Naše vzpomínky na dětství. Přidejte nějakou

lendy1
23. led 2008

Holky, vzpomenete si na něco, co jste měli rády/nerady ve svém dětství, na co si občas zavzpomínáte a dnes už to nikde není...nebo je vše jinak...

např.: hračky, knížky, oblečení, potraviny, pořady...atd...

já jsem třeba nedávno objevila, že se dají sehnat ještě Igráčci 😵
pak jsem měla moc ráda růžové Pedro, sbírala jsem obrázky ze žvýkačky BaJo
nosila jsem ty úžasné béžové punčocháče a kamaše (-hrozný slovo)
......

macanet
27. led 2008

Tak jsem byla u tchánovců na obědě a při něm jsem si vzpomněla na opičky z modřínu, urvala se slabá větvička, na konci se strčila do psy, přidržela zubama a rukama se stahovala kůra až dole vznikla bambule z jehličí a slebej ocásek 😉 Mě fakt z vás šibne už i při obědě 😀

lendy1
autor
27. led 2008

holky a pamatujete tohle:

https://www.youtube.com/watch?v=5AfTl5Vg73A

😀

a ještě jsem žrala tyhle písničky:

https://www.youtube.com/watch?v=GSqV3rWM4iQ


https://www.youtube.com/watch?v=AJxkTMN6rrs

chytali v rybníku pulce a dávali jsme je do pětilitrovky a koukali, kdy z nich budou žáby...
pak si pamatuju jak jsme si doma pořád dělali sifón 😀
ve škole jsme nechávali klíčit hrášek na vatě 😀
a na konci 6.třídy si pamatuju, když jsme dostali příroďák pro sedmáky, tak všichni hned listovali a hledali jak se dělají děti 😀

macanet
27. led 2008

Tchýňka vzpomínala, jak její babička měla celej život jen dvoje šaty, jedny do kostela a druhý na běžný nošení v těch do kostela byla nakonec pohřbená. Tchán, jak dostal před celou třídou na holou(dobrá představa 😀 )ale doma ani ncek, protože by dostal ještě víc. manžel dostal taky a k tomu poznámku, kouše spolužačce pod lavicí do jablka. pak si musel svlíknout kamaše, punčochy a trenýrky na stupínku a před celou třídou dostal, dodnes si to pamatuje, Dál jak u babičky stříleli vzduchovkou ve stodole po krysách, jelikož by jim vyžrali úrodu, joo ochránci by si rvali uši 😀

macanet
27. led 2008

Sifon jsme dělali taky do tý doby, než babičce bouchnul, narvala do něj čtyři bombičky, jelikož prý, pořád neperlil, pak zaperlil tak, že vysklil dvěře 😀

macanet
27. led 2008

pamatuujete Benny Hill na Polácích? 😀 Super sranda nejdřív byl na RTL pak Polácích a nakonec ho občas dali i u nás 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
macanet
27. led 2008

A milovala jsem a miluju dodnes espreso čaj, dřív byl v hranatý polastový lahvičce, který se ustřihnul roh, byl s rumovou příchutí 😝

lendy1
autor
27. led 2008

jééé espreso, to jsem taky milovala. To už se dneska asi nikde nesežene, co? ☹

macanet
27. led 2008

Jooo já ho kupuju v plastový láhvi 0,5l 😉 Koukni v obchodě u ovocných šťáv 😉

lendy1
autor
27. led 2008

fakt jo, tak to zítra mažu do obchodu 😀 díky...

aknela75
27. led 2008

Ahoj holky, dobrý téma. Nevím, jestli už jste o tom nepsaly, ale taky mne napadl hopík, kterýho jsme měli ve škole a blbli jsme taky s fuj tajblíkem. Takový slizký měkký míček, který koupíte ještě dneska. Pískací trička a plastový tašky (to už tady možná bylo). Ve škole jsme si taky kupovaly jednu děsně růžovou rtěnku. 😀

sonisek
27. led 2008

Taky si pamatuju, jak u nás na vsi jsme chodili s kamarádkama a chytaly jsme luční kobylky do sklenic 😀 A soutěžili, kdo chytí větší...a pak jsme chodili sbírat šneky a když se dělal výlov rybníka, tak jsme chodili tam, kde to už bylo vypuštěný a sbíraly jsme škeble a raky, tenkrát v těch gumákách a brouzdat se v bahně, no to byl zážitek 😀 Jsme vždycky přišly jak prasata 😀 😀
A úplně jsem nesnášela s mámou chodit na borůvky, to byl vždycky děsnej vopruz, skoro celý odpoledne strávený v lese...ale teď ještě na ně ráda jdu 🙂
A na základce (asi v osmičce) jsme měli jet do bazénu, byla jsem přihlášená a dopoledne jsem "to" dostala...a nevěděla jsem jak to říct třídnímu, kterýmu bylo asi 30 let...tak mu to šla říct spolužačka a on pak přišel na hodinu fyziky a byl hrozně rudej 😀😀

lakme
27. led 2008

Macanet espreso si moc nepamatuji, ale sirup v hranaté lahvi jako Jar, jo. 🙂 Taky se mu střihal rožek. 🙂

