Nástup do školky - čím podpořit imunitu?

darija06
8. bře 2019

Pěkný den, maminky, jsem tu nová a ráda bych se poradila ohledně starší dcerky, kterou jsme dali na zkoušku do školky a zatím to teda vypadá dobře, takže bude chodit i nadále, ale kvůlu tomu sem nepíši. Učitelky mě upozorňovaly na to, že jelikož teď řádí chřipky, že je možné, že nám ji vrátí nemocnou. Takže se chci zeptat jestli mají efekt nějaké vitamíny nebo doplňky na podporu imunity ? Nerada bych totiž, aby se hnedka nakazila, protože máme doma malé miminko, které by tím pádem bylo také v ohrožení :(

treasurka
8. bře 2019

Doporučuje se Imunoglukan, hlíva, déčko... Nám ale nepomoho nic. První rok jsme byli všichni pořád na hromadě. Včetně miminka. Letos - druhý rok - nemá starší pomahu ani rýmu. Holt ta imunita se musí vybudovat...

brookmichaela
8. bře 2019

@darija06 Já si myslím, že by hlavně měly učitelky posílat domů hned nemocné děti aby Vám to Vaše nemusely vracet nemocné. Jinak záleží jaké má Vaše dítě imunitu, za mě teda žádné vitamíny nepomáhají. Láduji malého vitamínami horem dolem a pořád je nemocný.

kittyy17
8. bře 2019

Minulý rok starší pořád tahal domů rýmu, a mladší byl dost nemocný. Od podzimu dávám gumové vitamíny, a kluci se zatím drží, byli jednou nemocní v prosinci, teď mají trošku rýmu. Těžko říct jestli je to díky těm vitamínům, nebo se jim prostě vyvinula imunita

makronka222
8. bře 2019

Ovoce, zeleninu. Prvni mesice - kor ted v obdobi chripek, nestovic, muze byt spis vic doma, nez ve skolce. Ja dam zdravi dite do skolky, po 3 dnech ma rymu. Lidi tam davaj decka nedoleceny, ze dite zacne chrchlat v pul dne - to uz nema smysl dite poslat domu, s tim ta ucitelka nic neudela, kdyz jsou rodice lhostejni. Ono rano 3 zastavky co jedu busem to taky neni zadny med. Takze vylozene skolka nebo ucitelky za to taky nemuzou... nech tomu volny prubeh

gruyerre
8. bře 2019

@darija06 možná jste s tou školkou mohli ještě třeba 3 týdny počkat, než přestane ta největší vlna nemocí. Teď si myslím, že je skoro jisté, že něco domů přinese, což je zbytečná zátěž pro to mimčo.

xxx3d
8. bře 2019

První školkový rok, někdy i druhý, sebou přináší nápor a nemoci, aby si dítě získalo nějakou tu imunitu. Na podporu je dobrej Imunoglukan, a déčko a potom taky důležitá věc, odpočatý organismus. Uvidíš, jak to bude probíhat u vás, každopádně s ohledem na malé mimi doma bych zvážila, jestli v období nějakých viróz ji nenechat doma, pro jistotu.

jannym
8. bře 2019

u nás první dva roky ve školce docela boj, zkoušela jsem imonuglukan, echinaceu, nakoce jsme skončili na imunologii, dcerce se rozjelo astma - pozitivum ovšem je, že jsme dostali léky na posílení imunity a letos byla opravdu nemocná 2 x, zato syn (v současné době 9 měsíční mimčco) už si stihnul dát dvě virózy a rýma je náš stálý přítel, tramvají jezdíme denně 20 min tam a 20 zpátky ze školky, v tramvaji je to jak v čekárně na plicním, když k tomu přihlédnu je mimčo vlastně zdravé...když se podívám ve školce, mám pocit, že je úplně jedno jestli tam dát dítě v září, v lednu nebo teď, půlka má soplíka u nosu a min polovina z nich netuší jak správně použít kapesník, druhá polovina školky chrchlá...je to takové skupinové očkování, ale je zvláštní, že některé děti snad ani nevědí co je to nemoc, nikdy jsem je neviděla smrkat, kašlat a jsou tam furt

izz76
8. bře 2019

@darija06 Důležité jakou má dítě imunitu, jak moc byla nemocná do teď? Moje dcera byla první školní rok nemocná 4x týden, z toho jednou zánět spojivek, zbytek rýma a kašel. Teď už chodí do školy druhý rok a nemocná byla dvakrát,takže nemusí nutně každé dítě být kvůli školce pořád nemocné.

mysicka_lb
8. bře 2019

Podle mě ta dobrá imunita nespočívá v tom, že bacily na člověka vůbec nejdou, ale v tom, že si s nimi jeho tělo dobře poradí. Dokonce třeba takovým způsobem, že ani nezpozoruje, že v sobě nějaké bacily má. Nicméně je v sobě má a podle mě je v tu chvíli úplně stejný přenašeč jako ten, kdo má stejnou nemoc a leží v horečkách. Takže ať dáte dceři jakékoli vitamíny na podporu imunity a ať budou mít jakýkoli úspěch, asi tím tak úplně nezabráníte tomu, aby nakazila miminko.

drakenn
9. bře 2019

@jannym krásně jste to napsala, ještě teď slzim..v tramvaji jak na plicním...🤣🤣

jannym
9. bře 2019

@drakenn jsem ráda, že jsem Vás rozesmála, můj imunolog říká že smích, dobrá nálada a láskyplná objetí jsou stejně důležitá jako umyté ruce a používání kapesníku 🙂

alubif
9. bře 2019

Je to jedno, naše malá chodí od září do školky, teď máme doma 7 týdenní miminko. Od října starší sopek, kašel teploty, týden nemoc, týden rekonvalescence, týden ve školce. vidím ji jen já a musím s sebou brát mimco. Do toho chodí do plavani. Miminko v pohodě. Teď je to 14 dní manžel donesl domu nějakou brutální virózu typu laryngitidy, pak jsem to chytla já, týden na to starší s hned druhý den mimco, s ním jsme skončili na JIP... Takže je úplně jedno jestli chodí do školky, může chytit cokoli kdekoli od kohokoli.
Starší dávám rybí olej od Mollers a vibovit. V podstatě nevidím nějaký efekt.

darija06
autor
25. bře 2019

Jéé, děkuju moc, jste hrozně hodné, zatím dáváme hlíváčka, ale včera jsme byli s mladším dítětem u doktorky a tam jsem se zakecala s maminkou, která se mi zníminila o kozím kolostru od Betuli, schválně jsem si to našla na internetu a to sležení vypadá zajímavě. Nemá s tím některá z vás zkušenost ? 🙂

lucasice
3. bře 2020
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

Naše malá když nastupovala do školky tak snad první 4měsíce jsem ji měla věčně doma. Už jsem nevěděla co sní a doktorka mi jen říkala ať podpoříme imunitu, našla jsem na internetu kozí kolostrum tak jsem ho zkusila objednat a malé začít dávat. Už je to rok a pul a od té doby nebyla ani jednou nemocná ;) teď už ho bereme celá rodina.

petrak15
3. bře 2020

Doktorka nam dala Imunoglukan jako tester, zda se mi, ze fungoval. Pak jsem ho prestala davat a dcerka mesic a pul nemocna. Ted dostava probiotika pres den a Imunoglukan na noc, uvidime, jestli to nekam povede.

lucasice
4. bře 2020
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

@petrak15 A to kolostrum jste nezkoušela?

petrak15
4. bře 2020

Ne, ale jak ted ctu tvuj prispevek, jdu se na to kouknout.