Naše vzpomínky na dětství. Přidejte nějakou

lendy1
23. led 2008

Holky, vzpomenete si na něco, co jste měli rády/nerady ve svém dětství, na co si občas zavzpomínáte a dnes už to nikde není...nebo je vše jinak...

např.: hračky, knížky, oblečení, potraviny, pořady...atd...

já jsem třeba nedávno objevila, že se dají sehnat ještě Igráčci 😵
pak jsem měla moc ráda růžové Pedro, sbírala jsem obrázky ze žvýkačky BaJo
nosila jsem ty úžasné béžové punčocháče a kamaše (-hrozný slovo)
......

macanet
25. led 2008

My měli kroužky ještě ve školce v maláčích 😀 Byli jsme maláči a velkáči, velkáči nechodili po O spát 😠 Taky vzpomínám na pletení na rukách, to se obmotali postupně prsty pak celá dlaň a přebíralo se tvořilo se cosi, které viselo všude 😀

macanet
25. led 2008

První MS 😀 dostala jsem ji doma, naštěstí ale doma nikdo nebyl a co teď hledala jsem boženy a našla, obrovský nějaký se síťkou dodneška si je pamatuju, naštěstí mamka měla ranní a poslala mě do krámu, ona tam dělala chápete to, nemohla se otočit ale poslala mě tam samotnou, kupovala jsem dvoje Lidie a pak jedny takový voňavý , samostatně balený název si nepamatuju, ale prodávaj je dodnes 😉

dagina
25. led 2008

modré trenýrky(kalhotky) a bílé tričko na tělocvik
Macanet, to pletení na rukách nemělo chybu 😀

macanet
25. led 2008

dagi znáš to pletení? 😀 Jeti jakýsi háčkování, dokonce ho teď dělal můj 12 brácha s bavlnkama na ruku 😕 to jsem čuměla 😀

berus
25. led 2008

Jo a ze skolky si pamatuju spani po O a tety nam poustely na deskach pohadky. Kdyz byla o Pejskovi a kocicce tak jsem vzdy usnula. Namluvil to nekdo s hodne prijemnym hlasem.

macanet
25. led 2008

Myslím, že to namluvil Martin Růžek 😉 ale nechci kecat 😀 Myslím, že namluvil i Rumcajse a Manku Největší machrovina byla"hééééééč já jdu dneska po O" Jednou mě táta nevyzvedl ze školky, ještě, že paní ředitelka bydlela vedle.On mě vlastně furt někde nechával 😀 že by se mě chtěli zbavit a furt to nevycházelo, no baby boxy nebyly 😕

berus
25. led 2008

Tak to ja po O snad nikdy nesla, ale mamka pracovala 20 m od skolky a kdyz jsme byli na zahrade, tak mi pres plot davala koblihu. Byla jsem hamoun, nikdy jsem se nerozdelila 🤐

macanet
25. led 2008

Jé já si nacpala doma bonbony do kapes u tepláků(modrý s gumou, nesnášela jsem, bo ta guma kalhoty stahovala dolů) a vyšla ven v hubě bonbon, ale nikomu jsem nedala, pak jsem běžela za barák lupla tam bonbon a zas dělal jako že nic 😀

berus
25. led 2008

To me tatka nikdy nikde nezapomnel, ale prezral me gulasovkou. Mamka byla na operaci a mel me na starost. Uvaril polivku a zacal me krmit. Byly mi dva roky, polivka byla hnusna, paliva a ja uz po treti lzici nechtela. Tata houknul JEZ a já, pac jsem mela strach sezrala litr a pul gulasovky. Pri posledni lzici to muj malinkej zaludek nevydrzel a ja to tatkovi vse vratila do klina. Pac to byly polivka pro oba, mel tenkrat k obedu chleba s maslem 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
navi
25. led 2008

holky a co školka a první lásky? 😉 Já teda žadnou neměla, ale ségra prý ve 4 letech mamce oznámila, že se musí vdávat 😀 Když se jí mamka ptala, jak na to přišla, tak prý proto, že si z jedním chlapečkem dávají vdycky před spaním po O pusinku 😉 No začínala brzo holka 😀

