidla a taky skáču to jsme si šlapali po nohách 😀

macanet
26. led 2008

jo skákaná taky po O o polední přestávce a autíčko stop, už ani nevím, jak to bylo 😕 A deset slepičích, cukr káva limonáda čaj rum bum 😀 Mě švihne, já jdu na procházku a budu přemýšlet, počkejte až se vrátím.Obejdu sídliště, tam se nehraje nic, jen vole atddd a demoluje se , co se dá, bych je zlískala a ještě mi řeknou dobrý den 😀 javascript:addEmoticon('😀','vBody')

andel25
26. led 2008

macanet to si pamatuju ty hry sme hrály taky 😀 😀

macanet
26. led 2008

jak bylo autíčko stop, mě to nedá, abych na to nemyslela 😀

andel25
26. led 2008

macenet my to hrály tak že když jelo třeba červený auto tak se muselo vyskočit na něco vyšího tčeba na schod

macanet
26. led 2008

Aha, tak to asi jo, já bych řekla, že my se přibližovali k baráku od bodu A do bodu B 😀 Tak a můžu jít ven a pokud mě nějakej 15 letej smrad řekne "brý den" tak ho fakt zlískám 😀

macanet
26. led 2008

Mu řeknu" umíš autíčko stop vole? ne tak nemachruj 😀

navi
26. led 2008

no jo teď si hrajou hlavně na PC. A hráli jste na Sochy? Nebo na Šipkovanou a Na četníky a zloděje? 🙂 To už se dneska asi taky nechytá 😢

andilek
26. led 2008

a bábušky z Ruska 😅

konoupek
26. led 2008

jj matriošky 😀 to byly myslím 😀

andilek
26. led 2008

jojo 😀

petraluk
26. led 2008

Když to tady čtu, tak si připada nějak moc stará, ale stejně jsou to všechno krásný vzpomínky. Ty dnešní haranti si budou pamatovat ledatak jak pařili na kompu 😒

Taky si vzpomínam, jak jsme z holkama pořád skákali gumu, to mě dost bavilo 😀

Céčka jsem sbírala taky, ve škole jsme s nima hráli čáru a když nás chytil školník, tak nám je zabavil a za odměnu je rozdával prvňáčkům 🙂

mishulle
26. led 2008

punčucháče, mončičáci a céčka

konoupek
26. led 2008

taky panáka jsme skákali a ve škole místo ,aby sme dávali pozor,hráli piškvorky a lodě 😀