Naše vzpomínky na dětství. Přidejte nějakou

lendy1
23. led 2008

Holky, vzpomenete si na něco, co jste měli rády/nerady ve svém dětství, na co si občas zavzpomínáte a dnes už to nikde není...nebo je vše jinak...

např.: hračky, knížky, oblečení, potraviny, pořady...atd...

já jsem třeba nedávno objevila, že se dají sehnat ještě Igráčci 😵
pak jsem měla moc ráda růžové Pedro, sbírala jsem obrázky ze žvýkačky BaJo
nosila jsem ty úžasné béžové punčocháče a kamaše (-hrozný slovo)
......

sisstin
24. led 2008

a já jsem se v první třídě při těláku počůrala 😢 jsem nevěděla, kde jsou záchody u tělocvičny..a nechtěla jsem se zeptat...tak jsem to pustila do modrejch trenýrek 😒

anney
24. led 2008

Já pamatuju každý odpoledne po škol ve schránce rudý právo a v pátek sedmičku pionýrů 😀 😀

časopis čtyřlístek za dedum kčs 😀

každou středu do pionýra 😀 😀

botanickou zahradu za 5O ha vstupný 😀 😀 😀

celoškolní sběr starého papíru,celoškolní odjezdy na školu v přírodě, na tělocvik modrý trencle a bílo tričko(mimochodem humozní to bylo)já byla špekounek, takže stud jako sviňa 😝

Nechutně dlouhý fronty ve škole na obědy, stravenku jsme cucali v hubě až jsme jí vždycky roztrhli vejpůl 😝 😀 😀

Jo a nesnášela jsem školní kryt, tam jsme nacvičovali cvičení CO, pak nás všechny nahnali do vypuštěnýho byzénu a zhasli a všechny holky pištěli a strašně to tam smrdělo chlorem.
A hlavně spartakiádu, cvičili jsme jako kravky, ale do Phy jsme se nikdy nedostali 😀

johanda
24. led 2008

půjčování mimin na procházky. Matky ze dvora vždycky mimino oblíkly, daly do Liberty a my, holky kolem 8 je vozily. Si pamatuju, jak jsem jednou to mimino vysvlékly a dívaly se, jak vypadá pindík. Šmarjá ty ženské měly odvahu.

sakura77
24. led 2008

no aja som dolamamla spoluziacke ruku-to som bola prvacka,a uz aka sikovna! 😀
a este si pamatam,na pestovatelske prace sme chodili sadit na taku zahradku a za stromom tam vzdy postaval taky uchyl a robil na nas hele hele 😝

anney
24. led 2008

Jáse počůrala nad hrobem neznámeho vojína v první třídě, když jsme dělali čestnou stráž v Terezíně.Nějakej voják mě vedl k hajzlíkům, ale to pole s hrobama bylo strašně velký a než jsme tam došli, tak bylo vymalováno 😀 😀

kristi
24. led 2008

a nebo jak jsme meli pestitelky, vsechno jsme vypestovali a nikdy nam nikdo nic nedal, ucitelky si to nosily domu

sisstin
24. led 2008

anney: 😅 😅 😅 😅 😅 😅

sakura77
24. led 2008

anney 😀 😀 😀

johanda
24. led 2008

anney ty kryty, hehe. U nás veš škole byl jeden protiatomák pro žáky 1.-4. třídy, ostatní se měli krýt v šatnách s plynovou maskou a igelitkama na končetinách 😀

kristi
24. led 2008

a jak nas napalili prvni tyden na SS - ze prej at podepisem,ze chceme kurarnu ve skole,aby jsme si mohli zacoudit a my to magori podepsali a ona to byla bouda...takze si nas ucitelove pekne hlidali

anney
24. led 2008

taky pamatuju třídní , jak běhala po celý škole a honila spolužáka, bo bylo povinný očkování a on se tak bál, že se chytrák zamknul na hajzlu a ona ho musela od tramtud páčit,

pak pamatuju starou učitelku na záskok, byla hnusná jako čarodějnice, strašně jsem se jí bála páchla močůvkou a měla hnusný namalovaný obočí a děsnou paruku 😀 😀 😀

macanet
24. led 2008

prášek Vitacit bylo po něm pěkně blbě, ruce ulepený a žlutý 😀 OVO ovocný jogurtový nápoj 😀 Pamatuju si jak se narodil brácha my stáli asi s ještě šesti tatínkama pod oknem a každej řval, jak je velký a kolik váží, nikdo nevěděl čí dítě a kolik 😀

anney
24. led 2008

Taky hajzlíky kluky ve škole , když házeli kefírem , co byl ke sváče a pak to debžouny utírali houbou na tabuli a tak pak páchla , jak bolavá noha po celý třídě a dělala strašně bílý fleky na tabuli 😀

lenkabu
24. led 2008

Pěstitelky byly pěknej vopruz....já okopávala záhony a hrabala trávu doma furt a ve škole zase a na známku 😠 A dílny to bylo ještě horší...jsem se málem podřezala kleštěma na plech a nebyla jsem schopná ani zatlouct hřebík a stará agresivní učitelka na mně řvala.

