Naše vzpomínky na dětství. Přidejte nějakou

lendy1
23. led 2008

Holky, vzpomenete si na něco, co jste měli rády/nerady ve svém dětství, na co si občas zavzpomínáte a dnes už to nikde není...nebo je vše jinak...

např.: hračky, knížky, oblečení, potraviny, pořady...atd...

já jsem třeba nedávno objevila, že se dají sehnat ještě Igráčci 😵
pak jsem měla moc ráda růžové Pedro, sbírala jsem obrázky ze žvýkačky BaJo
nosila jsem ty úžasné béžové punčocháče a kamaše (-hrozný slovo)
......

macanet
24. led 2008

Já vzpomínám, jak jsem šla s tátou pro pivo, on mi koupil čokoládu už nevím, jak se jmenovala, byl žlutej obal a na něm papoušek 😀 a posadil mě na schody a šel do lokálu pro pívo se džbánkem a já tam seděla a seděla, až jsem nevydržela a šla se za ním podívat a on tam nebyl 😕 Hodná paní číšnice mi říkala, že se tatínek určitě vrátí, vrátil mamka ho bleskurychle poslala zpět, byli mi 4!! 😀 Brácha zas zůstal před téže hospodou zaparkován v kočárku 😀

kristi
24. led 2008

k svacine jsem mela vetsinou chleba s pom. maslem a salam nakej. Pak bylo obdobi jogurtu a rohliku

macanet
24. led 2008

žloutenka ve škole, to jsme si museli nosit svoje příbory a mejt ruce v kýblu s chlorem 😝 uhelný prázdniny 😀

anney
24. led 2008

Táta mě posílal do bufetu pro pivo, neměli jsme džbánek, ale bandasku co má tu pípu, a jak to pivo bylo položený v tom tratolišti píva, tak náš pes si mohl hubu utlouct, když to potom doma volízával. 😀

anney
24. led 2008

popelnice, který stále ujížděly , když jsem jí chtěla zavřít, v létě byly plný vos. 🙄

lenkabu
24. led 2008

No jo, kdo byl hodnej šel na oběd první, pak ty co byli míň hodný a takhle nás pouštěla úča postupně...

kristi
24. led 2008

nebo nesly otevrit...

macanet
24. led 2008

Znojemskou s rýží, po který jsem zeblila chodbu, záchod a postel a druhý den jsem nešla do školy a další den se mě učitel ptal" ty jsi včera chyběla že?" A já místo ano, nebo tak nějak, jsem na celou třídu" Ano já jsem včera zvracela" 😀 Neoholený nohy v sedmičce, kdy mi spolužák řekl, že mám nohy jak chlap, na druhý den jsem byla hladká celá 😀

kristi
24. led 2008

a zavody, kdo s ni vic knedliku...sezrala jsem jich 13 🙂

anney
24. led 2008

no a nakonci fronty se sšli ty největší grázlové, co nás hodný furt mlátili a předbíhali, a nejhorší bylo, když se přihrnuli ty starší, bez milosti nás předeběhli a my byli stejně zase vzadu 😀

sonisek
24. led 2008

A ještě v osmičce jsem musela nosit šíleně barevnej batoh, nebo tašku, bo co to bylo a byla jsem na naše naštvaná, že mi nekopili koženej batoh...pak se začlo jezdit do Polska, tak tam jel táta s tetou, tak jsem chtěla aby mi ten batoh přivezl a on ho zase nepřivezl...ale naštěstí v devítce už jsem ho měla 😀 😀
A jak jsem se s Markétou předháněla, kdo bude mít víc plakátů Kelly Family 😀 Já měla polepenej celej pokoj 😀 A měla jsem toho vždycky víc 😀 Hlavně z Brávíčka 🙂
A v první třídě jsem měla aktovku se včelkou Májou, tak dokonce ještě někde na půdě bude zahrabaná...
A v sedmičce mě na lyžáku zařadili do čtvrtýho družstva, ze čtyř, páč jsem neměla přezkáče, ale ještě ty staré gumové boty na sjezd ☹
Nebo jak jsme hromadně chodili k zubařce a čekali v čekárně. Sestra nám rozdala karty a já jí jednou zbalila, a do ordinace jsem nešla...Pak se sestra ptala, jestli byli všichni, tak jako že jo 🙂..A já jí pak roztrhala a před školou vyhodila do koše 😀 😀
A když se otevřeli hranice, tak naši jeli do Německa nakupovat a mně nechali u tety a jeli jen s bráchou a ségrou...Ale přivezli fungl nágl novej friťák z Německa 😀