berus
25. led 2008

A pak si pamatuju, ze tenkrat byla zima ZIMA. Vsude bilo a zaveje. Jako mrnouse me tata prohazoval tema kupama snehu. Z jedna strany hodil, z druhy jsem vyplula, urehtana az jsem dostala skytavku. Kdyz jsme se vraceli z prochazky, byla u baraku takova kupa ooobrovska. Tak me capnul, poradne rozhoupal a hodil. Jenze zapomnel, ze ta kupa je led, vysekanej z chodniku a na tom 2 cm poprasek snehu 😅
A pak nemam bejt blba 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
nyky
25. led 2008

beruš 😀 😀

jinak mě zapomněli ve školce, měl mě vyzvednout taťka(vyjímečně), ale jaxi zapomněl 😝 paníčelka pak volala k babičce (jsme u ní bydleli), že teda už by chtěla jít domů a že co se mnou 😅 😀 😀

a taky když se narodil brácha, tak jsem ho šíleně terorizovala, omylem vyklápěla z kočárku a tak... no a jednou měl zezadu spálenou hlavu a mamka pořád zjiš´tovala od čeho to jako má?????? no nakonec ze mě vylezlo, že jsem ho tahala za nohu po pokoji a on si tu holou kebulu spálil o koberec 😅 😀

berus
25. led 2008

nyky 😀, chudak bracha

My jsme se segrou utiraly nadobi a samo, ze se postuchovaly. Klepla me naberackou a ja ji propichla stehno vidlickou na maso 😅

nyky
25. led 2008

Já jsem byla zamilovaná od narození 😀
jako prtě v kočárku jsem mrkala na vojáky, prý jsem milovala uniformy, v jeslích to byl Pavlík Titera, ve školce Marek ryba, pak to byl 18tiletej syn známých, kterej mě v mých 4.letech vozil na štangli ...pak to byli o 10let starší kluci od nás ze sportovního kulbu...furt něco, jo a ta první pusa teda s tím Pavlíkem v jeslích 😵

navi
25. led 2008

mě zase mladší ségra, když jí byly tak 2 roky pořád kousala, tak že sem měla všude luxusní modřiny. Mamce pak to bylo trapný, když se mnou byla u doktorky a musela vysvětlovat, že nejsem týraný dítě, ale oběť mladší sestřičky 😀

berus
25. led 2008

Moje detska laska byl takovej truhlik ze skolky. Ani nevim, jak se jmenoval, jen vim, ze mi na zahrade nechtel pujcit to sklapeci auto, jak se na nem dalo sedet a ja mu za odmenu prokousla ruku 😅

nyky
25. led 2008

Ještě k tomu bráchovi, šílela jsem, když jsem ho vodila do školky, nechtěl se doma oblíkat, pak mě zdrhal po cestě, pak ve školce taky utekl, nechtěl se přeblíct do tepláčků a já z něho byla nanervy 😖 chodila jsem pakpozdě do školy...tak to mám takový mini trauma, ale už jsem si to s ním vyříkala 😉

a na základce jsem byla hroznej rváč 😅 byla jsem 3.největší ve třídě a kluci se mě báli 😀 😀 sem se zastávala teda slabších...
jo a jeden kluk mě pošťuchoval a omylem mě strhl strup co jsem měla na víčku (to když mě brácha švihl klaskem 😝 ) tak jsem mu nasraně vrazila číňáka(čínský pero) do ruky 😠 😀 a ten samej pitomec nám pořád šahal na prsa, jestli už rostou a zamo, že nás to bolelo 😕 tak jsme to šla srabsky bonznout třídní 😅 😀

nyky
25. led 2008

beruš - tatrovka!!! tu jsem si dycky přááála, ale naši mě ju nekoupili 😔 , tak jsem si ju půjčovala. Při jednom "závodě" jsem se srazila s trojkolkářkou a rozrazila si obóčo(ale to už jsem psala 🤐 )

