Naše vzpomínky na dětství. Přidejte nějakou

lendy1
23. led 2008

Holky, vzpomenete si na něco, co jste měli rády/nerady ve svém dětství, na co si občas zavzpomínáte a dnes už to nikde není...nebo je vše jinak...

např.: hračky, knížky, oblečení, potraviny, pořady...atd...

já jsem třeba nedávno objevila, že se dají sehnat ještě Igráčci 😵
pak jsem měla moc ráda růžové Pedro, sbírala jsem obrázky ze žvýkačky BaJo
nosila jsem ty úžasné béžové punčocháče a kamaše (-hrozný slovo)
......

andel25
25. led 2008

my jsme si zase udělaly z auta klouzačku 😀 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
byyz
25. led 2008

macarena byla super 🙂
já si teda pamatuju, jak sem si o Molavcový myslela, že je blbá, když je dospělá a šišlá....já se totiž za svobodna jmenovala Moravcová 😅

lendy1
autor
25. led 2008

jo a taky si pamatuju, jak jsme na táborech hráli nějakou hru, že jsme dostali zápalku a museli ji vyměnit za něco lepšího, zapisovat od koho jsme co dostali a kdo donesl nejdražší věc místo zápalky tak vyhrál. Jasně vidím to žebrání od lidí na ulici 😀

a pamatujete KPZ - krabička poslední záchrany (byla tam kůra, zápalka, šitíčko, náplast...), komu se vešla do krabičky od sirek byl king 😀

lendy1
autor
25. led 2008

a diplomy na táborech za nejlepší úklid stanu a tak... 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lendy1
autor
25. led 2008

Lunetic a jejich Máma, jsi moje máma..
T-boyz a Beruško má, ty jediná...

beruskaveruska
25. led 2008

my jsme na táboře zase chytali žáby a přivazovali je za nohy na prádelní šňůry před chatkama - málem nás vrátili domů - nakone to skončilo zákazem na disco 😀

jé nějakej diplom mám ještě schovanej a jedne je za nejlepší masku byla jsem za vodnici 🙂

har chytnul se klace točili jsme se okola jako debilové a pak sebou práskli na zem páč se nám motala palice 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
dendisa
25. led 2008

můj děda byl do techniky fanatik, takže měl i kazeťák - měla jsem nahrávku, jak jsem začala mluvit, pročítal se mnou slabikář. Brzo na to zemřel a já tu kazetu nemůžu najít, to je děs. Ale matka stejně nadávala, že jim to bylo k ničemu, ta technika, protože jak si před dědou prvně pustily ze ségrama Beatles, vyhodil jim pásek z okna, že takové sračky se doma pouštět nebudou 😝 . Zato teď žhavíme doma všechny gramodesky, co jsme po rodině našli, a je to paráda, jak to praská, a jak se musí deska otáčet, když dohraje jedna strana 😀.
Jo, a taky jsem si vzpomněla, jak jsem bývala u té babičky na hlídání, tak tam nebyla tekoucí voda (starý barák, hajzlbudka a studna), no a došly mi spoďáry. Tak říkám, babi, já už nemám čisté kalhotky. A babka to neřešila a přivodila mi osvětu, že ne vždycky musím mít spodní prádlo, jenom to nesmím říkat nahlas 😀. No, tak jsem chodila v zástěrce ten den naostro a přijela prateta se svojí supernovou zrcadlovkou, že se budeme v sadu fotit. Zrovna květly jabloně. Tak jsem šly s babkou pod jednu jabloň a tetka furt pyskovala, že se jí nevlezeme obě do záběru, tak mě musela babka vzít do náruče (měla jsem tak 10 let). Ta fotka je hluboko v archivu - jde na ní zřetelně vidět, že jsem ten den neměla na sobě spoďáry... 😔

beruskaveruska
25. led 2008

gramo to jsem letos koupila manžovi k Ježíšku má plno desek ta vzpomíná na mládí 😀