Maku jsem měla trojku...velká hlava no 😅

sisstin
24. led 2008

ježiš..tak jídelní bitky jsme měli na základce taky..pak jsme na konci roku uklízeli..a pod nástěnkou bylo zhnilý rajče..a pod skřínkama zelený chleby se šunkou 😅 😅 😅

anney
24. led 2008

máma mi kupovala 5 deka šunky, bo jsme byla tlustá a držela jsem dietu.Ale oni měli jen turistu nebo gothaj a šunka byla strašně drahá, doma nám jí máma rozdělila, byli jsme tři ségry a každá jsme vyfasovaly jen jedno kolečko na housku a ahoj..... 😀 😀

A pamatujete síťovku na nákupy???S tou chodil můj děda a maso musel balit do starejch novin, bo to vždycky proteklo a dědovi z toho kapalo , jak vodníkovi ze šosu 😕

macanet
24. led 2008

Branný výcvik, měli jsme na nohách pytlíky, na rukách navlečený pytlíky, pláštěnky a na globudu narvanou masku, běhali jsme po škole jak píše Anney jako kryt sloužila sprcha v tělocvičně 😀 😀 a pak běhání ve zhoršeném terénu slabší kusy omdlévali, nebo blili za rohem. A tělocvik 😀 hod granátem já hodila 4m a byla za tele ale kamárádka házela 4,5m tak to nebylo zas takový fo pá 😀 Běh 1500m naše parta dobíhala zásadně poslední , dobíhala docházela s jablkama v hubě, co rostly kolem 😀

anney
24. led 2008

Taky pamatuju , jak ve škole jsme museli mít ruce za zádama.A kdom byl o hodině nejhodnější, mohl vypadnout nejdřív na voběd 😀 😀

evcafrank
24. led 2008

hi, hi🙂 pěstitelky😀 jsem dostala pětku z úklidu sněhu 😀 😀 😀 náš školník byl chorej(prý přes srdce, ale myslím, že spíš přes mozek 😀 ), tak jsme tyhle práce dělali v rámci pěstitelek 😝 no a přiblblá úča mně vždycky viděla stát bez hrabla 😅 , páč jich škola 30 neměla 😀 😀 😀

macanet
24. led 2008

Jo a po tomto běhu nás děsně píchalo v boku 😀

sisstin
24. led 2008

ježiš..tělák 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

macanet
24. led 2008

My měli vaření, házeli jsme bramboráky oknem ven, kde čekali osmáci a my sedmačky si mysleli, že jako po nás půjdou a prd nažrali se a nic 😀

sonisek
24. led 2008

My na hudební výchovu měli učitelku, která si s sebou nosila dvě dřívka a do nich se snažila tlouct do rytmu...No, jsme si z ní všichni dělali akorát prču 😀
A v první třídě jsem seděla vedle Pavla a on se poblil, tak jsme všichni naběhli k otevřeným oknům 😀
Jo, a od první třídy jsem chodila do Lidušky na housle a všichni se mi vždycky smáli, že sebou tahám futrál s houslema a já se tak styděla. Pak asi v osmičce se mě bál jeden kluk ze druhý třídy, vždycky když mě s tím futrálem potkal, tak se schovával 😀
A na chemii jak se dělali ty šílený pokusy 😀 Na střední škole, když jsme pak měli taky chemii, tak to tam učiteli bouchlo a naše třída byla k nepoužití 😀
Pěstitelky, museli jsme pořád chodit okopávat záhonky a nosilo se to do školní kuchyně a nic jsme taky nedostali..Pak jsme měli vaření a učili jsme se sýrovou polívku, nic moc...A taky jsme museli krouhat zelí a na Vánoce jsme pekli perníčky 😀

lenkabu
24. led 2008

Taky vám mazali na chleba ke svačině taveňák a pod něj máslo? Lezlo to z toho chleba a bylo to zpatlaný do sebe...bléé

kristi
24. led 2008

a jak jsem si pomalovala fixou ciny jako backory, mely jako tri pruhy jako Adidas..a jak jsem parala rifle a delal na nich diry atd..

anney
24. led 2008

a šíleně těžký kolečkový brusle, co jsme se o ně s holkama praly,

pak hru před barákem na vybiku, pak čmárání křídou po chodníku,v zimě na tom samým chodníku lyžovačka,modurit, co jsme z něj dělai na pionýru dárky mámám k 8. březnu................ 😵

kristi
24. led 2008

klovatina a rozbity vanocni ozdoby,abychom mohli udelat pranicko

macanet
24. led 2008

Já měla ke svačinám pravidelně to, co si dělal i táta do práce, takže chleba 2cm vysokej každej krajíc a v něm namazaná paštika a k tomu rajče, skoro furt dokola, no uznejte kam jinam to strkat, než mezi žákovskou 😀

anney
24. led 2008

A semišovej kabát mojí mámy, byl nechutně těžkej, ale ona byla za madam, pak hru na princezny v babiččiných kombinézách a schovávačky doma ve skříních.Dnešní skříně by zaplakaly, co my v nich vyváděly.

A dovežený žvejky a bonbony z NDR, táta dělal celníka, mi je měli furt , ... 😀 😀

anney
24. led 2008

Jé a ubrousky ke svačině, celej rok jeden a ten samej, smrděl od rozlitejch jogurtu a dostávali jsme poznámky do žádajdy, když jsme ho neměli 😀