Naše vzpomínky na dětství. Přidejte nějakou

lendy1
23. led 2008

Holky, vzpomenete si na něco, co jste měli rády/nerady ve svém dětství, na co si občas zavzpomínáte a dnes už to nikde není...nebo je vše jinak...

např.: hračky, knížky, oblečení, potraviny, pořady...atd...

já jsem třeba nedávno objevila, že se dají sehnat ještě Igráčci 😵
pak jsem měla moc ráda růžové Pedro, sbírala jsem obrázky ze žvýkačky BaJo
nosila jsem ty úžasné béžové punčocháče a kamaše (-hrozný slovo)
......

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
macanet
27. led 2008

Čáryfuk 😀

andrysek2
27. led 2008

jo caryfuk ten byl tez dobrej a ted davej v hristi dycky rano letajiciho cestmira 😀 😀

macanet
27. led 2008

Pamatujete někdo dětský seriál já nevím jak se jmenoval ale bylo to o dětech a ta nejmenší se jmenovala Srólan byl nejspíš Finskej, fakt nevím od tý doby ho asi nedávali 😒

konoupek
27. led 2008

tak Čestmíra taky sleduju a nedávno dávali i Návštěvníky 😀

andrysek2
27. led 2008

jo ja mam rada ty stary serialy 😀 javascript:addEmoticon('😀','vBody')
javascript:addEmoticon('😀','vBody')

elana
27. led 2008

A válečky na zdech, buržousti dávali perleťový barvy🙂

andilek
27. led 2008

chacha, válečky, ty jsme měly taky 😅

andrysek2
27. led 2008

jo valecky jsme meli taky takovy zluto oranzovy a modry to bylo desnyy 😝 😝

katalines
27. led 2008

tak když tu píšete o těch válečkách, kamarádky maminka to vyřešila a obývák vymylovala opět válečkem,což kamarádka šla do kolen 😀

katalines
27. led 2008

jinak moje vzpomínky: tak třeba žvýkačky pedro 😀

rajka
27. led 2008

To je výborná diskuze 😀 co takhle pruhovaný kalhoty (fialové s černým, bílé s černým) tenisky číny s fosforovýma tkaničkama nebo beruškou do vlasů. Na pravé noze znamená jsi zamilovaná 😀 a samozřejmě céčka 😀

rajka
27. led 2008

jo a u nás byla jednu dobu šílená móda, místo aktovky takový ten vozík na kolečkách s napletenou rukojetí s bambulkama, aby to nestudilo 😀 ale nevím, jestli to nebyl jen regionální úlet 😀

elana
27. led 2008

A Vitacit, ten jsme lízali z ruky a zmrzku Táboráček, k tý byla i tyčinka pro kulturnější mlsání na zábradlí před školou🙂

neeve
27. led 2008

A já jedla trávu! Teda šťovík 😀
A taky kozí bobky prej 😕

neeve
27. led 2008

A dělaly jste domečky skřítkům v lese? Vždycky u kořene stromu, teda mezi kořeny u země... stříška z klacíků, mech, mechové keříčky a zahrádka...jeeeeee! To jsem milovala, to bych šla i teď stavět. 😵

natalien
27. led 2008

Já jsem taky stavěla domečky v kořenech stromů a strkali jsme tam panenky co měli ručičky a nožičky na gumičky, takový prťavý 😅

yenn
27. led 2008

Maly Bobes a veta z jedne kapitoly "Frantisek nam Bobsi umrel" me provazely v nocnich murach 😅 Jako fakt 😔

mikca
27. led 2008

no tak to je mazec tady 😀 😀 😀

já si ješrtě pamatuju jak jsme zkoušeli porvé kouřit a neměli cíga, tak jsem si našli takvou tu dutou trávu(nevim co to přesně bylo) a nacpali jsme tam seno ..dobře hořelo.....fuuuuj akorát jsme se z toho řádně posr... 😝 😝 , ale hlavně že jsme čoudili 😀
jo a ještě si pamatuju když měl někdo doma video...slejzali jsme se u něj na Rockyho a Vlkodlaka 😀 😀