draga
25. led 2008

holky k těm láskám já v jesličkách milovala Dušánka Homolku z Děčína, pak jsme se odstěhovali :(( tak jestli ho některá znáte dejte mu za mě pusu 😉 😀

a blila jsem všude, v autě, v buse, na kolotoči...a jednou právě na takovým zájezdu jak popisovala gedren (Lucembursko, Francie ...) jsme omdlela 😲 asi vzrušením že jedu do světa... 😀 😎

andilek
25. led 2008

tak já byla taková kráva, že jsem kvůli jednomu klukovi padala schválně držkou na zmrzlý blátivý kaluži, "kámoška" mi slíbila, že mi to u něj zařídí a on mě bude milovat až do smrti 😅

sisstin
25. led 2008

poblioni mě pobavili 😅

sisstin
25. led 2008

desek jsem měla tři řitě 😀 s pohádkama..nejlepší byl Hurvajz 😀 😀 😀 😀 😀 ...a gramec máme doted..a hraje jak po másle 😀

macanet
25. led 2008

tábor jéé každej rok stejnej Úštěk a jezero Chmelař 😀 dnes rybník brčálník 😀 Měla přijet inspekce tak vedoucí chodili , že u koho najdou cokoliv ve skříni plesnivýho atd... bude z toho průšvih, jooo tenkrát se našlo plesnivý řízky mezi tričkama attd.... dodneška se na to vzpomíná, dále Olympiáda proti JUTA Úpice 😀 a hlavně za sprostý slovo kloktat slanou vodu, pak kdo zlobil, šup s ním do koryta, kde se čistily zuby a tekla jen ledová voda, stezka odvahy, kde na stromě bylo napsáno POZOR DÍRA!! Přečtu a lup do ní, po pás, málem jsem se poďála ten řev slyším dodnes a řehot spolujdoucích též 😀 Plechárna- sprchy to bylo 4 sprchy a zakrytý byli plechama kolem dokola a zvrchu na nás lili ledovou vodu kýblama 😀 Kdo si položil spoďáry a oblečení přes vrch, mohl odejít jen v ručníku, pokud si ho nepoložil na trubku, kde vedle byla maskovaná díra 😀

macanet
25. led 2008

gramec - poslouchali jsme s tátou Pražský výběr - Všechny myši tancovali!! , Pražákům těm je hej atd... Black Sabath, Beatles, Iggy Popp, Qeen atd.. s mamkou Europe, Hanku Zagorovou a hlavně Toto Cutogno. Solo noi 🙂 S bráchou Šmoulové, který zpíval Kája Gott, Laufer, Hložek atd... Já Pavla Horňáka, Michala Penka, později nahrazeny Guns ń Roses, milovala jsem Axla, chtěla si ho vzít 😢 😢

makelka
25. led 2008

Holky teda docela koukám, když jsem byla menší tak jsem asi jednou byla na lampionovým průvodě, povinně samoška, ani si to moc nepamatuju, ale vím, že jsem nesla rozsvícenej červenej lampión 😀

na tábor jsem taky jezdila a hrozně ráda na něj vzpomínám, ty první lásky, plno her a zážitků, jak nás na stanování spalo snad 8 v malým áčku 😀 😀 😀 A ty diskárny 😀 😀 😀 No super

Myslíte, že tuhle romantiku mohou ještě naše děti někdy zažít? Teď už je ten svět jinej, počítače, Mp3 apod. 😔

