Naše vzpomínky na dětství. Přidejte nějakou

lendy1
23. led 2008

Holky, vzpomenete si na něco, co jste měli rády/nerady ve svém dětství, na co si občas zavzpomínáte a dnes už to nikde není...nebo je vše jinak...

např.: hračky, knížky, oblečení, potraviny, pořady...atd...

já jsem třeba nedávno objevila, že se dají sehnat ještě Igráčci 😵
pak jsem měla moc ráda růžové Pedro, sbírala jsem obrázky ze žvýkačky BaJo
nosila jsem ty úžasné béžové punčocháče a kamaše (-hrozný slovo)
......

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
macanet
23. led 2008

jo tu jsem měla taky, tlustá tužka 😉 jo a hopíky 🙂

belda
23. led 2008

no já vzpomínám na céčka 😀

johanda
23. led 2008

hehe, dobré téma. Já si pamatuju, jak otec dotáhl z práce první počítačové hry na kazetách, takové ty střílečky s padajícíma UFO a s žábama skákajícíma na "čárky" a taky ducha Pampucha- ta byla super. Celý barák k nám chodil hrát a mamka všem vařila kakao.
A barbínu jsem nedostala ☹ , páč v Ově nebyla - teda kromě Tuzexu.
Koupaliště za 3 kačky a chodili jsem tam sami v 7 letech 😉

belda
23. led 2008

a taky když mi byli asi 4,tak jsem zdrhla s kámoškou ze školky,jenže se na to přišlo,soužka vychovatelka nás čapla asi 300m od školky,dotáhla zpátky,svlíkla nám punčochy a kalhotky a dostaly jsme na holou 😢 😢 😢

johanda
23. led 2008

a krepsilonové punčochy a umělohmotné roláky, co jiskřily

belda
23. led 2008

a taky jsme si s kamarádama hráli na mamku a taťku-svlíkli jsme se a llehli si na sebe 😀 😀 😀

macanet
23. led 2008

no beldo a dneska bys mohla učitelku udat 😀 máš následky? nemáš co 😉 Joo to byli časy spolužák jednou zapomněl žákajdu a učitel ho poslal pro ni domů 3km tam a zpět a pak dostal facku, že se coural 😀

johanda
23. led 2008

belda - tak jsem si hráli ve sklepě s kámoškou, ona byla taťka, já mamka, dohromady nám bylo asi tak 10 let. Nachytala nás její máti a šla mojí máti žalovat, že jsem úchyl 😀

vladunka
23. led 2008

macanet tak to je dobrý 😀

belda
23. led 2008

macanet-následky nejsou,ale na I.st základky jsme měli suplující učitelku,která byla šíleně zažraná komouška,chtěla,abysme zdravili "čest práci" , a když jsme vyrušovali(což u mně bylo celkem často),tak nás brala za dveře,kde jsme dostávali na holou vařečkou... 😢 😢 😢

jana.1
23. led 2008

teď jsem zrovna viděla shodou okolností tohle, tak vám to sem dávám..

https://www.youtube.com/watch?v=fXMXjyDqJkg


a tohle, ale to je delší..

https://www.youtube.com/watch?v=MOCzPU-uq-k
jana.1
23. led 2008

a tahle je s tím vajíčkem.. tak to si pamatujuuu

https://www.youtube.com/watch?v=hECgMwUFrog
macanet
23. led 2008

Jooo Magion uváděla Marcela Augustová ne? A pak ještě Triangel a cvičme v rytme a Helena a její chlapcvi, kde byl Krikri, štěpán atd.... 😀

belda
23. led 2008

augustová uváděla vlaštovku,magion uváděl otec rosničky jančařík,ne?(a taky rosák)

johanda
23. led 2008

jéžiš helena, to byla pecka
a v 1. třídě jsme poslouchali výchovné rozhlasové pořady a později čučeli na TVŠ

belda
23. led 2008

johanda,to jsem praktikovala s kamarádkou taky(bylo nám tak 6?),ale nechtěla jsem to zveřejňovat,abych nevypadala jako úchyl.jenomže my jsme nebyly ve sklepě,ale zalezly jsme si ke mně do postele-měla jsem dvoupatrovku-tak nahoru-jenže nás načapala její máti.no jak to dopadlo?zase jsme dostaly na holou...chjo,chjo,byla jsem bité dítě 😠

petka21
23. led 2008

Tak to je dobry tema 😀

Tak za me treba:

Gumidci medove bozi pohadka co chodila rano o vykendu my segrou sme se divaly zalezli v perinach a snidaly

Zvykacky pedro za 1.50kcs

Staveni bunkru z cehokoli hlavne z dek

Hrani na prodavacky ktere prodavaly babovky z pisku jako jidlo a ostatni platily listama ze stromu