yenn
27. led 2008

a co Goro - bily pes? 😉

yenn
27. led 2008

ana, Neeve uz me s Gorem predbehla 🙂

natalien
27. led 2008

Když mi bylo asi 16, tak jsme chodili s partou (5kluků a 2holky) do lesa a tam jsme si stavěli v korunách stromů z gumových provazů sítě a na těch sítích jsme pili burčák. Jednou jsme se dostali do takovýho stavu, že kamarád ztratil na rozbahněný cestě boty a domů přišel bez bot. Všimli jsme si toho, až když jsme byli před barákem, když si stěžoval, že mu je zima na nohy 😀 😀 😀
A když jsem chtěla zkusit svoji první cigaretu, kterou kamarádka šlohla rodičům, tak jsme šly do lesa, sedly na bobek za stromem a kámoška zapálila cigaretu, potáhla a já se lekla a utekla domů a brečela jsem, že kamarádka umře. Že se hrozně bojím. (Bylo mi asi 8) 😅 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
andrysek2
27. led 2008

a co serial arabela ten byl tez dobrej co rumburak 😀 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lenkabu
27. led 2008

Já chytala šneky a dávala je do velký sklenice, dala jsem jim tam trávu a do víčka udělala dírky aby se neudusily...ale jednou jsem je zapomněla na sluníčku a oni se upekli 😅 A taky jsem chytala žabičky a jednou je "chovala" v každý pěsti jednu a oni se udusily...se stydím doteď 🙄 😅

neeve
27. led 2008

Já rozšlápla berušku, když jsem byla malá 😔 A babička mi hrozně vynadala a ptala se mě proč jsem to udělala! A já prej proto, že byla tlustá 😅

lakme
27. led 2008

Kousek jsem to tu pročetla a směju se ještě teď.

Macanet mi to zpívali: chleba a sůl, kloubouk a hůl, dopředu dozadu ze strany na stranu. 🙂

Na spoustu věcí co tu píšete si vzpomínám, na pana vajíčka z reklamy a na reklamu : kde je brácha? šel pro med do jednoty a taky na tu s umělohmotnám obalem na vajíčka, jak ji zajela tatrovka do silnice, to se mi moc líbilo protože u nás měli vajíčka jen v papírovým sáčku a donést to domu celé býval problém.
Taky na brané cvičení nebo cvičení civilní obrany, kdy jsme běhali s pytlíma na nohou a v pláštěnce po lesoparku, taky na kurzy první pomoci ve škole, na plynový masky co si musela zkusit celá třída.
A na studio kamarád, vegu, megion a taky na pavla horňáka a evičko co to máš za tričko. 🙂
I na Gora bílého psa a na Majku z nebes, nebo jak se to jmenovalo. 🙂
A mlíko v sáčku co hrozně smrdělo, jogurt ze sleničky, sušenky Hořec, vitacit, šuměnky, pompelu v kelímku a jovoželé u toho jsem milovala tebn kyselý jogourt a jovo nápoj. 🙂
Na točenou limonádu, co měli v každý nádražce, co ji točili na špinavých třetineka mela takovou divnou barvu, jak voda z dřezu. 🙂
Taky na céčka, nátepníčky, nákolenky, elasťáky, síťové svetry s netopíříma rukávama, na mrkváče, na kalhoty se šíleně uzkýma nohavicema dole, že se steží dali přetáhnout přes kotníky, na plísňáky co musel mít každý a když je neměl tak to doma si je doma dělal v savem, na jeansy co se nemohli ždímat nebo by jako plísňáky vypadaly. Taky na kalhoty co se založili a pak povolovali a povolovali, na oblečení po sestřenicích a tetách, které se dědilo. Na to, že když jsem si chtěla koupit plavky, tak jsme musela rok čekat než byla na pultech nová kolekce. Na dresy na cvičení co se nosili normálně jako oblečení, na body, na modré kalhotky na cvičení a na jarmily.
Na walkmany, na zvíkačky co se pujčovali a nebo se žvýkali celý den, na video, na horor co se jměnoval Srub nebo Duch lesa. 🙂

No je toho hodně. 🙂

konoupek
27. led 2008

a když už se malovalo válečkama ,tak se i tapetovalo,teda hlavně v panelákách 😀 .Jo a bodyčka taky pamatu 😀
šneky jsem taky chovala 😀 .Taky jsme do dlaní chytaly mouchy a pak s nima práskali o zem,byly pak takový připitomělý,nakonec je sežral náš kocour,kterýmu ohromě chutnaly 😀 .Když jsme ještě neměli barevnou televizi,tak jsme přes ní házeli takovej barevnej průhlednej silonovej šátek a ohromě si libovali,že máme taky barevnou telku 😀