Jo a docela často jsem dostávala na táboře řád Velké huby apod. 😀 😀 😀 Jeden zněl i "Uklízečka podlahových krytin" 😀 😀 😀 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
navi
25. led 2008

jo tábory a diplomy 🙂) ještě budou nějaký určitě u našich zahrabaný, musím to zkouknout 😉

remor jak psala o těch prostitutkách, tak mi něco připoměla. Mám zážitek, který patří spíš do vzpomínek na dětství cery mé kamarádky, ale písnu ho sem já 🙂 Když jí bylo asi šest, byli jsme na chatě a já říkala té kamarádce, že musíme do města, protože potřebuju tampóny. Malá se toho hned chytla a ptala se jaký, kámoška ji odbyla, že ty na odličování. Denda pak za mnou přišla a říká" teto já vím jaké chceš tampóny, těch odličovacích máš u zrcadla celý balík. A na co jsou ty co chceš koupit? Máma říkala, že to je do uší, ale já jí to nevěřím." No a hned jí bylo jasný, že mámá fakt kecala, protože já při představě modrých šnůrek trčících z uší, dostala nekončící záchvat smíchu 😀

alcatko.j
25. led 2008

Holky, se opakuju, ale jsem v komatu 😀 😀 😀 😀

Macanet, ty ses mistr v zazitcich, fakt, uplne to vidim, jako bych to s tebou prozivala 😀

gedren, ty to zas umis popsat tak presne, ze uchcavam 😀 😀

Bliti, ja nikdy neblila, ale moje nejlepsi kamaradka Anicka furt.Vzdycky, kdyz jsme nekam jely, ve skolce, ve skole, mela v sobe kinedryl(kynedryl, kinedril, kynedril 😀 😀 ) a pak celou cestu byla jak zfetovana a pak mela pytlicek a furt si ho drzela 😀 😀 😀

lucianka
25. led 2008

Lendy, super! 😀 Jsem se fakt pobavila 😀
Díky tomu jsem si vzpomněla, jak mi kámoška říká: Už jsi slyšela tu novou písničku "Hasablo" 😀 (House of love)

andrysek2
25. led 2008

olky to jsou zazitky a vzpominate jeste na cecka jak se sbirali mam je doma jeste schovanay a ukazala jsem je 10dcerce a ta cumela a mami co to jeee 😀

lucianka
25. led 2008
https://www.youtube.com/watch?v=VbiEOYv2Dyo

Já milovala tuhle - od tý doby jsem měla dudlíky naprosto všude 😀 Naušnice, přívesky na klíče... 😀 (na začátku si ta holka dává na krk velkej plastovej dudlík) 😀

mikca
25. led 2008

no taik lendy NKOTB mě dostaloooo supeeeeeeer ty jsem žrala ..Jordan byl můj favorit....až mi ukápla slza 😀 😀 😀 😀

bielanevesta
25. led 2008

Tak ako som sa nachcechtala pri čítaní tejto témy tak to už dávno nie 😀 Prvé čo sa mi vybavilo bolo, keď sme boli čerstvo presťahovaný do paneláku. Ja som mala vtedy 6 sestra 7 a bráchovia 3 roky...mali sme také okrúhle akvárko s dvomi rybičkami...no jeedného rána som prišla do kuchyne a voda bola červená...Zistilo sa, že bráchovia chceli rybičkám dobre a aby im osladili život tak im do vody naliali sirup 😀 No rybičky plávali hore bruchom 😅 😀

lucianka
25. led 2008

Aničko, 😀 bráchové jsou "řízci" 😀

bielanevesta
25. led 2008

Luci to sú ešte teraz 😀

Alebo ešte keď sme bývali pri starých rodičoch tak s avešali na závesy v chodbe až sa závesy aj z garnížami odrhli 😝 A sestra sa takto vešala na umyvadlo a to spadlo s ňou...a ja som sa hrala s miskou z brúseného skla až som ju rozbila a padla dlaňami rovno na to...A keď som mala 2.5 roka tak som išla na bycikly s pomocnými kolieskami a spadla som do garátu a rozbila si čelo a musela ma viezť do nemocnice a zašívať to si ešte pamätám ako na mňa do jamy kukali a v nemocnici ako ma zašívali a ja som ani nemukla a potom ma za to pochválili 🙂