Natálko, drž se! Maminky připojte se

martimarti
20. dub 2009

Dvouletá Natálka z Vítkova je popálená na 80% těla, bojuje o život a její šance na přežití jsou minimální. Doufám, že se pachatel/é/ usmaží v pekle, protože takový člověk /takoví lidé/ si nezaslouží slitování.
Modlím se za to, aby holčička netrpěla, necítila bolest, aby se povedl zázrak. A pokud se zázrak povede, aby vydržela, protože to bude mít hodně těžké.
Maminky z Koníka - připojte se!

martinka17
20. říj 2010

dúfam, že ich nepustia von na podmienku a odsedia si to celé a že im život vo väzení aspoň sčasti vráti to, čo oni dali inému....bolesť a krutý osud 😔

@cocoska odsudzuješ ľudí, ktorých nepoznáš. Ak by to spravili môjmu chrústikovi, toho súdu by sa asi nedožili.

konoupek
20. říj 2010

Souhlasím s výší trestů a takové tresty by měly být standard ne vyjímka.At už je to znásilnění,autonehoda pod vlivem alkoholu....u nás jsou všeobecně tresty velice nízké.Takový hajz.....é patří za mříže,jen by si pobyt tam měli ještě pěkně odpracovat!

dvojka
21. říj 2010

Martimarti-tak tak

Konoupek-oni si to asi budou muset odpracovat,však musí uhradit nějakých 7 mega jestli se teda nepletu

jasekd
21. říj 2010

@cocoska No z nas tam u toho nikdo nebyl, tak nesud. Az ti bude horet barak nad hlavou a budes se tam dusit, zachovej si chladnou hlavu. Kdo v takove situaci nebyl, tezko muze rict, jak by se zachoval.

evik31
21. říj 2010

Ahoj holky ,
nepatří to sem,ale nedá my to sem nenapsat.Lituju co se stalo malé Natálce,ale nelituji Romy,nikdy jsem rasista nebyla,ale potom co člen mé rodiny zůstal v komatu po útoku Romů aniž by si jich všiml (podotýkám v té době mu bylo 11let) a oni vyvázly pouze s podmínkou ani finanční odškodnění pro rodiče prostě nic,rodiče dodnes platí kliniku jen pro to ,že se se svým dítětem nedokážou rozloučit a jsou zadluženi, pak i já souhlasím s tím,že tresty pro žháře jsou vysoké a podle mého z nich udělali odstrašující případ a s tím já nesouhlasím,nezastávám se jich trest si zaslouží,ale at si hrábne každý do svého svědomí,na rovinu říkám být to opačně a žháři být Romové nikdy by se to takto nemedializovalo a tresty a odškodnění by nebyly tak vysoké,protože to by byl přeci rasismus,ale narovinu říkám,že at je nás tu převaha tak nikdy se nemluví ot tom ,že utlačovaní tu býváme my právě Romy.
@jasekd a ano máš pravdu nikdo tam nebyl a nemá právo soudit,ale kdyby vedle ní opravdu ležela jak tvrdí,tak podle mého názoru by tak popálená nebyla,protože jako každá dobrá matka by se jí snažila co nejdřív pomoci ,ale já tam nebyla tak nesoudím.

cocoska
21. říj 2010

kdyby to dite zemrelo okamzite po pozaru, tak by se to mozna ututlalo. tim, ze se toho chytly media a devce s tuhym korinkem jakoby vstalo z mrtvych, tak se nafoukla bublina. doufam, ze se o malou mamca s tatkou radne postaraji.

martimarti
autor
21. říj 2010

Cocoska: 😠 😠 😠

bufina
21. říj 2010

Já si taky myslím že ty tresty sou až moc, ale neříkám že si to nezaslouží.... Na druhou stranu nikoho naštěstí nezabili a chlap co zabije tříměsíční miminko dostane jen 13 let. U těch žhářů hodně propírali že jsou neonacisti atd., takže určitě z toho chcou udělat odstrašující případ.

@martimarti Takoví jsou bohužel obhájci, i z toho nejhoršího vraha se snaží udělat neviňátko.

cocoska
21. říj 2010

jen jsem zvedava, jestli se odted bude rasismus v CR takto tvrde trestat.
a pekne na kazdeho stejny metr (cech, rom, rus ci neco jineho). mi se treba vybavilo, jak jsem jednou jela na kole. proti me dve cikanky taky na kole a plivly mi na tvar !!! - ted bych na ne uz volala policajty a soudila se! tenkrat jsem si jen pomyslela: neprizpusobive, nevychovane k---y. tito lide zustavaji bez potrestani a maji veskerou benevolenci.

martimarti
autor
21. říj 2010

Nechápu souvislost s Natálkou!

