Naše vzpomínky na dětství. Přidejte nějakou

lendy1
23. led 2008

Holky, vzpomenete si na něco, co jste měli rády/nerady ve svém dětství, na co si občas zavzpomínáte a dnes už to nikde není...nebo je vše jinak...

např.: hračky, knížky, oblečení, potraviny, pořady...atd...

já jsem třeba nedávno objevila, že se dají sehnat ještě Igráčci 😵
pak jsem měla moc ráda růžové Pedro, sbírala jsem obrázky ze žvýkačky BaJo
nosila jsem ty úžasné béžové punčocháče a kamaše (-hrozný slovo)
......

iviska
25. led 2008

Tak to my poctivě stříhali slabý papír ... různě jsem ho poskládali a vytvářeli pásy buď hvězdiček, nebo sněhuláků apod. ... kam se hrabou dnešní dekorace 🙂)))

kristi
25. led 2008

a babicka, kdyz vzala ty nejvic nejmensi novy bramburky a udelala mi je s tvarohem a pazitkou a kefirem 😵

andilek
25. led 2008

kristi, tak tuhle dobrotu si dělám dodnes 😀 😵

iviska
25. led 2008

Kristi, tak lampionky máme ještě doma ... naši nám je dovezli z Německa, fakt nádherný ... já je snad ještě vyfotím a dám do albíčka 🙂))

andilek
25. led 2008

a gulášová polívka na dovolený pod stanem a z EŠUSU 😀 😵

berus
25. led 2008

Ted jsem si vybavila uplne prvni vzpominku z detstvi.
Jako mala jsem byla chytry dite, skoda ze se to ve veku asi peti let zaseklo 😅 , a už na roce a kousek jsem rikala Ř. Na ten den si fakt pamatuju. Nasi se mnou jezdili po znamych a pribuznych a celej den bylo, rekni reka, rekni rericha, rekni repa.
Kdyz jsme se vecer vratili domu, uz jsem toho mela plny zuby.
Mamka pripravovala veceri a tatka pustil televizi, kde byl zrovna zaber na more. A hned, berusko, copak je to v televizi? Nebyla jsem blba, ale uz me to fakt nebavilo, tak cucim na tu cernobilou televizi,na tatku, na televizi, na tatku a rikam VODA. 😀

kristi
25. led 2008

od babicky chutnaly ale nejlip, no...

andilek
25. led 2008

kristi, to jo 😵

navi
25. led 2008

jééé tak to já jsem si teď vzpoměla, když jsme bývali celé prázdniny s babičkou a dědou na Šumavě na chatě a sbírali lesní jahody. Bylo jich spousta a babička nám je dávala se smetanou mňam 😵 😵

iviska
25. led 2008

Musím konstatovat, že bychom mohly vydat sebrané spisy 🙂))) 😉

evcafrank
25. led 2008

jůůů, lampionovej průvod😀 to jsme byli za masnáky😀táta elektrikář nám do lampionu narval žárovku, baterku a vypínač 😀 😀 😀 takže jsme mohli i blikat lampionem 😀 a ostatní děcka měly svíčku a vždycky někomu lampion shořel 😀 😀 😀

iviska
25. led 2008

Holky, musím makati ... přeci jen jsem v práci, že?!!!! Ale odpo vás určo dočtu. Taky si tohle všechno poctivě zkopíruju, upravím a řádně uložím ... a po čase celé přečtu 🙂)))

nyky
25. led 2008

Pletený bavlnkový náramky, jo jo Alči a čím šilší, tím lepší 😅

já, já měla barevný tkaniči na kotníkových keckách a byla jsem king, ale ta fotka ze školy 😕 😕 😝 a taky pak ty sady: čepice šála s klokanem - žlutý, zelený, růžový - to měl každej!