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
nyky
25. led 2008

Gedren, tak to já jsem úúúúplně mimo 😀 PC jsem měla až na střední, jako výuku a pak v práci...ani doma ho nemáme 🙂

berus
25. led 2008

Jooo, tatrovka. A kdyz se do kolecka dostal kaminek, tak to strasne rachtalo 🙂

lendy1
autor
25. led 2008

já si pamatuji naše první auto-Favorit, jsme ho měli první v celým městě, v pátek jsme vyrazili na náměstí 😀 do sámošky na nákupy, já zůstala v autě a během pár minut auto obklopený čumícíma lidma, co měli obličeje přilepený na okýnku, aby viděli, jak to auto vypadá vevnitř. Jsem tam seděla a připadala jsem si jak na výstavě 😀
pak si pamatuju červený a žlutý limonády, Top & Topic v takové zelené krásné flašce...
takový ty voskový kelímky
hliníkový příbory
táci v jídelně, co strašně smrděli

když jsem pak začali chodit na dýzi tak jsme chlastali broskvovou (hopsinkovou šťávu)

na základce jsme měli třídní diskotéky, nejvíc frčel Michal David a měli jsme takovou barevnou lampu, co se zapojila do zásuvky a jak se točila, tak to házelo barevný světla 😀 a vždy jsme vyhlašovali dámskou nebo pánskou volenku 😀

Bydleli jsme naproti školce, tak jsem si tam chodila hrát a jednou jsem pomáhala úče uklízet, ona mi házela motičku, samo, že jsem ji nechytla, tak mi přistála v hlavě 😀

a jednou jsem čekala na kámošku, na zahradě měli houpačku (takovou lavici bez jištění), tak se houpu na stojáka a najednou jsem se rozplácla do štěrku. Jsem vypadala jak černoch 😀

a mladší brácha pořád chtěl se mnou jezdit na kole, na takovém sedátku, co bylo vpředu a stupačky to mělo na předním rámu. Vždy mu říkám, né abys ty nohy strčil do kola. Od baráku jsme ujeli 20m, samo, že tu nohu tam strčil, kolo se otočilo dokola s náma oběma - já zloměnou ruku, brácha nohu...

babička dělala ve Vulkanu a já za ní pořád chodila a čučela na ty výlohy co měli ve fabrice s těmi šprckami co vypadali jako zvířátka, panáčci a tak...jsme se nemohla vynadívat a vždy jsme prosila, ať mi to babička vezme na hraní 😀

remor
25. led 2008

To je suppppper téma.
Mně se vybavuje, jak jsem se babičky zeptala, proč prostitutky neotěhotní. Babička chudák nevěděla, jak mi má vysvětlit, že používají ochranu 😀 Řekla mi, že se to dozvím až budu starší. 😀 Tehdy mi bylo asi 10. 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kristi
25. led 2008

je , hopsinkova, to byl bolehlav jako prase...a pili jsme polejvaky, pac toho bylo hodne za malo penez...

nyky
25. led 2008

Gedren, se hlásim jako největší poblijón 😅 škody 120, starý Karosy, to bylo moje 😝
Na závody jsme jezdívaly trenérovou škodárnou, to už jsem dostávala pochvaly, že ani neví, že bliju, tiše, vzorně, do pytlíku... 😀

dendisa
25. led 2008

já v autě neblila, protože jsme auto neměli, ale svoje blijící story si pamatuju všechny. Jsou to moje nejranější vzpomínky. Od pěti let nejím křížaly, protože jsem si vzala u babičky na tu malou stoličku s sebou plný sáček (od mlíka - babička to vymývala, a pak používala) nasušených jablek, k tomu tu VELKOU žlutou sodovku a celé to spráskala. A pak jsem blila, blila, blila, babička postupně přistavovala, hrnce, talíře, utěrky, ručníky. A když jsem zblila všechno v dosahu, tak jsem dva dny poté snědla nějakou hnědou tabletku (vypadala jak hnědá lentilka), a svoje blijící revue zopakovala.
A taky si pamatuju, jak teta po obědě dřímala na gauči. Mi se samozřejmě spát nechtělo, tak jsem za ní chodila s nafouknutými tvářemi, a ona mi je jako vždycky dlaněmi splaskla. V polospánku. No, napotřetí už jsem si hubu naplnila vodou z kohoutku, a když mi ji zase splaskla, byla už docela probuzená, hehe.
A motyčku jsem měla taky v hlavě, zasek mi ji tam o pět let mladší brácha, a teda mě to vůbec nebolelo, jo, ale když se mi začla řinout krev po obličeji a viděla jsem, že je na dobré cestě, aby brácha konečně taky dostal jednou pořádně po pysku (nejenom já jako vrchní grázl), tak jsem se rozeřvala. To bylo rodeo. Ale ani mi to nešili. Z hlavy to teče samo jak vodopád.