Naše vzpomínky na dětství. Přidejte nějakou

lendy1
23. led 2008

Holky, vzpomenete si na něco, co jste měli rády/nerady ve svém dětství, na co si občas zavzpomínáte a dnes už to nikde není...nebo je vše jinak...

např.: hračky, knížky, oblečení, potraviny, pořady...atd...

já jsem třeba nedávno objevila, že se dají sehnat ještě Igráčci 😵
pak jsem měla moc ráda růžové Pedro, sbírala jsem obrázky ze žvýkačky BaJo
nosila jsem ty úžasné béžové punčocháče a kamaše (-hrozný slovo)
......

natalien
24. led 2008

já slib pionýrů složila, ale hned po revoluci moje kariéra skončila 🙂

Můj nej zážitek byl, když jsem ještě v 7 letech chodila na písek s moji nej kamarádkou a stavěly jsme hrady (bylo nové pískoviště), tak jsme si nosily v teplákách za gumou v pase hliníkovou lžíci. No a jednou jsme se s tou lžící za pasem vypravili do konzumu a že něco ochutnáme. Tak jsme se přehouply přes mražák a otevřely si nanukovej dort. Něco jsme snědli a utekly jsme pryč.
Jo a taky si pamatuju na plechovou krávu v obchodě, měli jsme na to special. sklenici se zeleným víčkem 😀

amon.rea
24. led 2008

tak to ja uz pionyry nestihla

konoupek
24. led 2008

na mlíko ve skleněných lahvích,později v sáčku,na oříškovou čokoládu Barilu,v bedně běželo i Cvičme v ritme,Studio kamarád a v něm hary šoumen,Jitka je jí jooojooo,šamšula a ten žlutej pták na jméno si nevpomenu,frkačky za kačku a malý televizní kabaret,žvýkačky Pupu s obrázkama a jeden nebyl barevnej,ten jsme si vždycky vyškrkali desetníkem,aby se objevil 😀 😀

mikca
24. led 2008

jo a ještě Spartakiáda....poupata starší žákyně..jsme je děsně žrali...já stihla jen nácvik za mladší žákyně na Strahov už jsme se ale ten rok nedostali 😝 ☹

cazadora
24. led 2008

jéé to je super téma
moje nejhorší vzpomínka ty již zmińované otřesné punčocháče, vždycky jsem říkala, že já rozhodně nebudu svoje děti týrat a nutit je nosit pucháče(moje pojmenování) a děsně sem u toho brečela
dále ke snídaní teplé kakao s medem, máma hrozně nadávala že snídám hodinu, ale já hodinu čekala až odejde z kuchyně a budu ten hnus moct vylejt blééé
lancová a rudolf nic jinýho sem nečetlaskákání gumy vždy a všude
na chatě družstvo kdo snědl jablko i s ohryzkem, ten vyhrál, lezení po stromech, vaření z písku a hlíny všichni pak museli dělat že jedí
hra na doktora
bunkry z křesel a dek
baráčky pro barbíny ze židlí, vydrželi jsmesi s tím hrát celé dny
magion a vega

alcatko.j
24. led 2008

Holky, ja uplne uchcavam---- 😵 Ja jsem asi zas mala 😀

kristi
24. led 2008

jo, a jeste jak babicka plivala do kapesniku a otirala me s nim, fuj.... 😝 😝 😝

amon.rea
24. led 2008

kristi no jóó.. u nas to delal fotr, fůůůj bleee
taky jsme si delali bunkry z dek, dali jsme doprostred mistnosti vsechny zidle, pres to, co to slo a cim byla v bunkru vetsi tma, tim lip 😀

kalerat
24. led 2008

no fakt super téma, vrátit se do starých časů.

Tak já si pamatuji
♥-punčocháče
♥-hrozný kamaše
♥-igráčci, mončičáci, úplně první, nehorázně drahý barbíny
♥-vega, magion
♥-céčka
♥-pedro, ledňáčky za 0,90 halířů,mlíko ve skle

No ještě budu vzpomínat 😀

konoupek
24. led 2008

taky jsem z toho taková na měko,byla to super doba aspon pro nás pro tehdy ještě prcky,kolikrát bych to strašně ráda vrátila 😅 .joo a elasťáky....krátký,dlouhý,fialový,a já nevím,jaký ještě 😅

cazadora
24. led 2008

kristi fůůj to sem nesnášela
jo a u dědy a babičky sem je vždycky řadila do toho konvoje co se dělal na těláku před hodinou jak se hlásilo kdo chybí a tak a děsně sem je buzerovala když nebyli přesně seřazený a pak byla rozcvička děda na to moc vzpomíná

kalerat
24. led 2008

kristi 😝

kristi
24. led 2008

a nebo roury, siroky dziny a farmarky

konoupek
24. led 2008

když jsme u toho tělocviku...jsem nesnášela ty modrý trenky,bílý trička a jarmilky 😝