jééé a kohouti-pletený čepice, to jsem milovala a jinou nechtěla 😵 😵

tu otřesnou afinu jsem teda nenosila 🙂

šusťákovou soupravu jsem měla taky - šila mě ju mamka, heč, tak to byl originál a měla jsem bundu přes hlavu s kapsou na břiše!! 😵 😵

a elasťáky, ty lesklý, těm jsme říkali leskláče, v tom jsme běhali 😀 😀

alcatko.j
25. led 2008

holky, to fakt stoji za to, to skopcit a vytisknout 😵 😵

iviska
25. led 2008

Tak já kopčím stranu 1-10 ... upravím ji a kdo pak chcete přeposlat pište mejly do IP

ancinka
25. led 2008

Alčo, už jsem to našla . I to v jakých barvách jsi mě vylíčila 😠 😀
a vzpomínáš jak sis málem podřezala krk na hřišti??? 😅

alcatko.j
25. led 2008

voe, anci 😀 😀 😀 😀 ne, to jsem nepopsala 😀 😀 😀 😀

alcatko.j
25. led 2008

ivi, ja ci 😵 alcatko.j@seznam.cz 😅

makam na strane 11 - 20 😀

beruskaveruska
25. led 2008

jugoška a bulharsko od tam tud se vozili trička s obrázkama, který pískaly. my tam na sovolenou nejezsili jen teta se strejdou, ale tričkou jsem měla a pískalo.

nebo holky určo jste je taky měly takový gumový botky místo lodiček měly dirky všude a nosily se k nim ty košíky 😀 ty jo nešla bych v tom dneska ani s košem.

Jo a kabáty šusťákový takový lehounký a pase pásek a na zádech měl takovou jsko vsadku nebo jak to říct byl na ramenou jakoby dvouvrstvý.
A když se v 95 narodil synovec a koupili jsme mu první papírový plínky Bobi a páč byl kluk tak měl modrý a byl na nich krteček no s dnešníma se to nedá srovnat, když jsem ho hlídala tak jich v noci prochcal i pět a pak byli pěkně těžké 😀

pak tyky různé poznámky od soudruhů jednou mi třídní říka Holl... dej mi žákovskou na stůl a já mu říkám a proš soudruhu učiteli vždyť nic nedělám a on no právě proto, že nic neděláš. Debil jsme něco probíraly a nebyl čas ho poslouchat 😀

Občanská nauka fuj nesnášela jsem jí páč jsma na každou hodinu museli mít připravenej referát.

beruskaveruska
25. led 2008

z papírovejch kapesníčku jsme dělali růže a pak je fixyma barvili.

jo hvězda v okně naši jí měli ještě po revoluci než jim někdo vykradl sklep 😀

jo a dopisovala jsem si s Rusandou a měnily jsme si šátky pionýrské, odznáčky a tak. No kdo si tenkrát nedopisoval, že? Zdrastvujtě tavarišč učitělnica 😀 to bylo vítání na hodinu děs. 😒

rosnicka2
25. led 2008

Tak u me MS prisla na v lete na atletickem soustredeni....daleko do rodiny, jako treneri tam s nama byli jenom chlapi. Volala jsem to rozklepana mamce, tenkrat ze skolni jidelny, bydleli jsme v jiznich Cechach v nejake skole a jinde nebyl telefon, za asistence vsech kucharu.Nastesti mi vlozky pujcila jedna starsi holka, byly to prvni Libressky, co v Cechch prodavali, a balicek jsem ji vyplacala za den😉 A nenavidela jsem to, protoze ostatni se chodili po trenincich koupat a ja musela zustavat na ubytovne.
Ale doma jsme to s mamkou pak oslavily, to jako, ze jsem zenska😉 A nastesti uz zacali prodavat prvni s kridylkama.