jijitka
21. říj 2010

Hezký večer, tak já přiznávám, že mě výše trestu pro ty kluky celkem šokovala. V žádném případě nesouhlasím s tím, co udělali, je to hrůza, takové věci by se neměly stávat žádným dětem, ať jsou bílé, černé nebo třeba fialové.. Mě vadí to, že pokud se něco stane známé osobě (např. Sahula) nebo je případ přehnaně medializovaný, pak jsou viníci většinou trestáni exemplárně. Jak se pak mají cítit pozůstalí po obětech jiných trestných činů nebo i třeba autonehod, které zaviní opilí řidiči, kde viníci dostanou v porovnání s tímto směšné tresty. Vzpomínám si, že před časem kdosi jen tak, z nudy, polil bezdomovce benzínem a zapálil ho, ten člověk zemřel. Ten viník taky dostal jen pár let.
Takže život toho člověka měl asi jinou cenu ...
Ještě si tak nějak nedokážu představit jak dlouho ti kluci ve vězení "vydrží" vzhledem k osazenstvu věznic..

cocoska
21. říj 2010

@jijitka naprosty souhlas

jasekd
22. říj 2010

Ahoj, me taky vyse trestu prekvapila. Souhlasim s ni, nizka se mi nezda, naopak se mi zda, ze tresty v jinych pripadech jsou nizke. A taky se mi zda, ze tohle fungovalo jako exemplarni pripad, media, TV prenos, ze jine pripady takovou pozornost nemaji, bohuzel. Tohle bych nechala na praci policie a soudu, opravdu nejsem odbornik, jen me zarazi odsuzovani rodicu za to, jak se v okamziku tragedie ne/chovali... V takovych chvilich tezko rict, jak by se kdo zachoval, i kdyz je clovek par kroku od ditete, vychodu atd, neni tam videt, kour dusi, priserne vedro, hori vam treba obleceni, na hlavu vam padaji kusy horiciho baraku, nastesti si to ani neumim predstavit. Kdo se jen spalil cigaretou nebo zehlickou, vi, jak priserne to boli 😅 A i kdyby se nam zdalo, ze se rodice zachovali spatne, to je prece jedno, k takove situaci vubec nesmi dojit, aby tohle museli resit! A je uplne jedno, jaka to byla rodina. Ja sama mam s Romy taky prevazne negativni zkusenosti a pozitivni diskriminace se mi nelibi, ale tady slo o zivot maleho decka.
@evik31 To, co se stalo tve rodine, je priserne, a nechapu, proc je na tyto veci u nas dvoji metr, a rikam, tyto tresty byly odpovidajici a "trest" ve vasem pripade naprosto smesny, stejne jako v mnoha dalsich pripadech ☹

tetes1
22. říj 2010

Kluci měli tu smůlu,že se z jejich výše trestu udělal "odstrašující příklad". Tresty jsou hodně vysoké,řekla bych nepřiměřeně. Tento případ byl hodně medializován a sposta lidí si na něm udělalo jméno a myslím,že soud tím byl ovlivněn. Na druhou stranu byť nemám romy ráda, mě děsí,že tady někdo může napsat, že je dítě popálené kvůli tomu,že ho matka včas nevynesla z baráku nebo že tam neměli v tom domě co dělat,možná je to pravda,ale nejpodstatnější na tom je, že nikdo neměl do domu házet zápalnou láhev všechno ostatní je jen jakýsi následek. To je jako kdyby jste napsaly,že znásilněná ženská si za to může sama,protože šla ve dvě ráno parkem a měla minisukni a tím provokovala. To jestli věděli,že v tom domě někdo žije nebo nevěděli je samozřejmě podstatné,ale proboha kde to jsme,abychom vypalovali baráky. Romská otázka je asi hodně složitá a spousty lidí jsou nakrklých,že se cítí naopak diskriminovány romy,ale co to má s tímhle případem společného?Na druhou stranu nidko přeci nemá právo někoho mlátit jenom protože je rom. To by za pár let mě mohl někdo zmlátit,protože mám hnědé vlasy a né blonˇaté.....

jijitka
22. říj 2010

@tetes1 ještě bych k tomu doplnila, že těm klukům hodně přitížil fakt, že patří k extrémistům. Kdyby se to stalo za jiných okolností, tresty by byly nižší. Jenže - bohužel - za to, že spousta lidí u nás třeba jen sympatizuje (naštěstí nejsou všichni tak "aktivní") s extrémisty může stát neustálým protěžováním a pozitivní diskriminací Romů. Kluci holt nechtěli jen sedět a kecat u piva, ale něco dělat - naneštěstí to chytli za ten nejhorší konec.
Ty tresty nejsou vysoké vzhledem k tomu co udělali, ale ve srovnání s jinými.
Před časem se stal případ, kdy Romové skoro ukopali mladého kluka v MHD jenom proto, že se ohradil vůči jejich chování. Podle doktorů by stačilo, aby se na sál dostal o několik minut později a už by nepřežil. Ten kluk zcela určitě bude mít taky doživotní následky (měl poškozené ledviny, játra, slezinu a nevím co ještě ...) ale jsem si jistá, že určitě nedostane několikamiliónové odškodné. A rasismus je v tom taky, protože nevěřím, že za prvé: by je v tom MHD okřikl jiný cikán a za druhé: kdyby už okřikl, že by ho tak dotloukli.