Lezeni po stromech a skakani dolu

Hry na pani ucitelky ktere nic nevedely ale stejne poucovaly ostatni 😀

Nebo na milusky (tety) kdy jedna dosla na kafe s didetem jako panenkou a mely super kabelky ktere byly x let stary

Skakani pres gumu nebo skakani pandulaka

Lego,barbiny co zpivaly a mely vlasy ktere sme proste musely ostrihat 😀

Nebo jit za nekym a rict mu hej ona te bali a chce pusu

Jo bylo to fajn 😉

kristi
23. led 2008

jedla jsem bilou lepici pastu....fuj,ale ona byla sladka...

mesulka
23. led 2008

Já jsem milovala ve školce jednoho kluka, bydlel ve vchodě vedle nás, tak jsem mu jedno odpoledne chtěla dát pusu, on nechtěl, tak jsem ho honila kolem sídliště a když jsem ho čapla, tak jsem ho povalila před barákem na trávu, chytila ruce a začala ho líbat a všichni si stoupli kolem nás do kroužku a hleděli a povzbuzovali mě...byli mě 4 roky 😅
a měla jsem takové ty skácací barevné míčky, co strašně smrděly gumou, jednou mi jeden spadl do kanálu a já pak každý den chodila kolem něho a dívala se, jestli náhodou třeba nevyplaval nahoru a nečeká tam na mě 😀

a nosívala jsem takové ty nechutné fialové punčocháče vytahané s kšandama

a maminka mi vždycky říkala, že musím být doma před setměním, jinak pak že si mě odnese klekánice. Vůbec jsem nevěděla, co to je, představovala jsem si to jako klokana velkého jako osmipatrák s velkou kapsou, do které si strčí všechny děti co nejsou doma 😀

kristi
23. led 2008

a jedly jsme vsichni ty prasky na zuby, taky humac...a nesnasela jsem,jak jsme museli se svacinou v ruce korzovat po chodbe

mesulka
23. led 2008

a ve školce bylo v umývárně mýdlo zabalené v té síťce 🙂

johanda
23. led 2008

a rybí tuk 😝 . Táta s ním impregnoval koženou sedačku a pak každému děcku dopřál lžíci.

kristi
23. led 2008

myslim,ze nejvic zazitku mel kazdej z jidelny.....

belda
23. led 2008

mesulka-tak klekánici si taky vybavuju,lae jako starou,hnusnou a zllou ježibabu ☹

belda
23. led 2008

kristi-jednou nám udělali na I.st.základky dršťkovou polívku-to bylo šavlí...jeden kluk si je strčil do posmrkanýho kapesníku,jenomže ho viděla učitelka,co měla službu a hlídala,tak ho poslala za ředitelkou,která právě jedla.pamatuju si jeho sroušený výraz,když jí to vybaloval a její výraz,kdy mu na ten kapesník málem nablila a pak mu vrazila facku,co si to dovoluje ji otravovat s takovým hnusem u oběda 😀 😵

kristi
23. led 2008

ja jsem byla mistr ve schovavani tlustyho masa - pod kasi, do kvetinace, pod stul, proste vsude...

belda
23. led 2008

a když jsem já ty dršťky nesnědla a seděla nad nima u stolu,ředitelka si myslela,že mě zlomí a furt jenom opakovala,dokud to nesníš,nikam nepůjdeš...jenomže já je nesnědla,tak mě po víc jak hodině poslala domů,kde jsem mezi dveřma dostala facana,kde se courám,že nám ujede bus-chodila jsem do LŠU na housle....ten svět je ale nespravedlivej 😠

amon.rea
23. led 2008

ja si vzpominam na to, jak jsem zboznovala krupicovou a ovesnou kasi, tajne jsem upijela pivo, pozdeji uz i tvrdej chlast, ve skolce se mi libil jeden kluk s pihou na tváři, potom ve 3. třídě mi nejhnusnejsi kluk na skole dal pusu na tvar, ja ho zbila a pak si doma drhla hubu snad hodinu.. a kdyz tu alca psala o ty puse a peru, tak prvni opravdova pusa prisla v 15 (jsem zaostala no) a na pero jsem si sahla taky v 15, na nahatý 😀 ale nespali jsme spolu, to prislo az v 17 s mym nynejsim manzelem :o)) a taky si pamatuju na ruzny pohadky, nejradsi jsem mela kresleny, muj nejoblibenejsi plysak byl medvidek, taky jsem mela hraciho slona, na kteryho jsem umela zahrat Skakal pes.... a taky jsem chodila s mym dedou na sneky, meli jsme vzdycky plnej kybl a pousteli jsme je na zahrade (to mel zbytek rodiny radost).. a taky si pamatuju, jak se nam na seniku kazdorocne narodily kotata a ja si je hned musela ochocit.... 😀

amon.rea
23. led 2008

belda, tu přední nohu sníš, i kdybys tu měl sedět do rána 😀