O zavadeni prvnich tamponu pomlcim, bylo to o par let pozdeji a bylo to DESNY!!!!Ale bylo to v lete a ja se strasne moc chtela jit koupat s ostatnima. Od te doby na ne nedam dopustit😉

draga
25. led 2008

holky a taky jste zkoumaly pod mikroskopem cibuli? já dodneška když jí loupu tak si vzpomenu jak jsme preparovali tu tenoučkou slupičku dávali jí na sklíčko a pak viděli tu úžasnou strukturu a taky jsem dělali sený nálev a pak pod mikroskopem viděli trepku velkou fuuuj pak jsem nechtěla už lézt do sena 😀 😀

jinak jsem byla vášnivá Depešanda nic jiného než černou jsem nechtěla nosit 😀

no a vůbec jak to tady všechno čtu tak se mi to vybavuje 😎

dagina
25. led 2008

Ahojky, nevím jestli to už některá psala, ale mým idolem byl čertík bertík se Štěpánkou, a samozřejmě žlutá limča ve skl.láhvi za 1kč 😵 .
Branné cvičení o sobotách také mělo svoje kouzlo 😀 + plynové masky 😕

marinka
25. led 2008

berusko, já jsem si dala v jedenácti inzerát do Ohníčku a začala jsem si psát s jednou holkou z Prahy a píšeme si dodnes 😀

draga
25. led 2008

beruska to dopisování s padrugami to si taky pamatuju, vždycky jsem obdivovala jak azbuka vypadá krásně oni ty rusáci tak pěkně psali 😎

beruskaveruska
25. led 2008

jo a ktěm flanelovej košilím a riflím se nosily černý kotníčkový boty - sabatky máma byla hotová tátovi jsem tahala flanelový košile hm stejně je nerad nosil potí se jako prase 😀

dlouhý pletený šály na krk čím víc batev tím líp pletla jsem ráda byl to dobrej kšeft 😀

nebo jsme na kliki u okna dali dlouhou bavlnku a na druhej konec tužku a motali a motali a pak z toho byl náramek.

na vánoce jsme ve škole dělali z barevného papíru řetězy a pak si je mohli vzít domů na stroměček 😅

jo pak si vzpomínám obaly na sešity papírové se šmoulama, kačerama a tak to byl taky dobrej hit.

májový průvody a heslo Ať žije pevní máj hurá, hurá, hurá a těch mávátek takový třapce trikolorové, nebo kytky no toho bylo

tělák nesnášela jsem ho modré tenýrky a bílá dovnitř zasunutá trička a jarmilky na nohách ty jo to byla síla 😀 😀

draga
25. led 2008

Štěpánku jsem přímo nesnášela 😀 ale čertík bertík byl roztomilej 😀 a ten kolotoč co byl předtím...pojďte s námi za pohádkou, projdeme se pamětí, naše staré kamarády nehodíme do smetí...

beruskaveruska
25. led 2008

odpoledne zase koukno je to fakt bomba téma člověk se tady úplně odreaguje. Zakladatelka zaslouří metál.
+
jo to si pamatuju metál - dostávali jsme takový veliký čokoládový medaile ve zlatém pozlátku propíchlé šňůrkou no než nás domedailovali tak ty na kraji už měli čokoládu sežranou. 😀

dendisa
25. led 2008

já jsem si taky pře zákaz domácích zvířat koupila bílou myš, páč byla jenom za sedm Kčs (křečci byli dražší), ale tak nějak jsem zapomněla, že se bojím myší. Pak mi doma při manipulaci utekla... máma nevěděla, jestli mě má nejdřív zbít, nebo chytnout tu myš. Tak jsme na ni číhaly a vždycky, když vyběhla, já jsem se rozbrečela strachy, že poběží na moji stranu.
Taky jsem milovala Paddyho a začala jsem milovat sekáče, protože jedině tam šly sehnat ty kelláčské luxusní hadry. Dokonce jsem byla na Vánoce na Nově, když dávali záznam pražského koncertu 😀. Když dneska slyším nějakou písničku v rádiu, tak žasnu, jak jsem byla plná nevkusu 😀.

berus
25. led 2008

a pamatujete si na jeslicky a krouzky, za ktery jsme drzeli, kdyz jsme sli na vychazky 😅