A ještě mě docela překvapuje, že se přiznává. že v tomhle případě byly uděleny exemplární tresty (a např. politici s tím souhlasí). Takové tresty byly normální v době totality a v dnešní společnosti by se snad mělo měřit všem stejně (jsem to ale naivní 😝 )

jindri
22. říj 2010

Holky a poslouchaly jste, co jsou ti kluci zač? Co vyznávají? Pro co žijí a s čím sympatizují? Ti dva jsou náckové celou svou duší, Hitler je jejich učitel a vzor. Podle mě mají tresty akorát, té holce zkazily celý život.
Pokud je to porovnáváno s ostatními tresty, ano jsou nízké. Já se nestydím za to, že bych znovu zavedla trest smrti. Co jiného si např. takový pedofil co znásilní dítě zaslouží. Ale to je na jinou debatu.

mamutka
22. říj 2010

@jindri upne suhlasim. aj ostatni co ublizia detom si zasluzia exemplarne tresty.....nie len par "vyvolenych"

martimarti
autor
22. říj 2010

Jindri...to nejde nesouhlasit 😉 Jsou to náckové a míra společenské nebezpečnosti takového konání je opravdu vysoká ☹ Z tohoto pohledu měním názor, ty tresty jsou OK. Nelze nácky omlouvat 😒

f.nina
22. říj 2010

@evik31 Myslím,že se tady dohadovat jestli vedle Natálky máma ležela nebo ne není podstatné!A jestli se opravdu jako první běžela nadechnout čerstvého vzduchu a potom teprve pro ní běžela tak tahle žena si podle mě zaslouží říkat si dobrá matka!!!!! 🤐 Jak by asi dceři pomohla kdyby tam třeba sama uhořela a nebo se udusila kouřem?Z lásky k dítěti se dotoho hořícího domu pro ní vrátila a to je pro mě Dobrá matka,protože ruku na srdce dneska převažuje pud sebezáchovy!A ty co píšou,že je případ moc medializován,tak já si to nemyslím!!Ruku na srdce kdyby se to stalo vám tak by jste nechtěly aby to nikdo nevěděl?S tresty naprostou souhlasím a sama bych jim klidně ještě přidala.Omlovám se,ale trošku sem se odvázala 😅

lussy23
22. říj 2010

Je to otrasné čo urobila a zaslúžili by si doživotie! Kvôli nim bude Natálka počúvať, len same posmešky! Chúďa malá 😔 ☹

jijitka
22. říj 2010

Holky (mám na mysli několik posledních příspěvků) - já se jich v žádném případě nezastávám ani si nemyslím, že ty tresty jsou vysoké v souvislosti s tím co udělali. Jak jsem napsala, jsou vysoké ve srovnání s ostatními. Nevím jak se musí cítit např. rodiče děvčete, které znásilnil a zabil její spolužák. Odseděl si kolik - 4 roky?? V 18 letech ho propustili s tím, že MŮŽE docházet na léčení. Takže takoví úchylní zmetci jsou u nás hájení. K tomu zůstává v anonymitě, protože ještě nebyl plnoletý a mohlo by se mu chudáčkovi asi něco stát. Nehledě na to, že se mu vymazává trestní záznam. Takže teď někdo neví, co má vlastně za souseda a s kým může kamarádit jeho dcera - vím, že už to hrotím, ale může to tak být..

Prostě by se mělo všem měřit stejně, ve vězení tvrdý režim a v nějakých případech by nebylo od věci zavést tělesné tresty - pro někoho kriminál není trest, ale takových pár ran holí přes hřbet by ho mohlo srovnat 😅

jasekd
22. říj 2010

Presne, tyto tresty jsou ve srovnani s ostatnimi pripady prekvapive, ale naprosto adekvatni, naopak jine pripady skoncily neprimerene nizkymi tresty. Jinak prirovnani k te zenske, co si "muze" za znasilneni je trefne a tez souhlasim s tim, pokud nekdo vybehne ven a je pak schopen se tam vratit, je velmi statecnej a rozhodne ne mama, co se na sve dite vykaslala! Zakladni je prece princip, ze nikdo nema pravo nekoho znasilnit, zabit nebo mu zapalit barak... At uz se ta rodina chovala jakkoliv, na tohle nikdo pravo nema...

f.nina
24. říj 2010

Pro ty kterým se zdá,že jsou tresty nepřiměřené.Kdyby se to stalo vám,vaší rodině a vašemu dítěti,taky by jste říkaly"chudáci kluci stali se exemplárními případy a měli by dostat míň???Ta holka do konce života bude muset trpět,bude vystavěná posměškům,bolesti a né moc kvalitnímu životu.Zato ti hošani si po 20 letech a to jak z nám naše zákony po 10 za dobré chování vylezou z vězení a budou moci normálně žít!!Takže za mě říkám klidně bych jím dala doživotí a pro jistou klidně nechala useknout obě ruce!SAmozřejmě,jsou tady i jiné případy které si zaslouží více pozornosti,ale tato téma o tom není,až ji založíte klidně se do ní připojím a napíšu jak bych zmetkům kteří znásilňují děti ufikla přirození a ve vězení je nechala exemplárně znásilňovat spoluvězni každý den 😔 Omlouvám se,ale nechala jsem se unést 😔