Lendy Lambada to byl hit a pak oblečení lambada. 🙂

JJ, sifonová a šlehačková láhev to jsme měli doma. 🙂

A když jsme byli u přibuzných na Klatovsku, tak jsem viděla reklamy na němcích, do teď si pamatuji tu na Duplo, och jak jsem ho chtěla. 🙂 A taky jejich sousedi měli na zdi v kuchyni leták snad familifrost a my tam stáli a vybírali jaký nanuk bychom si dali. 🙂

Jsem si vzpomněla na sbírání plechovek. Joj, a když někdo řekl, že v německu to vyhazujou po pytlích, tak každý chtěl do německa. 🙂

sonisek
27. led 2008

Jo, a jak bývaly tu žluté a červené limonády, tak nám mamka zakazovala pít ty černé, a ty nám zrovna nejvíc chutnaly 😀

lakme
27. led 2008

A ještě pro holky z Prahy pamatujete hranolky z Arbatu, nebo zmrzlinu dole na Václaváku (teď je tam myslím Baťa) politou čokoládou nebo na Pragoimpo, tam se chodilo pro mončičáky a Merkurii, tam mívali termosku s dávkovačem. 🙂 Ale stály se na to to všechno hrozný fronty a většinou to neměli. 🙂
Nebo na smažák prodávaný jen tam v papíru bez housky ?🙂

petraluk
27. led 2008

Plechovky jsem taky sbírala. Já jsem závodně plavala a do německa jsem jezdila dost často, náš trenér tam vždycky kvůli těm plechovkám vybíral i popelnice a pak nám je dával za odměnu, třeba když jsme si udělali osobák nebo se neflákali při tréninku. Fuj, teď bych se toho ani nedotkla 😝

andrysek2
27. led 2008

ja zase sbirala obaly od zvykacek 😀 😀

navi
27. led 2008

kamarádky táta jezdil s kamionem, tak jí vozil plechovky a taky 2l petky od Spritu, Coly, Fanty .... Měla je vystavený po celým pokoji a my jí to hrozně záviděli 😀 😝
Kdyby mi tenkrát někdo řekl, že je budu jednou sešlapávat do tříděnýho odpadu, tak si myslím, že je padlý na hlavu 😉

brundik
27. led 2008

Jeee, sifon 😀 My jsme ho delali v takove fialove kouli, ale sklenenou dratovanou flasku mel deda.
A pamatujete na Kaolar a Bikavu 🙂
Pragoimpo, neco mi to rika, ale nedokazu si vybavit, kde to bylo.
A co Tuzex, jednou jsme tam byli a koupili si medove mydlo a tata Old spice 😀

lendy1
autor
27. led 2008

jo a včera jsem si musela koupit Jesenku a celou ji sežrat...pak jsem měla ráda ještě Pikavo-vždy jsem to do sebe narvala najednou 😀

petraluk
27. led 2008

Pikavo mě nechutnalo, ale Jesenka nebo to normální mlíko to bylo super, a stále ještě je, občas zhřešim a kupuju si je pořád.

Já sbírala všechno možný, ještě to mám měkde schovaný. Obaly od žvýkaček, čokolád a taky nanuků, tácky pod pivo a limonád 🙂

kristi
27. led 2008

lendy, jsi muj clovek..malokdo mel rad Pikao, vsichni zrali Jesenku nebo Salko lzici....

andel25
27. led 2008

kristi a lendy1 já měla a mam ráda pikao 😀 😀

konoupek
27. led 2008

já jsem taky pro ,jesenka mi nikdy nejela 😀

draga
27. led 2008

lakme *Spadla z oblakov* se jmenoval ten seriál slovenskej o té mimozemšťance 🙂) to bylo něco 🙂)

a já milovala seriál novozélanský *Děti z kouřové hory* ten jsem úplně žrala a milovala toho jednoho hrdinu 😅

jo a pak začali dávat *Dva roky prázdnin* a s holkama ve škole jsme si ty kluky rozdělovaly 😀 😀

bramburka
27. led 2008

joo Pikao, mnam, mnam

elana
27. led 2008

A když začaly voňavý fixy, tyjo, to bylo něco🙂

A vzpomínka ranější, ze školky-Marcelka přinesla boty se suchým zipem-za bonbon, žvejkačku či funkci prodavačky jsme je směli před procházkou zapnout a po ní rozepnout🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lakme
27. led 2008

Draga nojo, tak se to jmenovalo. 🙂
Ty ostatní si taky pamatuji. 🙂 A ještě Sandokana. 🙂

Přidávám se do klubu pojídačů Pikaa. 🙂