anney
24. led 2008

školní rajskou, pro kterou bych vraždila, jak mi chutnala 🙂

kristi
24. led 2008

foceni, to byl vzdycky trapas

macanet
24. led 2008

Tak já jen 10 s rajskou a pak mi celou cestu domů bylo blbě 😀 Jooo a období chození do posilovny, který skončilo tím, že mi na prst spadlo závaží dodneška pamatuju mamčiny slova" A máš útrum" To používala často "máš utrum a nebo zaracha", 😀

kristi
24. led 2008

jo, plakaty jsem mela pres dve steny v pokojicku,pruser byl, kdyz se otevrelo okno a jeden se odlepil

sonisek
24. led 2008

mně v jídelně chutnalo rizoto a šunkofleky, to bylo fakt nejlepší...ale mlíkovku nejedl skoro nikdo 😀 😀

anney
24. led 2008

pracovní soboty, na který jsme museli povinně 😝

kristi
24. led 2008

rizoto mnam, bavorsky vdolecky mnam

anney
24. led 2008

z mlíkovky jsem se ve školce poblila, dodnes to vidím, jak to jede do toho talíře zpátky 😀 😀

kristi
24. led 2008

a jak jsem si sama podepsala reditelskou dutku

macanet
24. led 2008

Jééé 😀 Já takhle jednou vysála Dalibora Jandu, měli jsme obr plakát v pokojíku, bylo mi asi sedm a dělali jsme úklid a já vysávala a úkolem bylo utřít i prach, tak jsem si říkala, co bych ho utírala vysaju i Dalibora a milej Dalibor zajel do truby a nešel ani tam ani ven, vypnout mě to nenapadlo, tak jsem jen ječela pomoooc a mamka řvala, že ať to vypnu a "laskavě se podívej na zeď" Tam byli díry vyrvaný od řebíčků, booože Eta měla tenkrát tah 😀 😀

macanet
24. led 2008

Já jsem si ve třetí třídě podepsala notýsek 😀 krasopisně 😀 Anney fuuuuuj 😀

sonisek
24. led 2008

a na přírodopisu jak nám pouštěli porod 😀 Jsme se u toho pěkně ošklíbali a řikali, že nikdy rodit nebudem 😀
A jak byli takové ty akcičky, jenom pro holky...dostávali jsme vzorky vložek, tamponu a všeho možnýho 😀

macanet
24. led 2008

Moje babička dodneška nemůže dukátový buchtičky, ve školní jídelně jí tenkrát spolužák řekl, že se to táhne jak sopl 😀

kristi
24. led 2008

a na SS jsem mela dva prukazy, jeden domu a jeden skolni

kristi
24. led 2008

na SS jsem vstavala kazdy den v 5:25....a to jsem dojizdela jen 33 km

macanet
24. led 2008

My měli taky porod na videu a pak jsme dostali na ukázku šablonu s nitroděl. tělískem a nějakej debil ho zasrčil dovnitř, že ho nevyndal ani gynekolog, co nám všechno vysvětloval. Jo taky si pamatuju, jak táta přivezl první CD přehrávač a my s bráchou mysleli, že je to video a šli si k babičce pro videokazetu a nemohli jsme na to přijít, jak se tam strká 😀

sisstin
24. led 2008

mně taky moc chutnalo v jídelně 😝 jsem sežrala např. 8knedlů se segedýnem 😝

marinka
24. led 2008

jéé, super diskuse holky!

kristi, já jsem taky nejvíc milovala bavorské vdolečky!! A pak palačinky a buchtičky s krémem - vždycky jsem byla na to sladké 😀 A mám hroznou vzpomínku na družinu, kdy nás učitelky nutily jíst takové to tlusté maso s žílama, to jsem schovávala, kde se dalo 😖 A nesnášela jsem taky mlíkovou a špenátovou polívku! A manža vzpomínal, jak dělali z jídla sprosté obrázky a čekali, jak se bude kuchařka tvářit, když ho vraceli a prý tam byla taková jedna mladá, která vždycky zrudla a oni z toho měli chlámu 😀

kristi
24. led 2008

ja dostala discmana, a bednicky a tatuv znamej delal v Lodenicich,tam se vyrabely CD a kdyz se treba spatne natisklo pismenko,tak uz to do prodeje dat nemohli,takze jsme meli doma 600 cd, fakt super