cazadora
24. led 2008

fuj jarmilky ty byli děsný

cazadora
24. led 2008

Jo a jezdila jsem do ozdravovny a jeden rok jsme tam sbírali s jednou holkou smůlu ze stromů a dohromady s pískem sme z toho matlaly koule tak průměr 8-10cm schovávali jsme to jako děsnej poklad nakonec sem to zabalila do kufru a když sem to doma rozbalila mámu málem sklátila mozková mrtvice

jo a když sem v 7 třídě dostala z fyziky dvě koule za sebou tak sem schovávala žákajdu ve skříni a kdykoliv se kdokoliv blížil do pokoje tak sem hned startovala nervy na dranc protože asi 14 dní na dotaz přines žákovskou nám jí uč vybírala nebo sem jí zapomněla v lavici když to pak prasklo měla jsem 2hodiny přednášku ale tak hnusnou že kdyby mi rodiče nařezali bylo by mi líp

kristi
24. led 2008

pleteny svetry od babicky, ktery kousali a byli uzky a dlouhy

cazadora
24. led 2008

jo a já měla od mámy ušitý vyteplený manžestráky vevnitř růžový a zvenku hnědý na kšandách byli hrozně teplý a všichni se mi smáli

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
nyky
24. led 2008

jsem teprv na 3.straně a už nemůžu 😀 😀 brečím smíchy....
Alčo, ta zaseklá noha v kole "sem tam sem tam" 😀 😅

mikca
24. led 2008

jo kristi to jsi mi připoměla plísnový mrkváče..čím víc dole zužena a nahoře široký tim víc in..a k tomu plísnová džísky.. 😀

cazadora
24. led 2008

gedren já měla a byla sem king ale musela sem je vydyndat na dědovi 😀
jo a elastáky svítivě růžový a fialový a pak mi máma ušila svítivě růžový šusťáky ale to už se to nenosilo tak sem byla za blbku

sisstin
24. led 2008

gedren: já ji měla 😅 a farmy taky 😅

natalien
24. led 2008

Tak já měla dlouhý černý elasťáky, barevný rifle - červený, zelený, žlutý, modrý. Farmářky taky, kotničkový na zimu a nízký na podzim 😝
Zato jsem měla v osmý třídě koženkovou tašku do ruky a byl u toho pásek přes rameno. Na dvě přazky, dvě kapsy v předu. No děs 😝

nyky
24. led 2008

ještě k těm jídelnám, my měli ty malinkatý stravenečky a nesměly se strati, jenže než jsme vystály ty mega fronty, byly ty stravenky hrozně zmuchlaný 😅
a taky ve druhé třídě na táboře se mě líbil jeden kluk, zátahla jsem ho za chatku, opřela ho tam a dala jednu ruku v bok, druhou se opřela o zeď (jak ti frajírci z filmu) a chtěla jsem po něm adresu 😀 😀
na ŠVP jsem zase překecala jednu holku a když se stmívalo a šlo se do baráku, tak jsme se schovaly a pozorovaly jsme z venku děcka oknem, jak si hrají s učitelkama 😀 pak jsem té holce musela vlézt na záda, abych došáhla na zvonek, nějak nás nepostrádali 😕 🙂
Taky jsem lezla na trom a po laně se spouštěla dolů, přitom jsem si o kůru spálila celou ruku, to bylo řevu 😀
Fazulky na smetaně, to byl boj ve školce...
vzpomínka jak jsem nahulatá stála u topení a mamka mě natírala studeným! tekutým pudrem neštovice a pak jsem omdlela...

mončičáků jsem měla hodně i jednu mončičákovou opici, která si prsty strkala do nosu, to jsem byla frajer...

natalien
24. led 2008

Jo a můj první mobil Siemens ( no ale to je jen 10let zpátky) a číslo mám furt stejný 😅 Každopádně jsem byla in 😅 😀 S takovou plácačkou 😝

nyky
24. led 2008

šusťáková neonová souprava na běhání(sportovala jsem) k tomu ještě elasťáková kombinéza 😝 pak ty flanelka, nebo elasťáky a dlouhý trika pod zadek.
farmářky byly mooje jediný boty, když jsem dostala maratonky na běhání, byla jsem v 7.nebi 😵

natalien
24. led 2008

Tak já jsem se ve druhé třídě vdávala ve sklepě, prstýnky jsme měli kroužek na klíče a stáli jsme za katrem z kartonovejch krabic. Ženicha do teď potkávám, dokonce jsme byli jeden čas sousedi.

nyky
24. led 2008

v I.stupni ZŠ jsem nechtěla dojíst maso a úča mě vrátila ke stolu a posali na židli, kde byl vylitej čaj!! 😠 a já měla mokrou svoji úúúúžasnou pletenou sukni, která byla do kruhu, takže holky pořád chtěly abych se točila!!!

sisstin
24. led 2008

nyky: ježiš..ty stravenky..jsme si museli každou zvlášt podepsat 😅